وکلاوکیل خانواده

لیست 5 تا از بهترین وکیل خانواده در رشت ⚖️【آپدیت 1402】

خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی در جامعه است و با فرزندان، به واحد بزرگتری تقسیم می شود. تمام تلاش خانواده، حفظ تداوم و رشد آن در جامعه است، اما گاهی وجود برخی اختلافات و مشکلات باعث می شود که واحد خانواده دچار سستی شود، بنابراین زوجین تصمیم به طلاق یا جدایی گرفته و به ادامه زندگی مشترک خود پایان می دهند.در این مقاله قصد داریم تا تا لیستی از 5 تا از بهترین وکیل خانواده در رشت را معرفی کنیم تا در مدت زمان کمتری به وکلا مراجعه کرده و بتوانید وکیل موردنظرخود را انتخاب کنید.

وکیل خانواده با بهره گیری از دانش و تخصص خود در رابطه با قوانین خانوادگی به زوجین کمک می کند تا پرونده هرچه زودتر به نتایج مطلوب رسیده و حکم نهایی دادگاه صادر شود، بنابراین در انتخاب بهترین وکیل خانواده، باید تحقیق و بررسی صورت گیرد یا به سایت های حقوقی معتبر مراجعه کرده و مجوز وکیل موردنظرتان را بررسی کنیدتا انتخاب درستی داشته باشید.

اهمیت داشتن وکیل خانواده

حضور یک وکیل خانواده در هنگام مواجه شدن با مشکلات خانوادگی یک معجزه محسوب می شود، البته این موضوع  برای وکلایی صدق می کند که کاربلد و متخصص باشد و تجربه بسیار خوبی در دعاوی های خانوادگی داشته باشد. یک وکیل خانواده مجرب دارای  تخصص، دانش و مهارت های حقوقی بالایی است و با بهره گیری از تبصره های حقوقی، در تلاش است تا از موکل خویش دفاع کند و پرونده را به نفع او به اتمام برساند. وکیل خانواده، با بهره گیری از قدرت و تسلط کلامی و با داشتن مدارک و مستندات مهم از موکل خود، در برابر قاضی از او دفاع کرده تا رای دادگاه را به نفع موکلش اش تغییر دهد. درواقع وکلا حکم نماینده و حامی موکلان را به عهده دارند و در صورت عدم حضور موکل، می توانند به جای او در دادگاه حاضر شوند و از او دفاع کنند.

بهترین وکیل خانواده در رشت

یکی از دغدغه های زوجین به هنگام مواجه شدن با مشکلات خانوادگی در شهر رشت، داشتن بهترین وکیل در رشت می باشد. در واقع یک وکیل خانواده زمانی می تواند لقب بهترین را به خود بگیرد که دارای اطلاعات به روز باشد و بر مباحث فقهی و شرعی تسلط و تمرکز کامل داشته باشد، زیرا یکی از مواردی که در موضوعات خانوادگی اهمیت فراوان دارد دانستن موضوعات فقهی و شرعی می باشد، همچنین وکیل خانواده علاوه بر داشتن اطلاعات و دانش بروز حقوقی، باید از تجربه و سوابق بسیار خوبی برخوردار باشد و در کارنامه وکالتی خود، پرونده های موفق زیادی وجود داشته باشد تا مردم و مراجعه کنندگان بتوانند به او اعتماد کنند.

وکیل خانواده باید در مورد دانش روانشناسی شناخت کامل داشته باشد تا در جهت داشتن ارتباط موثر بتواند به موکلینش کمک کرده و در جلسات مشاوره راهنمای زوجین باشد و به آن ها تسلی خاطر ببخشد.

🥇 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: دعاوی خانواده، حضانت، ارث، نفقه، جهیزیه
📝 خدمات: مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: %90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: بر اساس سختی پرونده

جلال آزادبخت

بهترین وکیل ملکی در رشت

وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت است و دارای سابقه بسیار بالا در امور وکالتی هم می باشد. ایشان دارای تجربیات بسیار خوبی در دعاوی های مختلف وکالتی مانند ملکی، مالی، کیفری، تجاری، خانوادگی و غیره را برعهده دارد و تمام تلاشش را می کند تا بتواند پرونده های موکلین را در مدت زمان محدودی به اتمام برساند و موجب رضایت موکلینش شود. آقای جلال آزادبخت به عنوان بهترین وکیل ملکی در رشت شناخته شده است و همچنان در این شهر مشغول به فعالیت می باشد.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 13 سال سابقه و تخصص در امور وکالتی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09113365126

آدرس: رشت، خیابان حافظ، چهارراه پور سینا، ساختمان ۸۱۶، طبقه چهارم، واحد سوم

زهرا احمدزاده

بهترین وکیل خانواده در رشت

وکیل پایه یک دادگستری در استان گیلان در شهر رشت می باشد. ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده در رشت معرفی شده است و به دلیل سوابق بالای کاری و سابقه درخشانی که دارد مورد توجه موکلین و مردم واقع شده است. خانم زهرا احمدزاده با بیانی خوب و تسلط کلامی بالا مورد اعتماد و اطمینان مراجعه کنندگان واقع گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کار در امور وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۱۳۴۹۲۱۸۲

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی (پارک شهر)، نرسیده به میدان دفاع مقدس، جنب سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

فاطمه خورسند

بهترین وکیل خانواده در رشت

وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت می باشد و در دعاوی های مختلف وکالتی مانند خانواده، کیفری، مالی، تجاری، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت می باشد. ایشان با تلاش و کوشش توانسته است تا به عنوان بهترین وکیل خانواده در رشت شناخته شود و مورد اعتماد و اطمینان مردم واقع گردد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09112359751

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، ابتدای تختی، کوچه بنفشه، واحد هشتم

صادق پنجه ای

بهترین وکیل خانواده در رشت

وکیل پایه یک دادگستری در رشت می باشد و در سازمان ها و شرکت های معتبر به عنوان وکیل و مشاوره حقوقی در حال فعالیت است. آقای صادق پنجه ای در حوزه های مختلف وکالت اعم از خانوادگی، کیفری، ملکی، مالی، ثبتی و غیره تخصص و مهارت بسیار خوبی دارد و مشاوره های حضوری و غیرحضوری در مورد انواع دعاویها را انجام می دهد. ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده در رشت توسط مردم معرفی گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه کار وکالت
 • کارشناس فقه و حقوق اسلامی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111361300

آدرس: استان گیلان، شهر شفت، خیابان ولیعصر، رخ شهید زگللاب

حسن احمدی

بهترین وکیل خانواده در رشت

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر رشت در حال فعالیت حقوقی است. ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده در رشت در حال فعالیت است و کارنامه وکالتی درخشان و پرونده های موفق بسیار زیادی را برعهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق قضایی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111374577

آدرس: رشت، خیابان حاجی آباد، ساختمان گاندی، طبقه سوم

جرائم دعاوی خانواده

جرائم هایی وجود دارد که مربوط به دعاوی خانواده می باشد. به چندین مورد از این جرائم اشاره می کنیم:

 1. خودداری کردن از وظایف حضانت: در صورت خودداری کردن از وظایف و قوانین که برای حضانت درنظر گرفته شده است، جریمه های نقدی و در صورت تکرار آن، مجازات هایی درنظر گرفته می شود. وکیل خانواده در مواجه شدن با این شرایط، می تواند تقاضای واگذاری حضانت به شخص دیگری را داشته باشد.
 2. ترک کردن انفاق: اگر مرد توانایی مالی داشته باشد و نفقه زن را به او پرداخت نکند، به مجازات محکوم می شود.
 3. فریب دادن در ازدواج: اگر مرد یا زن در ازدواج، به هر علتی دیگری را فریب دهد، فریب در ازدواج صوذت گرفته است و به مجازات محکوم خواهد شد. مجازات برای فریب در ازدواج، از شش سال تا دوسال خواهد بود.
 4.  فرار از ادای دین: انتقال مال با انگیزه فرار از دین یا به هر علت دیگری، مجازات نقدی یا حبس تعزیری را در پی خواهد داشت و در صورتی که فرد انتقال گیرنده مال، دانسته اقدام به این کار کرده باشد به عنوان شریک جرم محسوب می شود.
 5. انکار در زوجیت: اگر کسی ادعا یا انکار در زوجیت خود را داشته باشد و خلاف آن ثابت شود مجازات برای او درنظر گرفته شده که این مجازات یا نقدی یا حبس تعزیری می باشد.
مطالب پیشنهادی: بهترین وکیل طلاق در رشت

موضوعات مشاوره وکیل خانواده

مشکلات خانوادگی دلایل های مختلفی دارد و وکیل خانواده با برگزاری جلسات مشاوره به زوجین و ارائه راهکارها و راه حل های مفید، به آن ها کمک کرده تا مشکلات خود را در مدت زمان محدودی حل و فصل کنند. مهم ترین و بیشترین موضوعاتی که یک وکیل خانواده به مراجعینش مشاوره می دهد عبارتند از:

  • اعتیاد زوجین
  • تفاوت های فرهنگی
  • عدم درک یکدیگر
  • ازدواج مجدد
  • سوظن داشتن به یکدیگر
  • مشکلات و مسائل فرهنگی
  • ازدواج اجباری
  • اختلافات سنی زیاد
  • بدخلقی و خشونت
  • ناسازگاری در زندگی
  • مشکلات جنسی
  • دخالت دیگران در زندگی زناشویی

وظایف وکیل خانواده در رشت

وکیل خانواده برای موفق شدن در پرونده های خانوادگی که بسیار حساس هم می باشد وظایفی دارد که موظف است تا این وظایف را به درستی انجام دهد. وکیل خانواده موظف است تا یک جلسه اولیه مشاوره با موکل خود داشته باشد و در مورد پرونده و شرایط فعلی آن توضیحاتی را به موکلش دهد زیرا برخی پرونده ها درجه سختی و پیچیدگی در آن ها بیشتر است و امکان زمانبر شدن در آن ها هم وجود دارد، به همین دلیل با بررسی کلی پرونده و شرح شرایط پرونده، موکل می تواند تصمیم نهایی خود را برای اخذ وکیل خانواده بگیرد.

وکیل خانواده با ارائه راهکارهای مناسب، موظف است تا پرونده را در جهت مثبت به پیش ببرد و سپس از موکل درخواست اسناد و مدارک لازمه را داشته باشد تا آن ها را ضمیمه پرونده اش کند و سپس به دادگاه ارائه نماید. همچنین هرچقدر که لایحه دفاعیات وکیل بهتر و قوی تر باشد در موفق بودن پرونده به نفع موکل تاثیرات بیشتری را در پی خواهد داشت.

با دراختیار گذاشتن وکالت نامه از طرف موکل به وکیل خود، وکیل خانواده مجوز این را دارد تا هر آنچه را که برای یک پرونده لازم است را عملی کرده و یا حتی می تواند در صورت عدم حضور موکل، به جای او در جلسات حضور پیدا کند. در زیر به شرح کلی وظایف وکیل خانواده می پردازیم:

 • یکی از مهم ترین اهداف او دفاع از موکل خود در دادگاه است
 • به موقع در تمامی جلسات دادگاه شرکت می کند
 • در صورت نیاز، از موکل می خواهد تا حتما در دادگاه حضور داشته باشد
 • بهترین دادخواست و لایحه دفاعیه را برای دادگاه آماده می کند
 • تمامی ماده ها و تبصره های مربوط به پرونده موکل را بررسی می کند
 • مرحله به مرحله موکل را در جریان روند اجرایی پرونده قرار می دهد
 • گزارش کار در مورد شرایط فعلی پرونده و روند اجرایی آن را برای موکل بازگو می کند
 • بهترین مدارک و مستندات را برای ارائه به دادگاه ارائه می دهد
 • پیگیری مستمر و مداوم در مورد پرونده را انجام می دهد
 • قبل از هر جلسه از دادگاه، با موکل خود صحبت کرده تا به نتیجه کلی برسند
 • در صورت نیاز، از موکل می خواهد تا جلسه حضوری باهم داشته باشند
 • سوالاتی را که در بهتر شدن روند اجرایی پرونده تاثیرگذار است را از موکل می پرسد
 • و در نهایت از موکل بخواهد تا با او همراه باشد تا بهترین رای برای او صادر گردد

هزینه حق الوکاله وکیل خانواده در رشت

وکیل خانواده با بررسی وضعیت فعلی پرونده و میزان سختی کار، هزینه حق الوکاله را اعلام می کند و اجازه می دهد تا موکل برای اخذ یا در اختیار داشتن وکیل خانواده، تصمیم خود را بگیرد. عواملی که در هزینه پرونده وکالتی تاثیرگذار است شامل، سختی کار و میزان زمانبر بودن پرونده می باشد که معمولا با بررسی کلی پرونده توسط وکیل در جلسات اولیه مشاوره، این هزینه به صراحت توسط وکیل خانواده بیان می شود. بنابراین وکلا یک قیمت ثابت برای شغل و کار وکالتی خود ندارند و هزینه حق الوکاله هر وکیلی متغیر می باشد.

در صورتیکه موکل توانایی مالی را برای اخذ وکیل نداشته باشد، می تواند از وکیل تسخیری یا رایگان استفاده کند. وکیل تسخیری یا رایگان موظف است تا تمامی خدمات وکالتی را به صورت رایگان به موکل خود ارائه دهد و در مقابل آن هیچ گونه هزینه ای دریافت نکند.

کلام آخر

معمولا زوجینی که به وکیل خانواده مراجعه می کنند دارای شرایط روحی بسیار بدی هستند زیرا مشکلاتی که در زندگی شخصی آن ها ایجاد شده است سبب شده است تا اختلافات و مشکلات بین آن ها  عمیق تر شود و ادامه زندگی برایشان سخت باشد خصوصا اگر زوجین فرزند داشته باشند باعث می شود تا فرزندان از لحاظ روحی آسیب ببینند، بنابراین وکلا وظیفه سنگینی را در این شرایط دارند زیرا علاوه بر اینکه باید از لحاظ روانشناسی بر موکل کار کنند بلکه باید تلاش کنند تا پرونده وکالتی خانوادگی را در جهت مثبت به پیش ببرند.

وکیل خانواده موظف است تا با خلق و خوی خوب خود و داشتن ارتباط موثر، از موکل بخواهد تا مشکلات را به راحتی برای او توضیح داده و ترس و یا خجالتی در این شرایط نداشته باشد زیرا در مشکلات خانوادگی، گاها باعث می شود تا بیان و شرح جزییات به اصل ماجرا کمک بسیار زیادی کند سپس باعث می شود تا وکیل راهکارهای بهتری را در جهت به انجام رساندن پرونده اجرایی کند. بنابراین انتخاب یک وکیل خانواده حاذق و موفق از مهم ترین عواملی است که در حل مشکلات خانوادگی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

4/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا