مهاجرت

مهاجرت به امارات ( اقامت دبی )+ شرایط و هزینه ✈️【آپدیت 2023】

شرایط اقتصادی که در دبی وجود دارد و زندگی مرفه ای که برای شهروندان آن در این شهر ایجاد شده است، آمار مهاجرت به آن را بالا برده است. امارات متحده عربی جزو کشور های توسعه یافته در حاشیه خلیج  فارس می باشد که امروزه مهاجرت به آن خیلی بیشتر شده است.

مهاجرت به امارات (دبی) به دلیل شرایط اقتصادی و زندگی که دارد، داوطلبان زیادی را برای زندگی در آن می طلبد و البته شرایطی هم برای مهاجرت به امارات (دبی) وجود دارد که باید به آن توجه شود. به دلیل استقبال برای مهاجرت به دبی خصوصا استقبال ایرانیان به این شهر، شرایط مهاجرت به دبی همراه با هزینه ها را در این مقاله شرح داده ایم تا به هنگام تصمیم برای مهاجرت به این شهر، شرایط و میزان هزینه ها را در نظر گرفته و براساس آن تصمیم به مهاجرت بگیرید همچنین اگر تصمیم سفر به دوبی را دارید، می توانید به راهنمای سفر به دوبی مراجعه کنید و به طور کامل در مورد سفر به این شهر، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مطالب مشابه: جهت دیدن درآمد شغل برنامه نویسی در امارات کلیک کنید

درباره دبی بدانید

قطعا هر فرد یا هر خانواده ای که تصمیم به مهاجرت در این شهر را دارد، بهتر است اطلاعات کلی در مورد دبی داشته باشد. دبی یکی از شهرهایی است که به عنوان قطب اصلی تجارت و سرمایه گذاری اقتصادی در خاوریانه در بین مردم دنیا شناخته شده است و شهر زیبایی است که دارای امکانات بسیار زیادی هم می باشد.

یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت به این شهر، به دلیل شرایط اقتصادی بسیار خوبی است که دارد. به همین دلیل است که افراد زیادی که به دنبال سرمایه گذاری هستند ترجیح می دهند تا با حضور در این شهر، اقامت دبی را به هر روش ممکنه ای دریافت نمایند.

اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید باید شرایط مربوط به آن را بدانید و قوانین این شهر را درنظر بگیرید. در ادامه به بررسی راه های اقامتی دبی می پردازیم که با درنظر گرفتن شرایط مالی و زندگی خود، می توانید یکی از این روش ها را برای مهاجرت انتخاب نمایید.

برای آن که بخواهید به دبی مهاجرت کنید بهتر است که قبل از آن با تجربه زندگی افراد دیگر در دبی آشنا شوید. تحقیقات مختلفی در مورد میزان رضایت مردم در مورد شرایط زندگی در دبی انجام گرفته است. به طور کلی در این تحقیقات زندگی در دبی را بر اساس معیار‌های مختلفی نظیر آب و هوا، امنیت، مراقبت‌های بهداشتی و کیفیت زندگی سنجیده‌اند.

موضوعی که خیلی برای مهاجران حائز اهمیت است امنیت بالا در دبی است. خوشبختانه جرم و جنایت در این کشور پایین است  و امارات متحده عربی از لحاظ امنیت در رده 61 در کل دنیا قرار گرفته است و این آمار جهانی نشان دهنده ی این است که امارات از کشور های آرژانتین، گرجستان، آمریکا، ایران، عمان و غیره هم از لحاظ امنیتی بهتر است. در واقع یکی از دلایل امنیت بالای امارات، وجود شهروندان چند ملیتی است زیرا اگر مرتکب خطایی شوند سریعا اخراج شده و اجازه زندگی در این کشور را نخواهند داشت.

مهاجرت به امارات (دبی)

مزایای زندگی در دبی

زندگی در دبی، مزایا های بسیار زیادی دارد که سبب شده است که متقاضیان زیادی برای زندگی و سکونت، این شهر را اتخاب نمایند. از مزایاهای این شهر می توان به امنیت آن اشاره کرد و در این شهر اصلا نباید نگران دزدی و مشکل امنیتی باشید زیرا این شهر دارای امنیت بسیار بالایی برای زندگی است. همچنین در دبی،، مراکز ها و مجهزترین دستگاه هایی برای مراقبت بهداشتی به کار رفته است و بهداشت بالایی در این شهر وجود دارد. همچنین کیفیت بالای زندگی در این شهر، سبب شده است تا مردم برای زندگی در آن، تصمیمی جدی بگیرند و از امکانات آن به اندازه کافی استفاده نمایند.

انواع راه های مهاجرت به امارات (دبی)

راه های متفاوتی برای مهاجرت به امارات (دبی) وجود دارد که هر کدام از آن ها مسیر های متفاوتی را دارند. در ادامه به انواع راه های مهاجرت در امارات می پردازیم و شرایط های مربوط به آن ها را شرح می دهیم:

وکیل مهنوش ذبیحی

  • مهاجرت به امارات از طریق کار

داشتن شرایط شغلی خوب در کشور امارات، جزو دلایلی برای مهاجرت از طریق کار در این کشور می باشد زیرا در این کشور نرخ پایین بیکاری وجود دارد و همواره تقاضا برای کار در این کشور بالا بوده است. برای مهاجرت به امارات (دبی) از طریق کار، باید مجوز کار در این کشور را تامین کنید.

برای کار در امارات در ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کافرما یا شرکتی را در این کشور داشته باشید تا بتوانید مجوز کار در آنجا را کسب نمایید تا بتوانید حساب بانکی باز کنید، ملک اجاره کنید و یا خرید خودرو داشته باشید که برای داشتن تمامی این موارد، نیاز است تا مجوز اقامت را داشته باشید و شرکت یا کارفرمایی که شما را استخدام می کند، شما را حمایت کند.

در واقع کارفرما یا شرکتی که در نظر دارد شما را استخدام نمای، موظف است که کلیه مدارک مربوطه را که شامل اصل و کپی گذرنامه، فرم درخواست کار، عکس، مجوز اشتغال صادر شده توسط وزارت کار و سایر مدارکی را که برای استخدام لازم است را ارسال نماید.

به طورکلی برای داشتن ویزای کار نیاز است تا گذرنامه ای با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید، ویزای کاری امارات را دریافت کرده باشید، معاینه بهداشتی و درخواست اجازه کار را در این کشور داشته باشید تا بتوانید برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایید.

ساعت کاری در شهر دبی به صورت هفتگی بین 40 تا 48 ساعت متغیر است و از یکشنبه ها تا پنج شنبه ها می باشد. حقوق ها متغیر است و معمولا به کارگران خصوصا کارگر مهاجر، حقوق خوبی پرداخت می شود و بسته های حمایتی هم به آن ها داده می شود که شامل کمک هزینه تامین مسکن، بیمه درمانی و حقوق ثابت است و در بعضی مواقع جوایز نقدی هم به عنوان پاداش به آن ها داده می شود.

نکته ای که در ویزای کاری در دبی مهم است این می باشد که حتی ویزای کاری داشته باشید و در این کشور از شرایط کاری مطلوبی برخوردار باشید، نمی توانید اقامت بلند مدت و یا دائم را در این کشور بدست آورید و در صورت تمدید نشدن ویزای کاری، باید به کشور اولیه خود بازگردید و یکی از نگرانی هایی است که مهاجران برای مهاجرت به دبی را دارند. در واقع شهر دبی برخلاف کشور های اروپایی که پس از 5 سال به اقامت دائم می رسید و حتی می توانید پاسپورت آن کشور را دریافت کنید، نیست و باید به طور مداوم ویزای کاری خود را در دبی تمدید نمایید. برای اطلاعات کافی در مورد شغل های پر درآمد در امارات، می توانید به مقاله پر درآمد ترین شغل های امارات رجوع کنید.

  • مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری است که یکی از کشور هایی که برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است، امارات می باشد زیرا روش سرمایه گذاری یکی از راه هایی است که سبب کسب اقامت در این کشور خواهد شد. اکثریت سرمایه گذاران به دنبال فرصتی برای سرمایه گذاری در امارات هستند و این موضوع دلایل های متفاوتی دارد از دلایل مهمی که باید از آن نام برد این است که این کشور به دلیل سهولت در انجام کار، جزو رده های اول در منطقه قرار دارد و به دلیل اینکه بین شرق و غرب واقع  شده است، آسیا، اروپا و آفریقا را به هم متصل می کند. همچنین این شهر دارای سیستم تنظیم تجارت برای درآمد است و جزو سومین کشور صلح آمیز در مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا می باشد. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می تواند از طریق های مختلف مانند ثبت شرکت در امارات باشد یا خرید ملک در امارات یا خود حمایتی باشد.

مهاجرت به امارات (دبی) از طریق سرمایه گذاری، راه های متفاوتی دارد که به آن ها اشاره می کنیم:
  1. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک: در این نوع از روش سرمایه گذاری که بدون نیاز به حامی مالی است می توان اقامت 5 ساله دوبی را به دست آورد و با خرید ملکی به ارزش 5 میلیون درهم اقامت 5 ساله را بدست آورد. در این روش، سرمایه گذار حق برداشت از سرمایه خود را به مدت 3 سال ندارد ولی می تواند برای خود و اعضای خانواده اش اقامت در این کشور را به مدت محدودی اخذ نماید.
  2. سرمایه گذاری بدون اسپانسر: این نوع از اقامت 10 ساله است که با مبلغی معادل 10 میلیون درهم می توان در کشور امارات سرمایه گذاری کرد. این نوع از سرمایه گذاری باید از طریق ثبت شرکت جدید در امارات باشد که با حداقل سرمایه اولیه 10 میلیون درهم می توان سرمایه گذاری کرد و یا می توان با شراکت با یک تبعه اماراتی به این نوع از اقامت دست پیدا کرد.
  3. اقامت به صورت خود حمایتی: این نوع از اقامت، به نام ویزای بازنشستگی نامیده می شود که برای افرادی که دارای شرایط مالی خوبی هستند ارائه داده می شود. در واقع با درخواست ویزای بازنشستگی دبی می توان به این نوع از اقامت دست پیدا کرد. این نوع از اقامت به این صورت است که هر فردی که مقیم در این کشور و یا بازنشسته در خارج از دبی است، اگر که شرایط سنی 55 سال سن داشته باشد می تواند برای اقامت به صورت خود حمایتی اقدام نماید. شرایط اخذ این اقامت به این صورت است که فرد باید ماهانه 20 هزار درهم از حقوق بازنشستگی یا سرمایه گذاری اش را برای انجام این نوع از اقامت داشته باشد و یا یک میلیون درهم از حساب بانکی یا ملکی که ارزش دو میلیون درهم را دارد را داشته باشد. این نوع از ویزا هر پنج سال یکبار قابل تمدید است.

مهاجرت به امارات (دبی)

  • مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به امارات از طریق تحصیل است که راه ها و روش های خود را دارد. برای مهاجرت به امارات از طریق تحصیل، نیاز است تا به یکی از زبان های عربی یا انگلیسی تسلط داشته باشید. در این کشور، می توان در مقطع های مختلف مانند مهدکودک، ابتدایی، دبیرستان و غیره به تحصیل پرداخت.هزینه های هر مقطع نسبت به دیگری متفاوت است.

همچنین ویزای دانشجویی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در امارات را دارند این است که سن آن ها باید بیش از 18 سال باشد و باید در امارات ساکن باشند. دانشجویان برجسته می توانند ویزای بلند مدت 5 ساله را دریافت نمایند. ویزای دانشجویی به کسانی داده می شود که در دانشگاه تحصیل کرده و دانشجوی کالج باشند. برای دریافت ویزای دانشجویی، متقاضی باید نامه ی ای رسمی از دانشگاهی را که قصد تحصیل دارد را دریافت نماید و همچنین برای دانش آموزان مسن تر، داشتن گواهی تحصیلی الزامی است.

ویزای دانشجویی به مدت یکسال به دانشجویان داده می شود و سپس این مدت قابل تمدید می باشد. درخواست ویزا از طریق مقامات ویزا که توسط اداره کل امور اقامت و امور اتباع خارجی در امارات است، انجام می شود. دانشجویان قبل از درخواست باید از شرایط و اقدامات مربوطه هر دانشگاه یا دانشکده مطلع باشند و تنها پذیرش در یکی از دانشکده های امارات، صدور ویزا را تضمین نمی کند. در واقع برای صدور ویزای امارات، نیاز به داشتن شرایط خاصی نظیر چک امنیتی، تست آمادگی جسمانی پزشکی و تایید GDRFA می باشد.

دانش آموزانی که سن آن ها زیر 18 است، باید تحت حمایت ویزای اقامتی والدین خود قرار گیرند زیرا قوانین امارات به این صورت است که به مهاجران مقیم در این کشور، اجازه نمی دهد که از فرزندان بالاتر از 18 سال حمایت مالی داشته باشند، مگر در مواقع استثنا که ممکن است وجود داشته باشد.

  • مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج در امارات از دیگر روش های مناسب به شمار می آید. مهاجرت کردن از طریق ازدواج در اکثریت کشورها، بدین صورت است که اگر شخصی با فردی غیر تبعه، ازدواج کند به آن فرد خارجی اقامت دائم داده می شود. اما در امارات قدری قوانین آن متفاوت تر است که به آن می پردازیم:

قوانین ازدواج زن اماراتی با مرد خارجی:

تنها اقامت این کشور را کسب می کند ولی تابعیت به او تعلق نمی گیرد.

قوانین ازدواج مرد اماراتی با زن خارجی:

باید سه سال از زندگی آن ها گذشته باشد و اثبات بر اینکه این دو زن و شوهر قانونی هستند، انجام شده باشد تا به همسر خارجی اش اقامت دائم تعلق گیرد و در صورتی که تابعیت قبلی که دارد را سلب نماید می تواند تابعیت اماراتی بگیرد.

قوانین طلاق:

اگر شخص خارجی که با یک اماراتی تشکیل زندگی داده باشد و ازدواج کرده باشد از او طلاق گیرد و سپس با فرد غیر اماراتی ازدواج نماید، تابعیت اماراتی او لغو خواهد شد.

کلام آخر

دبی یکی از شهرهای تجاری است که پیشرفت های چشمگیری داشته است و شرایط اقتصادی بسیار خوبی را دارد که همین موضوع سبب شده است تا موقعیتی بسیار خوب و عالی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورد. به همین دلیل است که افراد زیادی در سراسر دنیا برای سرمایه گذاری در این شهر، حضور پیدا کرده و اقامت خود را دریافت می کنند.

امارات تاکنون یکی از موفق ترین کشورهای خاوریانه در حوزه اقتصادی بوده است که آینده ی بسیار خوب و درخشانی برای آن درنظر گرفته شده است و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که حتی از سراسر جهان هم هر ساله به این کشور سفر می کنند.

این کشور سطح زندگی خوبی را برای مردمش فراهم کرده است و هر کسی که در این کشور زندگی کند، از مزایای زندگی در آن جا بهره مند خواهد شد.موقعیت های شغلی بسیار خوبی هم در دبی وجود دارد سبب درخواست بالای متقاضیان برای زندگی در این شهر شده است. در این مقاله به تمامی نکات در مورد شرایط اقامتی، هزینه ها، انواع روش های درخواست اقامت و نکات ریز و درشت برای زندگی در این شهر پرداخته ایم تا با اطلاعات و دانش بالایی به این شهر مهاجرت داشته باشید زیرا برای اقامت داشتن و مهاجرت به امارات (دبی) باید شرایط لازمه را داشته باشید و میزان هزینه زندگی در آن را بسنجید.

4.6/5 - (17 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا