مهاجرت

درآمد شغل کارگری در کانادا ✈️【آپدیت 2023】

کشور کانادا جزو کشور های مهاجر پذیر است که ویزای کاری را با توجه به تخصص و مهارت هر فرد با توجه به شرایطی که دارد صادر می کند. مشاغلی مانند مهندسین نرم افزار، مهندسین صنایع، پزشکی و غیره که هر ساله با توجه به کمبود نیرو، درخواست دارد. از آنجایی که در کشور کانادا، نرخ بیکاری پایین است، دولت کانادا اعلام کرده است که در چندین سال آینده، حدود یک میلیون شغل جدید را اضافه خواهد کرد و به همین دلیل است که به نیروی کاری ماهر خارجی نیازمند است به خصوص نیروی کارگر که درخواست برای آن زیادتر خواهد بود. همچنین دولت کانادا برای حمایت از کارگران، حمایت های زیادی را در نظر گرفته است.

خوشبختانه کشور کانادا جزو کشورهایی است که قوانین کاری در آن رعایت می شود و این قوانین به دور از هرگونه تبعیض نژادی و به طور منصفانه نیز می باشد همچنین کانادا قوانین و برنامه های سختگیرانه ای را در برابر کارفرما و کارمندان درنظر گرفته است که باید رعایت شود. کارفرمایان ملزم به رعایت تمامی این قوانین هستند و باید هر گونه اقداماتی را که برای بهبود وضعیت شغلی کارمندان است را انجام دهد. در این مقاله به بررسی شغل کارگری پرداخته ایم همچنین جهت راهنمایی مهاجرت می توان از بهترین وکیل مهاجرت به کانادا کمک خواست.

جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل مهاجرت کلیک کنید

در مورد شغل کارگری در کانادا

معمولا ارزیابی تاثیر بازارکار جزو اسنادی است که کارفرما به اداره استخدام کانادا ارائه می دهد . این سند نشان دهنده ی این است که استخدام نیروی خارجی برای آن ها، تاثیر منفی بر اقتصاد کشور کانادا نداشته است بنابراین هر کارگر خارجی باید یک کپی از این سند را برای دریافت ورک پرمیت خود داشته باشد.

خوشبختانه دولت کانادا، قوانینی را در رابطه با نوع برخورد و یا بدرفتاری با نیروی خارجی توسط کارفرمایان وضع کرده است و هدف از انجام این کار این است که افرادی که توسط دولت کانادا استخدام شده اند، مورد سو استفاده قرار نگیرند و مورد اذیت و آزار واقع نشوند.

به طور کلی قوانینی که کشور کانادا برای کارگران خارجی وضع کرده است به صورت زیر می باشد:

 1. کارفرمایان وظیفه دارند تا کارگران تحت پوشش بیمه درمانی خود قرار دهند و سایر خدمات بهداشتی و پزشکی را برای آن ها در نظر بگیرند.
 2. کارفرمایان وظیفه دارند تا دستمزد هر کارگر را در پایان ماه به طور کامل پرداخت نمایند.
 3. کارفرمایان باید آگاهی های لازم را در خصوص تمامی تعهدات کاری به کارگران خود بدهند.
 4. کارفرمایان اجازه ندارند تا هزینه حق استخدامی را از کارگران دریافت کنند.
 5. کارفرمایان حق ندارند تا تهدیدی را بر علیه کارگران خارجی خود اعمال نمایند.
 6. استفاده از تلفن اضظراری برای کارگران الزامی می باشد تا هر گونه سواستفاده کاری که بر آن ها شد، بتوانند به صورت محرمانه گزارش داده و در وزارت کار ثبت نمایند.

میزان حقوق کارگران در کانادا

به طور کلی میزان حقوق یک کارگر در کانادا به طور سالانه در حدود 29.250 دلار کانادا خواهد بود و در هر ساعت 15 دلار کانادا نیز می باشد همچنین میزان حقوق یک کارگر بی تجربه در کانادا به طور حدودی 26.360 دلار کانادا می باشد و برای کارگران باتجربه و باسابقه کاری بالا در حدود 35.100 دلار در سال نیز می باشد.

اما برای تخمین میزان حقوق یک کارگر، شرایط هایی در کانادا وجود دارد که با توجه به این شرایط، میزان حقوق کارگران سنجیده می شود. به طور کلی این شرایط عبارتند از:

 • جنسیت
 • مدرک تحصیلی
 • سوابق کاری
 • نیمه یا تمام وقت بودن کار
 • نوع شغل

میزان حقوق کارگران در کانادا

ساعات کاری در کانادا چگونه است؟

ساعت رسمی کاری در کانادا، 8 ساعت می باشد و در طول یک هفته شامل 40 ساعت کاری می باشد. در صنایع تولیدی میزان ساعت کاری به 50 ساعت کاری می رسد، در واقع هرچقدر که موقعیت شغلی بالاتر باشد، ساعت کاری هم افزایش خواهد داشت. به طور کلی حقوق با توجه به شغل هر فرد متغیر می باشد. در صورتیکه کارگری بخواهد کار اضافی داشته باشد، مبلغ توافقی بین او و کارفرما پرداخت خواهد شد. در برخی از مرکز های کاری، کارفرمایان به کارمندان خود جهت مراجعه به پزشک یا دندان پزشکی، مرخصی ساعتی همراه با حقوق به آن ها می دهند.

قوانین استخدام برای افراد زیر 17 سال در کانادا

از آنجایی که هر کشوری برای استخدام، قوانین مخصوص به خودش را دارد، کشور کانادا هم برای استخدام نیروهای کاری خود، قوانینی را وضع کرده است اما افرادی هستند که سن آن ها زیر سن قانونی است و تمایل به انجام کار دارند بنابراین کشور کانادا قوانینی را برای این افراد وضع کرده است که در ادامه به آن می پردازیم:

 • این افراد، موظف به حضور در مدرسه نباشند.
 • تنها می توانند در شغل هایی مانند تعمیر و نگهداری، حمل و نقل، شرکت های خدماتی، ارتباطات و غیره مشغول به کار شوند.
 • اجازه کار در شغل های سخت مانند معدن و یا غیره را ندارند.
 • براساس قوانین در نظر گرفته شده دولت کانادا، استخدام شوند.

شغل های پر درآمد و کم درآمد در کانادا کدام است؟

یکی از مشاغل پردرآمد در کانادا در بخش های معدن و استخراج و تولید نفت و گاز است همچنین یکی از مشاغل های کم درآمد در کانادا در بخش های خدماتی و کسب و کارهای مربوط به خرده فروشی است.

در ادامه به معرفی شغل های کم درآمد در کانادا می پردازیم:

 • مسئول کانتر غذا در رستوران
 • ظرف شو
 • آشپز های فست فود
 • خدمتکار رستوران
 • پرستار کودک
 • صندوق دار
 • متصدی بار
 • کمک دستیار آشپز
 • متصدی مرکز خدماتی

در کدام شهر های کانادا درخواست برای کارگر بیشتر است؟

کلیه کارگران، به شرط دارا بودن مجوز قانونی کار می توانند در کلیه شهر ها و ایالت های کانادا مشغول به کار شوند اما معمولا در برخی از شهرهای کانادا به نسبت دیگر شهرهای آن، درخواست برای نیروی کارگر بیشتر است. شهر هایی از کانادا مانند ونکوور، کلگری، مونترال، تورنتو، ادمنتون و غیره درخواست برای نیروی کاری کارگر بیشتر می باشد درواقع شهرهای نامبرده به دلیل بالا بودن رشد اقتصادی، دارای فرصت های شغلی گوناگونی برای کار خصوصا برای کارگران می باشد.

در شهر هایی مانند لایرادور، آتلانتیک، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند به دلیل وجود نرخ بیکاری بالا، فرصت های شغلی کمتری وجود دارد.

بیشترین درآمد کارگران در شهرهای ادمنتون و کم ترین درآمد کارگران مربوط به شهر هالیفکس است.

 بیمه کارگران در کانادا

بیمه کاری یا Employment Insurance جزو مهم ترین موارد مهم در قوانین کار و استخدام کارگران است. به طور کلی در همه ی کشورهای جهان، بیمه یک نوع پس انداز برای روزهای از کار افتادگی و یا بیماری است که بسیار حائز اهمیت هم می باشد و در کلیه کشورها به آن اهمیت زیادی داده می شود.

در قوانین کاری کانادا برای بیمه، دو قانون وجود دارد که عبارتند از:

 • بیمه کمک هزینه خاص که مختص به بیماران، کارگزان باردار و یا کارگرانی است که نیاز به نگهداری از بیمار در خانه می باشند.
 • بیمه کمک هزینه پایه که برای کارگرانی است که براساس قانون تعدیل نیرو از کار خود برکنار شده اند.

حق بیمه

قانون عدم تبعیض در کانادا

براساس قانون بشر کانادا، همه ی شرکت های خصوصی و دولتی، شرکت های حمل و نقل، شرکت های پخش، موسسه ها، کارخانه ها، شرکت های توزیع و غیره باید از تمامی قوانین های کار در مورد کارگران تبعیت کنند درواقع رفتارهایی مانند نابرابری در زمینه اشتغال در برابر همه ی کارگران مشغول کار در کانادا الزامی می باشد.

برخی از قوانین های مربوط به عدم تبعیض در کانادا در ذیل آورده شده است که به آن اشاره می کنیم:

 • مهم ترین ملاک های کاری کارگران در کانادا، مهارت های تخصصی و حرفه ای آن ها نیز می باشد.
 • دستمزد کاری کارگران براساس توانمندی های زن و مرد و میزان انجام کار می باشد.
 • در کشور کانادا، فرقی میان سیاه پوست و سفید پوست و یا جنسیت مرد و یا زن وجود ندارد و حقوق، دستمزد، ساعت های کاری و غیره میان آن ها برابر است.

قوانین تعطیلات کاری در کانادا

براساس قوانینی که در کشور کانادا وجود دارد، کارگران در طول یکسال دارای 9 روز تعطیلات رسمی باحقوق می باشند. البته قوانین برای کارگران ایالتی، فدرال، بخش خصوصی و پاره وقت در رابطه با تعطیلات کاری متفاوت است و کارفرماها با توجه به قوانین کار، روزهای کار و تعطیل را انتخاب می کنند.

قوانین در خصوص تعطیلات کاری به شرح ذیل می باشد:

 • کلیه کارگران در کانادا می توانند با اجازه کارفرما، مرخصی بدون حقوق داشته باشند.
 • براساس قوانین ملی در کانادا، کارگران در سایر روزهای تعطیل، اجازه کار را ندارند ولی اگر کارگری تمایل به کار در روزهای تعطیل باشد باید از یک و نیم تا دو برابر حقوق در روز کاری خود را دریافت نماید.
 • براساس قوانین فدرال، نه روز تعطیل رسمی برای کارگران وجود دارد که این تعطیلات شمال کریسمس، روز شکرگزاری، روز کارگر، روز کانادا، روز مموریال، روز باکسینگ، روز ویکتوریا و غیره خواهد بود.

قوانین اضافه کاری در کانادا

اضافه کاری هم در برخی کشورها مانند کانادا وجود دارد و به هر یک ساعت کار اضافه و یا کار بیش از حد معمول، اضافه کاری گفته می شود. کارگرانی که در روزهای تعطیل مشغول به کار می شوند، اضافه کاری برای آن ها در نظر گرفته می شود و اضافه کاری آن ها، 1 و نیم تا 2 برابر از حقوق استاندارد روزانه است. همچنین براساس قوانین کاری در کانادا، مدیران، دندانپزشکان، پزشکان، مهندسان، وکلا، معماران و غیره از دربافت هرگونه اضافه کاری معاف هستند.

قوانین اضافه کاری در کانادا

مرخصی با حقوق در کانادا

براساس قوانین در کانادا، کارگران و سایر نیروهای کاری اجازه دارند تا 2 هفته از سال را مرخصی با حقوق دریافت نمایند همچنین نیروهای کاری در کانادا می توانند از مرخصی های بارداری، مرخصی استعلاجی، مرخصی نگهداری از فرزند و غیره استفاده نمایند.

به طور کلی استفاده از مرخصی با حقوق هم یکسری قوانین مربوط به خودش را در کانادا دارد که این قوانین شامل موارد زیر می باشد:

 • کارگران و سایر نیروهای کار در هر یکسال کار، باید یک تا دو روز مرخصی با حقوق را داشته باشند.
 • کارگرانی که سه سال متوالی برای یک کارفرما کار می کنند، اجازه این را دارند تا سه هفته مرخصی بدون حقوق را داشته باشند.
 • اگر نیروی کار یا کارگری حدودا یک سال بیکار باشد، میزان مرخصی با حقوق آن، برابر با ماه هایی است که به کار مشغول بوده است.
جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل مهاجرت در تهران کلیک کنید

کلام آخر

درصد بسیار زیادی از افرادی که ساکن کشور کانادا هستند، از زندگی در آن راضی هستند زیرا زندگی در کانادا از رفاه و امکانات نسبی برخوردار است و  امنیت بسیار بالایی را دارد همچنین برای افرادی که نیروی کاری توانمندی هستند و یا دارای مهارت و تخصص خاصی هستند، زندگی در آن دارای مزیت بالایی است.

درواقع کشور کانادا سیاست جمعیتی خود را براساس نیروی خارجی خود تعیین نموده است و از نیرو های کاری خارجی استقبال می کند به همین دلیل است که هرساله، درخواست برای دریافت ویزای کار به نسبت سایر ویزاهای دیگر بیشتر است و اکثر نیروهای خارجی در تلاش هستند تا بتوانند در شغل های متفاوت در این کشور مشغول به کار شوند و از مزایا و امکانات شغلی در این کشور استفاده نمایند. کشور کانادا و زندگی در آن، دارای مزیت های بسیار خوبی می باشد و اگر به عنوان نیروی کاری در این کشور مشغول به کار شوید، می توانید زندگی همراه با رفاه نسبی را داشته باشید.

اگر قصد مهاجرت از طریق کار را به کشور کانادا دارید، باید بدانید که، کشور کانادا هر ساله مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می کند مشاغلی مانند کارگری تا مشاغلی با فناوری بالا مانند مهندسین نرم افزار، صنایع و غیره می باشد که براساس موقعیت زندگی و مالی که دارید می توانید بهترین روش مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید.

از آنجایی که در کشور کانادا نرخ بیکاری پایین است بنابراین دولت کانادا اعلام کرده است که تا چندین سال آینده حدود یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد بنابراین نیاز به نیروی کاری و نیروی ماهر خارجی نیاز این کشور خواهد بود، خصوصا نیاز به نیروی کارگر بسیار زیاد می شود و دولت کانادا برای حمایت از کارگران و در آمد آن ها، حمایت هایی را در نظر گرفته است. در این مقاله به بررسی درآمد شغل کارگری در کانادا می پردازیم و شرایط مربوط به استخدام کارگر را در این کشور بررسی می کنیم تا با آگاهی کامل تری بتوانید برای درخواست ویزای کاری اقدام نمایید و با هر شغل و حرفه ای در این کشور مشغول به کار شوید و از امکانات شغلی بهره مند شوید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا