دانستنی های حقوقی

پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری

اداره پست امکان پیگیری مرسولات پستی را به روش های مختلف را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. که تا زمان تحویل بسته به صورت پست پیشتاز و یا پست عادی مشتریان و کاربران بتواند وضعیت مرسوله خود را به آسانی پیگیری نمایند. آنچه در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم، پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری است. در همین ابتدا لازم به ذکر است که مشتریان شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای پیگیری لات پستی از طریق بارکد یا همان کد رهگیری که برای هر مرسوله اختصاصی است، برای اطلاع ازجزئیات وضعیت بسته خود می توانند به سامانه های زیر مراجعه نمایند:

سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir کلیک کنید

سامانه رهگیری مرسولات سازمانی najatracking.post.ir کلیک کنید

پیشنهاد وکیل از ما به منظور مطالعه بیشتر: شهر محل صدور کد ملی

پیگیری مرسولات پستی

پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری امکان پذیر است. اما در مورد استفاده از این کد رهگیری باید دو نکته زیر را مد نظر بدارید:

  • اگر مرسوله پستی از طریق یکی از دفاتر پستی ارسال شود، مرسوله بارکد پستی 24 رقمی دارد.
  • اگر مرسوله پستی، سفارش اینترنتی باشد احتمال دارد کد رهگیری مرسوله پستی، 20 رقمی باشد. چراکه از طریق سرویس خرید و فروش اینترنتی پست ارسال می شود.

پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری

در بررسی پیگیری مرسولات پستی با کد لازم به ذکر است هر بسته پستی که به آن مرسوله پستی اطلاق می‌ شود و مورد بررسی ماست، دارای یک بارکد است. اصطلاحا به آن کد پیگیری مرسوله می گوییم. تعبیه این کد برای مرسولات پستی، از آن جهت است که از طریق این بارکد می‌ توان مرسوله پستی را رهگیری کرد.

البته در این بین باید یادآور شویم، همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، اگر مرسوله پستی، سفارش اینترنتی باشد احتمال دارد کد رهگیری مرسوله پستی، ۲۰ رقمی باشد. چراکه از طریق سرویس خرید و فروش اینترنتی پست ارسال می شوند.

"نخوه

 سامانه پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری

سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست سعی در ثبت درج اطلاعات لحظه به لحظه ای جا به‌ جایی مرسولات پستی مشتریان را بر عهده دارد. مشتریان، می توانند بدون مواجه با مشکل سامانه رهگیری مرسولات پستی، برای پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری از این سامانه استفاده نمایند. بدین منظور، کافی است تا رو این لینک tracking.post.ir کلیک نمایند. سپس با استفاده از این کد بسته خود را را پیگیری کنند.

نحوه پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری

در این بخش به منظور سخن پایانی به نحوه پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری اشاره می کنیم. از همراهی شما سپاسگزاریم.

با داشتن کد پیگیری، از روش های زیر به راحتی می توان پیگیری مرسولات پستی را به انجام رساند:

  • اول پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل: به دلیل حفظ حریم خصوصی شهروندان، پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل امکان‌پذیر نیست. مگر این‌که با همراه داشتن کارت ملی به دفاتر پستی مراجعه کرد.
  • دوم، از طریق پیامک: شرکت ملی پست برای سهولت دسترسی به اطلاعات بسته های پستی برای مشتریانی که امکان دسترسی به اینترنت و پیگیری مرسوله پستی از طریق بارکد را ندارند. یا افرادی که با مشکل سامانه رهگیری مرسولات پستی، مواجه اند. راه پیگیری مرسولات از طریق پیامک با موبایل را ارائه می دهد. افراد متقاضی می بایست حرف R را در متن یک پیامک جدید وارد کنند. سپس در کنار آن کد 24 رقمی مرسوله خود را وارد نمایند. در آخر این متن پیامک را به شماره 2000441 ارسال نمایند.
  • روش آخر پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی: به دلیل حفظ حریم خصوصی شهروندان، رهگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی امکان‌پذیر نیست. مگر این‌که با همراه داشتن کارت ملی به دفاتر پستی مراجعه کرد.
4.4/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا