مهاجرت

درآمد شغل کارگری در امارات ✈️【آپدیت 2023】

امارات یکی از کشور های پیشرفته است و به عنوان کشوری محبوب برای مهاجران برای زندگی و کار است. آمار مهاجرت در اماران بسیار بالا بوده و هر ساله تعداد زیادی از مهاجران برای داشتن زندگی بهتر و شرایط کاری خوب از لحاظ درآمدی به این کشور مراجعه می کنند. حدود 90 درصد از جمعیت در امارات را مهاجران تشکیل می دهند. در امارات کارهای زیادی وجود دارد که جزو مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و یکی از این شغل ها کارگری است. بنابراین می خواهیم به بررسی درآمد شغل کارگری در امارات بپردازیم.

هرساله تعداد زیادی از مهاجران خصوصا ایرانیان برای شغل کارگری در امارات به این کشور می آیند. در امارات به دلیل مالیات بسیار کم و دستمزدهای بالا، زندگی بسیار سودآور بوده و برای اشخاصی به دنبال زندگی بهتر و کسب درآمد بالاتر هستند بسیار ایده آل است.

همچنین به دلیل نزدیکی امارات به ایران، طرفداران ایرانی زیادی برای مهاجرت وجود دارد. در ادامه مطلب تلاش کرده ایم تا به بررسی جزییات مهم و مفید برای مهاجرت به امارات بپردازیم و درآمد شغل کارگری در امارات را هم بررسی کنیم.

مطالب مشابه: جهت دیدن پر درآمد ترین شغل های امارات کلیک کنید

شرایط کار در امارات

امارات کشوری است برای افرادی که می خواهند به درآمد خوبی برسند و شغلی با درآمد بالا داشته باشند. یکی از مزیت های بسیار خوب برای کار در امارات این است که مالیاتی در این کشور وجود ندارد و همین موضوع می تواند شما را به جلو بیندازد.

با توجه به درآمد بالا در امارات، زندگی در این کشور هم گران می باشد و باید وضعیت و شرایط کاری در این کشور را در نظر گرفته و سپس اقدام به مهاجرت کنید. همچنین با در نظر گرفتن حقوق خود، باید شرایط موجود برای زندگی را بررسی کنید که آیا می توانید در این کشور با وجود شرایط فعلی زندگی کنید.

برای زندگی و کار در امارت (دبی) باید از قبل اقامت و مجوز کاری را دریافت کرده باشید. برای کار در دبی یا امارات باید شرایط زیر را انجام داده و سپس درخواست مجوز کار دهید:

کارفرما به تعهدات و مسئولیت های خود عمل نکرده باشد (عدم پرداخت حقوق برای 60 روز یا بیشتر
یک پرونده قضایی بین کارفرما و کارمند انجام شود با حکم اخراج زودهنگام و یا پیش پرداخت دستمزدی تا حداکثر 60روز
تاییدیه ای از MOHRE دریافت کرده مبنی بر اینکه کارفرما به مدت دو ماه هیچ کاری ارائه نداده است

افرادی که در امارات مشغول به کار هستند به ازای کار به مدت 30 روز می توانند مرخصی داشته باشند. همچنین تعطیلات رسمی در این کشور که براساس تعطیلات جهانی است، کارکنان تعطیل هستند و روزهای پنج شنبه و جمعه هم نیز در این کشور تعطیل اعلام شده است. شروع ساعت کاری در امارات 8 و نیم الی 9 صبح می باشد.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید: لیست بهترین وکیل تهران

در ادامه به شرایط کار در امارات (دبی) می پردازیم:

 • متقاضی باید از سوی کارفرمای خود، جاب آفر را دریافت کند تا بتواند اقدامات لازمه را انجام دهد
 • اخذ یک ویزای موقت 30 روزه برای انجام کلیه کارهای اقامتی
 • انجام امور مربوطه شغلی و تهیه مدارک لازمه
 • اخذ مجوز کاری در امارات با کمک کارفرما
 • اقدام به دریافت برای اقامت طولانی مدت در این کشور

درآمد شغل کارگری در امارات

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در امارات

مدارک موردنیازی برای کار در امارات وجود دارد که باید کامل و بدون نقص باشد زیرا در صورت تکمیل بودن مدارک، روند کاری سریع تر بوده و شانس پذیرفته شدن افراد برای ویزای کار در امارات بالاتر می رود و در صورت نقص مدارک، منجر به رد ویزای متقاضی خواهد شد. به همین دلیل انجام این مراحل بسیار مهم است و باید با دقت کافی انجام شود.

می توان از بهترین وکیل مهاجرتی کمک گرفت و وکیل با روند درست اجرایی و اصولی به تسریع در انجام روند کار کمک خواهد کرد.

در ادامه به به مهم ترین مدارک لازمه برای اخذ ویزای کار در امارات اشاره می کنیم:

 • مدارک هویتی و شناسایی به همراه عکس
 • ارائه سوابق کاری
 • ارائه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های اولیه و اقامتی در امارات
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی آن
 • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه مدارک برای درخواست کار از سوی کارفرما در ویزای جاب آفر

شغل کارگری در امارات

امروزه مهاجرت کاری برای داشتن یک زندگی بهتر و درآمدی خوب، به قدری محبوب شده است که حتی کارگران ساده هم در پی این اقدام هستند.

کارگران جزو قشرهای زحمت کش در تمامی جوامع بشری هستند و برای رسیدن به زندگی مرفه به کشورهایی که از نظر درآمدی سطح قابل قبولی دارند، مهاجرت می کنند. امارات هم به دلیل نیاز به نیروی انسانی که برای انواع شغل ها دارد، مقصد مناسبی برای کارگران به شمار می رود. بنابراین اگر کارگری ماهر هستید پس شرایط برای کار در امارات (دوبی) را دارید و امارات به شما نیاز دارد. بنابراین اگر قصد دارید تا به عنوان یک کارگر به امارات مهاجرت داشته باشید پس باید از میزان حقوقی که این کشور به شما پرداخت خواهد کرد، اطلاع داشته باشید.

در واقع کارگر به کسی گفته می شود که در برابر کاری که برای کارفرما انجام می دهد، دستمزدی را دریافت می کند. کارگران معمولا در مکان هایی مانند کارگاه، کارخانه، ساختمان های در حال ساخت، معدن، خانه و غیره مشغول به کار می شوند. درآمد شغل کارگری در امارات به طور متوسط بین 2000 تا 3500 درهم می باشد که میزان حقوق یا به صورت ساعتی و یا به صورت ماهانه می باشد که به صورت توافقی با کارفرما انجام می شود.

مزیت های کار در امارات

یکی از دلایلی که سبب شده است تا ایرانیان زیادی برای کار در امارات مشتاق باشند، به دلیل مزیت های زیادی است که این کشور برای کار و زندگی دارد. در ادامه به مهم ترین مزیت های کار در امارات می پردازیم:

 1. بسته های استخدامی : برخی از کارفرمایان، معمولا خدماتی بسیار خوبی را به کارکنان خود ارائه می دهند خدماتی مانند هزینه اقامت، رفت و آمد، پول تحصیل برای فرزندان کارمند و غیره را برای آن ها دارند.
 2. عدم پرداخت مالیات: همانطوری که در مطالب قبلی اشاره داشتیم، پرداخت مالیاتی در امارات وجود ندارد و زندگی در این کشور بسیار ایده آل است و کار در این کشور می تواند فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای مهاجران پدید آورد.
 3. سبک زندگی خوب: در امارات (دبی) همه نوع تفریحات و سرگرمی های بسیار خوبی که در دنیا زبانزد است، موجود می باشد. سینما، پیست اسکی، پارک های آبی، مراکز خرید، باغ حش، معابد، مسجد ها، زمین های گلف، مدارس سوارکاری، کلوپ های ساحلی، کنسرت، هتل های مجلل، ساختمان هایی با معماری خیره کننده، پارک های بزرگ و غیره که از بهترین نوع آن در این کشور موجود می باشد.

درآمد شغل کارگری در امارات

میزان حقوق در امارات (دبی)

یکی از سوالاتی که اغلب مهاجران می پرسند این است که حداقل حقوق در امارات (دبی) چقدر است؟ زیرا این سوال یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن پرداخته شود که برای مهاجرت و زندگی الزامی است. به طور کلی درآمد در امارات (دبی) خوب است و شرایط زندگی خوبی را برای افرادی که مشغول کار در این کشور هستند، پدید می آورد. شرکت های بزرگی در دبی وجود دارند که میانگین حقوق را بالا می برند و درآمد در بخش های منابع انسانی بیش از سایر مشاغل در این کشور است.

معمولا میزان پرداختی حقوق در امارات (دبی) به دو دسته تقسیم می شود: دسته ی اول بدین صورت است که میزان پرداختی حقوق به کارکنان به صورت ساعتی است و دسته دوم به صورت ماهانه حقوق دریافت می کنند.

میانگین حقوق در امارات (دبی) در جدول ذیل آورده شده است:

حداقل حقوق ساعتی میانگین دستمزد ماهانه متوسط حقوق سالانه
120 درهم 21.500 درهم 258000 درهم

درآمد شغل برنامه نوسی در امارات

بهترین سایت های کاریابی در امارات

یکی از دغدغه ها در مرحله مهاجرت به امارات، پیدا کردن کار می باشد. راه های زیادی برای پیدا کردن کار در یک کشور وجود دارد اما بهترین و آسان ترین راه، مراجعه به سایت های کاریابی است که می توان با توجه به رزومه و میزان مهارتی که دارید کار مورد نظر خود را پیدا نمایید. در ادامه به بهترین سایت های کاریابی در امارات می پردازیم که در مدت زمان محدودی بتوانید کار مورد نظر خود را پیدا نمایید.

نام سایت توضیحات

Gulftalent.Com

این سایت دارای افزونه هایی است که میزان دستمزد در امارات را بر طبق ساخت رزومه، وبلاگ های مفید، عنوان های شغلی مختلف و غیره می توان ارائه داد.

Dubizzle.Com

 در این سایت می توان از یکسری فیلتر های جستجوی پیشرفته برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود استفاده کرد و به راحتی رزومه خود را آپلود کرد.

Bayt.Com

تمامی درخواست های شغلی که در این سایت ثبت شده است به کارفرمایان کار ارسال می شود.

Indeed.Com

استفاده از این سایت کاریابی برای تمامی عموم آسان و رایگان است و  در قسمت جستجو می توان راحتی می توان شغل مورد نظر خود را پیدا کرد.

Linkedin.Com

این سایت یکی از سایت های معروف کاریابی در دنیا است که به متقاضیان کار و کارفرمایان کمک می کند تا در مدت زمان کمتری، شغل مورد نظر خود را پیدا نمایند.

 Naukrigulf.Com

این سایت کاملا رایگان است و بیش از 5000 هزار شغل در این سایت وجود دارد.

Laimoon.Com

یکی از پر کاربرد ترین سایت های کاریابی است. همچنین این سایت شامل دوره های آموزشی و برنامه هایی است که در راستای ارتقای شغلی تاثبر گذار است.

Jora.Com

یکی از سایت های برتر کاریابی در امارات می باشد که در این سایت می توان ثبت نام کرده، رزومه خود را آپلود و سپس به جستجوی کار مورد نظر بپردازید.

 Monstergulf.Com

در این سایت می توان به یافتن شغل مورد نظر خود بپردازید و از خدمات تخصصی که این سایت برای شما در نظر گرفته شده است، بهره ببرید.

 ویزای همراه از طریق کار در امارات

متقاضیانی که دارای ویزای کاری امارات هستند، معمولا تمایل دارند که اعضای خانواده خود را با خود همراه کنند. اما برای ورود به کشور امارات با اعضای خانواده، نیاز به شرایطی است که متقاضی باید آن ها را رعایت کند تا بتواند با خانواده خود به امارات مهاجرت کند.

طبق قوانینی که کشور امارات دارد، متقاضیانی که متاهل هستند و دارای ویزای کاری امارات هم می باشند، می توانند برای دریافت ویزای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست دهند البته قبل از درخواست برای اعضای خانواده، متقاضی باید شرایطی را مانند تمکن مالی در حدود 3 الی 4 هزار درهم در ماه را داشته باشد تا به دولت امارات ثابت کند که حمایت مالی برای خانواده اش را داشته و ممکن است با حقوق کارگری نتواند هزینه خانواده را تامین نماید. برای درخواست ویزای همراه نیاز است تا مدارک ذیل ارائه گردد:

 1. سند ازدواج به طور قانونی
 2. گذرنامه تمامی اعضای خانواده
 3. عکس تمامی اعضای خانواده
 4. کپی از قرداد کاری در امارات
 5. گواهی پزشکی برای هریک از اعضای خانواده

 نرخ بیکاری در امارات چگونه است؟

نرخ بیکاری یکی از مواردی است که باید قبل از مهاجرت کاری با دقت مورد بررسی قرار گیرد و تحلیل شود. در کشورهایی که نرخ بیکاری آن ها بالا است، مهاجران شانسی برای کار و اخذ اقامت در آن کشور را نخواهند داشت اما امارات از این ویژگی مستثنی است و شرایط کاری خوبی را دراد و نرخ بیکاری آن پایین می باشد. به همین دلیل است که بیشترین جمعیت در امارات را مهاجران تشکیل می دهد و بسیاری از مهاجران به دلیل شرایط کاری خوب، به این کشور مهاجرت می کنند و امارات تبدیل به یکی از کشورهای مقاصد کاری بری مهاجران تبدیل شود. البته به جز پایین بودن نرخ بیکاری در امارات، شغلهای مورد نیازی در امارات (دبی) وجود دارد که شامل پزشکی، برنامه نویسی و کارگری می باشد که به میزان درآمد شغل پزشکی در امارات و درآمد شغل برنامه نویسی در امارات در مقاله های پیشین اشاره داشته ایم و به طور کامل به آن پرداخته ایم. تمامی شغل های مورد نیاز در دبی، به میزان مهارت و سابقه متقاضی بستگی دارد.

وضعیت اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در امارات

کار در امارات و زندگی در آن مانند سایر کشور های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در پیش تر به مزیت های زندگی و شرایط کاری در امارات پرداخته ایم. اما نکته ی مهمی که در مهاجرت به امارات ( اقامت دبی ) وجود دارد این است که کار در این کشور، منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نمی شود. اشخاصی که در این کشور مشغول به کار هستند به مدتی که قرارداد کاری دارند، اقامت موقت را دریافت می کنند و این اقامت موقتی تا 30 سال قابل تمدید است و شخص پس از 30 سال می تواند با شرایط خاصی که دولت اعلام می کند، اقامت دائم را داشته باشد ولیکن این اقامت با توجه به قوانین درحال حاضری که امارات دارد، منجر به تابعیت نخواهد شد.

تمامی این سختگیری های دولت امارات به دلیل این است که پاسپورت امارات جزو معتبرترین پاسپورت در بین کشور های جهان است و خیلی از افراد تمام تلاش خود را برای داشتن این پاسپورت می کنند تا بتوانند پاسپورت اماراتی را داشته باشند که البته بسیار سخت و با شرایط گفته شده امکان پذیر است.

کلام آخر

بسیاری از کشور های خاوریانه در حال تنوع بخشیدن به شرایط کشور خود هستند و می خواهند کاهش وابستگی به نفت را داشته باشند و بخش فناوری اطلاعات را آغاز کنند. به همین دلیل بر توسعه صنایع خدماتی تاکید بسیار زیاد دارند و این یک نقطه قوت خوب محسوب می شود.

در آینده ای نزدیک، فناوری اطلاعات جزو داغ ترین شرایط کاری برای ایرانیان محسوب می شود و حتی از مشاغلی مانند بانکداری و غیره هم بهتر خواهد شد و برای جذب شرکت های فناوری، متخصصان ماهر، استارت آپ ها، سرمایه گذاران خارجی در جهان رقابتی گسترده شکل می گیرد، به طوریکه امارات یک مکان مناسبی برای شرکت فناوری است و به دلیل اینترنت و اتصال بسیار قدرتمندی که دارد، آن را برای استارت آپ ها ایده ال می کند. همچنین بودجه ای خوبی که برای استارت آپ ها وجود دارد که سبب شده است تا انواع نوآوری ها در فناوری از جمله روباتیک، انرژی های جایگزین و اکتشافات فضا را توسعه دهد.

اما همچنان شغل کارگری در همه ی موارد نقشی پررنگ داشته و برای فناوری و مواردی دیگر نیاز به کارگری ماهر همچنان احساس می شود و درآمد شغل کارگری در امارات بالا است و همین موضوع سبب شده است تا کارگران ماهری که در ایران هستند، برای زندگی بهتر با کیفیت بالا به این کشور مهاجرت داشته باشند و از امکانات آن استفاده نمایند.

هزینه ی ویزای کار برای ایرانیان در امارات (دبی) چقدر است؟

ایرانیان برای ورود می‌توانند از انواع ویزای با اعتبار 14 تا 90 روزه استفاده کنند که هزینه آن‌ها متفاوت است و از 189 دلار شروع می‌شود.

بهترین موسسات کاریابی در امارات (دبی)

Future tense-Accel human resource consulting-Sephora-Adecco middle east-BAC middle east-Black and grey HR-Cassia

چگونه به آگهی‌های استخدام در دبی و امارات دسترسی داشته باشیم؟

از طریق عضویت در کار یابی و یا ارتباط داشتن با سایت‌های کاریابی در امارات، می توان با کارفرمایان ارتباط برقرار کرد و روال کار را طی نمائید.
4.6/5 - (8 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا