وکلا

معرفی 10 تا از بهترین وکیل قم ⚖️【آپدیت 1402】

در این مقاله سعی شده است تا بتوانیم شما را در مورد ویژگی ها و خصوصیات بهترین وکیل قم آشنا کنیم. در شهر قم مانند دیگر شهرها، نیاز به یک وکیل خبره در هر حوزه ای احساس می شود. در شهر قم هم وکیل های متخصص و مجربی وجود دارد که در دعاوی های مختلف مشغول به کار وکالتی می باشند. برای شناخت بیشتر بهترین وکیل قم، می توان از بررسی تعداد پرونده های متعددی که در مورد دعاوی های مختلف کار شده است و همچنین از رضایت موکل ها در مورد پرونده ها سوال کرد تا بتوان وکیل متخصص در مورد دعاوی مربوطه را پیدا کرد.

انتخاب یک وکیل خوب و متخصص، همانند انتخاب یک پزشک است یعنی به همان اندازه مهم می باشد زیرا اگر از همان ابتدا وکیل به درستی انتخاب شود زمان پرونده کوتاه تر شده و پرونده با  درصد بالایی به موفقیت می رسد. زن یا مرد بودن وکیل و یا حتی جوان و سالخورده بودن وکیل فرقی ندارد زیرا چیزی که حائز اهمیت است دانش، اطلاعات و میزان علم وکیل است تا بتوان به او اعتماد کرد. پس همانطور که تعداد بهترین وکیل تهران در پایتخت زیاد است در شهر قم و در شهرستان ها هم میزان وکلای متخصص و خبره کم نیست و با تحقیق و بررسی بیشتر، می توان یکی از این وکلا را انتخاب کرد و صفر تا صد امور وکالتی را به آنها سپرد.

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری، یک نماینده حقوقی است که پس از قبولی در آزمون وکالت و گذراندن یک دوره کارآموزی با مدت زمان دو سال، پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ می کند و صلاحیت لازمه را برای حضور در مراجع قضایی پیدا می کند و می تواند به واسطه این حضور، از موکل خود دفاع کند.

در دوره کارآموزی، وکیل با حضور در انواع دادگاه ها و دادسراها و بررسی انواع پرونده های مختلف می تواند تجربه بسیار زیادی کسب کند و بعد از گذراندن این دوره و قبولی در آزمونی به نام اختبار، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شود.وکیل پایه یک دادگستری، به عنوان نماینده حقوقی و متخصص در انواع دعاوی ها شناخته می شود و صلاحیت لازمه، برای حضور در مراجع قضایی را پیدا می کند.

مطالب مشابه: بهترین وکیل ملکی در قم

🥇 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: %90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: بر اساس سختی پرونده

فرشته قنبری

فرشته قنبریوکیل پایه یک دادگستری می باشد  و دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه تهران می باشد. عضو کانون وکلای دادگستری استان قم و عضو کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری استان قم هستن.ایشان به دلیل سوابق خوب و رضایت موکلین، به عنوان بهترین وکیل خانواده در شهر قم فعالیت می کند. همچنین قبول پرونده هایی همچون خانواده، حقوقی، ملکی، ثبتی و کیفری در شهر قم را به عهده دارد.

تخصص و مهارت ها:

 • رتبه ۳ آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • رتبه ۲ آزمون وکالت و آزمون اختبار
 • مشاور حقوقی
 • فارغ التحصیل دکتری حقوق خصوصی از دانشگاه تهران
 • عضو سابق هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه اراک
 • مدرس دانشگاه تهران

شماره تماس: 09122538669

آدرس: قم، بلوار جمهوری، نبش کوچه ۱۶، ساختمان پاسارگاد، طبقه ۵، واحد۱۱

محمد طالبی

مهدی طالبی

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در قم می باشد و دارای سوابق کاری بسیار بالایی نیز می باشد. ایشان دارای سوابق درخشان و تخصص بالای کاری نیز می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه کاری وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۲۲۵۱۹۰۸۷

آدرس: قم، باجک۲، مقابل کوچه ۵۲، پلاک ۷۰۵

هادی افشانی

هادی افشانی

وکیل پایه یک دادگستری است و در زمینه های ملکی، کیفری، مالی، خانواده و غیره مشغول به کار می باشد. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل در قم به فعالیت مشغول است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09129492197

آدرس: قم، بلوار امین، خیابان گلستان، تقاطع حافظ، جنب آبمیوه فروشی، پلاک 163، طبقه همکف

مجتبی توکلی

مجتبی توکلیوکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد و به عنوان یکی از بهترین وکیل در قم شناخته شده است. ایشان دارای سابقه کاری درخشان در زمینه وکالت است و پرونده های زیادی را به موفقیت رسانیده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120771658

آدرس: قم، میدان جهاد، طبقه فوقانی بانک سامان، واحد 3، موسسه وکلای پیروز

زینب ضیایی

زینب ضیایی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و تخصص بالایی در حوزه های مختلف وکالتی دارد. ایشان انواع دعاوی ملکی، خانواده، کیفری و غیره را به طور تخصصی انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09128519486

آدرس: قم، 45 متری صندوق، نبش کوچه 36، ساختمان کاج، طبقه اول

حسن اربابی

حسن اربابیوکیل پایه یک دادگستری می باشد و در زمینه های مختلف وکالتی در شهر قم مشغول به کار می باشد. ایشان تخصص در دعاوی ملکی، کیفری، ثبتی، خانواده و غیره را دارد و هم اکنون در حال فعالیت در شهر قم می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه کاری
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09123517232

آدرس: قم، انتهای خیابان دورشهر، خیابان بسیج، بعد از 20 متری شهید رجایی، آپارتمان مانا، طبقه اول، واحد 9

مریم ثقفی

مریم ثقفی

وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد و به عنوان بهترین وکیل قم، در بین مردم شناخته شده است. ایشان در زمینه های وکالتی همچون حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده و غیره فعالیت دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09381046296

آدرس: قم، بلوار جمهوری، نبش کوچه 52، پلاک 30، طبقه اول

الهه پاسالاری کلکو

الهه پاسالاری کلکو

ایشان وکیل پایه یک دادگستری می باشد که هم اکنون در شهر قم مشغول فعالیت می باشند و  و در زمینه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09122536764

آدرس: قم، ابتدای نیروگاه، روبروی دادگاه خانواده، توحید 10، پلاک 6

روح اله شمشیری

روح اله شمشیری

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در حال حاضر در شهر قم مشغول به فعالیت هستند و تخصص در زمینه های وکالتی همچون حقوقی، ثبتی، خانواده، کیفری و املاک را به عهده دارند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09128545840

آدرس: قم، بلوار صدوقی، بلوار فردوسی، بعد از خیابان شهید حسن پور، ساختمان شفق، واحد سوم، طبقه 3

غزاله شکیبایی مهر

غزاله شکیبایی مهر

ایشان وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد و به عنوان بهترین وکیل قم در بین مردم  شناخته شده اند و در زمینه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۲۱۵۳۴۰۴۷

اصل و منشا شغل وکالت در دوران قدیم

در دوران قدیم در یونان، شخصی به نام (پریکلس) تنها شخصی بود که با اطلاعات و دانش وسیع خود، از حق و حقوق اشخاص دفاع می کرد و برای دفاع از این اشخاص، کسانی را انتخاب می کرد که در این خصوص تخصص کامل را داشته باشند. شواهد در دوران گذشته نشان می دهد که در هزاران سال پیش، وکیل مدافع، در اداره و گرفتن حق و حقوق اجتماعی در جامعه، حضوری پررنگ داشته و پشتیبانی از ضعیفان و افراد ناتوان در جامعه، توسط این افراد انجام می شده است. وکلا، اجرای قانون و برقراری عدالت را خواستار می شدند و ماموریت مهمی از جانب مردم داشته اند و تمام تلاش و جدیت خود را در این امور به کار می بردند تا بتوانند از حق و حقوق دیگران دفاع کنند.

مطالب مشابه: بهترین وکیل کیفری در قم

وکالت چیست ؟

در دادگاه، همه افراد حق دارند برای امور وکالتی و گرفتن حق و حقوق خود، وکیلی داشته باشند، زیرا یک وکیل از آیین نامه ها و اصلاحیه های جدید حقوقی برخوردار است و با اطلاعات به روز شده ای که دارد، در جهت به سهولت رساندن پرونده و به اتمام رساندن آن، می تواند کمک قابل توجهی داشته باشد.

پس هر موکل جهت انجام امور وکالتی اش، آن را به وکیل مورد اعتماد خود می سپارد. منظور از وکالت، پیگیری و انجام دادن امور حقوقی می باشد که توسط شخصی به یک وکیل واگذار می شود و در ازای آن، حق الوکاله ای با توافقین طرفین انجام شده و به وکیل داده می شود. به همین دلیل است که انتخاب یک وکیل متخصص و دانا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا با دفاع درست از موکل خود، بتواند از حق و حقوق او دفاع کند.

معنای لغوی وکیل

در کتاب قرآن، آیه 167سوره آل عمران، در مورد مقام وکالت توضیح داده شده و وکالت را مساوی با مقامی بزرگ و معنوی قرار داده است. در جزیره عرب و شمال آفریقا به جای استفاده از کلمه وکیل از کلمه محامی استفاده می کنند. در کشور ایران، معنای لغوی وکیل، واگذاری یا سپردن امور به یک شخص می باشد یا به اصطلاح لغت وکیل به معنای یک قائم مقام و اعتماد کردن به او می باشد. پس در اصطلاح عامیانه، موکل به کسی که اموری را به دیگری واگذار می کند و به او اعتماد و اطمینان دارد گفته می شود و وکیل هم شخصی است که این امور را می پذیرد و اجازه دارد تا با دانش و تجربه ای که دارد به جای موکل تصمیم بگیرد و تنها هدفش، گرفتن حق موکل می باشد.

مهارت های مورد نیاز یک وکیل خوب

یک وکیل خوب و نام آور در شهرهای بزرگ و یا شهرستان ها، زمانی می تواند مورد اعتماد مردم باشد که بتواند، ویژگی ها و مهارت های مورد نیازی که وابسته به شغلش است را، در خود تقویت کند. این مهارت ها شامل:

 • تسلط داشتن به قوانین حقوق بین الملل
 • تسلط به تمامی قوانین دیه
 • تسلط به اصول قراردادهای بین المللی
 • تسلط به قوانین مربوط به ملک
 • تسلط داشتن بر قوانین تابعیت
 • تسلط بر قانون کار
 • تسلط بر قوانین مهریه
 • تسلط داشتن بر تمامی امور حقوقی
 • تسلط بر کلیه قوانین کیفری
 • تسلط بر قوانین نظام وظیفه
 • تسلط بر قوانین مهاجرت
 • تسلط بر مشاوره های حقوقی
 • تسلط بر اصول و قواعد گزارش نویسی
 • آشنایی با مسائل روانشناسی و روانشناختی برای ارتباط صحیح برقرار کردن با موکلین
 • حفظ اعتماد به نفس و عزت نفس
 • تسلط بر اصول کلامی
 • تسلط بر رفتارها و زبان بدن
 • شناخت و کنترل عصبانیت

وظایف اصلی وکیل

هر وکیل در مواجه با کار خود، وظایفی را به عهده دارد، تا بتواند به درستی از حق و حقوق موکل خویش دفاع کند. این وظایف عبارتند از :

 1. مشاوره حقوقی به مراجعه کنندگان
 2. صراحت داشتن و صادق بودن با موکل در رابطه با امور اجرایی پرونده
 3. پیگیری و بررسی در رابطه با تمامی امور قید شده در وکالت نامه
 4. شرکت در تمامی جلسات، برای پیگیری و بررسی پرونده
 5. جمع آوری و نگهداری اطلاعات، مدارک و مستندات مربوط به پرونده موکل، جهت ارائه در دادگاه
 6. پیگیری مداوم و به انتها رساندن آن
 7. حضور در دادگاه به عنوان نماینده موکل
 8. دفاعیات از موکل و گرفتن حق و حقوق وی با ارائه مدارک و شواهد در دادگاه

کلام آخر

امور وکالتی و حقوقی ممکن است در طول زندگی، برای هر شخص به وجود بیاید. در این مواقع نیاز به یک فرد باتجربه و متخصص حس می شود تا بتواند از حقوق هر کسی دفاع کند. یک شخص با تجربه در مدت زمان کوتاه و با دانش، اطلاعات و آگاهی که از این مسیر دارد می تواند پرونده های وکالتی را با موفقیت به اتمام برساند. قطعا در هر شهری، وکیل های متخصصی وجود دارد که با بررسی و تحقیق بیشتر، می توان کار را به آنها واگذار کرد و تمام امور پرونده را با اطمینان، به وکیل موردنظر سپرد زیرا وکیل، به عنوان نماینده موکل، در دادگاه حضور پیدا می کند و حتی در غیاب موکل هم می تواند از او دفاع کند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا