وکلاوکیل طلاق

بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج ⚖️【آپدیت 1403】

شهر کرج یکی از شهرهای بزرگی می باشد که از آمار بالای طلاق برخوردار است و متاسفانه آمار زیاد طلاق توافقی در شهر کرج، سبب شده است تا در سال های متوالی در خواست برای اخذ بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج بیشتر شود بنابراین وکیل توافقی در کرج از جایگاه مهمی برخوردار است و درخواست برای اخذ او در جهت انجام کلیه امور حقوقی مربوط به پروسه طلاق زیاد است.

معمولا در کلان شهر ها مانند تهران و کرج، برخی از زوجین تصمیم به جدا شدن به صورت توافقی می گیرند و در این شرایط برای تسریع در انجام کار و امور حقوقی خود، به جستجوی بهترین وکیل کرج یا تهران هستند که تخصص در امور حقوقی خانواده و یا طلاق را دارند تا بتوانند کلیه امور حقوقی خود را از صفر تا صد به وکیل خود واگذار نمایند.

زن و شوهری که تصمیم به طلاق توافقی می گیرند، در حضور وکیل خود در مورد موضوعات مالی و غیر مالی خود مانند حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، نفقه، مهریه و غیره صحبت کرده تا به یک توافقاتی برسند و به هدفشان نزدیکتر شوند. در این شرایط اخذ یک وکیل خوب و متخصص بسیار مهم و حائز اهمیت می باشند تا روال کاری طلاق توافقی را به بهترین نحو انجام دهد.

در این مقاله به بررسی مراحل مختلف طلاق توافقی و مدارکی که باید برای انجام آن ارائه داده شود می پردازیم و به شرح در مورد این موضوع و کلیات آن پرداخته تا افرادی که تصمیم به اخذ طلاق توافقی دارند با توجه به مواردی که در این مقاله شرح داده شده، به یک آگاهی نسبی رسیده و بهتر بتوانند مراحل کاری و موضوعات مربوط به آن را درک کنند.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

وکیل طلاق توافقی کرج

جهت مشاهده لیست 10 تا از بهترین وکیل طلاق در کرج کلیک کنید

طلاق توافقی چه نوع طلاقی است ؟

یکی دیگر از انواع طلاق، طلاق توافقی می باشد که امروزه بیشتر زوجین به آن می پردازند. در طلاق توافقی، زوجینی که دیگر قادر به ادامه زندگی با یکدیگر نیستند و به یک نتیجه کلی می رسند که نمی توانند با یکدیگر زندگی کنند، بنابراین طلاقی را از نوع طلاق توافقی انتخاب کرده و به صورت توافقی حکم طلاق آن ها در دادگاه ثبت می شود و به صورت ضمانت اجرایی قانونی پیدا می کند.

در این نوع از طلاق، همه چیز به صورت کاملا توافقی می باشد و بر طبق توافقاتی که با یکدیگر در مورد همه چیز داشته اند، طلاق انجام می گردد.

مهشید مهدوی پناه

وکیل مهشید مهدوی پناه

خانم مهشید مهدوی پناه دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و عضو کانون وکلای دادگستری البرز توانسته با رتبه تک رقمی در آزمون وکالت و در عین حال رتبه تک رقمی آزمون اختبار خود را پشت سر بگذارد، ایشان با انجام بیش از 450 پرونده حقوقی و 8 سال سابقه جزء بهترین وکیل های کرج هستند.

سابقه کار:

 • وکیل شرکت کانتینر توحید البرز
 • وکیل نماینده مجلس
 • وکیل پزشکان مطرح البرز
 • وکیل شرکت های لبنی
 • و همچنین تعدادی از ایرانیان سرشناس که خارج از کشور هستند

تخصص در :

 • متخصص در انواع طلاق …
 • طلاق توافقی در 10 روز
 • طلاق یکطرفه از طرف آقا در مدت کوتاه
 • طلاق یکطرفه از جانب خانم (موفقیت بالا)
 • طلاق غیابی
 • تنظیم قرارداد تعهدات بعد از طلاق
 • 99% موفق به اخذ رای شده اند، زیرا پرونده ای که منجر به شکست شود قبول نمیکنند.

شماره تماس: 09121796014

آدرس دفتر وکالت: کرج، گوهردشت، بلوار مطهری، ۱۰۰ متر بعد از پل شهدای روحانی به سمت آزادگان طبقه فوقانی دفتر اسناد 80 طبقه سوم

مراحل اجرایی طلاق توافقی

 1. داشتن وکالت نامه حق طلاق یا توافقاتی که زوجین به صورت صد در صد برای طلاق با یکدیگر را دارند
 2. مراجعه به وکلای کرج جهت مشاوره برای طلاق توافقی که این مشاوره معمولا به صورت رایگان می باشد
 3. ثبت نام در سامانه ثنا
 4. مکتوب کردن و ثبت توافقات در مورد جهیزیه، حضانت، مهریه، نفقه و غیره
 5. تحویل دادن مدارک های لازمه به وکیل
 6. قرارداد الکترونیک وکالتی در سامانه ثنا
 7. ثبت درخواست طلاق توافقی توسط وکیل خود در دفتر خدمات قضایی
 8. مراجعه وکیل به دادگاه جهت انجام مراحل اداری، شرکت در جلسات دادگاهی و دادسرا، داوری و در نهایت اخذ حکم نهایی دادگاه
 9. مراجعه ی زن برای آزمایشات مربوط به بکارت یا بارداری
 10. ثبت طلاق به مدت سه ماه در دفاتر رسمی طلاق

مزیت های اخذ وکیل طلاق توافقی

زوجینی که تمایل به طلاق توافقی را دارند و در این خصوص وکیلی اختیار نموده اند، نیازی به حضور زوج یا زوجینی که وکیل اختیار کرده است نیست و تمام مراحل کاری توسط وکیل انجام می شود.

خیلی از افراد تاکنون تجربه این گونه مسائل را نداشته اند و اصلا حضور در دادگاه را تجربه نکرده اند و جدا از این مسائل، ممکن است استرس و اضطراب در هنگتم مواجه با قاضی یا حضور در دادگاه را داشته باشند. بنابراین با اخذ یک وکیل جهت کلیه امور حقوقی و طلاق خود، سبب می شود تا وکیل تمامی این امور و مراحل دادگاهی را انجام داده و باعث کاهش استرس و اضطراب در موکل خواهد شد و به آرامش خاطری در این خصوص خواهد رسید.

در بعضی از مواقع هم، برخی از مردم با توجه به شرایط شغلی که دارند، نمی خواهند در دادگاه های خانواده حضور پیدا کنند و یا با اقوام یا آشنایان روبرو شوند و تمامی این دیدگاه ها نظرات شخصی هر فردی است که باید به آن احترام گذاشت، بنابراین وکیل به جای موکلش در تمامی جلسات دادگاه حضور پیدا می کند و دلسوزانه از حق و حقوق موکلش حتی در نبود او دفاعیات لازمه را به عمل می آورد.

معمولا یکی از راحت ترین و آسان ترین پرونده های خانواده، مربوط به پرونده های طلاق توافقی می باشد اما معمولا در برخی مواقع، طلاق های توافقی زمانبر و یا پیچیده خواهد شد که نیاز به وکیلی متخصص دارد تا از اطلاعات حقوقی کافی برخوردار باشد و به مشکلات و چالش های موجود در این گونه پرونده ها آگاه باشد، بنابراین توصیه می شود در این شرایط، حتما از یک وکیل برای پیش برد و پیشرفت در کار وکالتی خود استفاده کنید. وکیل حکم حامی و حمایت گر برای موکلش را دارد و از لحظه اول تا زمان جاری شدن حکم نهایی دادگاه با او همراه خواهد بود همچنین یک وکیل به دلیل آشنایی با شعبات مختلف دادگاه و مراحل اجرایی کار در دادگاه، رویه انجام کار را با سرعت بیشتری انجام خواهد داد.

جهت مشاهده لیست 10 تا از بهترین وکیل خانم در کرج کلیک کنید

هزینه وکلای طلاق توافقی در کرج

اخذ طلاق توافقی شامل هزینه هایی نیز می شود این هزینه ها شامل: ثبت درخواست، مشاوره های خانواده در دادگاه، آزمایش بارداری، طلاق در محضر، حق الوکاله وکیل و غیره نیز می باشد و با توجه به اینکه طلاق به صورت توافقی صورت پذیرفته است، هزینه مربوط به دادرسی، اگر که دادخواست از سوی زن و مرد ارائه داده شده باشد پس این هزینه بین آن ها تقسیم می شود.

پس از اینکه ثبت درخواست طلاق و تعیین شعبه دادگاه، مشاوره خانواده باید انجام پذیرد و واحد مشاوره در دادگاه، بابت مشاوره ای که برای زوجین برگزار می کند، حق مشاوره ای را از زوجین دریافت می کند که در گذشته به جای جلسه مشاوره خانواده، داوری انجام می گرفت که به مراتب حذف گردید.

هزینه های مربوط به حق مشاوره در دادگاه، در شهرهای مختلف و یا مجتمع های خانواده متفاوت می باشد.

مدت زمان طلاق توافقی در کرج چقدر است؟

شاید سوال خیلی از زوجین این باشد که مراحل اجرایی طلاق توافقی چقدر است و چه مدت زمانی به طول می انجامد. در پاسخ به این سوال باید گفت که در اکثریت شعبات دادگاه های مخصوص خانواده، مراحل اجرایی مانند ثبت درخواست در دفاتر خدمات قضایی، تعیین شعبه و دادگاه، مراجعه به شعبه و صادر کردن رای گواهی عدم سازش وجود دارد که تمامی این مراحل با اخذ بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج، مدت زمان محدود تری را شامل می شود و کمتر از یک ماه به طول می انجامد ولی اگر این مراحل کاری، بدون اخذ وکیل باشد ممکن است به مدت زمان 3 تا 4 ماه انجام پذیرد به دلیل اینکه یک وکیل خوب و متخصص به تمامی امور حقوقی و مراحل اجرایی کار در خصوص طلاق آشنایی دارد و با سرعت بیشتری می تواند کلیه امور را به طور اصولی و صحیح انجام دهد.

البته مدت زمان این پروسه کاری، ممکن است در شهر های مختلف، متفاوت باشد و ممکن است این پروسه کاری در برخی مناطق، چندین هفته به طول انجامد. اما به طور کلی در جواب این سوال که مدت زمان طلاق توافقی چقدر است باید گفت که در کوتاه ترین زمان ممکن این طلاق انجام می پذیرد.

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی 

مدارک ضروری برای اخذ طلاق توافقی میان زوجین وجود دارد که این مدارک شامل : عقدنامه یا رونوشت، مدارک هویتی زوجین ( کارت ملی و شناسنامه)، ثبت نام در سامانه ثنا توسط زن و شوهر که باید انجام پذیرد.

زوجینی که می خواهند از طریق سامانه ثنا، اقدام نمایند باید برای ثبت درخواست برای طلاق توافقی خود، گواهی عدم انصراف از طلاق را هم داشته باشند. در برخی مواقع یکی از زوجین مدارک خود را تحویل نمی دهد. بنابراین اگر عقدنامه در دسترس نیست می توان با مراجعه به دفتر ازدواجی که شماره آن در قسمت مربوط به ازدواج در شناسنامه درج شده است، می توان رونوشت گرفت.

اگر که مرد وکالت داده باشد و در سامانه ثنا ثبت نام نکند، می توان توسط وکیل طلاق توافقی این کار انجام پذیرد، پس جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

به طور کلی، طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که زوجین قادر به ادامه زندگی با یکدیگر نمی باشند و بر سر سایر مسائل مالی یا غیر مالی با یکدیگر به توافقات رسیده اند.

نکته ای که وجود دارد این است که برای ثبت از هر نوع طلاق، دادگاه باید رای را در این خصوص صادر نماید تا دفاتر طلاق آن را ثبت نمایند، در واقع اینگونه نیست که اگر زوجین توافق بر جدایی داشته باشند می توانند بدون رای دادگاه به دفتر خانه رفته و درخواست طلاق کنند بلکه باید در وهله اول، دادگاه رای را در این خصوص صادر نماید.

پس از از اینکه زوجین با یکدیگر توافق کردند، هر دوی آن ها یا وکلای ان ها، به دفاتر الکترونیک قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق را ثبت می نمایند و سپس بعد از ثبت و ارسال پیامک از سوی دادگاه، به شعبه ای که تعیین شده است مراجعه کرده و بعد از انجام مراحلی و سپس مشاوره، به دادگاه مراجعه می کنند.

البته باید گفت که ممکن است روند دادگاه های خانواده در شهر های دیگر، قدری متفاوت باشد مثلا در برخی شهر های دیگر این روند طولانی تر است و ممکن است از لحاظ زمانی به طول بی انجامد.

پس از اینکه رای طلاق توافقی صادر شد که به آن عدم امکان سازش هم می گویند، زوجین به مدت سه ماه فرصت دارند که برای ثبت طلاق خود به دفتر خانه مراجعه نمایند. پیش از صدور رای دادگاه، اگر که هر کدام از زوجین پشیمان گردد رای صادر نخواهد شد، اما پس از صدور رای طلاق توافقی، اگر زن یا شوهر پشیمان گردد، امکان ثبت طلاق توافقی بدون حضور یکی از زوجین یا وکیل توافقی در دفترخانه طلاق موجود نخواهد داشت مگر اینکه زن وکالت طلاق را از طرف شوهرش داشته باشد. اما در صورت پشیمانی زن پس از صدور حکم طلاق، قانون حمایت خانواده این مجوز را به مرد در دفترخانه داده که بدون حضور زن، طلاق توافقی ثبت گردد.

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی 

کلام آخر

متاسفانه در شهر کرج، آمار طلاق روز به روز در حال افزایش می باشد و در هنگام طلاق مواردی مانند نفقه، مهریه، حضانت و غیره مطرح می شود که برای حل هر کدام از این مشکلات نیاز است تا به وکیلی که تخصص در همان مشکل دارد مراجعه کرد. مثلا برای اخذ مهریه نیاز است تا از بهترین وکیل مهریه در کرج راهنمایی بخواهید. البته در طلاق توافقی، تمامی این موضوعات از پیش بین مرد و زن حل شده و سپس تصمیم به طلاق توافقی گرفته می شود.

در واقع زوجینی که دیگر به آخر خط رسیده اند و دیگر راهی را به جز اخذ طلاق ندارند، تصمیم به طلاق توافقی می گیرند که یکی از کم دردسر ترین و سریع ترین راه های جدایی برای زوجین می باشد. تمامی توافقاتی که زوجین با یکدیگر داشته اند می تواند در دفتر خانه و در جلسات دادگاهی به ثبت برسد و رسمی شود و یا اینکه اگر زوجین، تمایل داشته باشند می توانند کلیه امور طلاق خود را به وکیل واگذار نمایند و توافقات انجام شده را به وکیل خود شرح داده تا بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج، تمامی مراحل قانونی را برای طلاق توافقی زوجین انجام دهد.

نکته ای که برای اخذ وکیل، حائز اهمیت می باشد این است که معمولا حضور وکلای منفعت طلب که فقط به فکر مادیات و منافع خود هستند، زیاد می باشد و فقط عنوان وکیل را یدک می کشند و آگاهی کاملی در مورد این کار را ندارند و علاوه بر عدم کمک به موکلین خود، نا آگاهی و ناپختگی آنان می تواند موکلین را دچار مشکلات بزرگی در این خصوص کند. بنابراین باید قبل از انعقاد قرارداد با وکیل انتخابی خود، تحقیقات لازمه را در مورد او انجام داده و سپس وقتی به اعتماد و اطمینان کافی در این خصوص رسیدید، سپس او را برای امور حقوقی و طلاق خود انتخاب نمایید.

4/5 - (5 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا