مهاجرت

درآمد شغل برنامه نویسی در امارات ✈️【آپدیت 2023】

امارات متحده عربی یکی از بزرگترین مقاصد تجاری محسوب می شود و به دلیل اقتصاد رو به رشد و پیشرفت چشمگیری که دارد در بین مهاجران طرفدار بسیار زیادی پیدا کرده است. شغل های زیادی در امارات وجود دارد که یکی از آن ها برنامه نویسی است و در این مقاله می خواهیم به درآمد شغل برنامه نویسی در امارات بپردازیم.

به دلیل اینکه دبی به عنوان پایتخت تجاری امارات است و با بزرگترین مجموعه های فناوری و تکنولوژی در دنیا، قرارداد همکاری امضا کرده است و به همین دلیل است که شغل برنامه نویسی یکی از شغل های پر درآمد در و خوب در امارات محسوب شده است. اگر شما جزو افرادی هستید که به عنوان برنامه نویس، قصد مهاجرت به امارات را دارید، پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید زیرا مفید ترین نکات برای درآمد شغل برنامه نویسی در امارات را در این  به طور کامل شرح داده ایم تا مهاجرتی خوب و بی دردسر را به عنوان یک برنامه نویس داشته باشید.

همچنین اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید می توانید با کمک از یک وکیل مهاجرتی که در زمینه مهاجرت به امارات تخصص دارد کمک بخواهید. وکلای مهاجرتی یا موسسه های مهاجرتی در هر شهری مشغول به فعالیت می باشند و با تخصص و مهارتی که دارند، راهکار های بسیار خوبی را در اختیار مهاجران قرار می دهند.

در مورد کشور امارات

کشور امارات متحده عربی یکی از کشور های پادشاهی است که موقعیت بسیار خوبی را از لحاظ اقتصادی و شغل دارد و همین موضوع سبب شده است تا برای مهاجران مورد اهمیت واقع شود. زبان این کشور عربی است و یکی از بهترین کشور های آسیایی محسوب شده است. مذهب آن اسلام است و بزرگترین ذخایر نفتی را دارد که همین موضوع سبب شده است تا با کشور های اروپایی مقایسه شود.

شرکت های زیادی در امارات مشغول به فعالیت هستند که از لحاظ امنیتی بسیار بالا هستند و به دلیل امنیت شغلی بالایی که در این کشور وجود دارد سبب شده است تا سرمایه گذاران زیادی در سراسر دنیا به این کشور مهاجرت داشته باشند. نکته ای که در کشور امارات وجود دارد این است که از 9 میلیون جمعیتی که در امارات وجود دارد تنها 4.1 میلیون از آن اماراتی هستند و مابقی آن، مهاجر از دیگر کشور ها می باشند.

درآمد شغل برنامه نوسی در امارات

مهاجرت برنامه نویسان به امارات

امارات شرایط های به نسبت ساده ای را برای استخدام برنامه نویسان در سراسر دنیا در نظر گرفته است که البته این شرایط قدری برای ایرانیان سخت است و این کشور به سختی به ایرانی ها ویزا می دهد به همین دلیل برای بالا رفتن احتمال موفقیت ویزا در امارات، بهتر است تا از یک فرد متخصص یا وکیل مهاجرتی که سالها تجربه در این خصوص دارد کمک بخواهید تا مدارک شما را کامل نماید.

بهرحال اگر مقصد نهایی شما، امارات است باید با شرایط و روند کاری ویزای آن آشنا باشید. برای اینکه به عنوان یک برنامه نویس در امارات مشغول به کار شوید نیاز است تا ویزای اقامت و مجوز کاری داشته باشید. بدین صورت که در همان مراحل اولیه، پیشنهاد شغلی داشته باشید زیرا اولین شرط ویزای کاری، قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری از یک کارفرما یا شرکت در امارات است. پس از داشتن پیشنهاد شغلی، مراحل اخذ مجوز کار در امارات را باید سپری کرد که با طی کردن این مراحل باز هم نمی توان تضمینی برای صدور ویزا در امارات را داشت.

پس از دریافت اخذ مجوز ورود، وارد امارات خواهید شد و به مدت دو ماه اجازه دارید تا در آن جا بمانید، سپس کارفرما بقیه مراحل کاری را تکمیل خواهد کرد و موظف است تا مدارک کاری را در طی این دو ماه برای کارمندش کامل نماید.

گاهی هم می توان با ویزای توریستی وارد امارات شد و سپس در آنجا شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و با کارفرما هم به توافق برسید اما هیچ تضمینی وجود ندارد که حتما شغل مورد نظر خود را پیدا نمایید و همچنین تا زمانی که ویزای شما تایید نشده باشد، اجازه ندارید تا با ویزای توریستی یا هر ویزای دیگری مشغول به کار شوید.

شرایط اصلی برای مهاجرت برنامه نویسان به امارات

برنامه نویسانی که قصد مهاجرت به امارات را دارند باید شرایط مهاجرتی به آن را داشته باشند. در واقع یک قوانین وضع شده است که برنامه نویسان برای مهاجرت باید به آن توجه شود که در ادامه به آن می پردازیم:

 1. حداقل سن 18 سال باشد و حداکثر سن برای کار در این کشور وجود ندارد
 2. از سلامت کامل برخوردار باشد
 3. سوسابقه کیفری نداشته باشد
 4. خطری برای کشور امارات نداشته باشد
 5. برای شرکتی که قصد فعالیت در آن را دارد، نباید تخلفی مرتکب شود
 6. کاری که قصد آن را در شرکت دارد باید با فعالیت شرکت مطابقت داشته باشد
 7. تخصص اصلی او برنامه نویسی باشد و دارای رزومه قوی برای ارائه به شرکت باشد
 8. مدارک هویتی مانند گواهی سلامت، عکس، اصل پاسپورت، مدارک تحصیلی، فرم درخواست و غیره را با خود به همراه داشته باشد.
 9. شرکتی که به متقاضی مجوز می دهد باید معتبر بوده باشد
 10. حتما دارای پیشنهاد شغلی باشد
 11. شرکت پیشنهاد به کار، نباید هیچ تخلفی داشته باشد

مراحل مهاجرت برنامه نویسان به امارات

برای مهاجرت به امارات به عنوان برنامه نویس کامپیوتر، نیاز به طی کردن مراحل خاصی است که جزو پروسه ی مهاجرتی می باشد که در ادامه به مراحل مهاجرتی برنامه نویسان به امارات می پردازیم:

 • پیشنهاد شغلی

اولین مرحله برای مهاجرت، داشتن یک پیشنهاد شغلی است و هیچ شخصی نمی تواند بدون داشتن پیشنهاد کاری، اجازه ی کار در این کشور را دریافت کند که البته برای داشتن پیشنهاد شغلی در امارات می توانید از طریق های مختلف مانند سایت های کاریابی، آشنایان و غیره پیشنهاد شغلی داشته باشید. با پیشنهاد شغلی، هزینه ی مهاجرت برنامه نویسان در کشور امارت کاهش پیدا می کند و پس از اینکه شغل مورد نظر خود را یافتید می توانید با کارفرما توافق کرده تا برای شما دعوت نامه ارسال کنید زیرا داشتن دعوت نامه از مهم ترین شرایط مهاجرت برنامه نویسان به امارات می باشد. در واقع کارفرما مسئول اخذ ویزا و مجوز های کار برای کارگران خارجی است و موظف است تا هرگونه هزینه ویزا را برای آن ها تقبل کند بنابراین توافق با کارفرمای اماراتی الزامی است زیرا متقاضی قرار است مدارک مورنیاز خود را برای دریافت مجوز به کارفرمای امارات ارسال کند.

البته نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که متاسفانه شرایط مهاجرت ایرانیان به امارات قدری دشوار است و این کشور به این راحتی ها به ایرانی ها ویزا نمی دهد به همین دلیل است که توصیه می شود از وکلای برجسته و بهترین موسسه مهاجرتی کمک بخواهید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 • مجوز ویزای ورود به کشور امارات

برای درخواست ویزای کار در امارات، نیاز است تا مجوز ورود به این کشور را داشته باشید. ویزای مجوز ورود به امارات، ویزای صورتی نام دارد و جزو اولین مراحلی است که باید آن را سپری کنید. برای اخذ ویزا می توان از روش های مختلف مانند کارفرما یا فرد مقیم امارات کمک بخواهید.

در واقع کارفرما از طریق کارمند برای تایید سهمیه ویزا اقدام می کند و وزارت کار و منابع انسانی، مجوز کار در امارات را صادر می کند. در مراحل بعدی، کارفرما باید قرارداد کاری را به وزارت کار ارسال نماید و سپس وقتی تایید و اخذ ویزا انجام شد، کارمند تنها دو ماه فرصت دارد تا وارد امارات شود. سپس پس از ورود با ویزای صورتی، کارمند 60 روز فرصت دارد تا اقامت و مجوز کار خود را دریافت نماید. در طی دوره ی 60 روز، کارفرما باید آزمایش پزشکی، کارت کار، ویزای اقامت، شناسه امارات و غیره را برای کارمند فراهم آورد.

 • اخذ کارت شناسایی امارات

با ویزای ورود و گذرنامه اصلی و کپی آن، می توان برای درخواست کارت شناسایی اقدام کرد و متقاضی باید در مرکز اداره هویت امارات درخواست خود را ارائه دهد و اثر انگشت خود را ثبت نماید.

درآمد شغل برنامه نویسی در امارات

درآمد شغل برنامه نویسی در امارت یکی از سوالاتی است که برای اکثر برنامه نویسانی که قصد مهاجرت دارند، به وجود می آید. بزرگترین مزایای مهم مهاجرت برنامه نویسان در امارات، درآمد بالای آن است. حقوق بسیارخوب در امارات برای هر برنامه نویس، به عنوان اصلی ترین انگیزه برای مهاجرت آن ها به حساب می رود. شرایطی وجود دارد که در حقوق برنامه نویسان تاثیر می گذارد و این شرایط شامل سوابق کاری، نوع تخصص، میزان تحصیلات، ساعات کار و شرکت مورد نظر است که سبب حقوق زیاد یا کم آن ها است و تمامی این پارامترها در افزایش یا کاهش حقوق برنامه نویسان تاثیر می گذارد. اما یکی از اصلی ترین مواردی که در حقوق برنامه نویسان تاثیر دارد، شرکت استخدامی است که برنامه نویسان در آن مشغول به کار می شوند و شرکت های مختلف در امارات، با توجه به سطح درآمد خودشان حقوق کارمندان را تعیین می نمایند. یکی دیگر از مواردی که در حقوق برنامه نویسان تاثیر مستقیم دارد تخصص است که برای مدیران شرکت در امارات بسیار مهم است و براساس میزان تخصص، حقوق برنامه نویس را تعیین می کنند.

مهم ترین مزایای برنامه نویسان در امارات

 • امنیت شغلی

یکی از مهم ترین مزایای شغل برنامه نویسی در امارات، امنیت شغلی بسیار خوب و بالای این شغل است و همین موضوع که بسیار هم مهم است سبب شده است تا کشورهای دیگر مانند پاکستان، ایران، چین و غیره به امارات مهاجرت داشته باشند زیرا امنیت شغلی یکی از مهم ترین پارامتر هایی است که برای کار در رشته ی برنامه نویسی مهم است.

 • درآمد بالا

درآمد شغل برنامه نویسی در امارات بسیار خوب است و بسیار متناسب به هزینه های زندگی در امارات است زیرا زندگی در امارات دارای هزینه های بالایی است و قطعا نیاز به شغلی با درآمد بالا هم می باشد. یک برنامه نویس در هر حوزه از کاری در کشور امارات می تواند به طور حدودی درآمدی بالغ بر 200 هزار درهم را سالیانه داشته باشد و این رقم برای زندگی در امارات که هزینه های زندگی در آن زیاد است، متناسب می باشد. پس یکی از دلایل اصلی مهاجرت برنامه نویسان به امارات، درآمد بالای برنامه نویسان می باشد.

 • متصل به بازارهای جهانی

همانطور که گفته شد امارات کشوری مهاجر پذیر است و شرکت های مختلفی برای سرمایه گذاری به امارات رفته اند. هرکدام از این شرکت ها به برنامه نویسانی نیاز دارند تا مشغول به کار شوند و برنامه نویسان می توانند به عنوان یک تجربه بسیار خوب در کنار شرکت های بین المللی به فعالیت مشغول باشند.

درآمد شغل برنامه نوسی در امارات

لیست زبان های برنامه نویسی پر کاربرد در امارات

یکی از سوالاتی که ممکن است برای خیلی از برنامه نویسان به وجود آید این است که چه زبان های برنامه نویسی در دبی، بیشترین کاربرد را دارند. در این مقاله می خواهیم به بررسی بهترین زبان های برنامه نویسی برای مهاجرت در امارات را بپردازیم. تسلط بر هر یک از زبان های برنامه نویسی که در ذیل آورده شده، می تواند برگ برنده ای برای داوطلبانی باشد که می خواهند در امارات مشغول به کار شوند زیرا بسیاری از نیروهای برنامه نویسی به دنبال یافتن بازار کار مناسبی هستند تا از طریق برنامه نویسی کسب درآمد داشته باشند. در لیست زیر به بیشترین تقاضا برای زبان های برنامه نویسی در امارات پرداخته ایم:

جاوا
جاوا اسکریپت
سی شارپ
پی اچ پی
نود جی اس
روبی
پایتون

مزایای مهاجرت برنامه نویسان به امارات

مزایای مهاجرت برنامه نویسان به امارات بسیار زیاد است. علت اصلی مهاجرت بسیاری از برنامه نویسان به امارات نیز همین موضوع است. در ادامه به مزایای بسیار مهم مهاجرت برنامه نویس به امارات خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 1. درآمد بالا

در واقع امارات یکی از بهترین کشورها در بحث درآمد به حساب می‌آید و درآمد شغل برنامه نویسی در امارات متناسب با  هزینه های زندگی در امارات است. معمولاً برنامه‌نویسان در هر حوزه کاری می‌توانند در کشور امارات بالای ۲۰۰ هزار درهم در سال درآمد داشته باشند. این رقم باتوجه‌به هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار مناسب به نظر می‌رسد. همچنین باتوجه‌به قیمت درهم می‌توان گفت این سطح درآمد در کشورهای اروپایی نیز به‌ندرت دیده می‌شود. همان‌طور که گفته شد علت اصلی مهاجرت برنامه نویس به امارات در آمد بالای برنامه‌نویسان در این کشور است.

 1. اتصال به بازارهای جهانی

همان‌طور که گفته شد به علت مهاجرپذیر بودن کشور امارات افراد زیادی به این کشور مهاجرت کرده‌اند. همچنین شرکت‌های مختلف بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری به امارات رفته‌اند. شما می‌توانید به‌عنوان یک برنامه‌نویس در هرکدام از این شرکت‌ها مشغول به فعالیت شوید. این موضوع می‌تواند یک تجربه عالی کاری در کنار شرکت‌های بین‌المللی برای شما باشد.

ویزای طلایی برای برنامه نویسان در امارات

شاید تاکنون نام ویزای طلایی در امارات به گوشتان خورده باشد اما ممکن است این سوال به وجود آید که ویزای طلایی برای برنامه نویسان چه ویزایی است؟

ویزای طلایی یکی از امکاناتی است که کشور امارات برای مهاجران در نظر گرفته است و به برخی از افراد امکان بیشتر از دو سال اقامت را می دهد. مدت زمان این ویزا پنج تا ده ساله است و این ویزا به دانش آموختگان در مقاطع پزشکی، برق، برنامه نویسی، مهندسین کامپیوتر، تکنولوژی و غیره تعلق می گیرد. این افراد در دسته ی مشاغل مورد نیاز در کشور امارات قرار می گیرند و برای ویزای کاری شانس بیشتری را دارند.

چگونه درخواست ویزای طلایی امارات را بدهم؟

برای درخواست ویزای طلایی در امارات، بایستی افراد از شرایط لازمه برخوردار باشند و از سمت ارگان های مربوطه، تاییدیه هایی را دریافت نمایند. این ویزا برای کسانی مناسب است که در امارات برای مدتی مشغول به کار بوده اند و به جای اینکه بارها ویزای خود را تمدید کنند می توانند درخواست ویزای طلایی را داشته باشند. یکی از شرایط دریافت این ویزا، سکونت متقاضی در امارات می باشد.

برای ثبت نام ویزای طلایی در امارات باید به سایت business.goldenvisa.ae که دولت امارات معرفی کرده است مراجعه نمایید. پس از مراجعه به این سایت و تاییدیه درخواست در آن، نتیجه به متقاضی اعلام می شود و در صورت پذیرفتن، می توان برای دریافت ویزای طلایی به مراجع مربوطه مراجعه نمود.

بازار کار برنامه نویسی در امارات

دوبی به عنوان پایتخت تجاری شناخته شده است و با شرکت های بزرگی مانند گوگل، فیس بوک، سیسکو، مایکروسافت، آمازون، اچ پی و غیره قرارداد همکاری را امضا کرده است و این موضوع می تواند خبر خیلی خوبی برای برنامه نویسان و فرصت های شغلی بسیار خوب برای آنان باشد.

از آنجایی که کشور امارات با کمبود نیروی کاری فنی روبرو است بنابراین تقاضا برای نیرو های فنی بسیار زیاد است و شرکت های کوچکی که در امارات هستند، از فناوری های جدید استقبال می کنند و به رشد آن کمک می کنند خصوصا شهر هایی مانند دبی و ابوظبی در 2 سال گذشته داغ ترین بازار کار را دارند و تقاضا برای نیروی کار برای نیروی فنی بسیار زیاد بوده است.

درآمد شغل برنامه نوسی در امارات

وظایف یک برنامه نویس در امارات

هر برنامه نویسی که در یک شرکت در امارات استخدام می شود، وظایفی را برعهده دارد و این وظایف با توجه به خدمات و هدفی که شرکت دارد، متفاوت است. بنابراین به مهم ترین وظایف برنامه نویسان در امارات در ذیل اشاره می کنیم:

 1. نوشتن کد برای برنامه های کامپیوتر یا موبایل
 2. شناسایی و اصلاح خطاهای کدنویسی به طور روزانه
 3. کمک به برطرف کردن عیب های سیستمی یا بخش هایی از وب سایت که به درستی کار نمی کند
 4. به روزرسانی برنامه ها
 5. کد نویسی برای مقابله با تهدیدات سایبری
 6. بازنویسی برنامه ها برای سیستم عامل های مختلف که برنامه نویسان را مجبور می کند تا کد ها را به زبان های مختلف بازنویسی کنند تا برنامه ها با سیستم عامل های دیگر سازگاری داشته باشند
 7. شناسایی نرم افزار های مخرب و رفع مشکلات نرم افزار هایی که ممکن است در برابر هک های احتمالی دچار آسیب شوند ( البته این مورد برای برنامه نویسانی است که در زمینه امنیت سایبری فعالیت دارند).

شرایط استخدام برنامه نویس در امارات

یکی از شرایط استخدام برنامه نویسان در امارات، داشتن حداقل مدرک لیسانس است و افرادی که این مدرک را دارند دارای پیش زمینه ای از برنامه نویسی در سطح ابتدایی هستند. لیسانس برنامه نویسی کامپیوتر در دانشگاه های امارات ارائه می شود و دانشجویان به صورت عملی مواردی را همچون توسعه و تست نرم افزار، توسعه وب پیشرفته، داده ها، برنامه نویسی شی گرا، توسعه اپلیکیشن های موبایلی و غیره را به آن ها آموزش می دهند.

آموزش های مداوم برای برنامه نویسان بسیار مهم است زیرا زبان های برنامه نویسی مدام در حال تغییر و تحولات هستند و حتی بسیاری از برنامه نویسان، سعی بر این دارند تا گواهینامه های اضافی را دریافت نمایند. برخی از شرکت ها هم ممکن است از کارکنان خود بخواهند تا برای آموزش زبان های اضافی، گواهینامه بگیرند. بنابراین برای استخدام یک برنامه نویس در امارات داشتن موارد ذیل الزامی است:

مدرک معتبر برنامه نویسی
تسلط کامل به زبان انگلیسی و یا عربی
تجربیات کاری خوب
ویزای کاری در امارات
داشتن کفیل در امارات

کلام آخر

مهاجرت برنامه نویسان به امارات، شرایط مخصوص به خود را دارد و یک فرد برنامه نویس باید دارای شرایط بیان شده باشد تا بتواند به این کشور مهاجرت کاری داشته باشد. نکته ای که برای مهاجران برنامه نویس در امارات مهم است کامل کردن مدارک می باشد و برای کامل کردن آن باید دقت زیادی داشت زیرا با کوچکترین اشتباهی که رخ دهد و نقص مدارک صورت گیرد، موجب رد شدن شما خواهد شد و یکی از مشکلات اصلی برای مهاجران برنامه نویس که منجر به رد شدن آن ها می شود، نقص مدارک است. در واقع در هنگام مهاجرت به امارات ( اقامت دبی ) نیاز است تا همه ی شرایط آن را بررسی کرده و سپس اقدامات لازمه را انجام داد. همچنین اگر در شهر تهران ساکن هستید می توان از بهترین وکیل مهاجرت در تهران مشاوره و کمک خواست و کلیه مراحل کاری و مهاجرتی را به وکیل سپرد.

بنابراین اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که به عنوان برنامه نویس مشغول به فعالیت هستید و قصد مهاجرت به امارات را دارید، باید در ابتدا ویزای کار را دریافت نمایید تا بتوانید به طور قانونی در این کشور مشغول به کار برنامه نویسی شوید. البته که کشور امارات به برنامه نویسان تسهیلات ویژه ای را ارائه می دهد ولی در هر صورت باید شرایط مربوط به مهاجرت را داشته باشید تا بتوانید در امارات مشغول به کار شوید.

در این مقاله به طور کاملا تخصصی به درآمد برنامه نویسی در امارات پرداخته شده و به نکات قابل توجهی اشاره شده است که برای کاربران بسیار مفید خواهد بود.

4.2/5 - (6 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا