مهاجرت

مهاجرت از طریق ازدواج در امارات ✈️【آپدیت 2023】

به دلیل آسایش و امنیتی که کشور امارات برای زندگی دارد گزینه ی بسیار خوبی برای مهاجرت است و دارای امکانات رفاهی بسیار زیادی است که سبب شده است اکثر ایرانیان برای زندگی و کار، امارات را انتخاب نمایند. راه های مختلفی برای مهاجرت در امارات وجود دارد مانند مهاجرت از طریق تحصیل در امارات، مهاجرت از طریق ازدواج در امارات و غیره می باشد.

یکی از راه های مهاجرت به امارات که می خواهیم به آن بپردازیم مهاجرت از طریق ازدواج در امارات است. به همین دلیل در این مقاله به طور کامل به شرح شرایط مهاجرتی ازدواج در امارات می پردازیم و به مطالب مفید اشاره می کنیم.

مهاجرت از طریق ازدواج در امارات

راه های متفاوتی برای مهاجرت به امارات وجود دارد و متقاضیانی که تصمیم به زندگی در امارات می گیرند ترجیح می دهند که آسان ترین راه را برای مهاجرت به امارات انتخاب نمایند. یکی از راه های آسان برای مهاجرت به کشور امارات، ازدواج است زیرا قوانین ازدواج در امارات راحت تر از سایر کشور های دیگر می باشد.

یکی از شرایط مهاجرت از طریق ازدواج، این است که یکی از زوجین باید تابعیت کشور امارات را داشته باشد. کشور امارات به متقاضیان اجازه می دهد تا از طریق ازدواج اقامت دائم و تابعیت به این کشور را داشته باشند. افرادی که موفق به دریافت پاسپورت امارات را از طریق ازدواج داشته باشند، می توانند انواع ویزا را دریافت نمایند. البته برای انجام مراحل دریافت ویزا، باید همسر اماراتی او در کشور امارات آن را انجام دهد.

یکی از شرایط مهم برای مهاجرت از طریق ازدواج، تمکن مالی و داشتن خانه است که باید انجام شود. در واقع متقاضی ازدواج، باید توانایی تامین مخارج زندگی و همسر خود را در امارات داشته باشد. این درآمد باید در حدود 4 هزار درهم در ماه باشد.

همچنین شرایط سنی هم مهم است و اگر متقاضی ازدواج در امارات، کمتر از 25 سال سن داشته باشد باید از اداره تابعیت و اقامت در کشور امارات تاییدیه ازدواج را بگیرد. متقاضیان ازدواج تنها دو ماه اجازه دارند تا ویزای ازدواج را دریافت کنند و اگر بیش از این مدت زمان به طول بی انجامد باید جریمه سنگینی را پرداخت نمایند. معمولا این جریمه روزانه 25 درهم خواهد بود.

به طور کلی زوج هایی که می خواهند از طریق ازدواج به امارات مهاجرت داشته باشند، باید به تمامی شرایط در این کشور عمل کنند.

اقامت از طریق ازدواج در امارات

از آنجایی که امارات متحده عربی یکی از کشور های امن و با ثبات اقتصادی است، بهترین شرایط برای زندگی را دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد در هر کجای دنیا سعی می کنند تا از طریق روش های مختلف، کسب اقامت در این کشور را داشته باشندخصوصا در دبی و ابوظبی که شرایط زندگی بسیار خوب و مناسب است.
یکی از راه های اخذ اقامت، ازدواج در امارات با یک فردی است که تابعیت آنجا را دارد که البته شرایط خاص خودش را دارد. به عنوان مثال یک مرد با ازدواج با یک خانم اماراتی، نمی تواند اقامت در امارات را به دست آورد و تنها می توانید اقامت 3 ساله را دریافت نماید و سپس هر بار پس از اتمام آن، تمدید کند.
اما یک خانم با ازدواج با یک مرد اماراتی می تواند اقامت در این کشور را داشته باشد و پس از طی دوره ی 3 ساله ی اقامتی می تواند اقامت دائم یا تابعیت کشور را دریافت نماید.

نکته ی مهمی که برای اقامت و تابعیت برای خانم های خارجی وجود دارد این است که باید از تابعیت قبلی خود خارج شوند تا بتوانند اقامت را در امارات دریافت نمایند.

مهاجرت از طریق ازدواج در امارات

مدارک لازمه برای اخذ اقامت از طریق ازدواج

مدارکی وجود دارد که باید برای اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور امارات انجام شود که در ادامه به آن می پردازیم:

  • سند ازدواج معتبر
  • گذرنامه معتبر همراه با کپی آن
  • گذرنامه معتبر همسر همراه با کپی آن
  • کارت eGate همراه با کپی آن
  • چند قطعه عکس پاسپورتی
  • مدارک مربوط به استخدام کفیل به همراه کپی آن
  • فیش حقوقی همسر که نشان دهنده ی شرایط مالی خوب او است (حداقل 4000 درهم)
  • داشتن مبلغ صد درهم برای ثبت درخواست اولیه
  • مدارک پزشکی همسر که باید توسط پزشک اماراتی مورد تایید قرار گیرد
  • ارائه قرارداد کاری مبنی بر اینکه متقاضی از عهده مخارج زندگی و هزینه ی همسرش بر می آید

هزینه های زندگی در امارات

در ادامه به لیستی از هزینه های زندگی در امارات پرداخته ایم و بیشترین تمرکز بر روی شهر دبی بوده است. بنابراین اگر قصد زندگی در امارات را دارید، بهتر است تا هزینه های زندگی در این کشور را در نظر گرفته و سپس اقدام به مهاجرت نمایید.

عنوان هزینه به درهم
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر  5500 
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر  10700
اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر  3700
اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر  7400
خرید آپارتمان در مرکز شهر (هر متر مربع)  1200
خرید آپارتمان در حومه شهر (هر متر مربع)  825
یک وعده غذا در رستوران متوسط  35
۱۲ عدد تخم مرغ  10
نیم کیلو گوشت قرمز  18
یک کیلو برنج  6
یک بطری آب 2
یک لیتر بنزین 2.2
کرایه تاکسی 3.5
کارت مخصوص حمل و نقل عمومی یک ماهه 300

 اقامت در امارات از طریق ازدواج اسلامی و مسیحی

ازدواج در امارات، به دو صورت اسلامی و مسیحی انجام می پذیرد.

در ازدواج اسلامی، داماد باید مسلمان باشد. ازدواج اسلامی باید در دادگاهی برگزار شود که توسط دولت امارات مشخص شده باشد و حضور پدر عروس در این دادگاه برای اخذ رضایت الزامی و ضروری است البته در صورتی که پدر عروس فوت شده باشد، یکی از آشنایان عروس می تواند رضایت دهد.

همچنین اگر عروس قبلا ازدواج ناموفق داشته و یا همسرش را از دست داده باشد و یا بخواهد برای چندمین بار ازدواج کند، باید یک سری مدارک لازمه را که دادگاه از او درخواست دارد، ارائه دهد.

در ازدواج مسیحی که مختص به مسیحی ها است، مراسم ازدواج در کلیسا برگزار خواهد شد و یکی از شرایط مهم برای سن زن و مرد این است که عروس باید حداقل 18 سال سن و مرد حداقل بین 18 تا 21 سال سن داشته باشد. سپس پس از انجام ازدواج، یک مدرک ازدواج داده می شود که زوجین باید آن را به سازمان های مختلفی مانند وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری و دادگاه های امارات ببرند و برای اقامت اقدام نمایند.

ویزای ازدواج در کشور امارات

بر طبق قوانین مهاجرت به امارات، مردانی که در این کشور زندگی می کنند و قصد ازدواج با یک خانم خارجی را دارند، می توانند همسر خود را برای زندگی به این کشور آورده و ویزای اقامتی در این کشور را برای آن ها اخذ نمایند. البته این موضوع برای مردانی که دارای چند همسر هستند قدری متفاوت است و تنها می توانند ویزای اقامتی را برای یکی از همسرات خود اخذ کنند.

برای دریافت ویزای ازدواج در کشور امارات، همسر اماراتی باید حداقل 4000 هزار درهم حقوق داشته باشد و از شرایط زندگی خوب و مسکن مناسب برخوردار باشد زیرا داشتن این شرایط، برای اخذ ویزای ازدواج در امارات الزامی است.

مدت زمان اعتبار ویزا برای افرادی که در این کشور از طریق ازدواج مهاجرت داشته اند، بین یک تا سه سال است و پس از طی این دوره باید اقدامات لازم در جهت تمدید ویزا انجام گردد.

ثبت سند ازدواج در امارات

برای ثبت سند ازدواج در امارات، باید کشور مبدا تمامی مدارک لازم و ضروری برای دریافت ویزای ازدواج در امارات را تایید نماید. همچنین سازمان ها و ارگان هایی مانند اداره مهاجرت، دادگاه، سفارت امارات در کشور مبدا و وزارت امور خارجه، باید تاییدیه مدارک را انجام دهند.

در ویزای ازدواج در امارات برای خانم ها، امکان دریافت ویزای خانه داری را می توانند از این کشور دریافت نمایند و به آن ها ویزای کار و غیره تعلق نمی گیرد.

دلایل اصلی برای مهاجرت به امارات 

افراد زیادی در سراسر دنیا، تمایل زیادی برای مهاجرت به کشور امارات را دارند و می خواهند به هر طریقی که شده، به این کشور مهاجرت کرده و در آن زندگی کنند. زندگی در کشور امارات مزیت های زیادی دارد زیرا این کشور یکی از موفق ترین کشور های خاورمیانه است و رشد چشمگیری از لحاظ اقتصادی و تجاری داشته است و آینده ی بسیار خوب و درخشانی برای این کشور در سال های آینده پیش بینی شده است خصوصا شهر هایی مانند دبی و ابوظبی که دارای امکانات خوب گردشگری و جاذبه های توریستی بسیار خوبی است که گردشگران زیادی حتی از آمریکا و اروپا، همه ساله به این کشور سفر می کنند تا تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند.

کشور امارات یکی از کشورهای ثروتمند در دنیا محسوب می شود که کیفیت بالای زندگی را برای شهروندان خود رقم زده است بنابراین افرادی که اقامت این کشور را دریافت می کنند، از مزیت های زندگی در آن بهره مند خواهند شد.

امارات برای صدور ویزا به متقاضیان مهاجرت، شرایط خاص خودش را دارد و قوانین به نسبت پیچیده ای را در نظر گرفته است که بهتر است تمامی این قوانین رعایت شود و با ریزه کاری های مربوط به مهاجرت به این کشور آشنا شده تا با مشکلی مواجه نشوید.

برای انجام پروسه مهاجرت به طور اصولی و درست، بهتر است تا با بهترین وکیل مهاجرتی مشورت کرده و از او راهنمایی بخواهید تا به بهترین شکل بتوانید پروسه اقامتی و مهاجرتی خود را انجام دهید.

مهاجرت از طریق ازدواج در امارات

وکیل مهاجرت امارات کیست؟

مقوله مهاجرت به هر کشوری، پیچیدگی های خاص خود را دارد و دارای نکات ریزی است که باید رعایت شود. مهاجرت به امارات هم، از این قاعده مستثنی نیست و نیازمند اطلاعات دقیقی است که باید در مورد پروسه مهاجرت و تمامی مراحل های آن جویا شد و کاملا طبیعی است که همه ی متقاضیان اطلاعات دقیق و تخصصی از تمامی نکات مربوط به پروسه مهاجرتی ندارند.

بنابراین در این شرایط نیاز است تا از یک وکیل مهاجرتی خوب کمک بخواهند تا شانس خود را برای پذیرفته شدن درخواست شان بالا ببرند. وکیل مهاجرتی به شما کمک می کند تا کلیه اسناد و مدارک الزامی و ضروری را برای ویزا داشته باشید و به طور اصولی تمامی مراحل مهاجرتی را به پیش ببرید.در واقع اخذ یک وکیل مهاجرتی سبب می شود تا سرعت انجام کار در مهاجرت به امارات، بالاتر رود و با برنامه ریزی و در چارچوب قوانین، مهاجرت انجام پذیرد.

وکیل مهاجرتی به تمامی قانون و مقررات مهاجرتی کشور امارات آگاه است و تجربه ی بالایی در این زمینه دارد و بهتر می تواند مشکلات را مدیریت کند، بنابراین اخذ یک وکیل مجرب و متخصص در زمینه مهاجرت الزامی و ضروری است که باید با تحقیقات انجام شود.

هزینه ی مشاوره و اخذ یک وکیل مهاجرتی، به شرایط هر پرونده بستگی دارد و هرچقدر پرونده متقاضی پیچیده تر باشد قطعا وکیل باید وقت بیشتری را صرف آن کند، بنابراین ممکن است که هزینه ی انجام کار بیشتر شود.

مهاجرت از طریق ازدواج در امارات نیازمند به چه شرایطی است؟

مهم ترین شرط برای ازدواج در امارات، تابعیت یکی از زوجین است و یکی از زوجین باید اماراتی باشد. شرط دوم تمکن مالی همسراست که باید دارای شرایط خوب مالی باشد.

کلام آخر

مهاجرت از طریق ازدواج به کشور امارات، یکی از گزینه های خوب و راحت برای اخذ اقامت است خصوصا برای ایرانیان، زیرا فاصله ی کمی میان این دو کشور است و رفت و آمد با سهولت قابل انجام است.

مهاجرت از طریق ازدواج در امارات، باید با یکی از افرادی باشد که تابعیت امارات را داشته باشد تا منجر به اخذ اقامت او شود البته این فقط برای خانم هایی که با یک مرد اماراتی ازدواج می کنند امکان پذیر است و منجر به اقامت دائم او خواهد شد و برای مرد خارجی که با یک زن اماراتی ازدواج می کند تنها می تواند اقامت موقت را داشته باشد. همچنین یکی از مزایای مهاجرت به کشور امارات از طریق ازدواج این است که متقاضیانی که می خواهند از این طریق اقامت داشته باشند، نیازی به تمکن مالی ندارند و تمامی هزینه های مربوط ه اخذ اقامت و پروسه مهاجرتی باید از طریق همسر اماراتی او پرداخت شود.

در این مقاله به طور کامل به شرح کامل شرایط مهاجرت از طریق ازدواج به امارات پرداخته ایم و برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به امارات (اقامت دبی) می توان به راهنمای سفر به دبی مراجعه کرد و با پیش زمینه ای از اطلاعات مفید به این کشور مهاجرت کرد و اخذ اقامت داشت.

4.3/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا