وکلا

بهترین وکیل مهریه در کرج ⚖️【آپدیت 1403】

موضوع مهریه همچنان مورد بحث واقع بوده است و زوجین یا خانواده زوجین، در هنگام ازدواج و یا در جلسات خواستگاری، به مطرح کردن نوع و مقدار مهریه می پردازند و سپس درنهایت به یک توافق کلی می رسند. در این مقاله به بررسی بهترین وکیل مهریه در کرج می پردازیم و به طور مختصر به بررسی احکام و قوانین حقوقی می پردازیم.  همچنین مراجعه کنندگان در کرج، می توانند در صورت مواجه شدن با مشکلات طلاق و مهریه، به بهترین وکیل طلاق در کرج مراجعه نمایند و پرونده خود را به آن ها بسپارند.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

مهریه

مهریه مالی است که مرد تعهد می کند تا به زن پرداخت کند. مهریه ای که به صورت عندالمطالبه باشد بدین صورت است که، زوجه یا زن حق این را دارد تا به محض جاری شدن عقد، مهریه را طلب کند، ولی در صورت باطل شدن عقد و یا فسخ آن از طرف زوجین، مهریه ای به زن تعلق نمی گیرد. معمولا در دوران عقد، زوجین طی توافقی که باهم دارند، ضمانت پرداخت  برای مهریه، توسط مرد انجام می پذیرد.

همچنین بعد از فوت زن، مهریه از طریق وراثت قابل مطالبه است و وراث می توانند نسبت به سهم الارث خود، ادعای مهریه را داشته باشند.

قوانین مهریه

مهریه و طلب آن، دارای قوانینی است که باید این قوانین به درستی رعایت شود و طی یک مراحلی که توسط وکیل خانواده یا موکل انجام می پذیرد طلب مهریه از جانب زن به مرد صورت پذیرد.

مهریه به هر میزان و به هر نوعی که باشد، قابل وصول می باشد. اما طبق مقررات جدید و برطبق ماده 3 قانون مهریه، بازداشت مرد و محکومیت او و همچنین جریمه های مالی برای مرد، تا میزان 110 عدد سکه بهار آزادی یا معادل آن امکان پذیر می باشد. یعنی اگر که مالی از طرف مرد توقیف شود یا مرد توانایی مالی برای پرداخت مهریه را داشته باشد، فقط بیش از 110 سکه آن  قابلیت وصول دارد.

هرگاه زوجه یا زن طلب مهریه خود را داشته باشد، می تواند با ارائه دادخواست و عقدنامه به دادگاه خانواده مراجعه کرده  و اقدامات لازمه را برای دریافت مهریه خود انجام دهد. مدت زمان این کار بستگی به رسیدگی و پیگیری دادگاه دارد، بنابراین مدت زمان مشخصی را تعیین نمی کند.

درضمن زوجه، حتی می تواند بابت درخواست مهریه یا نپرداختن آن از جانب مرد، او را ممنوع الخروج کند.

جهت مشاهده لیست 10 تا از بهترین وکیل طلاق در کرج کلیک کنید

مهشید مهدوی پناه

وکیل مهشید مهدوی پناه

خانم مهشید مهدوی پناه دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و عضو کانون وکلای دادگستری البرز توانسته با رتبه تک رقمی در آزمون وکالت و در عین حال رتبه تک رقمی آزمون اختبار خود را پشت سر بگزارد،ایشان با انجام بیش از 450 پرونده حقوقی و 8 سال سابقه جزء بهترین وکیل های کرج هستند.

سابقه کار:

 • وکیل شرکت کانتینر توحید البرز
 • وکیل نماینده مجلس
 • وکیل پزشکان مطرح البرز
 • وکیل شرکت های لبنی
 • و همچنین تعدادی از ایرانیان سرشناس که خارج از کشور هستند

تخصص در :

 • متخصص در انواع طلاق …
 • طلاق توافقی در 10 روز
 • طلاق یکطرفه از طرف آقا در مدت کوتاه
 • طلاق یکطرفه از جانب خانم (موفقیت بالا)
 • طلاق غیابی
 • تنظیم قرارداد تعهدات بعد از طالق
 • 99% موفق به اخذ رای شده اند، زیرا پرونده ای که منجر به شکست شود قبول نمیکنند.

شماره تماس: 09121796014

آدرس دفتر وکالت: کرج، گوهردشت، بلوار مطهری، ۱۰۰ متر بعد از پل شهدای روحانی به سمت آزادگان طبقه فوقانی دفتر اسناد 80 طبقه سوم

ویژگی های بهترین وکیل مهریه در کرج

دغدغه ی زوجه در هنگام گرفتن حق و حقوق خود از همسر سابق اش، پیدا کردن بهترین وکیل خانواده در کرج می باشد تا با خیال راحت بتواند امور مربوطه حقوقی را به وکیل مهریه خود واگذار کرده تا بتواند هرچه سریعتر مهریه خود را طلب کنند.

وکیل خبره و متخصص در کرج، دارای ویژگی هایی می باشد که به آن ها می پردازیم:

 • دارای تحصیلات عالی و بالا در دعاوی خانوادگی باشد و دانش و تخصص کافی را در این زمینه داشته باشد
 • تجربه و سوابق خیلی خوبی را در زمینه طلاق و مهریه داشته باشد تا بهتر بتواند برای انوع پرونده های خانوادگی تجزیه و تحلیل انجام دهد و سپس به بهترین روش ها و راهکارها دست پیدا کند
 • دارای قدرت کلامی بالایی باشد زیرا باید در برابر قاضی در دادگاه، از موکلش دفاع کند. در واقع نیمی از بیشترین موفقیت یک وکیل، قدرت کلام و نفوذ کلامی خوب او می باشد.
 • اخلاق مداری و خلق و خوی خوب در وکیل، به او کمک می کند تا مراجعین بیشتری به او اعتماد کرده و باعث شود تا پرونده خانوادگی خود را به او بسپارند.
 • بروز بودن اطلاعات یک وکیل مهریه یا خانوادگی بسیار مهم است. گاهی به دلیل تغییرات جزیی قوانین حقوقی، وکیل موظف است تا با مطالعه مستمر، به بروز رسانی اطلاعات و دانش حقوقی خود کمک کند تا از بقیه رقبای خود جا نماند.
 • داشتن صبر و تحمل بالا در وکالت، برای یک وکیل بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا به دلیل فشردگی و سرسخت بودن شغل وکالت، وکیل موظف است تا در طی مراحل کاری پرونده، صبر و تحمل بسیار بالایی داشته باشد
 • پیگیری مستمر و مداوم پرونده، یکی دیگر از ویژگی های یک وکیل خوب می باشد. وکیل موظف است تا پیگیری و بررسی پرونده موکلش را انجام دهد و آن را به تعویق نیندازد تا در نهایت به نتیجه مثبتی برسد
 • بالا بردن دانش روانشناسی و روانشناختی، از جمله ویژگی هایی است که به وکیل خانواده یا وکیل مهریه کمک می کند تا ارتباط موثرتری با موکلینش برقرار کند و از لحاظ روحی و روانی به آن ها آرامش ببخشد زیرا اکثریت موکلانی که درگیر مشکلات خانوادگی و طلاق هستند، دارای آسیب روحی بسیار بدی هستند و باید از جانب وکیل خود تحت حمایت قرار گیرند زیرا وکیل در این شرایط، حکم نماینده و حامی موکل را دارد.

مهریه در ایران

مهریه خانم ها در ایران قدری متفاوت است و معمولا دختران مسلمان ایرانی، مهریه خود را بر مبنای طلا یا سکه های طلا تعیین می کنند. میزان سکه به صورت توافقی بین خانواده دختر انجام می گیرد که معمولا تعداد سکه ها براساس سال تولد دختر یا چهارده معصوم و یا سوره های قرآن تعیین می شود.

براساس میزان تحقیق و بررسی که در سال 1387 بر طبق جمعیت آسیا و اقیانوسیه شده است، حدود 1200 زن و مرد متاهل و یا بیشتر، که دارای سن 18 سال تا 40 سال بوده اند، میانگین مهریه آن ها 260 تا 350 سکه طلا بوده است . این تحقیق و بررسی در سال 1380، رشد میانگین مهریه را در پیش داشته است، به طوریکه میانگین سکه های مهریه، از 300 سکه به 450 سکه طلا رسیده است که البته مهریه هایی بالاتر از این میزان هم در این سالها دیده شده است.

متاسفانه در ایران، برخی از مردان، به علت ناتوانی مالی در نپرداختن مهریه، زندانی شده اند به همین دلیل قانونی مبنی بر قانون حمایت از خانواده در سال 91 بیان شد که مهریه هایی که بالای 110 سکه هستند شامل زندانی شدن مرد نمی شود و از طریق قسط بندی مهریه و سپس  قانون حذف زندانی کردن مرد در سال 93، این موضوع به مرحله اجرایی رسید.

جهت مشاهده لیست 10 تا از بهترین وکیل خانواده در کرج کلیک کنید

انواع مهریه

مهریه انواع مختلفی دارد که به هر کدام از آن ها اشاره می کنیم:

 1. مهر محمدی یا مهرالسنه: مهریه ای است که پیامبر اسلام برای همسرش حضرت فاطمه معین کرده و این مهریه معادل با دویست و شصت و دو مثقال و نیم پور نقره مشکوک می باشد.
 2. مهرالمسمی: این نوع مهریه به مهریه ای گفته می شود که میزان مالی توسط زوجه، در عقدنکاح ذکر می شود که به صورت توافقی بین زوجین صورت می پذیرد.
 3. مهرالمثل: اگر در عقد نکاح، میزان مهریه مشخص نگردد، زوجین می توانند بعد از عقد و به صورت توافقی، مهریه را تعیین نمایند. درواقع مهرالمثل به مهریه ای گفته می شود که با توجه به وضعیت خانوادگی زوجه یا زن و یا نزدیکان زوجه، مهر معین می گردد.
 4. مهریه المتعه: هرگاه که در هنگام عقد نکاح، مهریه ای تعیین نگردد و مرد مصمم باشد که زن را قبل از نزدیکی طلاق دهد، بنابراین مقداری مهریه تعیین شده و به مرد پرداخت می شود. تعیین مهریه، بستگی به وضعیت مالی مرد برای پرداخت را دارد، این نوع مهریه دقیقا برعکس مهرالمثل می باشد زیرا در این نوع مهریه، وضعیت مالی مرد و توانایی مالی او بررسی می شود.
 5. مفوضه البضع: این نوع مهریه به این صورت می باشد که زن یا زوجه را در صورتی که عقد دائم است و مهر آن تعیین نشده باشد و یا شرط عدم مهر برای او تعیین شده باشد، را مفوضه النضع می نامند.
 6. مفوضه المهر: در این نوع از مهریه، زوجه یا زنی که در نکاح دائم باشد، تعیین و تشخیص مقدار مهریه در اختیار مرد گذاشته شده، که به آن مفوضه المهر می گویند.

تفاوت مهریه عندالاستطاعه و عندالمطالبه در چیست

معمولا زوجین با این دو نوع مهریه آشنایی دارند و در مورد آن ها به هنگام عقد آشنایی داشته اند اما قصد داریم تا به صورت کامل به بررسی این دو نوع مهریه و تفاوت در آن ها بپردازیم.

مهریه عندالاستطاعه به مهریه ای گفته می شود که نوع مهریه و مقدار آن در عقدنامه درج شود و تا زمانی که مرد توانایی مالی پرداخت مهریه را به هر دلیلی نداشته باشد، پرداخت مهریه به زن صورت نمی گیرد و زن نمی تواند طلب مهریه خود را داشته باشد.

مهریه عندالمطالبه به مهریه ای گفته می شود که مرد محکوم است به پرداخت مهریه و باید به هر طریقی که شده، مهریه زن را با توجه به شرایط موجود پرداخت کند.

دلیل اصلی تفاوت بین این دو روش پرداخت از مهریه، به میزان و نحوه پرداخت آن بستگی دارد. در مهریه عندالاستطاعه ابتدا باید ثابت شود که مرد توانایی پرداخت مهریه را دارد ولیکن در مهریه عندالمطالبه، مرد باید در هر صورتی مهریه را پرداخت کرده و به زن بدهد.

نقش وکیل مهریه

 1. برگزاری جلسات مشاوره با موکل به صورت حضوری؛ آنلاین یا تلفنی
 2. امکان ممنوع الخروج کردن مرد از طریق به اجرا گذاشتن مهریه
 3. مزایده گذاشتن ملک و املاک مرد در صورت تمایل زن
 4. تنظیم کردن وکالت نامه از طریق سامانه ای به نام ثنا
 5. اجرای ثبت توسط وکیل
 6. تنظیم گزارش کار توسط وکیل به موکل خود

ویژگی های مهریه

مهریه باید مورد پذیرش قانون باشد و ویژگی هایی را داشته باشد که مطابق بر قوانین و مقررات تعریف شده باشد، در غیر اینصورت باطل خواهد شد. باید توجه داشت که، باطل شدن مهریه به معنای باطل شدن عقد نمی باشد.

در ادامه به مهم ترین ویژگی های مهریه می پردازیم:

 • مقدار مهریه باید کاملا مشخص باشد خصوصا از لحاظ جنس و نوع آن و باید به صورت واضح بیان شود
 • نوع مهریه، باید از لحاظ عقلانی درست و مشروع باشد و در بازار قابلیت فروش را داشته باشد مانند، ماشین، خانه، زمین و غیره که بتوان با آن معامله انجام داد.
 • مهریه باید برای زن قابل تملک باشد
 • مهریه نمی تواند جز اموال وقفی یا اموال عمومی باشد و باید قابلیت نقل و انتقال را داشته باشد.

قانون افزایش یا کاهش مهریه

براساس قانون، معمولا مهریه باید به همان میزانی باشد که ضمن عقد توسط زوجه تعریف شده است و اگر خواستار تغییر آن را داشته باشند، خواسته شان رد خواهد شد.

البته در برخی قوانین هم گفته می شود که اگر زوج و زوجه موافق تغییر میزان مهریه باشند و این موضوع کاملا توافقی باشد، باید این موضوع بررسی شده و مورد توجه واقع شود. بنابراین برای این منظور و افزایش میزان مهریه، در قالب یک نامه رسمی به دفترخانه رسمی مراجعه کرده و سپس آن را به ثبت برسانند. در مورد کاهش مهریه هم، میزان مهریه در دفترخانه اسناد رسمی و دیگر قالب های حقوقی صلح صورت می گیرد.

به طورکلی در مورد افزایش مهریه بین وکلای مهریه، همچنان اختلاف نظرهایی وجود دارد اما در نهایت تمام وکلای مهریه، باید بر طبق رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری عمل کنند. رای دیوان عدالت اداری براساس نظریه فقهای شورای نگهبان صادر می شود.

هزینه وکیل مهریه در سال 1401

وکلا با توجه به میزان سوابق و تجربه کاری که دارند میزان حق الوکاله در آن ها متفاوت می شود. به عنوان مثال وکیلی که نام آور است و سالها دارای تجربه وکالتی می باشد و دارای سوابق خیلی خوب و کارنامه درخشان وکالتی هم است، ممکن است حق الوکاله اش نسبت به سایر وکلا و همکاران خود قدری بیشتر باشد. اما به طورکلی مواردی از جمله سختی پرونده، مدت زمان انجام کار، مهم ترین علت های تاثیر در افزایش یا کاهش حق الوکاله ی وکلا دارد. برای اطلاع بیشتر از حق الوکاله وکیل خود قبل از قرارداد، یک جلسه مشاوره برگزار شده و وکیل خانواده با بررسی کلی پرونده، میزان هزینه مربوط به وکالت خود را به شما اعلام می کند. سپس در نهایت به صورت توافقی با وکیل، می توان به یک نتیجه ی کلی و یک هزینه توافقی رسید.

کلام آخر

متاسفانه با توجه به بالا رفتن آمار طلاق، درخواست زوجین هم برای اخذ وکیل خانواده یا وکیل طلاق زیادتر شده است. خصوصا در بحث مهریه، که خیلی از خانم ها برای گرفتن حق و حقوق خود که همان مهریه می باشد وکیل اختیار کرده تا حق آن ها تضییع نشود. بنابراین با مراجعه به بهترین وکیل زن در کرج، خانم ها می توانند سریعتر به حق و حقوق خود که همان مهریه می باشد، برسند و از آنجایی که قوانین حقوقی در مهریه یا طلاق یچیده است، بنابراین زوجه نیاز به داشتن بهترین وکیل در کرج را دارد تا بتواند از او کمک گرفته و مراحل قانونی پرونده را هم به درستی پیش ببرد، بنابراین با مطالعه در این مقاله با بهترین  ویژگی های وکیل های خانواده و طلاق آشنا خواهید شد و با درنظر گرفتن ویژگی های آن ها، بهتر می توانید برای داشتن وکیل برای پرونده خود تصمیم بگیرید.

4.7/5 - (7 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا