مهاجرت

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در امارات + شرایط و هزینه ها ✈️【آپدیت 2023】

یکی از راه های مهاجرت برای امارت، از طریق ثبت شرکت می باشد. این نوع از مهاجرت برای کسانی مناسب است که به دنبال سرمایه گذاری هستند و به جستجوی فرصت مناسب تجاری هستند که بتوانند اقامت خود را در امارات دریافت کنند. چنانچه به دنبال فرصت مناسبی برای ثبت شرکت در امارات هستید، باید شرایط و موقعیت آن را داشته باشید و ممکن است در این مسیر، با سوالات متعددی مواجه شوید.

در چند سال اخیر مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت، آمار چشمگیری داشته است و تنها دلیل آن هم، مزایاهای متعددی است که برای این روش از مهاجرت به متقاضی داده می شود خصوصا در امارات متحده عربی که یکی از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته است و فضای رشد مناسبی را دارد و اکثر سرمایه گذاران برای راه اندازی کسب و کاری و استفاده کردن از مزایای این کشور، اقدام به ثبت شرکت در امارات را دارند.

برای دانستن اطلاعات کلی از شرایط اقامتی در امارات از طریق ثبت شرکت، نیاز به مطالعه در این مقاله است زیرا در این مقاله به طور کامل و مفید در مورد ثبت شرکت توضیح داده شده و می توانید به سوالات مبهمی که در ذهنتان وجود دارد برسید و سپس اقدام به ثبت شرکت کنید. همچنین می توانید از وکلای مهاجرتی کمک بخواهید تا بهترین شرایط را برای شما در نظر بگیرند.

اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های بسیار خوب در امارات، ثبت شرکت در این کشور است و با استفاده از این روش، به راحتی می توانید اقامت موقت چند ساله را دریافت نمایید. با توجه به ملیتی که دارید، اقامت چندین  ساله به متقاضی داده می شود مثلا در کشورهای اروپایی معمولا اقامت 6 ساله داده می شود که پس از اتمام این مدت، باید تمدید صورت گیرد.

در هنگام تمدید برای ثبت شرکت، رعایت قوانینی الزامی است که باید به آن توجه شود. نکاتی که باید به آن رسیدگی شود این است که باید در طول مدتی که شرکت ثبت شده است، مالیات آن پرداخته شده باشد و حقوق کارکنان شرکت به طور کامل پرداخت شده باشد و از کارکنان شرکت، باید حداقل 5 شخص از آن ها ملیت و تابعیت امارات را داشته باشند و هیچ گونه جرمی هم مرتکب نشده باشد، در صورت رعایت کردن تمامی این موارد است که تمدید برای شرکت انجام می پذیرد اگرنه که به مشکل خواهید خورد.

ایرانیانی که قصد مهاجرت از طریق ثبت شرکت را دارند باید مدارک کامل و سرمایه کافی را برای انجام این روش مهاجرتی داشته باشند. توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت، با وکلای متخصصی در این زمینه مشورت نمایند زیرا در صورتی که درخواست متقاضی از سوی امارات متحده عربی رد شود، برای ارسال و درخواست مجدد با مشکل مواجه خواهید شد بنابراین با مشورت از بهترین وکیل مهاجرت در تهران یا مراجعه به بهترین موسسه مهاجرتی می توان از راهنمایی های آنان استفاده کرد که بهترین تصمیم را برای انجام این کار گرفت.

مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت

مراحل اصلی ثبت شرکت در امارات

برای مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت، باید مراحلی را به درستی انجام داد و از این مراحل به طور کامل مطلع بود تا تمامی مدارک و اسناد به تاییدیه ادارات و سازمان های مربوطه ارسال شده و رسیده باشد. مراحل ثبت شرکت برای نوع LLC به شرح ذیل می باشد:

 1. اخذ فرم مربوط به تجارت و کسب و کار
 2. اخذ فرم تاییدیه حقوقی
 3. نوع فعالیت تجاری را تعیین کردن و رزرو نام تجاری
 4. ارائه اجاره نامه دفتر جهت شرکت
 5. افتتاح حساب بانکی رسمی به نام شرکت
 6. تهیه و تنظیم توافق نامه با سازمان های دولتی و تفاهم نامه در صورت لزوم
 7. اخذ تاییدیه های مورد نیازی که باید از وزارت توسعه اقتصادی در کشور امارات و برای فعالیت های انتخاب شده گرفته شود

مدارک ثبت شرکت در امارات

مدارک هایی برای ثبت شرکت برای هر متقاضی در امارات وجود دارد و نیاز است تا هر متقاضی این مدارک را کامل کند. در مراحل اولیه، متقاضیی باید تمامی مدارک شخصی مانند عکس پرسنلی، پاسپورت و غیره را آماده کند سپس پس از مجوز های لازمه، باید به اخذ ویزای investore اقدام نماید که باید مدارک ذیل را تهیه کند:

 • کپی پاسپورت
 • کپی ویزای توریستی
 • کپی لایسنس شرکت
 • کارت ملی ایرانی
 • عکس پرسنلی
 • اساسنامه شرکت
 • اجاره نامه
 • جواز شرکت
 • اصل کارت شناسایی

مزیت های ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت یکی از بهترین روش های مهاجرتی برای کسانی است که به دنبال اقامت سریع تر هستند و می خواهند از مزایای زندگی در امارات بهره ببرند. در واقع می توان گفت که کشور امارات متحده عربی بهترین شرایط و مزایا را برای اخذ اقامت در این کشور را دارد. شرکت LLC در دبی، مزیت های مختلفی را برای به سرمایه گذاران ارائه می دهد.
در واقع ثبت شرکت در امارات مزیت های مختلفی دارد که به آن می پردازیم:
 1. پرداخت کالاهای وارداتی بدون در نظر گرفتن عوارض
 2. اعتبار داشتن در بانک ها و افتتاح حساب بانکی شرکتی
 3. اخذ ویزای سرمایه گذاری همراه با شرایطی مبنی بر حمایت خانواده
 4. حضور در مناقصات مربوط به شرکت
 5. برعهده گرفتن پروژه ها و تکالیف دولتی
 6. عدم نیاز به مدارک زبان
 7. عدم نیاز به اخذ شرکت از قبل
 8. عدم نیاز به اخذ کارمند بیمه ای
 9. خرید ملک و املاک در دبی با اسم شرکت
 10. اخذ اقامت 3 ساله در امارات با قابلیت تمدید نامحدود
 11. افتتاح شعبه جدید در صورت لزوم
 12. تجارت آزاد در بازار های محلی امارات و سایر مناطق GCC و جهان
 13. برخورداری از حق بیمه و تحصیل در امارات
 14. عدم نیاز به مدارک تحصیلی
 15. امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان متقاضی
 16. امکان فعالیت داشتن در 10 فعالیت تجاری تنها با یک مجوز ثبت شرکت
 17. بدون محدودیت سنی
 18. کوتاه ترین روش مهاجرتی برای اخذ اقامت در امارات
 19. جذب نیروی کار از خارج از امارات حتی در ایران برای شرکت
 20. برای تمدید اقامت، نیازی به ثابت کردن سوددهی نیست
 21. اخذ اقامت برای اعضای خانواده
 22. برای ثبت شرکت می توان از دفتر مجازی هم استفاده کرد و الزامی بر اجاره یا خرید دفتر ندارید
 23. نرخ مالیات بر درآمد صفر درصد برای شرکت های ثبت شده است
 24. در ثبت شرکت، عدم نیاز به مدیر، منشی یا حسابدار است
 25. به دلیل فاصله کم با ایران، پرواز های همیشگی از ایران به امارات وجود خواهد داشت
 26. امکان ثبت شرکت با کاربری خدماتی، تولیدی و تجاری وجود دارد

مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت

ویژگیهای مهم ثبت شرکت در امارات

 1. نیازی به حضور مداوم نیست و تنها می توان هر 6 ماه یکبار به امارات ورود پیدا کرد
 2. امنیت بالای شرایط اجتماعی و اقتصادی
 3. قابلیت تمدید اقامت به صورت نامحدود
 4. افزایش شانس برای دریافت ویزاهای کشور کانادا، انگلستان، استرالیا و غیره
 5. امکان تحصیل در مدارس های دولتی و غیردولتی
 6. امکان شغل برای همسر و فرزندان متقاضی
 7. اخذ اقامت در مدت زمانی کوتاه به مدت 10 روز کاری
 8. ثبت شرکت های تجاری  خدماتی

میزان هزینه ثبت شرکت در امارات

برای مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت، برآورد هزینه ها بسیار مهم می باشد. متقاضی پس از تصمیم برای ثبت شرکت در امارات باید اطلاعات دقیقی را داشته باشد و تمامی هزینه های مربوط به انجام این کار را پیش بینی کند و به درستی برنامه ریزی کند تا با مشکل مواجه نشود. در واقع برآورد هزینه ها و اطلاع از هزینه ها سبب می شود تا باعث برهم زدن برنامه ریزی های انجام شده نشود.

قبل از هر اقدامی بهتر است تا استعلام هزینه های به روز از ثبت شرکت در امارات را مطلع شوید و برای داشتن اطلاعاتی دقیق در این خصوص، می توانید از وکلای مهاجرتی استفاده نمایید. هزینه شرکت در کشور امارات، بستگی به نوع شرکت و ماهیت تجاری آن دارد و به همین دلیل ممکن است هزینه آن متفاوت باشد. هزینه های ثبت شرکت شامل ترجمه اسناد و مدارک، ویزا، اداره مهاجرت، مجوز تجارت و غیره است. برخی از هزینه های اضافی از سفارت امارات و مقامات هم از قبل کاملا مشخص می باشد و قابل ارائه است.

هزینه ثبت شرکتی از نوع LLC همراه با اجاره دفتر و ویزا در حدود 34 هزار درهم است و 30 هزار یورو هم بابت صدور مجوز تجارت در امارات می باشد.

موضوعات مربوط به هزینه میزان هزینه به درهم
ثبت شرکت  از 9 هزار تا 10 هزار
دفتر از 15 هزار تا 20 هزار
مجوز از 10 هزار تا 50 هزار
سرمایه سهام 50000

انواع مجوز های ثبت شرکت در امارات

مجوز برای ثبت شرکت در امارات به سه دسته تقسیم می شود:

 • مجوز حرفه ای (Professional License):

مجوز حرفه‌ای مجوزی است که برای مشاغل های خدماتی است و نیازمند به تحصیلات آکادمیک، توانایی های ذهنی و روش های دقیق و علمی می باشد مانند نمونه شرکت های حسابداری، مشاوره ای یا وکالتی. برای اخذ مجوز حرفه ای نیاز است تا تعداد سرمایه گذاران حداقل یک نفر باشد  مدرک تحصیلی با نوع کار مطابقت داشته باشد و همچنین داشتن یک کفیل هم در امارات الزامی است که البته نام کفیل فقط در قرارداد ذکر شده و شرکت به نام متقاضی ثبت می شود.

 • مجوز تجاری (Commercial License):

با داشتن مجوز تجاری، می توان به تجارت کالا پرداخت و فروش برخی کالاها را هم در امارات داشته باشید. در واقع با استفاده از مجوز تجاری، قادر خواهید بود تا کالاهای بسیار زیادی را به امارات وارد کرده و سپس بفروشید و یا حتی به خارج از امارات صادر نمایید. کالاهایی مانند لباس، خودرو و غیره امکان پذیر است. همچنین با استفاده از لایسنس شرکت، می توان خدماتی را نظیر خرید و فروش املاک را در امارات داشته باشید.

در این نوع از مجوز، کفیل شما در امارات 51 درصد مالکیت را دارد و شما 49 درصد از مالکیت شرکت را به عهده خواهید داشت. البته امکان مالکیت 100 درصدی برای شرکت هم وجود خواهد داشت به طوریکه هیچ کفیلی وجود نداشته باشد و حتی در قرارداد هم نام او ثبت نشود. در مجوز تجاری، فقط دو نفر شریک مجاز خواهد بود و اگر فرزند متقاضی، بالای 18 سال است می تواند به عنوان شریک معرفی شود.

 • مجوز صنعتی (Industrial License):

مجوز صنعتی هم جزو مجوز هایی است که در زمینه های تولید، تهیه و پردازش کالا فعالیت دارد. مواد صنعتی همچون نفت، گاز، داروسازی و مواد غذایی همگی جزو کالا های صنعتی هستند. یکی از شرایط های ثبت شرکت در امارات این است که مالکیت باید 49 درصد به 51 درصد باشد یعنی نماینده شرکت شما در امارات باید 51 درصد مالکیت را در اختیار  داشته باشد و شما 49 درصد از آن را در اختیار داشته باشید. این نوع از فعالیت تولیدی صنعتی است و امکان ثبت شرکت به صورت مجازی در این نوع از مجوز وجود نخواهد داشت. یعنی در این نوع از مجوز، باید حتما کارخانه تولیدی یا دفتر اداری را در امارات داشته باشید.

کلام آخر

در این مقاله تمامی نکات مهم در مورد ثبت شرکت در امارات به طور کامل بیان شده است و به مزیت ها و شرایط اخذ ویزای امارات هم پرداخته شده است.

کشور امارات متحده عربی در واقع یک مکان استراتژیک است و دسترسی نزدیکی به سایر کشور های حوزه خلیج فارس دارد و می تواند نقطه ی ورودی به سایر کشور های که با خلیج فارس همکاری می کند، عمل کند خصوصا شهر دبی که یک مرکز تجاری برای خاورمیانه محسوب می شود.

امارات متحده عربی دارای نیروی کاری ماهر زیادی می باشد و می تواند نیروی کاری بسیار عالی را برای هر شرکتی فراهم آورد، همچنین داشتن سیستم بانکی قوی و یک سیستم سیاسی که در امارات متحده عربی وجود دارد، سبب شده است تا کار به خوبی جلو رود.

امارات به دلیل ذخایر نفتی و گازی که دارد، رتبه دهم از بزرگترین ذخایر جهان را به خود اختصاص داده است به همین دلیل است که میزان سخت گیری هایی که برای ثبت شرکت می شود زیاد  است زیرا دارای مزیت های بسیار خوب برای زندگی و شرایط کاری می باشد. در واقع کسی که مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت را دارد، به اقامت 3 ساله دست پیدا می کند و سپس پس از سه سال، تمدید صورت می گیرد البته با رعایت قوانینی که در امارت از متقاضی خواسته شده است. بنابراین نکته ای که حائز اهمیت است این می باشد که باید با اطلاعات و دانشی گسترده به این روش از مهاجرتی عمل کنید و از بهترین وکیل مهاجرت در هر جایی که هستید کمک بخواهید تا دچار مشکل نشده و درخواست شما از جانب کشور امارات به دلایل مختلف رد نشود.

4.5/5 - (8 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا