مهاجرت

شغل های مورد نیاز در امارات ✈️【آپدیت 2023】

امارت یکی از کشورهای مهمی است که پیشرفت چشمگیری داشته است و در کسب و کارهای مختلف رشد بالایی داشته و توانسته است تا متقاضیان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کند.  این کشور دارای شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک است و مدام در حال جستجوی استعداد های برجسته برای جذب نیروی کاری در این شرکت ها و شغل های دیگر می باشد که شما می توانید با جستجو در سایت های کاریابی در امارات متوجه شغل های موردنیاز این کشور شوید. بنابراین چه متقاضی حرفه ای باشید و یا شخصی باشید که تقاضای کار در این کشور را دارد، با داشتن شرایط ها و قوانینی که این کشور وضع کرده است می توان مشغول به کار شد.

این مقاله مختص به کسانی است که قصد مهاجرت به امارات ( اقامت دبی ) را دارند و به دنبال شغلی برای خود هستند که حقوق و دستمزد خوبی داشته باشد. بنابراین اگر به دنبال شغلی در امارات هستید باید شغل های مورد نیاز در امارات را بشناسید.

اگر هم دارای مهارت خاصی هستید می توانید یکی از پر درآمدترین شغل های امارات را داشته باشید و زندگی خوبی را در این کشور داشته باشید.

در این مقاله، به بررسی و شرایط کار در امارات و شغل های مورد نیاز آن می پردازیم و به شما کمک می کنیم تا با آگاهی کامل تری، شغل مورد نیاز خود را در امارات داشته باشید.

درباره کار در امارات

رشد بسیار خوب در کشور امارات در سال های اخیر سبب شده است تا امارات کشوری پر رونق برای کار شود و مهاجران زیادی را به خود جذب نماید. کشور امارات از هفت شهر دبی، ابوظبی، عجمان، رس الخیمه، ال کووین، شارجه، فجیره و غیره تشکیل شده است و زبان اصلی مشاغل انگلیسی است. این کشور به دلیل مهاجران زیادی که دارد دارای فرهنگ های مختلفی است و بیشتر مشاغل در ابوظبی و دبی یافت می شود. کشور امارات جزو کشورهای استاندارد زندگی جهانی است.

شغل های مورد نیاز در امارات کدامند؟

مشاغل مختلفی وجود دارد که در امارات متحده عربی به عنوان پرتقاضا ترین شغل ها شناخته شده اند و شغل های مورد نیازی هستند که در سال 2023 اعلام شده اند و از آنجایی که تعداد متقاضیان برای کار در امارات (دبی) افزایش داشته است بنابراین در ادامه به معرفی این مشاغل می پردازیم.

 • حسابداری و امور مالی

به دلیل رشد و افزایش شرکت های کوچک و بزرگی که در امارات پدید آمده است، حسابداری یکی از مهم ترین مشاغل در لیست مشاغل موردنیاز در امارات است. شرکت های مختلف در امارات به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند و نیاز به نیروهای حسابداری و امور مالی برای شرکت های خود دارند.

مشاغل های پردرآمدی مرتبط با حسابداری در امارات وجود دارد که این مشاغل عبارتند از: مدیر خزانه داری، مدیر ارشد مالی، تحلیلگر مالی، مدیریت حسابداری، رئیس حسابرسی داخلی و غیره می باشد.

شغل های مورد نیاز در امارات

 • دیجیتال مارکتینگ و هوش مصنوعی

کسانی که تجربه ی بازاریابی دیجیتالی مانند بهینه سازی موتور جستجو، رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسی و غیره را دارند می توانند فرصت های بسیار خوبی برای کار در امارات در شرکت های مختلف داشته باشند زیرا بسیاری از شرکت ها در این کشور به دنبال بازاریاب دیجیتال هستند و در این زمینه نیرو جذب می کنند.

تخصص داشتن در دیجیتال مارکتینگ می تواند شانس شما را برای پیدا کردن شغل در امارات بیشتر کند. از آنجایی که اکثر کشور ها رو به دیجیتالی شدن هستند بنابراین یکی دیگر از شغل های مورد نیاز در امارات، هوش مصنوعی است که تقاضای بالایی برای متخصصان این رشته در نظر گرفته شده است. افرادی که در این حوزه تخصص دارند، درآمد بسیار بالایی داشته و می توانند اقامت طولانی مدت را در امارات داشته باشند.

با تخصص در حوزه دیجیتال مارکتینگ و هوش مصنوعی، موقعیت عالی شغلی را در امارات تجربه خواهید کرد زیرا شرکت های بسیاری در امارات (دبی) به شیوه های دیجیتال می پردازند. همچنین امروزه مشاغل فنی زیادی مانند مهندسین فضای ابری، برنامه نویسان، مدیران پروژه فناوری اطلاعات و غیره جزو مشاغل مورد نیاز در امارات هستند.

 •  بخش حقوقی

اگر یک حقوقدان هستید و یا دارای مهارت و تخصص خوبی در زمینه ی حقوق دارید، در امارات آینده شغلی بسیار خوبی را خواهید داشت. یکی از مهم ترین دلایل اینکه موقعیت شغلی در این حوزه بیشتر است این می باشد که امارات متحده عربی بر اساس قوانین و مقرراتی وضع شده است که بر کلیه کسب و کار ها و زندگی اجتماعی نظارت کاملی دارد بنابراین حقوقدان جزو شغل های مورد نیاز در امارات محسوب می شود و درآمد خوبی هم دارد. از این رو این کشور نیاز به متخصصین کارآمدی دارد که به مقررات مالی مسلط باشند و به قواننی کشور هم آگاهی داشته باشند تا در نقش مشاور حقوقی مشغول به کار شوند زیرا دفاتر حقوقی بسیار زیادی در امارات وجود دارد که به حقوقدان های با استعداد نیاز دارند.

 •  بهداشت و درمان

تقاضا برای نیروهای بهداشت و درمان در امارات زیاد است و حتی در زمان قبل از شیوع ویروس کرونا هم، پزشکان و پرستاران در امارات (دبی) دارای درآمدی بسیار خوب بوده اند و همزمان با سیستم مراقبتی بهداشتی پیشرفته ای که کشور امارات دارد، پرستاری و پزشکی جزو اولین مشاغل های پردرآمد در امارات برای سال 2023 بوده است خصوصا از زمان شیوع ویروس کرونا، تقاضا برای پزشکان و پرستاران در این کشور زیاد شد.

به همین دلایل است که متخصصینی که در حوزه بهداشت و درمان مشغول به کار هستند و در خارج از امارات هستند می توانند با دریافت مجوز DHA، در هریک از بیمارستان های محبوب در امارات (دبی) مشغول به کار شوند و در نهایت اقامت این کشور را بدست آورند.

به طور کلی درآمد شغل پزشکی در امارات زیاد است و تمامی افرادی که در حوزه ی درمان و بهداشت هستند دارای موقعیت عالی شغلی نیز می باشند.

 • گردشگری و مهمانداری

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در امارات، صنعت گردشگری و مهمانداری است. امارات (دبی) دارای صنعت گردشگری سالم و قدرتمندی است و سالیانه افراد زیادی به عنوان توریست در سراسر جهان به این کشور جذب می شوند. بنابراین بازار کار در حوزه گردشگری و مهمانداری در زمینه های ذیل از طرف کشور امارات جذب بالایی دارد:

راهنمای تور
مدیر هتل و رستوران
رستوران دار
سرآشپز
کارکنان نظافت در هتل ها و رستوران

شغل های مورد نیاز در امارات

 •  توسعه دهندگان نرم افزار

یکی دیگر از شغل های مورد نیاز در امارات توسعه دهندگان نرم افزار می باشد و جایگاه بسیار خوبی را در این کشور پیدا کرده است. توسعه دهندگان نرم افزار و برنامه نویسان دارای موقعیت های شغلی بسیار مناسبی در امارات هستند.

معمولا شرکت هایی که در مناطق تجاری در امارات (دبی) قرار دارند، به دنبال استعداد های خوب در زمینه های برنامه نیوسی و توسعه نرم افزار هستند و نیاز به نیروهای کاربلدی دارند که بتوانند آن ها را برای شرکت های مهندسی، بیمارستان ها، شرکت های مالی و غیره استخدام کنند. درآمد شغل برنامه نویسی در امارات و نوسعه دهنده نرم افزار بسیار خوب است و متقاضیان متخصص دارای موقعیت خوب شغلی در این کشور خواهند بود.

 •  آموزش

یکی از مهم ترین اهداف آموزش و پرورش امارات، داشتن آموزشی با کیفیت و عادلانه است. همین موضوع سبب شده است تا شغل معلمی به عنوان یکی از شغل های مورد نیاز در امارات شناخته شود. شغل معلمی یکی از شغل هایی است که سراسر جهان به آن نیاز دارد و یکی از مشاغل مورد نیاز در امارات هم می باشد. پیش بینی می شود که در سال های آینده نیاز به معلم و اساتید در امارات افزایش یابد و فرصت های بسیار خوبی برای معلمان واجد شرایط در امارات ایجاد شود.

برای کار در امارات در حوزه ی آموزشی، معلمان و اساتید خارجی باید شرایط لازمه را برای تدریس در امارات داشته باشند تا به سیستم آموزشی امارات آگاه شوند. این شرایط با توجه به حوزه آموزشی و سطح مورد نظر متفاوت می باشد.

 • مترجم

مترجمان عربی به انگلیسی در کشور امارات، جایگاه شغلی بسیار خوبی را دارند. مترجمانی که دارای مهارت کافی هستند به راحتی می توانند در این شغل به کار مشغول شوند زیرا در امارات بسیاری از سازمان ها، به کمک مترجمان می توانند نیمی از کارهایشان را انجام دهند، بنابراین طیف گسترده ای از فرصت های شغلی بسیار زیاد برای مترجمان در امارات در دسترس است.

 • مهندسی

یکی از شغل های مورد نیاز در امارات، مهندسی است که مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. از آنجایی که تغییرات بزرگی در امارات رخ داده است نیاز به مهندسان خارجی در حوزه های مختلف می تواند کمک خوبی به کشور امارت داشته باشد. خصوصا مهندسان شیمی و نفت که در اولویت برای استخدام در امارات هستند و به دلیل سکوهای نفتی و پالایشگاه های فراوانی که در امارات وجود دارد، سبب شده است تا شغل مهندسی در این کشور، به عنوان یکی از شغل های مورد نیاز در امارات باشد و یک مهندس در هر گرایشی می تواند، مشغول به کار شود و شغل پر درآمدی را داشته باشد. در امارات مهندسی در حیطه های هوافضا، برق، نفت، شیمی و مکانیک جزو مواردی است که بیشترین تقاضا را دارد.

 • مدیریت

کسب و کارهای بسیار زیادی وجود دارد که در امارت متحده عربی هستند و افرادی که سابقه مدیریت در کسب و کار را دارند به راحتی می توانند به عنوان مدیر و کاردان در این شغل های بسیاری در امارات فعالیت داشته باشند و به رشد شرکت ها و یا سازمان ها در امارات کمک کنند. شغل مدیریت به عنوان یکی از شغل های مورد نیاز در امارات است خصوصا مدیران پروژه ها، شرکت ها، سازمان ها و غیره از اعتبار بالایی برخوردار هستند. در واقع هر شرکتی که بخواهد به رشد و پیشرفت خود کمک کند، به پشتیبانی و مدیریت یک شخص متخصص نیاز دارد. مدیران این اطمینان را می دهند که به کسب و کارهای کوچک و بزرگ برای رسیدن به اهدافشان کمک نمایند.

 • روزنامه نگاری

در سال 2021 به بعد تقاضای بسیار زیادی برای شغل روزنامه نگاری در امارات وجود داشته است و روزنامه نگاری آنلاین هم به دلیل وجود بیماری کرونا، افزایش بالایی داشته است. در واقع افرادی که دارای مهارت و اشتیاق در نویسندگی هستند و در زمینه روزنامه نگاری تجربه بالایی دارند، امکان استخدام آن ها در کشور امارات وجود دارد خصوصا نویسنده های خبری و ویراستار، امکان استخدام در مجلات معروف آنلاین در کلیه شهر های امارات را خواهند داشت.

مطالب مشابه: جهت مشاهده درآمد شغل کارگری در امارات کلیک نمایید

نرخ بیکاری در امارات

یکی از مهم ترین دلایلی که ایرانیان قصد مهاجرت کاری به امارات را دارند، میزان نرخ بیکاری است. این کشور به دلیل حضور بالای سرمایه گذاران و پویا بودن اقتصاد در آن، سبب شده است تا موقعیت های کاری بسیار خوبی برای متقاضیان در امارات وجود داشته باشد.

کشور امارات از گذشته تا به امروز موفق شده است تا رونق اقتصادی بسیار خوبی را داشته باشد و به دلیل پیشرفت بالایی که این کشور داشته است و صنایع و کارخانه هایی که مربوط به موضوعات نفتی است، سبب شده است تا موقعیت های شغلی بسیار خوبی برای متقاضیان کار در امارات وجود داشته باشد و همین موضوع سبب شده است تا نرخ بیکاری در این کشور به حدود 3.36 درصد برسد.
شغل های مورد نیاز در امارات

کلام آخر

امارات یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته است و دارای فرصت های شغلی متنوعی است و بیشتر مشاغل در ابوظبی و دبی یافت می شود. شما در قبال شغلی که در امارات دارید، حقوق بسیار خوبی را دریافت می کنید البته هزینه زندگی در این کشور نسبتا گران است اما مالیات در این شغل صفر است و شغل های مورد نیاز در امارات زیاد است که بتوان در آنجا مشغول به کار شد.

زبان اصلی برای تجارت در این کشور، امارات است و نیمی بیشتر از مردم این کشور مهاجرانی هستند که مشغول به کار و زندگی در امارات هستند. امارات دارای نرخ بیکاری 3 درصدی است و به طور کلی اقتصادی بسیار قوی دارد و در سال های اخیر، رشد بسیار وسیعی داشته است. مشاغل مورد نیازی که در بالا اشاره کرده ایم جزو مشاغلی هستند که همواره نیاز به نیرو داشته و مورد توجه امارات واقع شده است. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که قصد مهاجرت به امارات را دارید، می توانید در شغلی که مهارت و تخصص دارید استخدام شوید و مشغول به کار در این کشور باشید اما قبل از آن باید راهنمای سفر به دبی را مطالعه کرده و سپس اقدام به مهاجرت کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا