وکلا

10 تا از بهترین وکیل سرقفلی در تهران ⚖️【آپدیت 1403】

منظور از مفهوم سرقفلی، پولی است که مستاجر به مالک ملک تجاری می دهد تا از منافع مربوط به آن ملک برخوردار باشد. در واقع مستاجر حق دارد تا با پرداخت سرقفلی تا پایان مدت زمان اجاره که در قرارداد ذکر شده است از ملک تجاری استفاده نماید. هر زمان با مشکلات مربوط به سرقفلی مواجه شدید می توانید از بهترین وکیل سرقفلی در تهران کمک بخواهید. وکیل سرقفلی در دعاوی ملکی تخصص داشته و متخصص در امور مربوط به سرقفلی است و خدمات مربوط به سرقفلی را به موکلش ارائه می دهد. در این مقاله با جمع آوری مطالب مفید در مورد سرقفلی و وکیل مربوط به آن، به شما کمک می کنیم تا آگاهی کاملی در این مورد داشته باشید.

سرقفلی حق قانونی مستاجر است که در زمان عقد قرارداد ذکر می شود ولیکن هیچ گونه اجبار قانونی برای آن وجود ندارد  و همه چیز بستگی به توافقات مستاجر و مالک دارد. سرقفلی جزو حقی است که قابل رهن و اجاره است.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل سرقفلی در تهران چه کسی است؟

بهترین وکیل سرقفلی در تهران به کسی گفته می شود که رعایت حقوق مستاجر را به عهده دارد و براساس قوانینی که قانونگذار وضع کرده است، تمامی مراحل کاری را انجام می دهد. در واقع وکیل به تمامی قوانین مربوط به سرقفلی اشراف دارد و از حق و حقوق موکلش دفاع می کند.

وکیل سرقفلی در زمینه های ملکی تخصص لازمه را داشته و دانش بالایی در این زمینه دارد پس بهترین خدمات را به موکلش ارائه می دهد. در هر زمان که با مشکلات مربوط به ملک و سرقفلی مواجه شدید، می توانید به وکیل ملکی اعتماد نمایید و پرونده خود را به او بسپارید.

مطالب مشابه: جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل ارث در تهران کلیک کنید

مونا ترابی

وکیل موتا ترابی

مونا ترابی، وکیل پایه یک دادگستری، وکیل متخصص در امور حقوقی و کیفری در تهران است. وی با داشتن سابقه کاری موفق در امور تخصصی حقوقی و کیفری بسیار شناخته شده است. علاوه بر تخصص در زمینه امور ملکی، چک، کیفری، امور تجاری، قراردادها و شرکتهای تجاری و سایر امورحقوقی و کیفری تخصصی، وی در زمینه سرقفلی و قوانین مربوط به آن از کارنامه درخشان، تسلط و مهارت بالایی برخوردار است.

مهارت ها و تخصص ها مونا ترابی در وکیل کلاهبرداری در تهران:

 • انتقال سرقفلی و حق کسب و پیشه
 • تغییر شغل در سرقفلی
 • تعدی یا تفریط
 • ساخت و ساز در محل سرقفلی
 • تجویز انتقال سرقفلی
 • آگاه از مراحل و پروسه حقوقی
 • تسلط بر قوانین به روز در زمینه سرقفلی

آدرس دفتر وکالت: میرداماد، خیابان مصدق شمالی، کوچه دامغانی، پلاک 38، واحد 2

دفتر: سعادت آباد، سرو غربی،نرسیده به میدان کتاب،پلاک 129 واحد 505

شماره تماس: 09121979750

آدرس سایت: edalatariyayi.com


دکتر نصیر عبادپور

نصیر عبادپور

دانش آموخته و فارغ التحصیل مقطع دکتری از دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاههای تهران و علامه طباطبایی می باشد. ایشان مدرس دانشگاه و صاحب تالیفات و یا آثارعلمی چندی درحوزه حقوقی واجتماعی می باشد. وی علاوه براین، فعال درحوزه حقوق اجتماعی و مدنی بوده و از مدافعان این عرصه می باشد. در راستای این دغدغه ها ی اجتماعی، تیم حقوقی دفتر دکتر عبادپور، متشکل از مجموعه ای ازهمکاران و وکلای با دانش حقوقی سطح قوی، باتجربه و باتوانمندی های بالا و متعهد و دلسوز بوده و درحوزه های مختلف اعم از حقوقی، کیفری، ملکی، سرقفلی، ثبتی و غیره فعالیت دارند.

نظر به تجربه و تخصص درحوزه امور شرکتها و قراردادهای تجاری همچنین بیمه های بازرگانی نسبت به امور وکالت در این حوزه به صورت ویژه و تخصصی پرداخته و همچنین باتوجه به مدیریت و تحت نظر داشتن امور حقوقی و قراردادهای دو شعبه دفاتر املاک عبادپور در خیابان های مطهری، (شعبه1) ووزراء، (شعبه2) میرزای شیرازی و فعالیت تخصصی در امور مربوطه به پرونده های ملکی و سرقفلی، این دفتر را جزء دفاتر ممتاز و برتر این حوزه در امور وکالت قرارداده است.

تخصص های دفتر وکالت ایشان عبارتند از:

 • وکالت تخصصی درانواع دعاوی ملکی
 • وکالت تخصصی درانواع دعاوی سرقفلی
 • وکالت تخصصی درپرونده های کیفری
 • وکالت تخصصی درانواع دعاوی انحصاروراثت
 • وکالت تخصصی درانواع دعاوی خانواده
 • وکالت تخصصی درانواع دعاوی دیوان عدالت اداری
 • مشاوره و تنظیم انواع قراردادهای تجاری (داخلی وبین المللی) و شرکتها
 • مشاوره و تنظیم انواع دادخواست و شکوائیه و لوایح حقوقی وکیفری
 • وکالت پرونده های ایرانیان خارج ازکشور
 • وکالت تخصصی در پرونده های مربوط به چک و سفته
 • وکالت تخصصی درانواع دعاوی کمیسیون های ماده 100و غیره
 • مشاوره در انواع دعاوی حقوقی وکیفری به صورت آنلاین و حضوری

شماره تماس: 0912416072909121715026

آدرس: تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه اول، واحد ۲


مسعود اسلامی مهر

وکیل مسعود اسلامی مهر

مسعود اسلامی مهر وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، عضو کانون وکلاء مرکز و رئیس مؤسسه حقوقی و داوری بین الملل صلح صدرا با بیش از 22 سال سابقه کار وکالت، یکی از با تجریه ترین و موفق ترین وکلای تهران می باشند. تخصص ایشان در زمینه دعاوی ملکی و سرقفلی می باشد. با توجه به تجربه طولانی فعالیت در شرکت های متعدد دولتی و خصوصی و نیز انجام بسیاری از پرونده های قضایی موفق بویژه پرونده های ملکی در تهران با ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی در دعاوی حقوقی و تجاری و پرونده های کیفری و بویژه در امور ملکی و مستغلات در امور ذیل نیز خدمات حقوقی ارائه خواهند داد:

 1. وکالت در دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، ارث، دعاوی شهرداری و کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی.
 2. وکالت و مشاوره در دعاوی شرکت های تجاری داخلی و خارجی و تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگانی
 3. وکالت در دعاوی خانواده شامل طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، حضانت
 4. وکالت در دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، مواد مخدر، سرقت، قتل، پولشویی، قاچاق کالا و ارز، جرائم رایانه ای، جعل اسناد و مشروبات الکلی
 5. داوری در دعاوی ملکی و اختلافات قراردادی بین اشخاص حقیقی و نیز شرکت های تجاری و همچنین نظر به وجود داوری به عنوان یکی از مراجع رسیدگی کننده در زمینه حل و فصل اختلافات و ایجاد صلح و سازش فی مابین اشخاص در اختلافات ملکی و قراردادی و در جرائم قابل گذشت خواه در دادگاه طرح شده یا نشده و در هر مرحله ای از رسیدگی که باشد.

یکی از اهداف آقای مسعود اسلامی مهر بعنوان رییس موسسه حقوقی و داوری بین الملل صلح صدرا ایجاد صلح و سازش بین اشخاص و انجام داوری در کلیه زمینه های حقوقی و تجاری می باشد.

تخصص و مهارت:

 •  مدرک کارشناس ارشد حقوق اقتصادی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران
 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

شماره همراه: 09121932428
شماره های ثابت: 0212222186702126413763 – 02126413766 – 02126413112

آدرس: تهران، خیابان ظفر، خیابان مصدق (نفت) شمالی، خیابان دامغانی (یازدهم)، ساختمان 38، واحد 2


عباس مقبل زاده

عباس مقبل زاده

آقای عباس مقبل زاده وکیل دادگستری و مشاور حقوقی و همچنین عضو کانون وکلای دادگستری مرکز بوده که با همکاری تعدادی از وکلای پایه یک دادگستری ، “گروه وکلای همایونی” را تاسیس و مدیریت آن را نیز برعهده دارد.

 1. عضو انجمن علمی حقوق کیفری
 2. عضو انجمن علمی سازمان ملل متحد
 3. عضو انجمن علمی حقوق پزشکی ایران

“گروه وکلای همایونی” با سالها تجربه و سابقه درخشان در حوزه وکالت ، متشکل از تعدادی وکلای پایه یک دادگستری بوده که بصورت تخصصی در زمینه دعاوی سرقفلی و حق کسب و پیشه فعالیت می‌نمایند.

دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه از قبیل :

اخذ مجوز برای دارندگان سرقفلی و حق کسب و پیشه جهت انتقال سرقفلی ( تجویز انتقال منافع )

 • تخلیه مورد سرقفلی بدلیل انتقال به غیر
 • تخلیه مورد سرقفلی بدلیل تغییر شغل
 • تخلیه به دلیل تعدی و تفریط مستاجر
 • تخلیه بدلیل نوسازی بنا
 • تخلیه بدلیل نیاز شخصی

ضمنا کلیه پرونده ها در این دفتر بصورت گروهی بررسی و پیگیری خواهد شد.

موفقیت های مکرر “گروه وکلای همایونی” در پرونده‌های مختلف موجب گردیده که نام این گروه در لیست بهترین وکلای دادگستری تهران قرار گرفته و شما با اولین ملاقات و مشاوره حضوری متوجه شایستگی و حرفه‌ای بودن وکلای آن خواهید شد.

نشانی : تهران، میدان فردوسی، پایین تر از مرکز تجارت جهانی، نرسیده به نوفل لوشاتو ، جنب بانک صادرات، پلاک ۲۰۶، واحد ۵

( ملاقات حضوری فقط با هماهنگی و تعیین وقت قبلی )

تلفن همراه : 09352577075

تماس: از ساعت ۹ الی ۲۴ ( حتی ایام تعطیل )


مجید رحیمی

مجید رحیمی

آقای مجید رحیمی با توجه به سوابق کاری و انجام وکالت متعدد در پروندهای (سرقفلی و ملکی)، جزء برترین و شناخته شده ترین وکلا در تهران می باشد. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۱۶ سال سابقه وکالت در کانون وکلای مرکز (تهران) است و عمدتا در پروندهای تخصصی (سرقفلی، ملکی، اراضی ملی و … ) فعالیت دارد. در همین راستا و برای خدمت رسانی بهتر به هم میهنان عزیز، سایت اینترنتی ایشان به آدرس vakilrahimi.ir راه اندازی گردیده که در برگیرنده تجارب، مطالعات و وکالت در پرونده های مختلف قضایی بوده و مطالب مندرج در آن، کمک شایانی در راستای موضوعات اشاره شده به مخاطبین محترم می نماید.

سوابق و تخصص :

 1. وکالت و مشاوره بیش از ۳۰۰۰ پرونده قضایی در طول ۱۶سال وکالت
 2. مشاور حقوقی و وکیل پروندهای قضایی گروه شرکتهای قطعات خودروی عظام (بزرگترین شرکت تولید کننده قطعات اصلی خودرویی ایران)
 3. مشاور حقوقی و وکیل پروندهای قضایی شرکت شهر صنعتی کاوه (بزرگترین شهر صنعتی ایران)
 4. مالک سایت تخصصی vakilrahimi.ir

شماره تماس: ۰۹۱۲۷۱۶۴۸۹۸۰۲۱۸۸۹۸۵۳۸۷

آدرس دفتر وکالت مجید رحیمی:《تهران، خیابان دکتر فاطمی، روبروی سازمان آب، برج ساعت، پلاک۱۶۵، طبقه ۶، واحد۶۲ 》


هدی فرخی

هدی فرخی

خانم هدی فرخی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر تهران می باشد و به عنوان یکی از بهترین وکیل خانم در تهران شناخته شده است. ایشان عضو رسمی کانون وکلای دادگستری مرکز و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی می باشد.
ویژگی هایی همچون صبر، صداقت، حسن سابقه، پاسخگویی و دقت نظر در اظهارات مراجعین را دارد. همچنین راه حل های مطلوب و مفید در کنار پیگیری های مسرانه در پرونده های وکالتی سبب شده است تا ایشان جزو وکلای خوشنام قرار گرفته و مردم اعتماد و اطمینان کافی به او داشته باشد. خانم هدی فرخی پس از مشاوره و شنیدن اظهارات مراجعین، مدارک را بررسی کرده و سپس با توجه به شرایط متقاضی خدمات مفید حقوقی را به مراجعین و موکلین ارائه می دهد.

بخشی از تخصص ها و مهارت های ایشان عبارتند از :

 • 16 سال سوابق کاری و تخصصی در وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون قراردادها
 • عضو سامانه جامع داوری

شماره تماس: 02122607234 – 0212260783809123574655

آدرس: تهران، شریعتی، خیابان دولت (کلاهدوز)، نبش کوچه سلیمی، ساختمان سپیدار، پلاک۴۶، واحد۹

آدرس سایت: https://farrokhilawyer.com


علی نیکجو

علی نیکجوجناب آقای علی نیکجو، یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تهران می باشد. ایشان ۲۰ سال سابقه کاری درخشان در حوزه وکالت داشته و به طور تخصصی در تمامی دعاوی ها به فعالیت می پردازد. ایشان کار وکالتی خود را از سال 1383 آغاز نموده است و تمامی پرونده های حقوقی/جزایی و داوری بین المللی را برعهده دارد. آقای علی نیکجو صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی را برعهده دارد که همین ویژگی ها، سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام قرار گیرند.

تخصص و مهارت:

 • 20 سال سابقه کار تخصصی در حوزه وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09123644247 –  02191098920

آدرس سایت: alinikjou.com

 آدرس: زعفرانیه، مقدس اردبیلی، خیابان شادآور، برج شادآور، طبقه ۲، واحد ۵


دکتر محمد رضازاده

محمد رضا زاده

دکتر محمد رضازاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران می باشد و از موفق ترین و باتجربه ترین وکلای شهر تهران نیز می باشد و یکی از بهترین وکیل تجاوز و روابط نامشروع در جنوب تهران محسوب می شود.

صبوری، حسن سابقه، دقت نظر، صداقت و غیره سبب شده است تا حس اعتماد و اطمینان بیشتری به ایشان وجود داشته باشد. همچنین پیگیری مجدانه ایشان در کلیه پرونده های وکالتی، سبب گردیده است تا آقای رضازاده در زمره وکلای خوشنام قرار گیرد. دکتر محمد رضازاده به عنوان یکی از بهترین وکیل در جنوب تهران در بین مردم شناخته شده است.

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند.

تخصص و مهارت:

 • دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی
 •  ۱۱ سال مدیر و موسس گروه وکلای متخصص میزان
 • استاد دانشگاه آزاد واحد علوم وتحقیقات تهران، اسلامشهر، شهریار، شهرقدس، تهران شمال، سما تهران مرکز و غیره
 • عضو هئیت علمی و استادیار دانشگاه
 • مدیر و موسس گروه وکلای میزان
 • مولف ۶ کتاب حقوقی دانشگاهی
 •  مشاور حقوقی دفاتر اسناد رسمی تهران و شهر ری
 • دبیر پژوهش مرکز وکلای قوه قضاییه تهران
 • عضو کمیسیون آموزش وکلای قوه قضائیه
 • عضو اساتید اختبار

شماره همراه: 09121388451

آدرس: تهران، خانی آباد نو، نبش چهارراه شریعتی، تقاطع خیابان لطیفی و صمدی، ساختمان شریعتی، طبقه فوقانی بانک سپه، واحد ۳


جواد شاهسوند اینانلو

جواد شاهسوند اینانلو

جواد شاهسوند اینانلو، یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری تهران با شماره پروانه 31581 کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد. ایشان ویژگی هایی از جمله صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی را داشته و همین ویژگی ها سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام قرار گیرند. آقای جواد شاهسوند اینانلو دانش آموخته حقوق خصوصی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز است و تاکنون پرونده های زیادی را با موفقیت به ثبت رسانده است.

تخصص در دعاوی:

 • دعاوی ملکی (مانند الزام به تنظیم سند ،معاملات، مشارکت، خلع ید، تخلیه،اجاره و…
 • دعاوی خانواده ( مانند ازدواج، طلاق، مهریه، نفقه، حضانت و…
 • چک، سفته، مطالبات و قراردادهای مالی و …
 • دعاوی کیفری: کلاهبرداری، جعل و…

شماره تماس: 09126984620

برای هماهنگی تماس گرفته شود


حسنا داوری کیا

حسنا داوری کیا

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران است و به طور حرفه ای و تخصصی به سایر دعاوی ها می پردازد. ایشان مشاوره های حضوری و غیر حضوری را هم به مردم شهر تهران ارائه داده و به آن ها کمک می کند تا مشکلاتشان را با سرعت بالاتری حل نمایند. خانم حسنا داوری کیا وکیلی با اخلاق و با صداقت است و تمام تلاشش را برای به موفقیت رساندن پرونده های موکلین خود می کند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس:

آدرس: تهران، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار فردوس شرق، جنب مجتمع تجاری آیریک سنتر شمالی، نبش کوچه درختی، پلاک 309، واحد 4

مطالب مشابه: جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران کلیک کنید

سرقفلی در چه مواردی کاربرد دارد؟

همانطور که در این مقاله گفته شد، سرقفلی حق و حقوقی است که مستاجر می تواند با پرداخت مبلغی تحت عنوان اجاره بها، از زمان ثبت قرارداد تا پایان آن استفاده نماید. سرقفلی فقط مربوط به املاک تجاری است و برای ملک مسکونی تعریف نشده است.

به عنوان مثال فردی که مغازه ای را اجاره می کند با تلاش خود، شهرت آن مغازه را بالا می برد و مغازه را در موقعیت خوب قرار می دهد، این فرد بعد از پایان قرارداد ناچار است تا ملک تجاری را به صاحب ملک پس دهد، در این شرایط است که تمامی زحمات او به هدر می رود. قانونگذار برای دفاع از مستاجر هایی که دچار چنین شرایطی هستند، قوانینی را وضع کرده است که یک وکیل خبره و با تجربه از تمامی این قوانین آگاه است و به موکل خود می تواند کمک های زیادی کند.

سرقفلی به چه کسی پرداخت می شود ؟

پرداخت سرقفلی توسط مستاجر به مالک پرداخت می شود و در پایان قرارداد ملک تجاری به مستاجر برمی گرداند (این قانون براساس ماده 6 قانون روابط بین مستاجر و موجر است).

همچنین از طرف مستاجر دوم به مستاجر اول هم قابل پرداخت است البته در صورتی که، مستاجر اول حق انتقال را به دیگری داشته باشد ( این قانون برطبق ماده 6 روابط بین مستاجر و موجر است)

هزینه پرداخت سرقفلی چگونه انجام می گیرد؟ 

سوالی که ممکن است به وجود آید این است که هزینه ی پرداخت سرقفلی چقدر است و میزان آن چگونه تعیین می گردد. در واقع زمانی که قراردادی میان مستاجر و مالک به پایان می رسد، مالک باید هزینه ی مربوط به سرقفلی را با در نظر گرفتن تمامی شرایط ملک به مستاجرش بپردازد.

برای تعیین کردن هزینه ی سرقفلی نیاز است تا به شرایط زیر توجه شود:

 1. هزینه ای که مستاجر بابت تزیینات داخلی انجام داده است.
 2. تمامی شرایطی که در اجاره نامه برای مستاجر و مالک قید شده است، در نظر گرفته شود
 3. شهرتی که مستاجر برای آن ملک تجاری ایجاد کرده است و مدت زمانی که در آن فعالیت داشته است.
 4. شهرت و محل قرارگیری ملک تجاری در نظر گرفته شود
 5. با در نظر گرفتن نوع کسب و کار مستاجر، هزینه ی سرقفلی هم تعیین می گردد
 6. ظاهر ملک تجاری و محلی که اجاره داده می شود، باید در نظر گرفته شود

شباهتهای سرقفلی با حق کسب و پیشه

 • هر دو قابل انتقال به غیر هستند
 • هر دو دارای ارزش مالی بالایی می باشند و قابلیت تبدیل به پول را دارند
 • قابلیت توقیف و اجرا مشترک می باشند
 • هر دوی آن ها، قابلیت انتقال به وراث را دارند

کلام آخر

معمولا بر سر در مغازه ها و آگهی های فروش دیده ایم که نوشته شده است که سرقفلی مغازه به فروش می رسد و ممکن است برای سوال به وجود آید که سرقفلی مغازه و ملک های تجاری چیست و اصلا چه تفاوتی با مالکیت دارد؟

سرقفلی در گذشته با نام حق کسب و پیشه یا تجارت در بین مردم شناخته شده است و حقی است که قانونگذار برای مستاجرانی که اماکن های تجاری را اجاره می گیرند، در نظر گرفته است تا از آن ها حمایت کرده باشد. در واقع یک مستاجری که با تلاش های فراوان خود سبب شده است تا ملک تجاری را مشهور کند، لازمه ی حمایت است، پس قانونگذار از حق مستاجران اماکن تجاری دفاع کرده و برای آن ها شرایطی را در نظر گرفته به سود و منفعت آن ها باشد.

بنابراین سرقفلی در این شرایط برای اماکن های تجاری در نظر گرفته می شود و یکی از تفاوت های عمده ی آن با املاک مسکونی این است که ملک های مسکونی به واسطه ی زندگی افراد در داخل آن، به ارزش و اعتبار آن افزوده نخواهد شد در صورتی که برای ملک های تجاری اینطور نمی باشد. اما در سال 1376 بود که عنوان حق کسب و پیشه یا تجارت به سرقفلی تغییر پیدا کرد و دچار تحول شد.

در این مقاله می توان با بهترین وکیل سرقفلی در تهران آشنا شد. وکلایی نامبرده به دعاوی های ملکی تسلط داشته و سالها به کار وکالتی مشغول بوده اند بنابراین با اعتماد و اطمینان به بهترین وکیل تهران که در دعاوی های دیگر هم تخصص داشته، می توانید پرونده ملکی و مشکلات سرقفلی را به این وکلا بسپارید. انتخاب یک وکیل خوب و متخصص به شما کمک شایانی را خواهد کرد و پرونده را به موفقیت می رساند.

4.5/5 - (4 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا