مهاجرت

درآمد شغل پزشکی در امارات ✈️【آپدیت 2023】

مهاجرت پزشکان به امارات یکی از فرصت های بسیار خوب برای آن ها بوده است و مزیت های زیادی را برای آن ها شامل می شود. درآمد شغل پزشکی در امارات مبلغی قابل توجه است و به دلیل دارا بودن بیمارستان ها، انستیتوهای تخصصی پزشکی و مراکز های درمانی بسیار خوب، مقصدی عالی و ایده آل برای پزشکان به شمار می رود.

مهاجرت پزشکان به امارات دارای شرایط خاصی است که نیاز است تا آن ها این شرایط را داشته باشند. عواملی مانند سوابق کاری و میزان تحصیلات آن ها تاثیر زیادی بر حقوق دریافتی آن ها دارد و کشور های مختلف برای بخش های سلامت و درمان، سرمایه های زیادی را در نظر گرفته اند و سعی می کنند تا با ارائه دادن مزیت های مختلف به پزشکان، آن ها را جذب کشور خودشان کنند.

با توجه به پیشرفت های حاصل شده در زمینه های پزشکی در دبی هر ساله افراد زیادی برای ورود به بازار کار این شهر تلاش می کنند. در مقاله ای که مطالعه می کنید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی شرایط کار و درآمد رشته های پزشکی در دبی بپردازند و اطلاعات مختصری در این خصوص در اختیار هموطنان گرامی قرار دهند.

در این مقاله تلاش کرده ایم تا مباحث مفیدی را به پزشکان محترمی که قصد مهاجرت به امارات را دارند ارائه دهیم تا شرایط مربوطه را در نظر بگیرند و سپس اقدام به مهاجرت نمایند.

بررسی درآمد شغل پزشکی در امارات

شغل پزشکی یکی از شغل های پردرآمد در کشور های دنیا محسوب می شود و تقاضای زیادی برای ورود پزشکان در دنیا است و خیلی از پزشکان به دلیل حقوق و مزایای بسیار خوبی که در امارات برای آنان در نظر گرفته شده است به دنبال مهاجرت و شروع کار در این کشور هستند تا به شرایط مناسب برای زندگی شغلی و شخصی دست پیدا نمایند.

کشور امارات یکی از نمونه کشور هایی است که حقوق و مزایای مناسبی را برای ورود پزشکان به کشورش برای کار در نظر گرفته است و ورود آن ها به امارات سبب می شود تا از زندگی بسیار خوبی در این کشور بهره مند شوند.

درآمد شغل پزشکی در در امارات بسیار خوب است و ماهانه 20500AED (درهم امارات) می باشد که البته این میزان حقوق با توجه به میزان سوابق کاری و تحصیلات هر پزشک متغیر می باشد. در ذیل با توجه به میزان تخصص هر پزشک، درآمد حدودی آن را در کشور امارات داریم:

عنوان شغل  دستمزد ماهانه به صورت حدودی (درهم) 
دندان پزشک 26500AED
پزشک سالمندان 32900AED
چشم پزشک 34400AED
روان پزشک 44000AED
پزشک فیزیوتراپی 45200AED
پزشک زنان و زایمان 47900AED
جراح 50900AED
متخصص پوست و مو 57900AED
متخصص قلب و عروق 66500AED

مراحل کاری پزشکان در امارات

برای کار در حوزه پزشکی باید مراحل زیر را انجام داد:

 • حضور و شرکت در آزمون پرومتریک دوبی (DHA)
 • داشتن پیشنهاد کاری
 • اخذ کارت نظام پزشکی
 • تاییدیه مدارک کاری و تحصیلی
 • شرکت در آزمون پرومتریک دبی (DHA)
 • قبولی در آزمون DHA : قبولی در این آزمون برای متقاضیانی که تصمیم به کار در رشته پزشکی را دارند الزامی است. پزشکان برای دریافت مجوز کار باید در آزمون DHA نمره قابل قبولی را کسب کنند.
 • ابتدا باید ویزای ورود به این کشور را دریافت کنید که در هنگام ورود به دبی صادر می شود.
 • در صورتی که دارای یک کارت بهداشت معتبر، یک ویزای ورود و یک قرارداد کاری باشید، یک کارت کار نیز به شما داده می شود. کارت کار، مجوز کار شما در امارات متحده عربی می باشد. در نهایت یک ویزایی به مدت دو ساله موقت برای متقاضی صادر می شود و متقاضی اجازه اقامت در دبی را به مدت بیش از 30 روز دارد و پس از مشغول شدن در حوزه پزشکی می تواند درخواست خود را برای ویزای طلایی امارات داشته باشد که این ویزا یک ویزای ده ساله است.ویزا و پیشنهاد کاری: برای ورود به امارات باید ویزای این کشور را برایتان صادر شده باشد. مجوز کاری بدین شکل است که یک ویزای ورود، قرارداد کاری و کارت بهداشت معتبر به شما داده می شود. تمامی این موارد تحت عنوان کارت کار که همان مجوز کار در امارات متحده عربی است به متقاضی داده می شود.
 • تائیدیه مدرک تحصیلی و کاری (DataFlow): برای کار در امارات باید سوابق کاری و تحصیلی داشته باشید که این کار از طریق DataFlow انجام می شود. پزشکانی که متقاضی کار در دوبی هستند باید مدرک تحصیلی، تاریخ شروع و پایان تحصیلی را ارائه کنند و تاریخ شروع به فعالیت و اتمام آن را در مراکزی که متقاضی مشغول به کار بوده است را باید ارائه دهند.

نحوه پیدا کردن شغل پزشکی در امارات

پزشکان مهاجری که قصد انجام کار در امارات متحده عربی را دارند، نیاز است تا قبل از ورود به این کشور، از محل اقامتی خود و شرایط مالی و تمامی مواردی که به اقامت منجر می شود اطمینان حاصل نمایند. بنابراین قبل از ترک کشور مبدا، باید برای پیدا کردن کار مناسب در حوزه پزشکی اقدام نمایید.

وب سایتی به نام DHCC وجود دارد که وب سایتی دولتی است و برای جستجو در شغل های پزشکی در دبی و امارات کاربرد دارد که می توان به آن مراجعه نمود. همچنین مراجعه به فهرست مشاغل قابل اعتماد از دیگر روش های معمول برای جستجوی شغل در دبی است.

امارات کشوری است که دارای زیرساخت های بهداشتی بسیار خوب و پیشرفته است و دارای امکانات مدرنی است که در اختیار شهروندان قرار می گیرد. بیمارستان های خصوصی زیادی در این کشور احداث شده اند که همگی آن ها از بهترین استانداردهای سلامت هستند.

در امارات به منظور ارتقا سطح بهداشت و سلامت، قوانین سختگیرانه و دقیقی برای پزشکان وجود و کارکنان نیروهای درمانی وجود دارد.

تمامی قوانین و نظارت ها در حوزه بهداشت، درمان و سلامت شهر دبی، زیر نظر اداره بهداشت دبی صورت می گیرد. این اداره به منظور ارتقا سطح بهداشت و سلامت در دبی، قوانین دقیق و سخت گیرانه ای برای پزشکان، کارکنان و نیروهای خدمات مراکز درمانی دارد.

از آنجایی که در کشور ایران، افراد زیادی در رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی دارای تحصیلات خوبی هستند و سوابق کاری بالایی دارند بنابراین می توانند با آگاهی از شرایط مربوط به مهاجرت به امارات ( اقامت دبی ) از طریق کار اقدامات لازمه را انجام دهند و سپس به امارات مهاجرت داشته باشند.

درآمد شغل پزشکی در امارات

برآورد حقوق پزشکان بر اساس سال‌های تجربه

میزان تجربه ی کاری یک پزشک، قطعا در میزان حقوق او نقش مهمی را دارد زیرا تجربیات یک پزشک جزو عوامل مهم و اثر گذار است. در کشور امارات متحده عربی دو تا پنج سال تجربه سبب افزایش 32 درصدی حقوق خواهد شد و پزشکان حرفه ای دیگری که تجربیات بیش از پنج سال را دارند معمولا 36 درصد بیش از افراد با تجربه کاری پنج سال یا کمتر درآمد دارند.

نکته ی دیگر که وجود دارد این است که هر پزشک متخصصی حدودا هر 16 ماه یکبار افزایش 12 درصدی حقوق را دریافت خواهند کرد. همچنین پزشکان مرد نسبت به خانم ها حدودا 7 درصد درآمد بیشتری را در امارات دارند.

به طور کلی پزشکان از لحاظ حقوق و دستمزد رتبه بسیار خوبی را در دنیا کسب کرده اند و دارای آینده شغلی بسیار خوبی همراه با پیشرفت بالایی می باشند. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در امارات پایین می باشد و توجه بالایی به کادر درمان در بسیاری از کشور ها خصوصا امارات می شود بنابراین تمامی پزشکان و افرادی که در حوزه سلامت و درمان مشغول به کار هستند، دارای وضعیت مناسب شغلی می باشند.

دلیل مهاجرت پزشکان به امارات

طبیعی است که هر انسانی در جستجوی بهتر کردن شرایط زندگی و شغلی خود است و تمام تلاش خود را می کند تا به جایی نقل مکان داشته باشد تا از شرایط زندگی خوبی برخوردار باشد. با توجه به اینکه کشور امارات دارای نیاز هایی در بخش های پزشکی و درمانی است، بنابراین شرایط مناسبی را برای پزشکان خارجی در این کشور فراهم کرده است.

سطح زندگی خوب و رفاه در این کشور، عامل اصلی و مهم برای زندگی در امارات است و مقصدی بسیار خوب برای زندگی محسوب می شود. همچنین پیشرفتی سریع و داشتن تکنولوژی های روز دنیا در بخش های پزشکی و درمانی در کشور امارات سبب شده است تا پزشکان و کادر درمان به مهاجرت به این کشور فکر کرده و تصمیم بگیرند.

مزایای مناسبی هم برای پزشکان خارجی در امارات در نظر گرفته شده است که یکی دیگر از مهم ترین عامل مهاجرت پزشکان خارجی به امارات است.

مزیت های زندگی در امارات

زندگی در امارات مزیت های زیادی را دارد و افرادی که در این کشور زندگی می کنند می توانند از حقوق بالایی برخوردار شوند. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان تمایل دارند تا برای داشتن این مزایا، به امارات مهاجرت داشته باشند. در ادامه به مهم ترین مزایا های زندگی در امارات می پردازیم:

 • اخذ اقامت دائم

پزشکانی که در کشور امارات به انجام کار در حوزه پزشکی مشغول هستند و شرایط لازمه برای زندگی در کشور را دارند می توانند اقامت دائم در امارات را اخذ نمایند. البته کشور امارات در خصوص اقامت دائم، سخت گیری های خاص خودش را انجام می دهد اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر موفق به دریافت پاسپورت اماراتی شوید، یکی از پاسپورت های معتبر در دنیا را خواهید داشت که با داشتن آن می توان به بسیاری از کشور های دنیا سفر کرد.

 • رفاه زندگی

میزان رفاه زندگی در امارات بسیار بالاست و همین موضوع یکی از دلایل اصلی مهاجرت خارجیان در امارات است که دوست دارند تا زندگی در این کشور را تجربه کنند. همچنین به دلیل حقوق بسیار خوبی که برخی شغل ها پرداخت می شود مانند پزشکی، دلیلی است برای مهاجرت پزشکان تا بتوانند زندگی مناسبی را برای خود داشته باشند. در واقع درآمد شغل پزشکی در امارات بسیار خوب است و همین موضوع انگیزه ای برای مهاجرت پزشکان از کشور های مختلف خصوصا ایران می باشد.

 • عدم پرداخت مالیات

کشور امارات نیاز به مشاغلی در حوزه پزشکی را دارد و به همین دلیل پزشکان را از پرداخت مالیات معاف کرده است. همین موضوع سبب شده است تا پزشکان حقوق خود را به صورت کامل دریافت نمایند و مالیاتی را پرداخت نکنند. این مورد جزو مزیت هایی بسیار مهمی است که برای پزشکان بسیار جذاب است.

 • عدم نیاز به ارائه برای مدرک زبان انگلیسی

پزشکانی که قصد مهاجرت به امارات را دارند، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی را ندارند . البته پزشکان باید دانش زبانی انگلیسی و عربی را برای برقراری ارتباط های اجتماعی و تعامل با بیماران را داشته باشند اما در هر صورت نیازی به ارائه مدرک زبان در این زمینه وجود ندارد.

درآمد شغل پزشکی در امارات

تحصیل در رشته پزشکی در امارات

آموزشگاه های عالی و دانشگاه هایی در امارات وجود دارد که امکان تحصیل در رشته پزشکی برای آنان وجود دارد. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در امارات به مدت 6 سال است. دانشگاه هایی که در امارات وجود دارد دارای امکانات بسیار پیشرفته و بالایی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند. البته تحصیل در دانشگاه های امارات از هزینه ی بالایی برخوردار است.

برای تحصیل در رشته پزشکی در امارات، نیاز به مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد و همچنین متقاضی باید دارای مدرک IELTS 5.5 یا معادل آن را ارائه دهد زیرا دروس تحصیلی که در این دانشگاه های این کشور تدریس می شود به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویانی که دارای مدرک زبان انگلیسی نیستند و به آن تسلط ندارند، قبل از ورود به دانشگاه می توانند در دوره های مربوط به آموزش زبان شرکت نمایند.

دانشجویان خارجی پس از اتمام دوره تحصیلی خود از دانشگاه های پزشکی در امارات، می توانند به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و پس از اینکه مجوز های لازمه را دریافت کردند، اقدام به تغییر ویزای خود از تحصیلی به کاری را داشته باشند و سپس وارد بازار کار پزشکی شوند.

دانشگاه های معتبری که در دوبی وجود دارد عبارتند از: دانشگاه پزشکی سلامت عمومی هاروارد، کالج پزشکی دبی، دانشگاه علوم پزشکی و سلامت راس الخیمه، دانشگاه گلف مدیکال دبی و دانشگاه شارجه می باشد.

کلام آخر

کار پزشکی همواره جزو پر طرفدارترین کارها در جهان محسوب می شود و جزو فهرست مشاغل موردنیاز خصوصا در کشور امارات است و اکثر کارفرمایان در امارات به دنبال جذب پزشکان و پرستاران خارجی هستند که تخصص کاری بسیار خوبی دارند. اما پزشکان ایرانی که قصد کار در امارات را دارند باید به دنبال اخذ مجوز کاری و پزشکی از اداره بهداشت امارات باشند تا بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند.

کار در حوزه پزشکی خصوصا برای ایرانی ها در امارات، قدری سخت است زیرا نیاز به داشتن شرایطی است که پزشکان باید آن را داشته باشند که تمامی این شرایط را به طور کامل در این مقاله شرح داده ایم. پزشکان خارجی که در امارات مشغول به کار می شوند مزیت های زیادی برای زندگی شغلی و شخصی آن ها توسط کشور امارات در نظر گرفته می شود و از آنجایی که درآمد شغل پزشکی در امارات هم بسیار خوب است بنابراین مهاجران زیادی که در حوزه پزشکی تحصیل کرده اند، درخواست مهاجرت برای امارات را دارند.

کشور امارات مهاجران بسیار زیادی دارد و هرساله به تعداد این مهاجران اضافه می شود. به طورکلی این کشور دارای عقاید و فرهنگ کشور های دیگر است و زندگی در آن چندان سخت به نظر نمی رسد. به طور کلی کشور امارات یکی از کشور های بسیار خوب در خاورمیانه از لحاظ اقتصادی است و نیروهای متخصص زیادی هرساله به این کشور مهاجرت می کنند. مشاغل های مورد نیازی که در امارات وجود دارد شامل نیروهای سلامت و بهداشت، نیروهای فنی و نیروهای خدماتی می باشد و این کشور هر ساله نیاز نیروهای فنی و مهارتی خود را از طریق نیروی انسانی متخصص تامین می کند و به عنوان مهاجر به امارات دعوت می کند. با مهاجرت در امارات از طریق ویزای کاری، می توان یک زندگی فوق العاده داشته باشید زیرا اکثر مهاجران حتی کارگران در امارات دارای شرایط مالی خوب هستند به دلیل اینکه نظام آموزش، شغل، فرهنگ، سلامت و غیره به دلیل ساختار های هوشمندانه و به روزی که دارد از شرایط عالی برخوردار است.

بنابراین برای رد نشدن ویزا و مشکلاتی که ممکن است در طی مسیر مهاجرتی به وجود آید، پیشنهاد می شود تا با کمک و مشاوره های بهترین وکیل مهاجرت، این پروسه را انجام دهید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا