وکلاوکیل طلاق

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد ⚖️【آپدیت 1403】

متاسفانه آمار طلاق در ایران زیاد شده است و مشهد جزو یکی از شهر هایی است که روزانه پرونده های طلاق بسیاری در دادگاه ها، وجود دارد. از میان نمونه طلاق ها، درخواست برای طلاق توافقی هم زیاد شده است و زوجینی که تصمیم به جدایی به صورت توافقی می گیرند، در جستجوی بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد می باشند.

در واقع زوجین، برای تسریع در کار و امور حقوقی خود، بهترین وکیل در مشهد را اخذ می کنند که در موضوعات طلاق و خانواده، تخصص داشته باشد تا بتوانند با خیالی آسوده، صفر تا صد پرونده حقوقی خود را به او واگذار کنند. زوجینی که تصمیم به طلاق توافقی را دارند، در مورد موضوعاتی همچون حضانت فرزند، نفقه، مالی، مهریه و غیره با یکدیگر و در حضور وکیل صحبت کرده تا بتوانند به یک توافقاتی برسند. در این شرایط وکیل تمامی مراحل کاری طلاق توافقی را انجام داده تا زوجین را به نتایج مطلوب برساند.

بنابراین هدف از به نگارش دراوردن این مقاله این است که به شرح موضوع طلاق توافقی پرداخته و در مورد مراحل کاری و مدارکی که باید در این راستا انجام شود توضیحاتی را به کاربران ارائه دهیم تا به آگاهی نسبی در این زمینه برسند و سپس بهتر بتوانند موضوعات مربوط به این زمینه را درک نمایند.

مطالب مشابه: 10 تا از بهترین وکیل طلاق در مشهد
✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد چه کسی است؟

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد کسی است که در زمینه دعاوی خانواده فعالیت و به امور مربوط به طلاق هم تخصص کامل دارد. همچنین به قانون و قوانین مربوط به آیین دادرسی مدنی، آرا وحدت رویه و دیگر قوانین طلاق، تسلط و تمرکز کامل داشته باشد. پیشنهاد می شود برای طلاق توافقی از یک وکیل خوب و خبره کمک بخواهید که به کلیه مسائل مربوط به نفقه، حضانت فرزندان، مهریه و غیره آگاه باشد تا به درستی به این امور رسیدگی کند.

به طور کلی می توان گفت که انتخاب و اخذ بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد مزایای زیادی را برای زوجین به همراه دارد زیرا یک وکیل می تواند با بهره گیری از دانش و مهارت تخصصی خود، پرونده طلاق توافقی را در مدت زمان کمتری به پیش ببرد و با نتایج مطلوبی همراه کند.

طلاق توافقی چه نوع طلاقی است ؟

طلاق توافقی نوع دیگری از طلاق می باشد که زوجین تصمیم می گیرند بدون هیچ گونه درگیری و دعوا، به صورت کاملا توافقی از یکدیگر جدا شوند. در این نوع طلاق، زوجین طلاقی را انتخاب کرده اند که به نام طلاق توافقی است و از قبل، به توافقاتی در مورد همه چیز رسیده و سپس درخواست طلاق داده اند.

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

مهریه خانم در طلاق توافقی چگونه است؟

مهم ترین ملاک در طلاق توافقی، توافقاتی است که بین مرد و زن انجام می شود. در این نوع از طلاق، دادگاه طلاقی را صادر می کند که از نوع خلع می باشد به این منظور که خانم در ازای بخشیدن مواردی مانند مهریه و غیره، مرد را راضی به طلاق کرده و سپس حکم طلاق صادر می شود.

در ادامه به شرایط مربوط به بخشش در مهریه توسط خانم در طلاق توافقی می پردازیم:

  1. خانم تمام مهریه خود را می بخشد تا مرد را راضی به انجام طلاق کند.
  2. مهریه ای که در عقدنامه درج شده است به خانم پرداخت می شود و اینکه با توافقاتی که بین زوجین انجام می شود، مهریه اقساطی به خانم پرداخت می شود.
  3. خانم تمام مهریه خود را ابراء می کند و بابت طلاق، مبلغ 10 هزار تومان را بذل کرده و سپس مرد قبول بذل می کند.
  4. زن این اجازه را دارد تا از کل مهریه ای که دارد، مقداری را بابت اخذ طلاق، بذل نماید و سپس مرد قبول بذل کند و مهریه را به صورت اقساط و یا نقد پرداخت کند.

مدت زمان مربوط به طلاق توافقی در مشهد

زوجی که تصمیم به اخذ طلاق به صورت توافقی می گیرند، برایش مهم است که بداند مدت زمان اخذ این نوع از طلاق، چه مدت زمانی به طول می انجامد. در واقع در پاسخ به این سوال می توان گفت که در اکثر شعبه های دادگاه های مربوط به خانواده، مراحل اجرایی مانند ثبت درخواست در دفاتر خدمات قضایی، تعیین شعبه و دادگاه، مراجعه به شعبه و صادر کردن رای گواهی عدم سازش وجود داشته و تمامی این مراحل مربوط به طلاق توافقی به عهده بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد است و می تواند به طور اصولی و صحیح تمامی این مراحل کاری را پیش ببرد. اما اگر به هر دلیلی این مراحل کاری، توسط وکیل انجام نپذیرد، مدت زمان زیادی به طول می انجامد و ممکن است دوره ی اجرایی آن 3 الی 4 ماه انجام شود به دلیل اینکه وقتی بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد را انتخاب می کنید، او می تواند با بهره گیری از تمامی اطلاعات و دانش حقوقی که در زمینه طلاق دارد مشکلات را حل کرده و به زوجین در اخذ طلاق توافقی شان کمک کند و با ارائه راهکار ها و راه حل های درست و مناسب، سرعت انجام کار را بیشتر کند.

نکته ای که باید یادآور شد این است که، مدت زمان انجام کار در پرونده های طلاق توافقی، در شهر های مختلف متفاوت خواهد بود و ممکن است به چندین هفته هم بی انجامد. اما به طور کلی در پرونده های طلاق توافقی، همیشه کوتاه ترین زمان ممکن اتفاق می افتد.

قانون جدید طلاق توافقی

در گذشته و از قبل از سال 1397، زوجینی که می خواستند برای طلاق توافقی اقدام نمایند، بدون ارائه گواهی، درخواست طلاق توافقی خود را ثبت می کردند. اما از سال 1397 به بعد، مراکز غربالگری و مشاوره خانواده، بدون ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق، مجاز به ثبت برای درخواست طلاق توافقی نمی باشند.

در واقع زوجینی که در شهر مشهد سکونت دارند و درخواست برای طلاق توافقی را دارند، باید در ابتدا به ساماندهی نوبت  دهی برای طلاق مراجعه نمایند و اطلاعات هویتی خود را وارد نمایند. و سپس برای انجام غربالگری، یکی از مراکز را برای انجام این کار انتخاب نمایند. مراکز غربالگری، پس از اینکه اطلاعات زوجین و دلایل طلاق آن ها را ثبت می کنند، زوجین را به یکی از مراکز های مشاوره که تحت نظر بهزیستی می باشد، ارجاع می دهند. تعداد جلسات مشاوره، به شرایط زوجین و مرکز مشاوره ای که مراجعه کرده اند بستگی دارد.

سپس پس از اینکه مشاوره ها انجام شد، گواهی عدم انصراف از طلاق دریافت شده و سپس زوجین باید آن را در هنگام ثبت دادخواست طلاق توافقی در مشهد به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل دهند. در این مرحله، پس از ثبت، دادخواست برای طلاق توافقی به دادگاه خانواده داده شده و سپس برای انجام مراحل های دیگر، بهترین وکیل طلاق توافقی را در مشهد اخذ کرد.

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

مزایای داشتن بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

در پرونده های مربوط به طلاق، ممکن است زوجین به دلایل مختلفی، در دادگاه و یا برای مشاوره، حضور پیدا نکنند و یا ممکن است به دلیل مشغله شغلی و شخصی که دارند، زمان انجام کارها و امور مربوط به طلاق را نداشته باشند. در این شرایط، زن و مرد، با وکالت دادن به یک وکیل خوب و با تجربه، می توانند تمامی امور و مراحل کاری و اجرایی را به وکیلی که اخذ کردند واگذار نمایند. در واقع یک وکیل پایه یک دادگستری در شهر مشهد، تمامی مراحل قانونی مربوط به طلاق را انجام داده و سرعت انجام کار را بیشتر می کند و پرونده را با موفقیت به اجرا در می آورد.

در واقع داشتن بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد، دارای مزیت های بسیار زیادی برای زوجینی است که تصمیم به طلاق گرفته اند. یکی از این مزیت ها که بسیار هم مهم می باشد، کاهش استرس و اضطراب در زوجین می باشد. معمولا زوجی که تصمیم به طلاق می گیرند دارای تنش های روحی هستند و نمی توانند به درستی تصمیم بگیرند، بنابراین تمامی امور حقوقی خود را به وکیل خود واگذار می نمایند و از این بابت می توانند به آسودگی خاطر برسند.

یک وکیل خوب و حرفه ای، با دانش و تجربه حقوقی که دارد، به زوجین در جهت تسریع در انجام کار و مراحل اجرایی کمک کرده و تمامی مراحل کاری را در چارچوب قوانین انجام می دهد. تمامی این موارد زمانی به درستی انجام می پذیرد که وکیلی را که انتخاب کرده اید، تخصص اصلی اش مربوط به دعاوی خانواده بوده باشد و در حوزه طلاق هم تجربیات بسیار خوبی را داشته باشد تا زوجین بتوانند به او اعتماد کرده و پرونده حقوقی خود را به او واگذار نمایند.

طلاق توافقی در زمان عقد و نامزدی چگونه اجرا می شود؟

ممکن است زوجی در زمان عقد و یا نامزدی، اقدام به جدایی داشته باشند و در صورتی که روابط زناشویی بین آن ها انجام نشده باشد، می توانند طلاق بگیرند که به اصطلاح به آن طلاق توافقی در دوران عقد و نامزدی می گویند. در طلاق توافقی در زمان عقد یا نامزدی، پس از اینکه زوجین درخواست خود را به دادگاه خانواده دادند، خانم را برای معاینه به پزشکی قانونی ارجاع داده تا بکارت او ثابت شود سپس پس از اثبات بکارت و عدم نزدیکی، گواهی عدم بکارت برای او صادر می شود. این گواهی، در رای دادگاه تاثیر گذار خواهد بود.

گواهی بکارت باید توسط پزشکی قانونی صادر شود و به دلیل اینکه در این نوع طلاق، نزدیکی بین مرد و زن اتفاق نیفتاده است، بنابراین نصف مهریه زن به او تعلق می گیرد اما در طلاق توافقی، تمامی این موارد بستگی به توافقاتی است که طرفین با یکدیگر دارند و ممکن است تا خانم در قبال مقداری از مهریه و یا تمام آن، مرد را راضی به طلاق کند. اما اگر بکارت توسط پزشکی قانونی تایید نشود، خانم می تواند تمام مهریه خود را بر طبق قانون، از مرد درخواست کرده که باز هم این موضوع بستگی به توافقاتی که زن و مرد با یکدیگر دارند، انجام می شود.

در طلاق توافقی در زمان عقد و نامزدی، اگر رای که دادگاه مبنی بر عدم سازش زوجین صادر کرده باشد و اگر خانم مهریه اش را بخشیده باشد، پس از اینکه طلاق در دفترخانه  ثبت شد، اجازه و حق دریافت مهریه خود را پس از طلاق ندارد. زوجین پس از طلاق توافقی در زمان عقد و یا نامزدی خود، می توانند به اداره ثبت احوال رفته و سپس درخواست برای شناسنامه جدید نمایند که نام همسر قبلی در آن درج نشده باشد.

بنابراین اگر ساکن مشهد هستید و در زمان عقد و نامزدی تصمیم به طلاق توافقی گرفتید، توصیه می شود تمامی مراحل کاری مربوط به طلاق خود را، به بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد بسپارید تا تمامی این مراحل به درستی و اصولی انجام شود.

مطالب مشابه: 10 تا از بهترین وکیل خانم در مشهد

کلام آخر

از آنجایی که در همه ی شهر ها، آمار طلاق رو به افزایش است و همچنین در شهر مشهد هم، این آمار همچنان بیشتر شده است تعداد درخواست برای وکیل بیشتر شده است. یکی از موضوعاتی که در پرونده های خانواده بیشتر یه آن پرداخته می شود مساله طلاق و مهریه است که باید از بهترین وکیل طلاق توافقی یا بهترین وکیل مهریه در مشهد کمک و راهنمایی خواست.

اگر به صورت توافقی، تصمیم به طلاق دارند، تمامی امور را به وکیل مربوطه بسپارند. معمولا طلاق توافقی، دارای مراحل های ساده تری نسبت به انواع طلاق های دیگر است و به سرعت هم انجام می گیرد زیرا زوجین در مورد مورد تمامی مباحث مربوط به مهریه، نفقه، جهیزیه و غیره به توافق رسیدند.

طلاق توافقی، یکی از کم دردسر ترین و سریع ترین راه هایی است که یک زوجین تصمیم به جدایی می گیرند و نوعی دیگر از طلاق می باشد. تمامی مواردی را که زوجین از قبل با یکدیگر توافق کرده اند، باید در دفترخانه و جلسات دادگاهی، به ثبت برسد و یا اینکه می توانند کلیه امور مربوط به مراحل طلاق خود را، به یک وکیل واگذار نمایند که در حوزه طلاق و خانواده تخصص و مهارت بالایی دارد.

بهتر است در مورد اخذ وکیل طلاق توافقی خود، تحقیقاتی را انجام دهید و در مورد مهارت و تخصص او بررسی هایی را انجام دهید زیرا متاسفانه برخی وکلا هستند که در امور وکالتی یا طلاق، ناپخته هستند و یا به فکر منافع خود می باشند، این افراد نمی توانند به شما کمک کرده و از طرفی هم ممکن است ضرر ها و زیان هایی را برای موکل به همراه داشته باشند. بنابراین توصیه می شود از منبع های معتبر و افراد قابل اعتماد در این زمینه کمک بخواهید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا