وکلاوکیل کیفری

5 تا از بهترین وکیل کیفری در زنجان ⚖️【آپدیت 1403】

در هنگام مواجه شدن با مشکلات کیفری، مشاوره با بهترین وکیل کیفری در زنجان، امری مهم به شمار می آید، زیرا وکیل کیفری، آشنایی کامل با قوانین را داشته و در بسیاری از موارد وکیل می تواند با استفاده از احکام جزائی همراه با درخواست های قانونی، از اقدامات پیشگیرانه جلوگیری به عمل آورد.

دعاوی کیفری مربوط به اموری است که مجازاتی برای کسی که جرمی مرتکب شده است، صادر می شود و دادگاه کیفری براساس نوع پرونده، به دو نوع دادگاه کیفری یک و کیفری دو تقسیم می شود. معمولا افرادی که دچار مشکلات کیفری شده، به طور مستقیم در زندگی شخصی شان تاثیر گذار بوده و به همین جهت اخذ یک وکیل کیفری سبب می شود تا آرامش خاطر به موکل انتقال داده شود و کسب نتیجه بهتر برای دعاوی کیفری حاصل شود.

نقش وکیل کیفری، در نتیجه دعاوی کیفری به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر گذار بوده است و یک وکیل کیفری قادر است تا با استفاده از دانش و تخصص خود و همچنین بیان و نفوذ کلام خود در دادگاه، برای مجازات موکل تخفیف قائل شود. مجازات هایی که برای مجرمان در نظر گرفته می شود معمولا حبس، شلاق، جزای نقدی و یا حتی اعدام می باشد. در ادامه مقاله به بررسی بهترین وکیل در زنجان می پردازیم که این وکلا در زمینه های کیفری، ملکی، ثبتی، خانواده، طلاق و غیره تخصص و مهارت بسیار بالایی دارند و به موکلین خود کمک بسیار زیادی در جهت رسیدن به نتایج مطلوب می کنند.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

وکیل کیفری در زنجان

وکیل کیفری در زنجان به کسی گفته می شود که به تمامی امور مربوط به کیفری و پیچیدگی های مربوط به پرونده های کیفری آشنا باشد و به اهمیت جرم در پرونده های کیفری هم اشراف کامل داشته باشد تا بتواند از حق موکل خود دفاع کند.

دعاوی کیفری به مجموعه ای از امور خاص گفته می شود که پس از مطرح کردن آن در دادگستری و یا در دادسرا، رسیدگی به آن آغاز می شود و اقدام به کشف جرم می شود و سپس تحقیقات مقدماتی انجام می پذیرد. نوع دعاوی های کیفری متفاوت است که یکی از آن ها، جزا و جرم شناسی می باشد.

بهتیرن وکیل کیفری در زنجان، مطالعات زیادی را در زمینه روانشناسی و شخصیت مجرم را دارد تا بهتر بتواند درباره مجرم بودن یا مجرم نبودن یک شخص، اظهار نظر کند. یک وکیل کیفری با تمامی مباحث کیفری و جرم شناسی آشنا است و تمامی این دوره ها و تحصیلات مربوط به آن را در دانشگاه ها گذرانده است تا توانسته به عنوان بهترین وکیل کیفری در زنجان شناخته شود.

یک وکیل کیفری پیش از اینکه منافع کاری خود را در نظر بگیرد تمام هدفش پیروزی پرونده موکلش می باشد و تمام تلاشش بر این است تا بتواند پرونده کیفری که به او واگذار شده است را با موفقیت همراه کند. او بعد از بر عهده گرفتن پرونده وکالتی، بهتر است تا خود را به جای موکلش بگذارد تا بهتر بتواند شرایط پرونده را پیش ببرد. همچنین آرامش و تسلی خاطر دادن به موکل، از ویژگی های اخلاقی خوب یک وکیل کیفری می باشد زیرا در شرایطی که افراد دچار مشکلات حقوقی یا کیفری می شوند دارای استرس و اضطراب زیادی می باشند و همین موضوع در زندگی شخصی شان تاثیر گذار خواهد بود.

انواع دعاوی کیفری

در دعاوی های کیفری موضوعات مختلفی وجود دارد که به مهم ترین آنها اشاره می کنیم :

 • خیانت در امانت
 • روابط نامشروع
 • کلاهبرداری
 • فروش مال غیر
 • سرقت
 • تجاوز به عنف
 • موادمخدر
 • ضرب و جرح
 • جعل و استفاده از مدارک و اسناد جعلی
 • قتل عمد و غیر عمد
مطالب مشابه: 5 تا از بهترین وکیل ملکی در زنجان

محمود برجی

محمود برجی

وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر زنجان مشغول به فعالیت هایی از قبیل کیفری، ملکی، ثبتی، مالی، تجاری، خانواده و غیره می باشد. ایشان سابقه و تخصص بالایی در کلیه مسائل حقوقی دارد و اصولی ترین مشاوره ها را به موکلینش ارائه می دهد و به آن ها راهکارهای مناسبی در جهت حل مشکل حقوقی شان داده و به آن ها کمک می کند. آقای محمود برجی به عنوان بهترین وکیل کیفری در زنجان فعالیت دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در زنجان
 • نایب رئیس هیات مدیره کانون وکلا در استان زنجان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09122418420

آدرس: زنجان، سعدی شمالی، ساختمان پردیس، طبقه دوم، پلاک 237، واحد 4

محمد رضا دقیقی

محمد رضا دقیقی

وکیل پایه یک دادگستری در شهر زنجان است و در کار و حرفه ی حقوقی اش بسیار صادق می باشد. ایشان در زمینه های کیفری، ملکی، مالی، تجاری، ثبتی، طلاق و غیره تخصص داشته و به عنوان بهترین وکیل کیفری در زنجان شناخته شده است. آقای محمدرضا دقیقی مشاوره های حضوری و غیر حضوری را برای مراجعینش برگزار می کند و به آن ها در جهت حل مشکل حقوقی در زمینه های مختلف کمک می کند و تمام تلاشش بر این بوده است تا پرونده های حقوقی را که به عنوان وکیل بر عهده می گیرد را با نتایج مثبت همراه کند.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه کاری و تخصصی وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09127431729

آدرس:زنجان، خیابان سعدی، وسط خیابان زینبیه غربی، ساختمان هشت بهشت، طبقه۳ ، واحد۳۰۶

جواد شعوری

جواد شعوری

وکیل پایه یک دادگستری در استان زنجان است و به عنوان وکیلی با سابقه مشغول به فعالیت حقوقی در زمینه های مختلف کیفری، ملکی، خانواده، طلاق، مالی و غیره می باشد. ایشان وکیلی با قدرت کلامی بالا و نفوذ کلامی خوب است که در دادگاه دفاعیات کامل و خوبی را از موکلینش ارائه می دهد. آقای جواد شعوری بهترین وکیل کیفری در زنجان می باشد که دارای تخصص و مهارت بالایی هم می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09123424937

آدرس: زنجان، سعدی شمالی، روبروی کوچه پرستار

مرجان فیروزبخت

مرجان فیروزبخت

وکیل پایه یک دادگستری است که به عنوان بهترین وکیل کیفری در زنجان مشغول به فعالیت است. ایشان وکالت و مشاور حقوقی در بانک کشاورزی، ملی، اداره شیلات و آبزیان، صندوق مهر امام رضا و شرکت های معتبر دیگری را عهده دار بوده است و سالیان زیادی است که در شهر زنجان فعالیت حقوقی را انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تبریز
 • با بیش از 12 سال سابقه کار وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09024419804

آدرس: زنجان، خیابان صفا، ساختمان صفا، واحد36

ویژگی های یک وکیل کیفری در زنجان

هر وکیل کیفری که به عنوان بهترین وکیل شناخته شده است دارای ویژگی هایی می باشد که باعث شده تا موکلین و مراجعه کنندگان به او اعتماد و اطمینان کامل داشته باشند. این ویژگی های مهم عبارتند از:

 • داشتن تحصیلات آکادمیک کافی در زمینه امور جزایی و کیفری
 • صبر و تحمل بالا در مواجه با سختی و پیچیدگی کار
 • داشتن علم بروز حقوقی و بروز رسانی علم حقوقی خود
 • داشتن تحصیلات در زمینه امور جزایی و کیفری
 • آشنایی با کلیه قوانین آیین دادرسی کیفری
 • تجربه و تخصص کافی در زمینه امور کیفری
 • آشنایی با مراحل کاری پرونده کیفری در دادگاه و دادسرا ها
 • قدرت بیان بالا و نفوذ کلامی بسیار خوب در هنگام دفاعیات پرونده در دادگاه
 • داشتن اعتماد به نفس بالا در هنگام مواجهه با مشکلات وکالتی
 • تمرکز به امور روانشناسی در هنگام ارتباط برقرار کردن با موکل
 • انتقال آرامش و اطمینان خاطر به موکل
 • نادیده گرفتن منافع خویش
 • برگزاری جلسات مشاوره با موکل و راهنمایی او
 • خوش خلقی و اخلاق مداری÷

نحوه انجام شکایت کیفری 

طبق قانون اساسی، کسی که جرمی را مرتکب شده است می توان تنظیم شکواییه بر علیه او را انجام داد و این شکواییه در قالب یک فرم به دادگاه ارائه داده می شود. نیاز نیست تا این شکواییه در فرم مخصوص باشد و در هر برگه ای که نوشته شود، قابل قبول می باشد دقیقا برعکس شکایات حقوقی.

سپس بعد از تنظیم شکواییه که توسط وکیل کیفری انجام می پذیرد، دادگاه به شکایات رسیدگی به عمل آورده و این شکایات در دادگاه مورد بررسی قرار می گیرد. برخی پرونده ها مانند زنا، قتل و غیره حتی اگر توسط شاکی هم رضایت داده شود، پرونده مختومه اعلام نشده و توسط دادگاه مورد بررسی مجدد قرار می گیرد.

اقدامات وکیل کیفری در پرونده 

وکیل کیفری با بر عهده گرفتن پرونده کیفری، وارد پرونده می شود و وظایف هایی همچون تشکیل پرونده کیفری و مطرح کردن شکایت خصوصی از جانب موکل انجام می گیرد. سپس وکیل موظف است تا پیگیری و بررسی پرونده را از ابتدای کار تا انتهای آن را انجام دهد.

متقاضی یا مراجعه کننده قبل از هر اقدامی از پرونده کیفری خود، بهتر است وکیل اختیار کرده و از همان ابتدا طرح شکواییه را به وکیلش بسپارد زیرا وکیلی که در ابتدای جریان کار موکل قرار بگیرد بهتر می تواند به او کمک کرده و پرونده را به پیش ببرد.

اهمیت سوابق وکیل کیفری در زنجان

یکی از پارامتر های مهم در هنگام انتخاب یک وکیل، سوابق و تجربه کاری او می باشد و همین موضوع در روند کاری موکل تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. متقاضی قبل از هر اقدامی، باید در مورد میزان سوابق کاری و پرونده های پیشین او تحقیقات لازمه را انجام دهد و مدارک و تحصیلات وکیل را مورد بررسی قرار داده تا بتواند به او اعتماد کرده و پرونده کیفری را به او بسپارد. توصیه می شود برای اخذ وکیل، حساسیت و وسواس به خرج دهید که تا پایان راه دغدغه ای از این بابت نداشته باشید.

بهترین وکیل کیفری در زنجان کسی است که دارای سوابق و تجربه ی بسیار خوبی باشد و با کلیه مشکلات و چالش های پرونده کیفری آشنا است. او می تواند با ارائه راه و روش های درست، مسیر بهتری را در جهت حل مشکلات پرونده پیدا کرده و در مدت زمان کمتری پرونده کیفری را به نفع موکلش به پایان برساند.

پس می توان اینطور نتیجه گرفت که میزان سوابق کاری یک وکیل کیفری، در نتایج پرونده کیفری تاثیر بسزایی داشته و می تواند به موکل کمک بسیار زیادی کند.

کلام آخر

اصطلاح پرونده کیفری در مقابل پرونده حقوقی به کار می رود و به پرونده هایی گفته می شود که موضوع اصلی آن ها مربوط به جرائمی است که در صورت ارتکاب این جرائم، شخص به عنوان متهم شناخته شده و مجازاتی برای او در نظر گرفته می شود. این مجازات شامل حبس، شلاق، جرای نقدی، قصاص و یا دیه می باشد. مهم تری جرائم مربوط به قانون مجازات اسلامی اعم از: خیانت در امانت، سرقت، قتل عمد و غیر عمد، اختلاس، قاچاق کالا و ارز، مواد مخدر و نگهداری از آن، صدور چک بلامحل، جرائم رایانه ای و غیره می باشد که همگی آن ها جزو مهم ترین جرائم از دعاوی کیفری می باشد.

وکیل کیفری، براساس آگاهی و شناختی که نسبت به قوانین کیفری دارد می تواند با اشراف بر کلیه مراحل های کیفری و آشنایی با دادگاه ها و دادسرا ها، در جهت اثبات حکم بی گناهی اشخاص، تخفیف و یا کمک بسیار زیادی داشته باشد. همچنین یک وکیل کیفری، انواع خدمات حقوقی را مانند تنظیم شکوائیه، تنظیم لایحه دفاعیه و برگزاری جلسات مشاوره را به موکلینش ارائه می دهد و تمام تلاشش را برای گرفتن حق و دفاع از موکلش کرده تا پرونده کیفری با موفقیت همراه شود.

بنابراین انتخاب یک وکیل کیفری برای پرونده کیفری، بسیار مهم است و حتی می تواند باعث تغییر حکم قاضی به نفع موکل شود. تمامی این موارد به شرطی اتفاق می افتد که از وکیلی استفاده شود که تخصص و مهارت بسیار بالایی در امور کیفری داشته و اطلاعات بروزی هم در این زمینه داشته باشد تا بهتر بتواند از موکل در برابر قاضی دفاع کند و او را تبرئه کند. توصیه می شود با مطالعه در این مقاله، از ویژگی های بهترین وکیل کیفری آگاه شده و لیست وکلای کیفری در زنجان را بشناسید و سپس در مورد آن ها تحقیقات لازمه را انجام دهید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا