وکلاوکیل کیفری

لیست 10 تا از بهترین وکیل کیفری تهران ⚖️ [ آپدیت 1401 ]

در دنیای امروزه و با توجه به مسائل و مشکلاتی که در زندگی وجود دارد، که با انتخاب بهترین وکیل کیفری تهران میتوانید از مشکلات عبور کنید، توجه به حقوق انسانی از ضروریات در جامعه محسوب می شود. یک وکیل نه تنها در برابر موکل خود، بلکه در برابر جامعه خود نیز مسئولیت هایی دارد و این مسئله از جنبه های مختلف مدنی، کیفری و انتظامی قابل بررسی است.

وکالت به عنوان یک شغل، دارای بخش های متعددی می باشد که یکی از این بخش ها وکالت در مورد امور کیفری است. یک وکیل کیفری باید متخصص در این زمینه و با تجربه باشد و اطلاعات لازم و کافی را داشته باشد و به ارکان جرم (رکن مادی و معنوی ) آگاهی داشته باشد و از قدرت بیان بالا، اعتماد به نفس و جسارت کافی در برابر دفاع از موکل یا متهم را داشته باشد.
یک وکیل کیفری باید به حقوق و تکلیف هایی که قانون گذار برای شاکی و متهم تعیین نموده آگاهی داشته باشد. حضور یک وکیل متبحر باعث آرامش خاطر موکل میشود زیرا مسائل در خصوص امور کیفری معمولا با جان و مال و حیثیت اشخاص در ارتباط است مانند مواردی چون: قتل، جعل، سرقت، آدم ربایی، تجاوز، کلاهبرداری و غیره که باعث استرس و نگرانی برای اشخاص می شود و موکل ممکن است به علت عدم آگاهی در مورد حقوق خود، دچار ضرر و زیان هایی با حکم سنگین کیفری بشود.

بهترین وکیل کیفری تهران را با لیست 10 تایی بشناسید

آرش نجفی

آرش نجفی وکیل از ما

یکی از بهترین وکیل کیفری تهران آرش نجفی است. آقای نجفی وکیل پایه یک دادگستری با بیش از 12 سال سابقه وکالت ، پژوهشگر برتر کشور و پژوهشگر بین المللی مجله JCRدانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن

دستاوردها: 

 • استاد دانشگاه علامه طباطبایی.
 • دکتری حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس.
 • دارای تأییدیه پژوهشی از سوی پروفسور مارک لملی، استاد بزرگ حقوق آمریکا در دانشگاه استنفورد.
 • پژوهشگر موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران.
 • دارای تأییدیه پژوهشی از سوی مجله JCR دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتون آمریکا
 • دارای مقاله تأیید‌ شده در مجله با نمایه معتبر بین‌المللی اسکوپوس در مجله حقوق مالکیت فکری هند.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۸۵۰۳۳۵

آدرس: تهران- اشرفی اصفهانی شمال – بالاتر از نیایش – بین فلاح و دربندی- پلاک ۴۹۱ – طبقه سه

کامران میرزایی

کامران میرزایی وکیل از ما

در سال 1385 جهت اراثه خدمات حقوقی، گروه وکلای حامیان عدالت با مدیریت خودش را تاسیس کرد. این موسسه در زمینه پیگیری پرونده های قضایی و ثبتی، توانسته است به توفیقات چشمگیری دست یابد.

شماره تماس: 09122171024
آدرس: تهران – اشرفی اصفهانی شمال – بالاتر از نیایش- ایستگاه طالقانی- نبش دربندی – ساختمان 55 – طبقه 2 واحد 5

زهره محمد آبادی

زهره محمد آبادی وکیل از ما

یکی از بهترین وکیل های کیفری تهران خانم زهره محمد آبادی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی حقوقی ، کیفری، خانواده، ثبتی، ارث و تقسیم ترکه هستند.

دستاوردها:

 • رتبه ۱۲ کانون وکلای دادگستری مرکز (تهران)
 • رتبه ۲۱ قضاوت
 • رتبه ۳۳ ارشد حقوق خصوصی
 • دانشگاه تهران
 • مدرس جزا و کیفری دانشگاه علم و فرهنگ تهران
 • نویسنده مقالات علمی در ضمینه حقوق مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری

شماره تماس: 09125435981
آدرس: تهران – نیاوران – خیابان شهید باهنر- بعد از مرکز خرید نارون- پلاک ۶۲- واحد ۹

علی رفیعی

 

علی رفیعی وکیل از ما

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و مشاوره در دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده علایم تجاری و طرح صنعتی

دستاوردها:

 • دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه تهران
 • مدرس و مولف کتب حقوقی

شماره تماس: 09124447724
آدرس: تهران – خیابان مطهری – بعد از مترو مفتح – خیابان علی اکبری- خیابان نقدی -پلاک 17 – طبقه سوم

مهراد نادعلی

مهراد نادعلی وکیل از ما

وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری متخصص حقوقی، کیفری، ملکی، دادگاه انقلاب دیوان عالی، دیوان عدالت اداری و شهرداری

دستاوردها:

 • ۸ سال سابقه وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی رتبه ۳ کارشناسی ارشد
 • حقوقی: چک، وصول مطالبات، تخلیه، خلع ید، الزام به تنظیم سند، تنظیم قراردادها، توقیف اموال، اثبات مالکیت و …
 • کیفری: چک، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، کلاهبرداری، ضرب و جرح، توهین، افترا، تخریب اموال، قاچاق مشروبات الکلی، شرب خمر، مواد مخدر، مزاحمت تلفنی، مزاحمت و ممانعت ا ز حق، فروش مال غیر و …
 • انجام بیش از ۳۰۰ پرونده حقوقی و کیفری در مراجع قضایی و اداری و …

شماره تماس: 09126233591
آدرس: تهران – اشرفی اصفهانی شمال- بالاتر از نیایش – بین فلاح و دربندی – پلاک۴۹۱ – طبقه۲

مسعود اسلامی مهر

مسعود اسلامی مهر وکیل از ما

وکیل پایه یک دادگستری و موسس و مدیر ، موسسه حقوقی داوری بین الملل صلح صدرا، وکالت در کمیسیون های ماده 100 شهرداری، وکالت در دادگاه های اصل 49 قانون اساسی و مصادره اموال، تنظیم قراردادهای تجاری داخلی و بین المللی، دعاوی ملکی، سرقفلی و حق کسب و پیشه و ارث و دعاوی خانواده.

شماره تماس: 09121932428
آدرس: تهران، خیابان ظفر- خیابان مصدق (نفت) شمالی- خیابان دامغانی (یازدهم)- پلاک 38- واحد 2

محمد مومن زاده

محمد مومن زاده وکیل از ما

وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز متخصص در پرونده های کیفری، ملکی، قراردادها، ارث،  خانواده، مواد مخدر.

دستاوردها:

 • بیش از هفت سال سابقه مشاوره و همکاری با موسسات و شرکت ها
 • کسب رتبه برتر در آزمون های ورودی وکالت، قضاوت، ارشد
 • کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی دانشگاه سراسری قم
 • ورود در بیش از ۳۰۰ پرونده کیفری، ملکی، حقوقی و ارث و خانواده و …

شماره تماس: 09124464865
آدرس: تهران – عباس آباد – خیابان علی اکبری- کوچه فرهاد- پلاک 24 – واحد 7

محمد جواد خسرو نوبری

محمد جواد خسرونوبری وکیل از ما

وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون مرکز متخصص دعاوی حقوقی، خانواده، ملکی، ورشکستگی، شهرداری، ثبتی و کیفری

دستاوردها:

 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز ( تهران )
 • فوق لیسانس حقوق خصوصی از دانشگاه تهران
 • ده سال سابقه همکاری با بانک ملی ایران

شماره تماس: 09124276467
آدرس: تهران، تهران – یوسف آباد – خیابان هفتم – پلاک ۲۷ – طبقه ۲ – واحد ۹

حامد شاکری نیا

حامد شاکری نیا وکیل از ما

یکی دیگر از بهترین وکیل کیفری تهران آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز است.

تماس: 09122356157
آدرس: تهران – میدان ونک – خیابان ملاصدرا – نرسیده به پل کردستان – روبروی سازمان بورس – پلاک 36- طبقه اول – واحد

ندا فلاح

ندا فلاح وکیل از ما

وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی گروه وکلای هیواد و قبول دعاوی
حقوقی، ملکی، کیفری و تنظیم قراردادهای تجاری

دستاوردها:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرمشناسی گروه وکلای هیواد

تماس: 09121321023
آدرس: تهران – خیابان شریعتی – بالاتر از مترو صدر – کوچه داد-ساختمان شماره 19- واحد 14- طبقه 4

بیشتر بخوانید: بهترین وکیل طلاق در تهران

بیشتر بخوانید: بهترین وکیل تهران

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری، به فردی گفته می‌شود که در زمینه حل و فصل امور و پرونده‌ های مربوط به جرائم کیفری، دارای سابقه و تخصص ویژه است و در حقیقت وظیفه دارد برای دفاع از حقوق موکل خویش ، از علم و تجربه و تبصره‌های قانونی استفاده نماید.
در واقع وکیل کیفری، مانند هر وکیل دیگری سعی می‌کند وظیفه‌ی دفاعی خود را به بهترین شکل انجام دهد تا در پرونده مورد بررسی، به پیروزی دست یابد. عملکرد وکیل کیفری با دیگر وکلا در حوزه های قانون متفاوت است به همین دلیل است به عملکرد خاص وکیل کیفری، وکیل مدافع هم می گویند .

مدافع ریشه ای عربی و به معنای محافظت و دفاع است. واژه ی مدافع به برای توصیف وکیلی استفاده می‌شود که از مظنون یا متهم در دادرسی کیفری دفاع کرده و از حقوق آنها محافظت کند. طبق اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در تمامی محکمه‌ ها هر دو طرف حق دارند برای خود به انتخاب یک وکیل بپردازند و در صورتی که شخصی توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشد، باید برای ایشان، وکیل فراهم گردد.

ویژگی‌ های وکیل کیفری

از ویژگی‌ های یک وکیل کیفری این است که از تحصیلات آکادمیک کافی در زمینه‌ وکالت امور جزایی و کیفری برخوردار باشد و دارای علم و تجربه‌ ی کاری کافی و حاذق و ماهر بودن در رسیدگی و بررسی پرونده‌ ها و آشنایی با دادسرا و دادگاه‌ ها و محاکم کیفری و همچنین آشنایی کامل با قوانین دعاوی کیفری همچون قانون مجازات اسلامی، آیین دادرسی کیفری، قانون مبارزه با مواد مخدر، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و باقی قوانین مربوط را داشته باشد. همچنین به علاوه‌ مسایل ذکر شده در بالا، به واسطه‌ مواجهه‌ و روبرویی وکیل کیفری با امور جزایی و قوانین سخت مجازات کیفری که موجب درگیری عواطف حسی افراد می‌شوند و با توجه به سختی و خشونت موارد مختلف در پرونده‌ های کیفری یک وکیل کیفری می‌بایست دارای ظرفیت کافی و بالای روحی و روانی برای مواجهه با چنین مواردی باشد.

به طور خلاصه یک وکیل کیفری باید دارای ویژگی هایی از جمله:

 • وقت شناسی
 • عادل بودن
 • سلطه بر روانشناسی افراد
 • آگاهی علمی و عملی

سوابق وکیل کیفری

سوابق و تجربه ی وکیل کیفری بسیار مهم می باشد پس قبل از قرارداد با وکیل کیفری خود ، حتما درباره ی سابقه ی وکیل مورد نظر و پرونده های پیشین و شهرت او تحقیق کنید و همچنین میزان تحصیلات و مدارک و شایستگی او را به عنوان یک وکیل کیفری، نیز بررسی کنید زیرا بسیاری از افراد پس از اینکه مراحل دادرسی و دادگاههای اولیه آنها با اظهارات نادرست ، نتیجه ی نامطلوبی حاصل می شود، به دنبال یافتن وکیل کیفری متبحر و باتجربه می افتند و در این موارد چون اساس پرونده نادرست شکل گرفته است و امکان حل و فصل آن ممکن نیست و حصول حکم مطلوب ناممکن یا دشوار است، کمتر وکیل کیفری، پرونده ی آنها و وکالتشان را میپذیرد.

مزایای استفاده از وکیل کیفری

در اکثر پرونده های حقوقی، وکلا می‌توانند حتی در صورت عدم حضور موکل خود نیز وکالت او را بر عهده گرفته و در دعوی‌ های کیفری به وکالت و نمایندگی او شرکت نمایند. اما پرونده‌ های کیفری از این قانون مستثنی بوده و نیازمند حضور شخص متهم هستند و وکیل کیفری زمانی می‌تواند وارد میدان گردد که تحقیقات اولیه و مراحل دادرسی به اتمام رسیده باشد چرا که تنها کسی که متهم به جرم‌ های کیفری ‌است شخصا می‌تواند پاسخگو بوده باشد و کسی نمی‌تواند به وکالت او این کار را انجام دهد.
وکیل دادگستری شکایت را بررسی کرده و جرمی را که موکلش بنا بر اقدام قانونی در کلانتری و دادستانی به آن متهم شده‌ است و همچنین مجازات وی را مورد تجدید نظر قرار دهد.

نکته مهمی که در این ویژگی حائز اهمیت است این است که اگر پرونده‌ کیفری داشته باشید، فقط یک بار امکان مطرح کردن آن وجود دارد و طرح مجدد آن ممکن نیست. نتیجه گیری اشتباه، حقوق موکلین را ضایع کرده و علاوه بر آن، خسارات جدیدی مربوط به دادگاه را به بار می‌آورد و حتی زمان را از بین میبرد. داشتن وکیل کیفری حاذق باعث خواهد شد در اسرع وقت با بهترین شکل، شکوائیه تنظیم‌ کرده و به امور خود رسیدگی نمایید.

شکایت کیفری

به موجب قانون اساسی، می‌توان از فردی که مرتکب یک جرم شده است شکایت کرد. این شکایت، می‌تواند توسط وکیل متخصص کیفری انجام بگیرد تا در دادگاه کیفری نیز به آن رسیدگی شود و شکایت مورد نظر حل و فصل گردد. شکایت کیفری بر خلاف شکایت حقوقی، می‌تواند در هر فرمی به دادگاه ارائه گردد بنابراین هیچ گونه محدودیتی در این زمینه برای وکیل کیفری وجود ندارد و در بسیاری از دعواها و شکایت‌ های مربوط به امور کیفری، پرونده مربوط به آن، حتی با وجود رضایت شاکی پرونده، مختومه اعلام نمی‌گردد و بسته نمی‌شود. از جمله این پرونده‌ ها می‌توان به پرونده‌ های مربوط به قتل، زنا، رشوه و … را نام برد.

تفاوت وکیل کیفری با وکیل کیفری رایگان ( وکیل تسخیری )

در تمامی دعاوی کیفری طرفین حق دارند تا برای خود وکیل کیفری انتخاب کنند و او را به دادگاه معرفی کنند اگر در هر پرونده کیفری، شخص از وکلای متعدد استفاده کند هنگام تشکیل جلسه دادگاه تنها حضور یک وکیل برای رسیدگی به پرونده کافی می باشد.
وکیل تسخیری کسی است که در زمینه پرونده‌ های کیفری، فعالیت می‌کند. در امور کیفری، اگر متهم در دادسرا وکیلی را به دادگاه معرفی نکند و یا از لحاظ مالی شرایط انجام این کار را نداشته باشد.

طبق قانون و براساس ماده 35 قانون جمهوری اسلامی ایران هر فرد حق استفاده از یک وکیل را دارد و دادگاه برای او وکیل رایگان یا همان ( وکیل تسخیری ) اخذ می کند خصوصا برای کسانی که جرائمی مهم و سنگین دارند و یا متهمانی که مجازات آنها حبس ابد یا سلب حیات است، در پرونده های حقوقی ، جهت ارائه خدمات ، وکیل تسخیری برای افراد بی بضاعت اخذ می شود.
وکیل تسخیری حق دریافت هیچ گونه وجهی را تحت عنوان حق المشاوره، حق الوکاله  غیره .. را به جز هزینه ی تمبر دادرسی از موکل خویش ندارد .

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا