مهاجرت

سایت های کاریابی در امارات ✈️【آپدیت 2023】

امارات متحده عربی یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که سالانه افراد زیادی مهاجرت کاری به این کشور دارند زیرا امارات یکی از کشور های ثروتمند در جهان است و شرایط کاری بسیار خوبی را برای مهاجران فراهم می کند. به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور، علاقه مندان بسیاری ترجیح می دهند که در امارات مشغول به کار شوند. مهاجرت از طریق کار در امارات، نیاز به داشتن کارفرما و یک اسپانسر شغلی است. جهت طریقه ی کاریابی در امارات یا دبی، باید به سایت های کاریابی، روزنامه های معتبر و یا شرکت ها مراجعه کرد. البته توصیه می شود پیش از اقدام برای انتخاب یک کار، مقاله شغل های مورد نیاز در امارات را مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب بهتری در این زمینه داشته باشید.

قرارداد کاری به صورت محدود و نامحدود بسته می شود و در قرارداد محدود، مدت زمان برای متقاضی تعریف شده که فقط در زمان تعریف شده اجازه کار دارد. افرادی که تمایل به کار در کشور امارات را دارند باید به زبان عربی و انگلیسی آشنا باشند تا بتوانند کاری متناسب با مهارت خود در سایت های کاریابی در امارات پیدا کنند. انتخاب اشتباه موسسه کاریابی معتبر سبب از بین رفتن وقت متقاضی و پول او می شود بنابراین نیاز است تا از بهترین وکیل مهاجرتی کمک بخواهید و اطلاعات لازمه را کسب نمایید. همچنین قبل از آشنا شدن با موسسات کاریابی در امارات، بهتر است تا راهنمای سفر به دبی یا مهاجرت به امارات ( اقامت دبی ) را مطالعه نمایید و سپس اقدام به مهاجرت به امارات و دیگر شهر های آن داشته باشید.

شرط کاریابی در کشور امارات

امارات متحده عربی دارای شرایط کاری بسیار خوبی است و به دلیل رشد اقتصادی بالا، مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است. بنابراین این کشور برای جذب نیروی خارجی برای کار، شرایطی را وضع کرده است که باید به آن عمل کرد و سپس وارد بازار کار در این کشور شد. بنابراین برای کار در کشور امارات نیاز به داشتن چندین شرط است که باید انجام شود تا بتوان در این کشور مشغول به کار شد. در ادامه به بررسی شرایط کاری در کشور امارات می پردازیم:

ویزای کار

تمام افرادی که از کشورهای مختلف قصد کار در امارات را دارند باید ویزای کار داشته باشند و توسط کارفرمای خود، حمایت مالی شوند. در واقع پس از تصمیم برای کار در امارات، در ابتدا باید یک ویزا از منابع انسانی در امارات دریافت نمایید. همچنین پس از ورود به امارات، تنها 2 ماه فرصت دارید تا ویزا دریافت نمایید. همچنین مدارک دانشگاهی و دیگر مدارک باید توسط سفارت در امارات تایید شود.

دانش زبان

آشنایی با دو زبان انگلیسی یا عربی لازمه پیدا کردن کار در امارات است زیرا در امارات زبان انگلیسی بسیار استفاده می شود و با دانستن این زبان، فرصت های شغلی بسیار خوبی وجود دارد. البته بسیاری از کارفرمایان، متقاضیانی را که به زبان عربی تسلط دارند را در اولویت استخدام قرار می دهند. بنابراین آشنایی به این دو زبان برای کار در امارات لازم و ضروری است.

مدراک تحصیلی 

مدارک های تحصیلی که در سطح بین المللی هستند، مورد قبول در امارات می باشند همچنین افرادی هم که دارای سوابق کاری بسیار خوبی می باشند، شرایط کاری خوبی را خواهند داشت. همچنین برای اطمینان سازی از معتبر بودن مدرک تحصیلی در امارات، معادل سازی توسط آموزش و پرورش انجام می شود.

بیمه درمانی 

برای کار در امارات، داشتن بیمه درمانی الزامی است و باید به کارفرمایان ارائه داده شود و یا اگر اقامت امارات را با خانواده خود دریافت کرده اید، نیاز به دریافت برای بیمه درمانی شخصی آن ها می باشد. به طور کلی ممکن است شرایط کاریابی در امارات برای افراد و یا دیگر شهر های امارات متفاوت باشد، پس توصیه می شود قبل از هر اقدامی از شرایط مربوطه کاری آگاهی داشته باشید.

سایت های کاریابی در امارات

نمونه بهترین سایت‌های کاریابی در امارات

متقاضیانی که در جستجوی کار در امارات هستند، می توانند به سایت های کاریابی در امارات متحده عربی مراجعه نمایند و از طریق این سایت ها، شغل مورد نظر خود را پیدا نمایند. بنابراین با توجه به اینکه سایت های کاریابی زیادی در امارات راه اندازی شده اند اما تعدادی سایت وجود دارد که می تواند در پیدا کردن شغلی خوب و مناسب به متقاضیان کار کمک نماید. این سایت ها، فرصت های شغلی بسیار زیادی را برای متقاضیان کار آماده دارند که می توان یکی از این شغل ها برای خود انتخاب کرد. بنابراین در ادامه به معرفی بهترین سایت های کاریابی درراهنمای امارات می پردازیم.

 • سایت GULFTALENT.COM

یکی از وب سایت های کاریابی در دبی است که ایرانیان و سایر کشور ها می توانند به این سایت مراجعه داشته باشند. متقاضیان می توانند با استفاده از فیلتر های موجود در سایت، عنوان شغلی، سابقه کاری و موقعیت مکانی را داشته باشید و حتی شغل مورد نظر خود را به صورت سفارشی جستجو کنید.

سایت GULFTALENT.COM دارای افزونه های کاربردی است که میزان دستمزد در امارات را بر اساس ساخت رزومه، وبلاگ های مفید، عناوین شغلی مختلف و غیره ارائه می دهد. همچنین در این سایت می توان، از دوره های آموزشی حرفه ای در امارات از قسمت پورتال شغلی در سایت استفاده کرد.

 • سایت DUBIZZLE.COM

این سایت فرصت های نوینی را براساس تعدادی از صنایع مهم در گروه های مختلف قرار داده است که با مراجعه به پورتال شغلی در این سایت، می توان از آن دیدن کرد.

در واقع این سایت بدین صورت است یک تابع جستجوی پیشرفته و حرفه ای را تعریف کرده است که با استفاده از کلمات کلیدی متقاضی کار، جستجو می شود و سبب راحتی کار خواهد شد. همچنین این سایت بخشی را از منابع جامع دارد که شامل نکات کلیدی مهمی است که متقاضیان کار می توانند به بهترین شکل، خود را به کارفرما ها معرفی نمایند.

در سایت DUBIZZLE.COM، می توان از فیلتر های جستجوی پیشرفته برای رسیدن به شغل خاص استفاده کرد که فرآیندی بی دردسر می باشد تا مدیران بتوانند به اطلاعات متقاضی دست پیدا کنند. همچنین آپلود رزومه در این سایت، بسیار راحت و بدون دردسر است، بنابراین بهتر است تا رزومه خود را بروز کنید تا برای رسیدن به فرصت های شغلی دیگر آماده باشید.

قابلیت به اشتراک گذاری شغل در این سایت وجود دارد که متقاضیان کار می توانند برای دیده شدن توسط کارفرمایان از آن استفاده نمایند.

 • سایت BAYT.COM

این سایت، درخواست شغلی را که برای متقاضیان کار و کارفرمایان در امارات ارسال می شود، پاسخ می دهد. بنابراین در این سایت می توان تمامی آگهی های هر سازمانی و یا کسب و کارهای محبوب در سراسر امارات را پیدا نمایید.

 • سایت INDEED.COM

این سایت، یکی از بهترین سایت های کاریابی در امارات است که رایگان می باشد و استفاده برای آن برای همه ی مردم آسان است. سایت INDEED.COM بدین صورت است که عنوان شغلی را که مورد نظرتان است به همراه مکان آن، وارد کرده و از کلمه ی جستجو استفاده نمایید.

این سایت به این دلیل به عنوان یکی از بهترین سایت های کاریابی محسوب می شود که هزاران آگهی را به متقاضیان کار درخواست داده و برای مشاهده آماده می باشد. معمولا بیشتر کسب و کارها و آژانس های استخدام در امارات متحده عربی، از سایت INDEED.COM استفاده می کنند.

 • سایت LINKEDIN.COM

یکی از مراکز نهایی برای جستجوی فرصت های شغلی در امارات، سایت لینکدین است و تمامی مشاغل ها در امارات متحده عربی برای استخدام کارمندان خود از linkedin استفاده می کنند. در این سایت می توان پر طرفدارترین مشاغل در دبی را پیدا کرد.

سایت لینکدین به این دلیل طراحی شده است که افرادی که جویندگان کار هستند با شرکت هایی که به دنبال کارجو هستند ارتباط برقرار کرده و به دنبال بهترین استعداد ها باشند. سایت LINKEDIN.COM به متقاضیان کار و کارفرمایان کمک می کند تا برای یافتن شغل و برقراری ارتباط با یکدیگر مشکلی نداشته باشند.

این سایت دارای نسخه ی غیر رایگان و پولی به نام Linkedin Premium است که دسترسی هایی را مانند رتبه پروفایل متقاضی، تعداد بازدید کننده های پروفایل و غیره را در مقایسه با دیگر کارجویان فراهم می کند.

نکته ای که وجود دارد این است که به هنگام درخواست شغل  در امارات، می توان از آزمایش رایگان یک ماهه استفاده نمایید تا شانس بیشتری برای انتخاب شغل توسط کارفرمایان داشته باشید سپس در پایان ماه می توان این اشتراک را ادامه داد و یا لغو کرد.

 • سایت NAUKRIGULF.COM

این سایت هم، یکی از بهترین سایت های کاریابی در امارات است که به صورت رایگان در اختیار علاقمندان به جستجوی کار در نظر گرفته شده است و بیش از 50000 هزار شغل دارد. متقاضیان کار می توانند از خدماتی که این سایت در نظر گرفته است، برای بهبود رزومه خود و دریافت یکسری نکات شغلی استفاده نمایند.

 • سایت LAIMOON.COM

این سایت هم جزو سایت های کاریابی است که خدماتش را به صورت رایگان ارائه می دهد و یکی از سایت های پرکاربرد کاری در امارات متحده عربی شناخته شده است. سایت LAIMOON.COM از کارفرمایان می خواهد تا درخواست های گروه های شغلی مورد نیاز خود را به این سایت ارسال نمایند. همچنین این سایت دارای برنامه های آموزشی و دوره هایی است که می تواند در راستای ارتقای شغلی باشد.

 • سایت JORA.COM

سایت jora یکی از سایت های برتر کاریابی در امارات است و کار با آن نسبتا ساده است و یک رابط کاربر پسند دارد. برای کار در این سایت، ابتدا باید ثبت نام کرده، رزومه خود را آپلود نمایید و سپس کاریابی را شروع کنید.

در این سایت می توانید جدید ترین مشاغل را جستجو کنید و حتی می توان جستجوی های قبلی را هم مشاهده نمایید. برای بروزرسانی روزانه ی لیست مشاغل، می توان هشدار ایمیل را در پروفایل کاربری خود فعال ایجاد و فعال نمایید.

 • سایت MONSTERGULF.COM

این سایت جزو سایت های کاریابی در امارات است که خدمات تخصصی را به کاربران ارائه می دهد و متقاضیان کار می توانند در سراسر جهان برای یافتن شغل مورد نظر خود از این سایت استفاده نمایند.

 • سایت OLIV.COM

سایت oliv یکی دیگر از سایت های کاریابی است که قبلا با نام IntersMe شناخته شده است. خدماتی که این سایت ارائه می دهد این است که دوره ها و برنامه های کارآموزی را شامل می شود و به فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویانی که به دنبال کار هستند، کمک می کند تا شغلی متناسب با مهارت و تخصص خود پیدا نمایند.

این وب سایت، دارای فیلتر های متعددی است که کاربران را برای پیدا کردن فرصت های شغلی متنوع آماده می کند. همچنین بیشتر آژانس ها و شرکت های استخدامی، از این سایت برای ارتباط با متقاضیان کارجوی جوان استفاده می کنند. بنابراین این سایت برای افرادی مناسب است که به جستجوی مشاغل تمام وقت و نیمه وقت در دبی یا هر شهر دیگری از امارات هستند.

سایت های کاریابی در امارات

 • سایت TALENT.COM

این سایت در واقع یک موتور جستجوی شغل است که تمامی مشاغلی که در اینترنت وجود دارد را نمایش می دهد. در واقع این سایت همانند یک موتور جستجوی شغل عمل می کند. سایت talentقبلا با نام Neuvoo شناخته می شد و میلیون ها شغل را به نمایش می گذاشت. این سایت برای کاریابی بسیار مفید است.

 • سایت JOOBLE.ORG

این سایت فرصت های شغلی بسیار زیادی دارد و برای همه ی جویندگان کار بسیار مناسب است. با مراجعه به این سایت، موقعیت شغلی خود را وارد کرده و موقعیت مکانی را هم انتخاب نمایید و سپس کاریابی را انجام دهید. سایت jooble موقعیت های شغلی بسیاری را به نمایش می گذارد.

کلام آخر

امارات متحده عربی یکی از کشور هایی است که دارای شرایط کاری بسیار خوبی است زیرا مالیات بر درآمد شخصی ندارد و تا زمانی که در امارات مشغول به کار هستید، نیاز به نگرانی در خصوص کد تامین اجتماعی و مالیاتی ندارید و شرایط برای کاریابی در امارات راحت تر خواهد بود.

به طور کلی فرصت های شغلی در امارات به 5 سطح تقسیم می شود. سه سطح اول جزو فرصت های شغلی هستند که نیاز به مدارک تحصیلی دارند که شغل هایی همچون پزشکی، حقوقی، بازاریابی، مالی و غیره می باشند که همگی دارای شرایط خاص خود هستند. بنابراین با هر حرفه و مهارتی که باشید می توان در این کشور، مشغول به کار شد به شرطی که تمامی شرایط کاری که در این مقاله بیان شد را داشته باشید.

با مطالعه در این مقاله می توان در مورد شرایط کاری در امارات اطلاع پیدا کرد و سپس با آگاهی کامل برای مهاجرت اقدام کرد تا تلف شدن زمان و هزینه انجام نشود.

4/5 - (5 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا