وکلاوکیل خانواده

لیست 5 تا از بهترین وکیل خانواده در رشت ⚖️【آپدیت 1402】

خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی در جامعه است و با فرزندان، به واحد بزرگتری تقسیم می شود. تمام تلاش خانواده، حفظ تداوم و رشد آن در جامعه است، اما گاهی وجود برخی اختلافات و مشکلات باعث می شود که واحد خانواده دچار سستی شود، بنابراین زوجین تصمیم به طلاق یا جدایی گرفته و به ادامه زندگی مشترک خود پایان می دهند.در این مقاله قصد داریم تا تا لیستی از 5 تا از بهترین وکیل خانواده در رشت را معرفی کنیم تا در مدت زمان کمتری به وکلا مراجعه کرده و بتوانید وکیل موردنظرخود را انتخاب کنید.

وکیل خانواده با بهره گیری از دانش و تخصص خود در رابطه با قوانین خانوادگی به زوجین کمک می کند تا پرونده هرچه زودتر به نتایج مطلوب رسیده و حکم نهایی دادگاه صادر شود، بنابراین در انتخاب بهترین وکیل خانواده، باید تحقیق و بررسی صورت گیرد یا به سایت های حقوقی معتبر مراجعه کرده و مجوز وکیل موردنظرتان را بررسی کنیدتا انتخاب درستی داشته باشید.

اهمیت داشتن وکیل خانواده

حضور یک وکیل خانواده در هنگام مواجه شدن با مشکلات خانوادگی یک معجزه محسوب می شود، البته این موضوع  برای وکلایی صدق می کند که کاربلد و متخصص باشد و تجربه بسیار خوبی در دعاوی های خانوادگی داشته باشد. یک وکیل خانواده مجرب دارای  تخصص، دانش و مهارت های حقوقی بالایی است و با بهره گیری از تبصره های حقوقی، در تلاش است تا از موکل خویش دفاع کند و پرونده را به نفع او به اتمام برساند. وکیل خانواده، با بهره گیری از قدرت و تسلط کلامی و با داشتن مدارک و مستندات مهم از موکل خود، در برابر قاضی از او دفاع کرده تا رای دادگاه را به نفع موکلش اش تغییر دهد. درواقع وکلا حکم نماینده و حامی موکلان را به عهده دارند و در صورت عدم حضور موکل، می توانند به جای او در دادگاه حاضر شوند و از او دفاع کنند.

بهترین وکیل خانواده در رشت

یکی از دغدغه های زوجین به هنگام مواجه شدن با مشکلات خانوادگی در شهر رشت، داشتن بهترین وکیل در رشت می باشد. در واقع یک وکیل خانواده زمانی می تواند لقب بهترین را به خود بگیرد که دارای اطلاعات به روز باشد و بر مباحث فقهی و شرعی تسلط و تمرکز کامل داشته باشد، زیرا یکی از مواردی که در موضوعات خانوادگی اهمیت فراوان دارد دانستن موضوعات فقهی و شرعی می باشد، همچنین وکیل خانواده علاوه بر داشتن اطلاعات و دانش بروز حقوقی، باید از تجربه و سوابق بسیار خوبی برخوردار باشد و در کارنامه وکالتی خود، پرونده های موفق زیادی وجود داشته باشد تا مردم و مراجعه کنندگان بتوانند به او اعتماد کنند.

وکیل خانواده باید در مورد دانش روانشناسی شناخت کامل داشته باشد تا در جهت داشتن ارتباط موثر بتواند به موکلینش کمک کرده و در جلسات مشاوره راهنمای زوجین باشد و به آن ها تسلی خاطر ببخشد.

وکیل خانواده

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده
مطالب مشابه: جهت مشاهده بهترین وکیل مهریه در رشت کلیک کنید

المیرا آسوبار

الهام آسوبار

سرکار خانم الهام آسوبار، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در استان گیلان می باشد. ایشان داور حرفه ای مرکز توسعه حل اختلاف، با مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و  دارای ۱۸ سال سابقه در امر وکالت در پرونده های متعدد به عنوان وکیل برتر می باشند. خانم الهام آسوبار در طول دوران وکالت، علاوه بر دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده، امور وکالتی بانکها و‌ شرکتها را نیز عهده دار بوده اند .

حوزه فعالیت ایشان عبارت است از :

۱. پرونده های حقوقی من جمله (چک و سفته، اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه و‌ اجور  معوقه، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال و‌ یا فسخ قراردادها و‌ یا اسناد رسمی، قرادا مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، دعاوی مرتبط با ارث، ابطال رای داور و …)

۲ . پرونده های ملکی مانند (الزام به تنطیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک‌ مشاع، تخلیه ملک اعم از مسکونی، تجاری و‌ تعدیل اجاره بها و سرقفلی و …)

۳ . پرونده های خانواده از جمله (مطالبه مهریه، ترک انفاق، مطالبه نفقه زوجه و فرزند، حضانت، تمکین، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج‌ یا زوجه، اثبات نسب، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت واقعه نکاح و …)

۴. پرونده های کیفری با موضوعات (اختلاس، کلاهبرداری، جعل و‌ استفاده از سند مجعول، مزاحمت، توهین و فحاشی، افترا، قذف، تهدید، خیانت در امانت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و …)

۵ . و‌ کلیه پرونده ها مربوط به امور بانکی و‌ شرکت ها

شماره تماس: 09121021394

آدرس: گیلان، رشت، بلوار نامجو، روبروی کلینیک امام سجاد، پلاک۵۸۱، طبقه اول


شکوفه خرم آبادی

شکوفه خرم آبادی
سرکار خانم شکوفه خرم آبادی، بهترین وکیل طلاق و وکیل پایه یک دادگستری در رشت می باشد و فارغ التحصیل از رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد انزلی که دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری از سال 1389 می باشد و از همان سال، وکالت خود را آغاز نموده و یکی از بهترین وکلای رشت به حساب می آید.
ایشان با وکالت تخصصی در دعاوی خانواده به ویژه طلاق از طریق مراجع قضایی و اجرای ثبت با استفاده از دانش و تجربه در مدت وکالتش، توانسته نتیجه مطلوبی برای پرونده های موکلین را کسب کند.
پیگیری و همچنین باز گرداندن حقوق تضییع شده موکلین با کمترین هزینه در سریعترین زمان از خصوصیات بارز کاری ایشان است
ایشان به عنوان بهترین وکیل رشت در زمینه خانواده و به ویژه طلاق آماده ارائه خدمات حقوقی در حوزه استان گیلان می باشند

شماره تماس: 

آدرس: رشت، سبزه میدان، ورودی استاد سرا، کوچه مهتاب، ساختمان درافشان، طبقه ۲، واحد ۸


انسیه یوسف پور

انسیه یوسف پور

سرکار خانم انسیه یوسف پور، کارشناس حقوق دانشگاه گیلان و کارشناس ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان می باشد. ایشان نگارش مقاله در روزنامه اطلاعات، فصلنامه کانون وکلای دادگستری گیلان، سایت نورمگز تحت عنوان جبران مالی زیان غیرمالی ناشی از نقض قرارداد، ترجمه مقاله قاعده مقابله با خسارت در حقوق قرارداد هند را برعهده دارد.

سوابق و تخصص:

 • سابقه ی ۶ سال وکالت
 • قبول پرونده و ارائه ی مشاوره در مسائل خانواده از جمله: طلاق، مهریه، نفقه و غیره
 • پرونده های حقوقی از جمله اثبات مالکیت، فسخ قرارداد، دعاوی تصرف و غیره
  دعاوی کیفری از جمله جعل، کلاهبرداری، فروش مال غیر، ضرب و جرح و غیره

شماره تماس: 09112909434 – 1332262938

آدرس: رشت، میدان لاکانی (دفاع مقدس)، ابتدای بلوار حافظ، جنب بانک رفاه، عمارت لاکانی، طبقه دوم، واحد ششم، دفتر وکالت انسیه یوسف پور

همه روزه به جز روزهای پنجشنبه و روزهای تعطیل از ساعت ۵/۵ الی ۸/۵ شب


فاطمه آذریون

گروه وکلای پیشداد

سرکار خانم فاطمه آذریون وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای گیلان به شماره ۱۱۹۴- کارشناسی ارشد حقوق خصوصی – دبیر کمیسیون ارزیابی شکایات کانون وکلا – مشاور حقوقی شرکتها

سوابق کاری:

 1. صفر تا صد پرونده های حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده، تجاری، شهرداری و غیره
 2. با بیش از ده سال سابقه و تجربه کار حقوقی وکالت
 3. قبولی دعاوی ملکی(اثبات مالکیت، خلع ید، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به اخذ پایان کار و صورت مجلس تفکیکی و غیره)
 4. پذیرش دعاوی کیفری( کلاهبرداری، قتل، انتقال مال غیره خیانت در امانت، افتراء، توهین، ضرب و جرح و غیره)
 5. دعاوی تجاری( ثبت شرکتهای تجاری، قراردادهای مالی و غیره)
 6. پرونده های شهرداری (تخلفات ساختمانی، تخریب، کمیسیون ماده ۱۰۰، کمیسیون ماده 77)
 7. دعاوی خانواده(مهریه، نفقه، طلاق، تمکین و غیره)
 8. مطالبه اسناد تجاری( چک، سفته، رسید دعاوی و غیره)
 9.  موفقیت در ۹۰ درصد پرونده ها با مشاوره تخصصی و وکالت تخصصی
 10. بررسی و پیگیری پرونده به صورت متعدد و همراهی موکل تا زمان صدور حکم قطعی
 11. جمع آوری ادله محکم به نفع موکل برای گرفتن نتیجه عادلانه در دعاوی
 12. ارائه لایحه دفاعیه قوی و موثر و کاربردی جهت (اخذ حقوق تضییع شده موکل)

شماره تماس: 09113174185

(لطفا قبل از انجام هر پرداختی، از مشاوره تلفنی حرفه ای و رایگان ما بهره مند شوید)

آدرس: رشت، حاجی آباد، روبروی پارکینگ بزرگ خیابان سپهدار، ساختمان داماش

(همه روزه از ساعت 9 صبح الی 9 شب)


فاطمه خورسند

فاطمه خورسند

وکیل پایه یک دادگستری در شهر رشت می باشد و در دعاوی های مختلف وکالتی مانند خانواده، کیفری، مالی، تجاری، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت می باشد. ایشان با تلاش و کوشش توانسته است تا به عنوان بهترین وکیل خانواده در رشت شناخته شود و مورد اعتماد و اطمینان مردم واقع گردد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس:

آدرس: رشت


حسن احمدی

حسن احمدی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر رشت در حال فعالیت حقوقی است. ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده در رشت در حال فعالیت است و کارنامه وکالتی درخشان و پرونده های موفق بسیار زیادی را برعهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق قضایی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 

آدرس: رشت

جرائم دعاوی خانواده

جرائم هایی وجود دارد که مربوط به دعاوی خانواده می باشد. به چندین مورد از این جرائم اشاره می کنیم:

 1. خودداری کردن از وظایف حضانت: در صورت خودداری کردن از وظایف و قوانین که برای حضانت درنظر گرفته شده است، جریمه های نقدی و در صورت تکرار آن، مجازات هایی درنظر گرفته می شود. وکیل خانواده در مواجه شدن با این شرایط، می تواند تقاضای واگذاری حضانت به شخص دیگری را داشته باشد.
 2. ترک کردن انفاق: اگر مرد توانایی مالی داشته باشد و نفقه زن را به او پرداخت نکند، به مجازات محکوم می شود.
 3. فریب دادن در ازدواج: اگر مرد یا زن در ازدواج، به هر علتی دیگری را فریب دهد، فریب در ازدواج صوذت گرفته است و به مجازات محکوم خواهد شد. مجازات برای فریب در ازدواج، از شش سال تا دوسال خواهد بود.
 4.  فرار از ادای دین: انتقال مال با انگیزه فرار از دین یا به هر علت دیگری، مجازات نقدی یا حبس تعزیری را در پی خواهد داشت و در صورتی که فرد انتقال گیرنده مال، دانسته اقدام به این کار کرده باشد به عنوان شریک جرم محسوب می شود.
 5. انکار در زوجیت: اگر کسی ادعا یا انکار در زوجیت خود را داشته باشد و خلاف آن ثابت شود مجازات برای او درنظر گرفته شده که این مجازات یا نقدی یا حبس تعزیری می باشد.
مطالب پیشنهادی: بهترین وکیل طلاق در رشت

موضوعات مشاوره وکیل خانواده

مشکلات خانوادگی دلایل های مختلفی دارد و وکیل خانواده با برگزاری جلسات مشاوره به زوجین و ارائه راهکارها و راه حل های مفید، به آن ها کمک کرده تا مشکلات خود را در مدت زمان محدودی حل و فصل کنند. مهم ترین و بیشترین موضوعاتی که یک وکیل خانواده به مراجعینش مشاوره می دهد عبارتند از:

  • اعتیاد زوجین
  • تفاوت های فرهنگی
  • عدم درک یکدیگر
  • ازدواج مجدد
  • سوظن داشتن به یکدیگر
  • مشکلات و مسائل فرهنگی
  • ازدواج اجباری
  • اختلافات سنی زیاد
  • بدخلقی و خشونت
  • ناسازگاری در زندگی
  • مشکلات جنسی
  • دخالت دیگران در زندگی زناشویی

وظایف وکیل خانواده در رشت

وکیل خانواده برای موفق شدن در پرونده های خانوادگی که بسیار حساس هم می باشد وظایفی دارد که موظف است تا این وظایف را به درستی انجام دهد. وکیل خانواده موظف است تا یک جلسه اولیه مشاوره با موکل خود داشته باشد و در مورد پرونده و شرایط فعلی آن توضیحاتی را به موکلش دهد زیرا برخی پرونده ها درجه سختی و پیچیدگی در آن ها بیشتر است و امکان زمانبر شدن در آن ها هم وجود دارد، به همین دلیل با بررسی کلی پرونده و شرح شرایط پرونده، موکل می تواند تصمیم نهایی خود را برای اخذ وکیل خانواده بگیرد.

وکیل خانواده با ارائه راهکارهای مناسب، موظف است تا پرونده را در جهت مثبت به پیش ببرد و سپس از موکل درخواست اسناد و مدارک لازمه را داشته باشد تا آن ها را ضمیمه پرونده اش کند و سپس به دادگاه ارائه نماید. همچنین هرچقدر که لایحه دفاعیات وکیل بهتر و قوی تر باشد در موفق بودن پرونده به نفع موکل تاثیرات بیشتری را در پی خواهد داشت.

با دراختیار گذاشتن وکالت نامه از طرف موکل به وکیل خود، وکیل خانواده مجوز این را دارد تا هر آنچه را که برای یک پرونده لازم است را عملی کرده و یا حتی می تواند در صورت عدم حضور موکل، به جای او در جلسات حضور پیدا کند. در زیر به شرح کلی وظایف وکیل خانواده می پردازیم:

 • یکی از مهم ترین اهداف او دفاع از موکل خود در دادگاه است
 • به موقع در تمامی جلسات دادگاه شرکت می کند
 • در صورت نیاز، از موکل می خواهد تا حتما در دادگاه حضور داشته باشد
 • بهترین دادخواست و لایحه دفاعیه را برای دادگاه آماده می کند
 • تمامی ماده ها و تبصره های مربوط به پرونده موکل را بررسی می کند
 • مرحله به مرحله موکل را در جریان روند اجرایی پرونده قرار می دهد
 • گزارش کار در مورد شرایط فعلی پرونده و روند اجرایی آن را برای موکل بازگو می کند
 • بهترین مدارک و مستندات را برای ارائه به دادگاه ارائه می دهد
 • پیگیری مستمر و مداوم در مورد پرونده را انجام می دهد
 • قبل از هر جلسه از دادگاه، با موکل خود صحبت کرده تا به نتیجه کلی برسند
 • در صورت نیاز، از موکل می خواهد تا جلسه حضوری باهم داشته باشند
 • سوالاتی را که در بهتر شدن روند اجرایی پرونده تاثیرگذار است را از موکل می پرسد
 • و در نهایت از موکل بخواهد تا با او همراه باشد تا بهترین رای برای او صادر گردد

هزینه حق الوکاله وکیل خانواده در رشت

وکیل خانواده با بررسی وضعیت فعلی پرونده و میزان سختی کار، هزینه حق الوکاله را اعلام می کند و اجازه می دهد تا موکل برای اخذ یا در اختیار داشتن وکیل خانواده، تصمیم خود را بگیرد. عواملی که در هزینه پرونده وکالتی تاثیرگذار است شامل، سختی کار و میزان زمانبر بودن پرونده می باشد که معمولا با بررسی کلی پرونده توسط وکیل در جلسات اولیه مشاوره، این هزینه به صراحت توسط وکیل خانواده بیان می شود. بنابراین وکلا یک قیمت ثابت برای شغل و کار وکالتی خود ندارند و هزینه حق الوکاله هر وکیلی متغیر می باشد.

در صورتیکه موکل توانایی مالی را برای اخذ وکیل نداشته باشد، می تواند از وکیل تسخیری یا رایگان استفاده کند. وکیل تسخیری یا رایگان موظف است تا تمامی خدمات وکالتی را به صورت رایگان به موکل خود ارائه دهد و در مقابل آن هیچ گونه هزینه ای دریافت نکند.

هزینه حق الوکاله وکیل خانواده در رشت

کلام آخر

معمولا زوجینی که به وکیل خانواده مراجعه می کنند دارای شرایط روحی بسیار بدی هستند زیرا مشکلاتی که در زندگی شخصی آن ها ایجاد شده است سبب شده است تا اختلافات و مشکلات بین آن ها  عمیق تر شود و ادامه زندگی برایشان سخت باشد خصوصا اگر زوجین فرزند داشته باشند باعث می شود تا فرزندان از لحاظ روحی آسیب ببینند، بنابراین وکلا وظیفه سنگینی را در این شرایط دارند زیرا علاوه بر اینکه باید از لحاظ روانشناسی بر موکل کار کنند بلکه باید تلاش کنند تا پرونده وکالتی خانوادگی را در جهت مثبت به پیش ببرند.

وکیل خانواده موظف است تا با خلق و خوی خوب خود و داشتن ارتباط موثر، از موکل بخواهد تا مشکلات را به راحتی برای او توضیح داده و ترس و یا خجالتی در این شرایط نداشته باشد زیرا در مشکلات خانوادگی، گاها باعث می شود تا بیان و شرح جزییات به اصل ماجرا کمک بسیار زیادی کند سپس باعث می شود تا وکیل راهکارهای بهتری را در جهت به انجام رساندن پرونده اجرایی کند. بنابراین انتخاب یک وکیل خانواده حاذق و موفق از مهم ترین عواملی است که در حل مشکلات خانوادگی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

4.3/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا