دانستنی های حقوقیوکلا

بهترین وکیل مهریه در رشت ⚖️【آپدیت 1403】

پرونده های مهریه دارای اهمیت بسیار زیادی است زیرا دارای ارزش مالی می باشد و به نوعی دعوی مالی محسوب می شود. در این مقاله به بررسی ویژگی ها و شناخت بیشتر بهترین وکیل مهریه در رشت می پردازیم که در این زمینه دانش و تجربه کافی را به همراه دارند. بهترین وکیل مهریه در رشت باید به طور کامل از جزییات پرونده های خانواده و مالی آگاهی کامل داشته و به تمامی قوانین مربوط به آن ها تسلط و تمرکز داشته باشد بنابراین وکلایی که در این زمینه، فعالیت مستمر و تجربه ی بالایی نداشته اند، انتخاب خوبی نمی باشند.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

چگونه باید مهریه ام را دریافت کنم

در گذشته، خانم ها برای مطالبه مهریه شان باید از طریق دادگاه و اداره اجرای ثبت این کار را انجام می دادند. اما اخیرا مطالبه مهریه فقط از طریق اداره اجرای ثبت قابل انجام است. بدین صورت است که خانم ها با به در دست داشتن مدارک هویتی خود و مدارک ازدواج، به دفتر خانه ای که ازدواجشان در آنجا ثبت شده است مراجعه کرده و سپس براساس سند ازدواجی که دارند، مهریه را وصول می کنند.

اداره اجرای ثبت، استعلام از دارایی های منقول و غیر منقول آقا که به صورت سندی و یا ترک برگ است را با توجه به میزان مهریه خانم در نظر گرفته و سپس اموال آقا را توقیف می نمایند. بنابراین خانم ها برای مطالبه مهریه، نیازی به مراجعه دادگاه نداشته و از طریق اداره اجرای ثبت می توانند اقدام نمایند.

چگونه باید مهریه ام را دریافت کنم

بهترین وکیل مهریه در رشت

برای گرفتن مهریه در رشت، تنها دغدغه ای که به وجود می آید این است که بهترین وکیل مهریه در رشت را چگونه بشناسم و چگونه می توان به وکیلی اعتماد کرد که بتوان در این خصوص راهنمایی های لازمه را از او داشت.

بهترین وکیل در رشت کسی است که با قوانین مهریه و دعاوی خانوادگی کاملا آشنایی داشته و تسلط کامل را در این زمینه داشته تا بتواند به صورت کاملا قانونی، مهریه را از مرد اخذ کرده و بهترین راه و روش ها را به زوجه نشان دهد و او را در این زمینه راهنمایی کند.

نکته ای که در هنگام اخذ مهریه برای زوجه مهم می باشد، زمان است. وکیل مهریه باید با استفاده از استراتژی های مناسب و راهکارهای درست، بتواند تا در مدت زمان محدودی و بدون تلف شدن وقت، مراحل اخذ مهریه را انجام داده و سپس مهریه را از مرد طلب و یا اموال او را توقیف کند زیرا در صورت زمانبر شدن این موضوع، مرد می تواند اموالش را به شخص دیگری منتقل کند.

یک وکیل مهریه خوب و مجرب، موظف است تا تمامی سوالات موکلش را در این خصوص پاسخ دهد و به آن ها کمک کند و همچنین در انجام این پروسه صبر و تحمل بالایی داشته باشد. وکیل مهریه، از زمان اجرای مراحل مهریه تا انتهای مراحل که شامل مزایده است، می تواند اقدام به ثبت اموال توقیف شده کرده، حتی اگر موکل حضور نداشته باشد.

جهت مشاهده لیست 10 تا از بهترین وکیل طلاق در رشت کلیک کنید

مشاوره با وکیل مهریه در رشت

برای گرفتن مهریه نیاز به طی کردن مراحل و پروسه ای است که باید به درستی انجام شود. در این شرایط نیاز است تا خانم ها با یک وکیل مهریه خوب در رشت صحبت کنند و یک مشاوره حقوقی حرفه ای با آن ها داشته باشند. زیرا این پروسه به دلیل ارزش مالی که دارد نیاز است تا کسی باشد که با قوانین مهریه آشنایی  داشته باشد تا بتواند حق خانم را از شوهرش گرفته و به او کمک کند.

بنابراین توصیه می شود تا در هنگام تصمیم برای گرفتن مهریه، به یک وکیل خوب و مجرب مهریه مراجعه نمایید و از او مشاوره بخواهید.

اهمیت نقش وکیل مهریه در رشت

پروسه اخذ مهریه می تواند قدری زمانبر و سخت باشد اما این پروسه اگر توسط یک فرد متخصص که با قوانین مهریه آشنایی داشته باشد، به راحتی قابل انجام است. اگر مرد دارای اموالی باشد و حقوقی هم داشته باشد و یا گردش حساب بانکی خوبی را داشته باشد، می توان با اخذ بهترین وکیل مهریه در رشت حق خود را در این خصوص بگیرید، زیرا مهریه جزو اموالی است که مرد از زمان جاری شدن حکم عقد نکاح، باید آن را به زن پرداخت کرده و یا وظیفه دارد که به او پرداخت کند.

معمولا درخواست مهریه، با به وجود آمدن اختلاف بین زوجین، توسط زن انجام می شود که مرد می تواند پرداختن مهریه را به صورت اقساطی تعیین کرده و سپس بپردازد.

به طور کلی با اخذ یک وکیل مهریه برای مهریه خود، کارها و مراحل انجام کار سریعتر انجام می پذیرد و زودتر به حق خود خواهید رسید.

ویژگی های بهترین وکیل مهریه در رشت

هر وکیل مهریه ای که موفق است، دارای ویژگی هایی می باشد که سبب می شود تا او به عنوان بهترین وکیل در رشت شناخته شده و مراجعین به او اعتماد کرده  و سپس پرونده خانوادگی یا مهریه خود را به او واگذار کنند.

بنابراین به ویژگی های بهترین وکیل مهریه در رشت می پردازیم تا بهتر بتوانید این وکلا را شناخته و به آن ها اعتماد کنید:

 1. تحصیلات عالی در زمینه دعاوی خانوادگی داشته باشد
 2. تجربه و سوابق کاری در زمینه قوانین خانوادگی و مهریه داشته باشد و از تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد
 3. قدرت کلامی بالا داشته باشد تا بتواند در برابر قاضی، دفاعیات خوبی را از موکلش داشته باشد. بیشترین پرونده های موفق، درصد زیادی از آن به قدرت کلامی وکیل وابسته است
 4. اخلاق مداری خوب یکی از ویژگی های مهمی است که یک وکیل در حوزه ی کاری وکالت خود باید داشته باشد
 5. پیگیری مستمر پرونده از جانب وکیل، در روند مثبت پرونده و پیش بردن مراحل اجرایی آن، تاثیر بسزایی خواهد داشت
 6. بروز نگهداشتن اطلاعات وکیل به دلیل احتمال تغییرات در قوانین حقوقی یا مهریه، سبب می شود تا در روند حل پرونده های خانوادگی یا مهریه تاثیرگذار باشد
 7. داشتن صبر در حوزه وکالت و انجام روال کاری وکیل، تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت
 8. آگاهی و شناخت مسائل روانشناسی و روانشناختی داشته باشد زیرا در دعاوی خانوادگی و مهریه، درصدی از مشاوره ها با موکلین، به دانش روانشناسی خوب بستگی دارد زیرا خیلی از موکلین در این شرایط دارای آسیب های روحی و روانی هستند و در این شرایط نیاز به کمک حامی دارند

چگونه اموال همسرم را در رشت استعلام کنم

در برخی مواقع، خانم ها از اموال همسرشان اطلاع ندارند و نمی دانند که چگونه باید اموال همسرشان را استعلام کنند. قبل از هرچیزی باید این موضوع را یادآور شد که اموال به دو صورت منقول و غیر منقول که شامل ماشین، خانه، زمین، مغازه و غیره است و یا به صورت حساب بانکی یا سهام بورس هستند که برای مطالبه کردن این اموال، می توان از طریق اداره اجرای ثبت اقدام کرد که این کار قدری زمانبر می باشد و ممکن است در طی این مدت، آقا کلیه اموالش یا بخشی از آن را به شخص دیگری منتقل کند. بنابراین یکی از نگرانی های خانم این است که در این شرایط باید چه کرد. توصیه می شود که در این شرایط، از بهترین وکیل مهریه در رشت کمک بگیرید. وکیل مهریه می تواند به صورت سریع، اموال مرد را استعلام گرفته و روال کلی پرونده را با توجه به قوانین، در اختیار گرفته و توقیف اموال آقا را انجام دهد.

نتیجه استعلام ملک و املاک مرد، از طریق سازمان ثبت اسناد امکان پذیر است و نتیجه حساب بانکی هم از طریق بانک مرکزی قابل انجام است. برای افرادی هم که سهام بورس خریداری کرده اند، برای استعلام می توان، از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام کرد که گرفتن تمامی این استعلام ها می تواند توسط یک وکیل خوب مهریه انجام گردد.

استعلام اموال همسر

چگونگی اخذ مهریه بدون طلاق

شاید این سوال برای خیلی از خانم ها مطرح باشد که آیا امکان اخذ مهریه بدون طلاق وجود دارد… در پاسخ به این سوال می توان گفت که بله امکان اخذ مهریه برای خانم هایی که حتی حکم طلاق برایشان جاری نشده است وجود دارد و طلاق و مهریه هیچ ربطی به یکدیگر ندارند.

پس خانم ها می توانند هر زمانی که بخواهند مهریه خود را مطالبه کنند و در کنار همسرشان هم زندگی کنند. گاهی هم پیش می آید که صیغه طلاق جاری شده است و خانم مهریه اش را از همسرش دریافت نکرده است بنابراین در این شرایط می تواند، هر زمان که لازم دانست از همسرش مهریه اش را مطالبه کند.

نکته ای که لازم است تا در این قسمت به آن پرداخته شود این است که در اکثریت خانواده های ایرانی در هنگام ازدواج و یا قبل از آن، موضوع وصول و یا بخشیدن مهریه مطرح می شود اما باید این را دانست که مهریه فقط در زمان طلاق قابل وصول می باشد.

جهت مشاهده لیست 10 تا از بهترین وکیل در چالوس کلیک کنید

مراحل کاری وکیل مهریه برای موکل

 • ارائه مشاوره های حرفه ای و تخصصی به صورت حضوری، تلفنی یا آنلاین توسط وکیل مهریه با موکل خویش
 • امکان ممنوع الخروج کردن مرد از طریق اجرا شدن مهریه
 • ارائه گزارش کار و بررسی وضعیت پرونده توسط وکیل به موکل
 • مزایده گذاشتن اموال مرد توسط وکیل (در صورت تمایل زن)
 • حضور وکیل در اداره اجرای ثبت و گرفتن استعلام اموال مرد
 • تنظیم وکالت نامه از طریق سامانه ثنا
مزایای اخذ وکیل مهریه
 1. تسریع در امور حقوقی مربوط به مهریه مانند توقیف اموال مرد
 2. تجربه کافی و تسلط داشتن به تمامی مراحل و قوانین مهریه و ثبت
 3. تنظیم لایحه دفاعیه قوی و دفاع از موکل از دادگاه
 4. عدم رفت و آمد به شهر دیگر توسط موکل، در صورتی که محل سکونت و عقد در یک جا نباشد که این کار توسط وکیل انجام می شود
 5. حضور وکیل به عنوان نماینده موکل در دادگاه
 6. بالا رفتن احتمال موفقیت و اخذ مهریه

مزایای اخذ وکیل مهریه

مدارک لازم برای به اجرا گذاشتن مهریه
 • مدارک هویتی شامل کارت ملی، شناسنامه
 • سند ازدواج
 • نامه دفترخانه مربوط به سند ازدواج
 • نامه دفترخانه ای که صیغه عقد در آن جاری شده است
 • عضویت در سامانه ثنا
نکاتی مهم در خصوص مهریه

نکاتی مهم در خصوص مهریه و قوانین آن وجود دارد که بهتر است از آن آگاهی پیدا کرده و سپس اقدام به درخواست مهریه کنید. این نکات مهم عبارتند از:

 • مهریه بعد از فوت مرد به زن تعلق می گیرد و باید به او پرداخت شود
 • مهریه باید ارزش مالی داشته باشد مانند پول، سکه، ماشین، طلا، زمین، ملک و غیره
 • مواردی مانند خیانت زن یا روابط نامشروع، هیچ تاثیری در پرداخت نکردن مهریه ندارد . حتی اگر خیانت و روابط نامشروع زوجه هم ثابت شود، باز هم طبق قانون حق دارد تا مهریه اش را دریافت کرده و مهریه هم به او تعلق خواهد گرفت
 • پرداخت مهریه، بر هر بدهی دیگری برتری دارد و قابل دریافت است، یعنی به این صورت که اول باید مهریه زن پرداخت شود و بعد سایر بدهی های دیگری که مرد دارد پرداخت شود
 • مهریه به ارث می رسد و وراث می توانند از طریق سهم الارث خود، مهریه را مطالبه کنند.
 • انواع مهریه باید به صورت کاملا قانونی و شرعی باشد
 • میزان مهریه در زمان عقد نکاح امکان پذیر است و بعد از آن این امکان وجود ندارد. به عنوان مثال اگر در زمان عقد نکاح مبلغی برای مهریه تعیین شده باشد و بعد از ازدواج به هر دلیلی تصمیم به افزایش مهریه بگیرید، این امکان وجود نخواهد داشت زیرا مهریه فقط در زمان عقد مورد حمایت قانون خانواده است
 • اگر که مالی که به عنوان مهریه تعیین شده است به مرد تعلق نداشته باشد در هنگام اخذ مهریه، اجازه آن از مالک لازم است

کلام آخر

درست است که ازدواج یک امر غیر مالی است ولی به دنبال آن آثار مالی زیادی را در پی دارد و مهریه یک حقوق مالی محسوب شده که جزو حق و حقوق زن می باشد و در هنگام جاری شدن عقد برای زن به وجود می آید و مرد موظف به پرداخت آن می شود.

مهریه دارای انوع مختلفی است و  قوانین مختلفی برای پرداخت آن می باشد که لازم است در خصوص آن اطلاعاتی داشته باشیم. موضوعاتی که امروز در دعاوی خانوادگی خیلی از اهمیت زیادی برخوردار است، مبحث مهریه است و پرداختن آن و شرایط آن لازمه دانستن است که در این مقاله به آن اشاره داشته ایم.

در کنار تمامی این مسائل، انتخاب یک وکیل مهریه خوب، مزایای زیادی را در پی خواهد داشت و به روال و اجرای پرونده مهریه کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا