مهاجرت

پر درآمدترین شغل های امارات ✈️【آپدیت 2023】

در این مقاله به پر درآمد‌ترین شغل های امارات پرداخته ایم تا اگر قصد مهاجرت در این کشور را دارید با بررسی در این شغل ها، به یک نتیجه ی خوب برای کسب درآمد برسید و با مهارت در یکی از این مشاغل گفته شده، بهترین شرایط مالی را برای خود در امارات رقم بزنید.

به طور کلی کشور امارات متحده عربی، جمعیتی در حدود 8 میلیون نفر را دارد و از کشور های حوزه خلیج فارس است. امارات به دلیل شرایط اقتصادی و کاری که دارد، سالانه مهاجران زیادی را با دلایل کار به این کشور سفر می کنند. کشور امارات یکی از ثروتمند‌ترین کشورها در جهان است که شرایط کاری بسیار مناسبی را در زمینه های مختلف فراهم می آورد.

نرخ بیکاری در این کشور در سال 2022، برابر با 5.3 درصد می باشد و این نشان دهنده ی شرایط کاری بسیار خوب در این کشور است. دلیل اصلی مهاجرت به این کشور با دلایل کاری و شغلی این است که امارات تبدیل به غول اقتصادی شده و یکی از پیشرفته ترین کشورهای خلیج فارس می باشد که دارای سرمایه گذاری های عظیمی برای توسعه در گردشگری و زیرساخت های شهری است. البته پیشنهاد ما به شما این است که قبل مهاجرت در رابطه با هزینه های زندگی در امارات اطلاعات لازم را بدست آورید و بررسی های لازم را انجام دهید تا با خیالی مطمئن تصمیم گیری درباره ی این موضوع را انجام دهید.

پردرآمدترین مشاغل در امارات

معرفی پر درآمدترین شغل های امارات

به دلیل رونق و پیشرفت شغلی بسیار بالایی که امارات دارد، مهاجرت برای ایجاد کار و شغل هم در این کشور زیاد شده است و یافتن یک شغل خوب در این کشور، تنها سخت به نظر نمی رسد زیرا کافی است تا شغل های پردرآمد و پر‌ تقاضا در این کشور را بررسی کرده و سپس مهارت لازمه را در آن کسب نمایید و اقدام به کار در این شغل کنید. کشور امارات به لحاظ موقعیت شغلی و تقاضا برای جذب نیرو های خارجی، جزو کشور هایی هستند که برای زندگی و کار بسیار خوب و مناسب می باشند. در ادامه به معرفی و بررسی پردرآمد ترین شغل های امارات می پردازیم:

 •  مشاغل حوزه املاک

حوزه ی املاک یکی از پر درآمدترین مشاغلی است که برای سرمایه گذاری در امارات بسیار عالی است. افرادی که خارجی هستند و این شغل را برای کسب درآمد انتخاب می کنند، جزو پردرآمد ترین افراد هستند و همچنین این شغل جزو پر درآمد ترین شغل های امارات می باشد. درآمد بالای این شغل به دلیل این است که افراد بسیاری خصوصا سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک به امارات سفر می کنند و نقش یک مشاور املاک و کسانی که در حوزه املاک در امارات مشغول به کار هستند بسیار مهم می باشد. در واقع سرمایه گذاران خارجی با انتخاب فردی متخصص در حوزه املاک از او برای خرید ملک کمک و مشاوره می خواهد. اشخاصی که در املاک مشغول به کار هستند با توجه به سودآوری، دستمزد های بسیار خوبی را دریافت می کنند.

میزان درآمد مشاور املاک براساس ساعت 140 درهم، ماهانه 24.500 درهم و سالانه 294.000 درهم می باشد.

برای ورود به حوزه املاک در امارات باید شرایطی را داشته باشید تا بتوانید در این حوزه فعالیت داشته باشید. شرایط ورود به حوزه املاک و تبدیل شدن به مشاور املاک شرایط زیر الزامی می باشد:

 1. اخذ ویزا برای ورود به امارات و اقامت در آن
 2. شرکت در دوره های آموزشی معتبری که مخصوص به کارگزاران املاک است
 3. شرکت در آزمون مربوط به آژانس تنظیم مقررات املاک
 4. دریافت مجوز برای مشاورین املاک
 •  مشاغل مرتبط با حوزه امور مالی

هر شخصی که با حوزه امور مالی خصوصا حسابداری سر و کار داشته باشد دارای درآمد بسیار زیادی در امارات خواهد بود. میزان درآمد حسابداران براساس ساعت 130 درهم، ماهانه 22.200 درهم و سالانه 266.000 درهم می باشد.

در واقع این افراد برای ورود به حرفه حسابداری و کار در آن باید گواهی گواهی Certified Public Accountant را دریافت نمایند که این گواهی به منظور به رسمیت شناختن حسابداران در امارات است. برای اخذ این گواهی باید شرایط ذیل را داشته باشند:

 1. مدرک لیسانس مرتبط با امور مالی یا سازمانی با امتیاز 120
 2. گذراندن حداقل 120 ساعت سابقه اعتباری در جهت شرکت در آزمون CPA
 3. گذراندن حداقل 150 ساعت  سابقه و سپس 1 تا 2 سال سابقه کار برای اخذ مجوز CPA

پردرآمدترین مشاغل در امارات

 • مشاغل حوزه مدیریت اجرایی و مدیر عامل

مشاغل مرتبط با حوزه مدیرعامل و مدیریت اجرایی یکی از شغل های پردرآمد در امارات است. این مشاغل جزو مشاغلی است که برای شرکت ها و کسب و کار های مختلف بسیار مهم است و نقش پررنگی را دارد. در واقع یک مدیرعامل به عنوان تصمیم گیرنده ی اصلی برای رسیدن به اهداف است و روند اجرایی امور را تسهیل می بخشد. در واقع اگر به عنوان مدیرعامل برای ثبت شرکت خود باشید یا به عنوان مدیرعامل برای شرکت های دیگر در امارات مشغول به کار شوید، درآمد شما بسیار بالا خواهد بود.

میزان درآمد متوسطه برای مدیران اجرایی یا مدیرعامل ها براساس ساعت 170 درهم، ماهانه 29.400 درهم و سالانه 353.000 درهم می باشد که این میزان از درآمد به حوزه فعالیت شرکت بستگی دارد و ممکن افزایش یا کاهش داشته باشد.

برای تاسیس شرکت خود باید شرایط زیر را داشته باشید:

مشخص کردن حوزه فعالیت
انتخاب شریک تجاری از کشور امارات
مشخص کردن ساختار شرکت
انتخاب نام شرکت
اخذ تاییدیه ها و مجوز های لازمه
انتخاب برای فضای شرکت
پرداخت هزینه ها
اخذ مجوز نهایی برای شروع فعالیت تجاری
 • مشاغل حوزه پزشکی

در اغلب کشورها، شرایط بسیار سختی را برای کادر درمان و حوزه بهداشت دارند اما در این کشور این شرایط قدری ساده تر می باشد زیرا از دوران شیوع کرونا، امارات با کمبود نیروی درمانی مواجه شده بود و به همین علت، اغلب رشته هایی که در این حوزه هستند می توانند موقعیت شغلی عالی برای کار در امارات را داشته باشند.

شرایط ها و مزایایی برای کمک به پزشکان خارجی که امارات را برای مهاجرت انتخاب کرده اند، وجود دارد و اخذ ویزای طلایی و اقامت طولانی مدت را به آن ها ارائه می دهند.

میزان درآمد براساس ساعت 190 درهم، ماهانه 32.600 درهم و سالانه 391.000 درهم می باشد.

همچنین شرایط برای مجوز کار در امارات در حوزه درمان به صورت ذیل می باشد:

 1. تمامی دوره های آموزشی باید در مراکز های معتبر در کشور مبدا گذرانده شده باشد و مدرک رسمی دریافت شده باشد.
 2. افرادی که شهروند امارات نیستند و در دانشگاهی به رسمیت شناخته شده اند و توسط وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی فارغ التحصیل شده اند، باید برنامه آموزش بالینی را در مراکز بهداشتی داشته باشند و شرکت نمایند تا تجربه لازمه را بدست آورند.
 3. شغل درخواست شده ی متقاضی باید با تجربه کاری او مرتبط باشد و متعلق به یک سازمان معتبر بوده باشد.
 4. مدت دوره ای که به عنوان اخذ مدرک گذرانده می شود به عنوان تجربه کاری متقاضی در نظر گرفته شده و مدرک کارشناسی ارشد برای شغل او، الزامی نمی باشد.
 5. متقاضی باید مجوز فعالیت پزشکی معتبر داشته باشد و این مجوز از آخرین محلی که متقاضی در آنجا کار کرده است، صادر شده باشد.
 6. براساس قانون فدرال، متقاضی باید تحت پوشش بیمه باشد.
 7. گواهی معتبر وضعیت فعلی یا گواهی GSC که نشان دهنده ی صلاحیت حرفه ای متخصصان حوزه مراقبت‌های بهداشتی و عدم رفتار غیر حرفه‌ای را توسط DHA که برای اداره بهداشت و سلامت است را داشته باشد.

پردرآمدترین مشاغل در امارات

 • مشاغل حوزه پرستاری و مراقبت

پس از بیماری کرونا و همه گیر شدن آن در سال 2019، درخواست پرستار برای کشور امارات بسیار زیاد شد حتی تا به الان که افراد بسیار زیادی واکسینه شده اند و بیماری کرونا کمتر شده است، شغل پرستاری هنوز هم جزو مشاغلی است که مورد درخواست بسیاری از کار فرمایان در امارات می باشد. پرستارانی که تجربه خوبی در این زمینه دارند و دارای تحصیلات بالای پرستاری هستند، می توانند در این کشور اقامت و زندگی خود را داشته باشند و درآمد خوبی از این شغل در کشور امارات داشته باشند.

 • مشاغل مربوط به نویسندگی

یکی دیگر از شغل های پر تقاضا و خوب در امارات، نویسندگی است. اشخاصی که قلم خوبی دارند و همچنین تجربیات کافی برای نوشتن در سایت های تخصصی را هم دارند، می توانند شغل خوبی در این خصوص در کشور امارات را داشته باشند. اکثریت شرکت های بزرگ و کمپانی ها در جستجوی فردی هستند که بتواند برای سایت شان محتواهای خوب و مفید تولید نماید زیرا محتوای خوب بر کسب و کارشان تاثیر بسیار خوبی خواهد گذاشت.

 • مشاغلی در حوزه مهندسی

در امارات نیاز اساسی به مهندسین متخصص دارند و اصلا مهم نیست که تا چقدر درس خوانده و یا مشغول به کار بوده اید، بلکه با توجه به رشته و تخصصی که در مهندسی دارید، به راحتی می توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

 • مشاغلی در حوزه تدریس

یکی دیگر از کارهای پر درآمد در امارات، تدریس است. استاد های دانشگاه و معلمان در این کشور، از درآمد خوبی برخوردار هستند.

 • مشاغلی در حوزه فروش

یکی از پر تقاضا ترین کارها در امارت، فروشندگی است. اگر در ایران فروشنده خوبی هستید در هر کجا که باشید می توانید به کار فروشندگی مشغول شوید خصوصا در امارات که به دلیل حضور گسترده برند های مطرح در سطح جهان، می توان از طریق توریست ها و گردشگران، درآمد خوبی را کسب کرد.

مشاغلی در حوزه فیلم‌برداری و عکاسی

شرکت های معتبری در سطح جهانی در امارات وجود دارد، به همین دلیل است که ساخت تیزرهای تبلیغاتی در این کشور بسیار پر رونق است. بنابراین افرادی که سابقه خوبی در زمینه فیلمبرداری خصوصا تیزر و تبلیغات دارند می توانند در این کشور به جستجوی کار در این حوزه باشند. صنعت عکاسی و فیلمبرداری در امارات، جزو کسب و کاری پر طرفدار محسوب می شود البته به شرطی که عکس ها، بسیار خلاقانه، با کیفیت باشند تا در مقابل آن دستمزد های بالا و هنگفتی داشته باشید.

مشاغلی در حوزه گردشگری

هر ساله، مسافران بسیار زیادی از کشور های مختلف به امارت یا دبی سفر می کنند، به همین دلیل فعالیت در حوزه گردشگری، بسیار درآمد زا می باشد. برای شخصی که می خواهد در حوزه گردشگری مشغول به کار شود باید به مواردی همچون تخفیف های ویژه، بازدید از مناطق دیدنی، رزرو هتل و غیره را به خوبی بداند و آن را به بهترین شکل انجام دهد.

کارشناس شبکه های اجتماعی

یکی از شغل های جدید و پر درآمد در امارات، تخصص در شبکه های اجتماعی است که امروزه به عنوان یکی از شغل های خوب و جدید برای شرکت های بزرگ در امارت می باشد و دارای درآمد بسیار خوبی است. در واقع از طریق دیجیتال مارکتینگ، با سرعت بالایی می توان در یک شرکت مشغول به کار شوید یا شرکتی را راه اندازی نمایید بنابراین باید دانش کافی در حوزه دیجیتال مارکتینگ را داشته باشید و به شبکه های اجتماعی هم مسلط باشید تا بتوانید پروژه های گسترده ای را دریافت نمایید.

مشاغلی در حوزه زیبایی

مشاغل هایی که به حوزه زیبایی ربط دارد، همیشه پر درآمد بوده است. یکی از مزیت های تاسیس سالن آرایشی در امارات این است که، از همان ابتدا نیاز به سرمایه گذاری اولیه زیادی ندارید و می توانید خدمه خود را به راحتی استخدام نمایید. با خدمات باکیفیت و هزینه ی مناسب از مشتریان، می توان مشتریان زیادی را در امارات جذب کرد.

افزایش تقاضا در چندین سال اخیر برای آرایشگری در امارات زیاد شده است و به همین دلیل کسب و کار آرایشگران هم در این کشور، بسیار رونق گرفته است هرچند که هزینه های آرایشگری تقریبا زیاد شده است ولی همچنان مشتری و تقاضا برای انجام این کار زیاد است. در صورتی که مراحل کاری برای تاسیس آرایشگاه را درست و دقیق انتخاب کنید، شاهد درآمد فوق العاده ای در امارات با این شغل خواهید بود.

مشاغلی در حوزه برنامه نویسی کامپیوتر

کشور امارات به عنوان پایتخت تجارتی شناخته شده است و با شرکت های بسیار بزرگ و معروق تکنولوژی مانند فیس بوک، گوگل، سیسکو، اچ چی، مایکروسافت، آمازون و غیره قرارداد همکاری را دارد و این موضوع می تواند فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای برنامه نویسان کامپیوتر رقم بزند.

از آنجایی که کشور امارات با کمبود نیروی کار فنی روبرو است بنابراین تقاضا برای بخش فناوری بسیار بالا است و شرکت های کوچک و متوسط در امارات برای رشد توسعه کاری خود، از فناوری های جدید استقبال کرده و تمایل به جذب نیروی کارآمد و متخصص در زمینه فناوری خصوصا برنامه نویس را دارند.

از آنجایی که دبی به عنوان پایتخت تجارتی امارات با غو‌ل‌های دنیای فناوری و تکنولوژی از جمله سیسکو، آی‌بی‌ام، گوگل، فیس‌ بوک، انویدیا، لینکدین، اچ‌پی، مایکروسافت، آمازون و برخی شرکت‌‌های معروف دیگر قرارداد همکاری امضا کرده است، همین می‌تواند نویدبخش فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای برنامه‌ نویسان باشد.

حداقل و حداکثر حقوق

امارات به دلیل پیشرفت چشمگیری که داشته است دارای کسب و کارهای بسیار زیادی است که از شرایط و درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند. اما با توجه به درآمد ها، زندگی در این کشور هم، با هزینه های بالایی همراه است و به همین دلیل است افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند ترجیح می دهند تا به سراغ پر درآمد ترین شغل های امارات بروند تا زندگی با رفاهی را داشته باشند.

برای انتخاب شغل باید امنیت شغلی، درآمد و غیره را بررسی نمایید زیرا در امارات چیزی تحت عنوان حداقل حقوق یا درآمد وجود ندارد و میزان دستمزد و درآمد هر شخصی براساس تجربه کاری، ملیت، جنسیت، صلاحیت کاری، سن و غیره مشخص خواهد شد. اما به طور کلی میزان درآمد سالیانه در سال 2022 با بررسی تمامی مشاغل در حدود 258.000درهم تخمین زده شده است.

حداقل حقوق میزان حقوق در حدود 4.810 می باشد و میزان حقوقی دریافتی 21.500 و بیشترین میزان حقوق هم 99.000 می باشد. البته این میزان درآمد به صورت نسبی برآورده شده است و ممکن است در برخی مواقع میزان حقوق ماهیانه از مقدار گفته شده کمتر باشد و برخی شغل ها هم، درآمدی بالاتر از میزان حداکثر بیان شده داشته باشند. اما به طور کلی مشاغل های معرفی شده در این مقاله، می تواند هزینه های متقاضی را برای زندگی در امارات در یک سطح عالی فراهم نماید.

رشد اقتصادی بالا در امارات

رشد اولیه دبی در ابتدا با صنعت نفت بود اما به مرور زمان صادرات مواد خام فراموش شد و اقتصاد اصلی در امارات یا دبی بر پایه صنعت گردشگری، هواپیمایی، املام و غیره بود. براساس قوانین کاری که در این کشور وجود دارد، کارگران باید حداقل 48 ساعت در هفته را به فعالیت کاری بپردازند و در طول یکسال 21 روز مرخصی داشته باشند.

بیشترین جذب نیرویی که هرساله کشور امارات اعلام می دارد در حوزه پزشکی و سلامت، ساخت و ساز، مهندسی و مواردی از این قبیل می باشد. اما همانطور که در دیگر کشور های جهان، حوزه پزشکی به عنوان پر درآمد ترین شغل ها محسوب می شود در امارات هم به عنوان یکی از پر درآمدترین شغل های در امارات است. البته می توان اینگونه تخمین زد که تا 20 سال آینده در حوزه هایی مانند آی تی یا کامپیوتر استخدام بالایی انجام گیرد و نیاز به نیروی برجسته ای برای این دسته از مشاغل باشد به همین دلیل است که شغل های دیگری که در رابطه با اکتشافات فضایی، هوش مصنوعی، استراتژی خودروهای مختلف هستند در اولویت دیگر شغل ها قرار خواهند گرفت و قطعا به عنوان پر درآمد ترین شغل های امارات محسوب خواهند شد.

سن مهاجرت به دبی

اگر شما هم متقاضی مهاجرت به امارات هستید، بهترین سن برای مهاجرت به این کشور 18 تا 46 سالگی می باشد تا بتوانید برای نیروی کار موفق استخدام شوید. بنابراین پیش از مهاجرت، تمامی سوابق کاری و مدارک تحصیلی خود را مورد بررسی قرار دهید و رزومه ی بسیار خوبی را داشته باشید تا در هنگام مهاجرت برای امارات، پر درآمدترین شغل های امارات را داشته باشید. در واقع توصیه می شود تا با آگاهی باز در این مسیر قدم بردارید و مهاجرت به امارات ( اقامت دبی ) را با اطلاعات بهتر و بیشتری انجام دهید حتی می توانید از مشاوران و وکیل های شرکت های مهاجرتی معتبر در شهر خود کمک بخواهید تا با اقدامات لازم در مسیری درست گام بردارید.

کلام آخر

امارات یکی از کشور های برجسته است که با هجوم و علاقه گردشگران و مردم در هر جایی از دنیا برای زندگی انتخاب گردیده است و تقاضا برای کار در این کشور در سالهای اخیر افزایش داشته است. این رونق شغلی همواره برای همه ی افراد خارجی در سرتاسر دنیا قابل توجه بوده است به دلیل اینکه راه اندازی شغل و شرایط کاری در این کشور از مزایای بسیار خوبی برخوردار است و مزایایی همچون محیط امن، معاف از مالیات و امکانات وسیع جهانی و غیره را به همراه دارد.

در واقع موقعیت های شغلی بسیار خوبی که این کشور دارد، سبب شده است تا خیلی از ایرانی ها را وسوسه کند تا برای کار به این کشور مهاجرت نمایند و زندگی شغلی و شخصی خود را در امارات داشته باشند. البته با توجه به درآمد بالای مشاغل در امارات، هزینه های زندگی در این شهر هم بالا است و نیاز است تا افراد به شغل های پر درآمد در این شهر بپردازند و مهارت لازمه را کسب نمایند بنابراین بسیار مهم است تا بازار کار در امارات را بررسی نمایید تا با چالش های مختلفی در امارات روبرو نشوید.

به طور کلی اگر برای کار قصد سفر به این کشور را دارید، تنها تصمیم گیری برای مهاجرت کافی نمی باشد و باید در شغلی که در امارات جزو پر درآمدترین ها محسوب می شود مهارت کافی را داشته باشید تا از لحاظ مالی به سود و منفعت دست پیدا کنید و دچار مشکل نشوید. به همین دلیل در این مقاله برای کسب دانش کافی در خصوص پر درآمدترین شغل های امارات، این شغل ها را به شما معرفی کرده ایم تا با کسب مهارت و دانش کافی در آن ها، بتوانید به خوبی ورود پیدا کرده و از دانش کافی و تخصص در آن ها برخوردار شوید. همچنین می توانید تا از وکلای باسابقه ای که در حوزه مهاجرت فعالیت دارند کمک بخواهید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. دارای مدرک کارشناسی ارشد برق و مدیریت انرژی الکتریکی هستم
  و تمایل کار در امارات ترجیحا در دبی…دارای 12 سال سابقه در صنعت سیمان و صنعت برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا