وکلا

10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران ⚖️【آپدیت 1402】

منظور از مفهوم سرقفلی، پولی است که مستاجر به مالک ملک تجاری می دهد تا از منافع مربوط به آن ملک برخوردار باشد. در واقع مستاجر حق دارد تا با پرداخت سرقفلی تا پایان مدت زمان اجاره که در قرارداد ذکر شده است از ملک تجاری استفاده نماید. هر زمان با مشکلات مربوط به سرقفلی مواجه شدید می توانید از بهترین وکیل سرقفلی در تهران کمک بخواهید. وکیل سرقفلی در دعاوی ملکی تخصص داشته و متخصص در امور مربوط به سرقفلی است و خدمات مربوط به سرقفلی را به موکلش ارائه می دهد. در این مقاله با جمع آوری مطالب مفید در مورد سرقفلی و وکیل مربوط به آن، به شما کمک می کنیم تا آگاهی کاملی در این مورد داشته باشید.

سرقفلی حق قانونی مستاجر است که در زمان عقد قرارداد ذکر می شود ولیکن هیچ گونه اجبار قانونی برای آن وجود ندارد  و همه چیز بستگی به توافقات مستاجر و مالک دارد. سرقفلی جزو حقی است که قابل رهن و اجاره است.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران چه کسی است؟

بهترین وکیل سرقفلی در تهران به کسی گفته می شود که رعایت حقوق مستاجر را به عهده دارد و براساس قوانینی که قانونگذار وضع کرده است، تمامی مراحل کاری را انجام می دهد. در واقع وکیل به تمامی قوانین مربوط به سرقفلی اشراف دارد و از حق و حقوق موکلش دفاع می کند.

وکیل سرقفلی در زمینه های ملکی تخصص لازمه را داشته و دانش بالایی در این زمینه دارد پس بهترین خدمات را به موکلش ارائه می دهد. در هر زمان که با مشکلات مربوط به ملک و سرقفلی مواجه شدید، می توانید به وکیل ملکی اعتماد نمایید و پرونده خود را به او بسپارید.

مطالب مشابه: جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل ارث در تهران کلیک کنید
🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیل طبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %90 موفقیت پرونده ها

مونا ترابی

وکیل موتا ترابی

مونا ترابی، وکیل پایه یک دادگستری، وکیل متخصص در امور حقوقی و کیفری در تهران است. وی با داشتن سابقه کاری موفق در امور تخصصی حقوقی و کیفری بسیار شناخته شده است. علاوه بر تخصص در زمینه امور ملکی، چک، کیفری، امور تجاری، قراردادها و شرکتهای تجاری و سایر امورحقوقی و کیفری تخصصی، وی در زمینه سرقفلی و قوانین مربوط به آن از کارنامه درخشان، تسلط و مهارت بالایی برخوردار است.

مهارت ها و تخصص ها مونا ترابی در وکیل کلاهبرداری در تهران:

 • انتقال سرقفلی و حق کسب و پیشه
 • تغییر شغل در سرقفلی
 • تعدی یا تفریط
 • ساخت و ساز در محل سرقفلی
 • تجویز انتقال سرقفلی
 • آگاه از مراحل و پروسه حقوقی
 • تسلط بر قوانین به روز در زمینه سرقفلی

آدرس دفتر وکالت: میرداماد، خیابان مصدق شمالی، کوچه دامغانی، پلاک 38، واحد 2

دفتر: سعادت آباد، سرو غربی،نرسیده به میدان کتاب،پلاک 129 واحد 505

شماره تماس: 09121979750

حسن افراسیابی کشکولی

حسن افراسیابی کشکولی

وکیل پایه یک دادگستری در استان تهران است و رزومه کاری موفقی را دارد. ایشان ریاست دادگاه انقلاب اسلامی را برعهده داشته است و به مدت 11 سال هم قاضی دادگستری بوده است. آقای حسن افراسیابی کشکولی عضو پژوهشکده شورای نگهبان هم هستند و دارای سوابق بسیار درخشانی می باشد و مردم به او اعتماد و اطمینان کامل دارند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال تخصص و مهارت در امور وکالتی
 • دکترای حقوق از دانشگاه شهید بهشتی
 • سابقه تدریس در دانشگاه به مدت 5 سال
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120204144

آدرس: تهران، جوانمردان (اندیشه)، میدان شهر زیبا، جنب مسجد حجت ابن الحسن، پاساژ حجت ، طبقه سوم واحد 4

مینا نیسی

مینا نیسی

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران است و دارای سوابق کاری متعددی در حوزه حقوق می باشد. ایشان مقالات علمی و تخصصی متعددی را در همایش های تخصصی ارائه داده است و به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در شرکت های معتبری همچون لیزینگ خودرو بوده است. خانم مینا نیسی سابقه تحقیق در موارد تخصصی مانند قوانین مربوط به ثبت احوال و شهرداری، تدوین و تنقیح قوانین و فعالیت در امور ورشکستگی و جرایم مالی و جرایم رایانه ای را برعهده داشته است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه تهران
 • مسلط به زبان انگلیسی
 • محقق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120574228

آدرس: تهران، اشرفی اصفهانی، باهنر، پلاک ١٢ واحد ۶

رضا کارگر

رضا کارگر

وکیل پایه یک دادگستری است و در تهران به امور تخصصی وکالتی می پردازد. ایشان دارای سابقه کاری بسیار خوب و درخشانی است و به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در شرکت های معتبری مانند شرکت سهامی عام الیاف، شرکت سرمایه گذاری ساختمانی سپه، هلدینگ بزرگ پتروشیمی خلیج فارس و غیره می باشد. آقای رضا کارگر در زمینه های مختلف وکالتی مشغول به کار است و مهارت و تخصص بالایی در این خصوص دارد.

تخصص و مهارت:

 • دارنده مدرک معتبر در زمینه قراردادنویسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09362543044

آدرس: تهران، نارمک، خیابان آیت، نبش جویبار غربی، پلاک2، طبقه 5، واحد 16

جمیله ستایش نهاد

جمیله ستایش نهاد

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر تهران به فعالیت های حقوقی مشغول است. ایشان در زمینه دعاوی های ملکی، ثبتی، طلاق، کیفری، خانواده و غیره مشغول به فعالیت می باشد و مشاوره های حضوری و غیر حضوری هم در این زمینه ارائه می دهد. خانم جمیله ستایش نهاد وکیلی باصداقت است و سوابق کاری حرفه ای و درخشانی دارد.

تخصص و مهارت:

 • بیش از 20 سال سابقه کاری در وکالت
 • عضو کانون وکلا دادگستری در تهران
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢٢٣۴٨۶٠٣

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، دشتستان پنجم پلاک 28، طبقه 3، واحد 12

سعید نظری

سعید نظری

وکیل پایه یک دادگستری تهران است و در دعاوی های مختلف به کار وکالت می پردازد. ایشان در زمینه های ملکی، کیفری، مالی، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت است و با ارائه مشاوره های حقوقی به مردم شهر تهران، کمک های بسیاری می کند. آقای سعید نظری وکیلی موفق در حوزه وکالت است و مردم به او اعتماد دارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در تهران
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09126627580

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، اشرفی اصفهانی، بعد از خیابان سازمان آب، جنب ایستگاه تاکسیرانی، نرسیده به جلال ال احمد، ساختمان داروخانه دکتر زهرا غفور رشیدی، طبقه 3

عبداله کمالی

عبداله کمالی

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر تهران است و در زمینه های ملکی، کیفری، مالی، ثبتی، خانواده و غیره به فعالیت می پردازد. ایشان تعاملات و ارتباط خوبی را با موکلین خود برقرار می کند و وکیلی با اخلاق است. آقای عبداله کمالی مهارت بالایی در اصول قرارداد نویسی دارد و نمونه پرونده های موفقی را تاکنون به ثبت رسانیده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در تهران
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09197029562

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، خیابان داورزنی، کوچه رسولی، پلاک 19

مهدیه ضمیری

مهدیه ضمیری

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در تهران به فعالیت های تخصصی مشغول است. ایشان وکیلی با تخصص و دانش حقوقی بالا است و مشاوره های حرفه ای را به موکلین خود ارائه می دهد. خانم مهدیه ضمیری دفاعیات بسیار خوبی را از موکلین خود دارد و از حق و حقوق آن ها دفاعیات بسیار خوبی را به عمل می آورد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری تهران
 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09125193614

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، بین سه راه اقدسیه و پمپ بنزین صاحبقرانیه، تنگستان سوم، پلاک 744، طبقه 3، واحد 303

مجتبی محمدی

مجتبی محمدی

وکیل پایه یک دادگستری است و در تهران به فعالیت می پردازد. ایشان به دعاوی های مختلفی مانند ملکی، مالی، کیفری، حقوقی، خانواده، ثبتی و غیره تسلط بالایی داشته و بهترین خدمات حقوقی را به مردم ارائه می دهد. آقای مجتبی محمدی به تمامی قوانین حقوقی تسلط داشته و مشاوره های مفید و کاربردی را به موکلین و مراجعین خود ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09126095750

آدرس: تهران، اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، نرسیده به چهار راه سلیمی، پلاک 192، واحد 12

حسنا داوری کیا

حسنا داوری کیا

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران است و به طور حرفه ای و تخصصی به سایر دعاوی ها می پردازد. ایشان مشاوره های حضوری و غیر حضوری را هم به مردم شهر تهران ارائه داده و به آن ها کمک می کند تا مشکلاتشان را با سرعت بالاتری حل نمایند. خانم حسنا داوری کیا وکیلی با اخلاق و با صداقت است و تمام تلاشش را برای به موفقیت رساندن پرونده های موکلین خود می کند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09128689492

آدرس: تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار فردوس شرق، جنب مجتمع تجاری آیریک سنتر شمالی، نبش کوچه درختی، پلاک 309، واحد 4

مطالب مشابه: جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران کلیک کنید

سرقفلی در چه مواردی کاربرد دارد؟

همانطور که در این مقاله گفته شد، سرقفلی حق و حقوقی است که مستاجر می تواند با پرداخت مبلغی تحت عنوان اجاره بها، از زمان ثبت قرارداد تا پایان آن استفاده نماید. سرقفلی فقط مربوط به املاک تجاری است و برای ملک مسکونی تعریف نشده است.

به عنوان مثال فردی که مغازه ای را اجاره می کند با تلاش خود، شهرت آن مغازه را بالا می برد و مغازه را در موقعیت خوب قرار می دهد، این فرد بعد از پایان قرارداد ناچار است تا ملک تجاری را به صاحب ملک پس دهد، در این شرایط است که تمامی زحمات او به هدر می رود. قانونگذار برای دفاع از مستاجر هایی که دچار چنین شرایطی هستند، قوانینی را وضع کرده است که یک وکیل خبره و با تجربه از تمامی این قوانین آگاه است و به موکل خود می تواند کمک های زیادی کند.

سرقفلی به چه کسی پرداخت می شود ؟

پرداخت سرقفلی توسط مستاجر به مالک پرداخت می شود و در پایان قرارداد ملک تجاری به مستاجر برمی گرداند (این قانون براساس ماده 6 قانون روابط بین مستاجر و موجر است).

همچنین از طرف مستاجر دوم به مستاجر اول هم قابل پرداخت است البته در صورتی که، مستاجر اول حق انتقال را به دیگری داشته باشد ( این قانون برطبق ماده 6 روابط بین مستاجر و موجر است)

هزینه پرداخت سرقفلی چگونه انجام می گیرد؟ 

سوالی که ممکن است به وجود آید این است که هزینه ی پرداخت سرقفلی چقدر است و میزان آن چگونه تعیین می گردد. در واقع زمانی که قراردادی میان مستاجر و مالک به پایان می رسد، مالک باید هزینه ی مربوط به سرقفلی را با در نظر گرفتن تمامی شرایط ملک به مستاجرش بپردازد.

برای تعیین کردن هزینه ی سرقفلی نیاز است تا به شرایط زیر توجه شود:

 1. هزینه ای که مستاجر بابت تزیینات داخلی انجام داده است.
 2. تمامی شرایطی که در اجاره نامه برای مستاجر و مالک قید شده است، در نظر گرفته شود
 3. شهرتی که مستاجر برای آن ملک تجاری ایجاد کرده است و مدت زمانی که در آن فعالیت داشته است.
 4. شهرت و محل قرارگیری ملک تجاری در نظر گرفته شود
 5. با در نظر گرفتن نوع کسب و کار مستاجر، هزینه ی سرقفلی هم تعیین می گردد
 6. ظاهر ملک تجاری و محلی که اجاره داده می شود، باید در نظر گرفته شود

شباهتهای سرقفلی با حق کسب و پیشه

 • هر دو قابل انتقال به غیر هستند
 • هر دو دارای ارزش مالی بالایی می باشند و قابلیت تبدیل به پول را دارند
 • قابلیت توقیف و اجرا مشترک می باشند
 • هر دوی آن ها، قابلیت انتقال به وراث را دارند

کلام آخر

معمولا بر سر در مغازه ها و آگهی های فروش دیده ایم که نوشته شده است که سرقفلی مغازه به فروش می رسد و ممکن است برای سوال به وجود آید که سرقفلی مغازه و ملک های تجاری چیست و اصلا چه تفاوتی با مالکیت دارد؟

سرقفلی در گذشته با نام حق کسب و پیشه یا تجارت در بین مردم شناخته شده است و حقی است که قانونگذار برای مستاجرانی که اماکن های تجاری را اجاره می گیرند، در نظر گرفته است تا از آن ها حمایت کرده باشد. در واقع یک مستاجری که با تلاش های فراوان خود سبب شده است تا ملک تجاری را مشهور کند، لازمه ی حمایت است، پس قانونگذار از حق مستاجران اماکن تجاری دفاع کرده و برای آن ها شرایطی را در نظر گرفته به سود و منفعت آن ها باشد.

بنابراین سرقفلی در این شرایط برای اماکن های تجاری در نظر گرفته می شود و یکی از تفاوت های عمده ی آن با املاک مسکونی این است که ملک های مسکونی به واسطه ی زندگی افراد در داخل آن، به ارزش و اعتبار آن افزوده نخواهد شد در صورتی که برای ملک های تجاری اینطور نمی باشد. اما در سال 1376 بود که عنوان حق کسب و پیشه یا تجارت به سرقفلی تغییر پیدا کرد و دچار تحول شد.

در این مقاله می توان با بهترین وکیل سرقفلی در تهران آشنا شد. وکلایی نامبرده به دعاوی های ملکی تسلط داشته و سالها به کار وکالتی مشغول بوده اند بنابراین با اعتماد و اطمینان به بهترین وکیل تهران که در دعاوی های دیگر هم تخصص داشته، می توانید پرونده ملکی و مشکلات سرقفلی را به این وکلا بسپارید. انتخاب یک وکیل خوب و متخصص به شما کمک شایانی را خواهد کرد و پرونده را به موفقیت می رساند.

4.5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا