دانستنی های حقوقی

چگونه از شاتل شکایت کنم؟ ⚖️【آپدیت 1403】

شکایت از شاتل که یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت پر سرعت در ایران است، به شیوه های مختلفی انجام می شود. در این خصوص ممکن است مواردی مانند شماره پشتیبانی شاتل، شماره پشتیبانی شاتل تهران و پشتیبانی آنلاین شاتل مطرح شوند. به دلیل کم بودن سرعت اینترنت در ایران و نبود زیرساخت ها، امکان بروز اختلال در خدمات این نوع شرکت ها وجود دارد. به همین دلیل شکایات زیادی در این زمینه مطرح می شوند.

خدمات اینترنت پر سرعت ADSL و یا اینترنت بی سیم وای فای در کنار خدماتی مانند هاستینگ، دامنه اینترنتی و … از طرف شرکت شاتل ارائه می شوند. در مورد تلفن همراه خدمات به صورت پیش پرداخت و پس پرداخت نیز ارائه می شود. مواردی مانند کاهش سرعت اینترنت یا قطعی آن از دلایل اصلی شکایت از شرکت شاتل می باشند. گاهی نیز امکان صدور صورتحساب اشتباه برای مشتریان وجود دارد که در این خصوص نیز ممکن است شکایاتی مطرح شوند.

اگر شما نیز با این مشکلات روبرو هستید و قصد دارید از ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود شکایت کنید، می توانید با بهترین وکیل در غرب تهران مشورت کنید. در صورتی که وکیل با این نوع پرونده ها آشنا باشد می تواند کمک بیشتری به شما کند. به همین دلیل ما در سایت وکیل از ما سعی داریم که بهترین وکلا را در حیطه کاری مرتبط به شما معرفی کنیم.

معرفی شرکت شاتل و خدمات آن

به منظور شکایت از شاتل باید در خصوص خدمات آن آگاهی بیشتری داشته باشیم. شاتل یک شرکت ارائه دهنده اینترنت پر سرعت است که خدمات گسترده ای را در این زمینه در کل کشور ارائه می دهد. صدها نیرو در بخش های مختلف این شرکت در حال ارائه خدمات به مشتریان هستند. این شرکت سهم بزرگی در ارائه خدمات اینترنت پر سرعت ADSL در کشور دارد.

برای استفاده از اینترنت پر سرعت این شرکت باید به آدرس اینترنتی shatel.ir مراجعه کنید و نسبت به دریافت خدمات مورد نظر اقدام کنید. بسیاری از مشکلات پیش آمده ناشی از سرویس های شاتل از طریق تماس با پشتیبانی آنلاین یا تلفنی حل می شوند. گاهی نیز پیگیری از این طریق نتیجه ای در پی ندارد و فرد مجبور می شود که از شیوه های دیگری استفاده کند. مثلا سامانه 195 بدین منظور طراحی شده است؛ اما متاسفانه نظارتی روی آن نیست!

روش های دیگری نیز برای شکایت از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی مانند شاتل وجود دارد؛ ولی قبل از آن باید به دلایل اصلی شکایت علیه این شرکت اشاره کنیم.

معرفی شرکت شاتل و خدمات آن

دلایل شکایت از شرکت شاتل

برخی از مشتریانی که از خدمات شرکت شاتل استفاده می کنند از خدمات آن راضی نیستند و قصد دارند از آن شکایت کنند. مواردی که در خصوص آن ها بیشتر شکایات ثبت می شوند، عبارتند از:

  • کاهش سرعت اینترنت و یا قطعی آن: در بیشتر مواقع مشتریان با مشکل قطعی یا کاهش سرعت اینترنت پر سرعت مواجه می شوند.
  • عدم سرویس دهی و خدمات: بروز مشکلات فنی در شرکت شاتل می تواند موجب عدم سرویس دهی و خدمات شود.
  • خدمات و سرویس دهی نامناسب: ارائه خدمات ناقص یا نامناسب از دیگر دلایل شکایت از شاتل است.
  • صدور صورتحساب اشتباه: صدور صورتحساب مالی اشتباه از دیگر دلایل شکایت از شاتل می باشد.

هر کدام از مواردی که ذکر شد ممکن است دلیل شکایت از شرکت شاتل باشند. در این راستا بخش پشتیبانی شاتل می تواند اولین گزینه برای طرح شکایت باشد.

روش های شکایت از شاتل از طریق سایت آن

شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی مانند شاتل شیوه های مختلفی را برای ثبت شکایت را در اختیار مشتریان قرار می دهند. با مراجعه به سایت به آدرس shatel.ir می توانید یکی از شیوه ها را انتخاب کنید. در صورتی که شما از مشتریان شاتل باشید حتما یک اکانت و حساب کاربری در سایت دارید. از این طریق امکان ثبت تیکت برای حل مشکل وجود دارد.

همچنین شما می توانید از طریق تماس با شماره سراسری ۹۱۰۰۰۰۰۰ با پیش شماره ۰۲۱ شکایت خود را مطرح کنید. همچنین می توانید متن شکایت خود را از طریق ایمیل sales [at] shatel [dot] ir شرکت شاتل ارسال کنید.

پشتیبانی آنلاین نیز از دیگر روش ها برای طرح شکایت از شاتل است که روش بهتری برای رسیدگی سریع تر به شکایت می باشد. یک فرم ارسال پیام نیز در قسمت ارتباط با ما سایت وجود دارد که امکان شرح شکایت و توضیحات از آن طریق نیز ممکن است. مراجعه حضوری به دفتر شاتل نیز از دیگر شیوه ها است که آدرس شرکت در هر شهری متفاوت می باشد.

روش های شکایت از شاتل از طریق سایت آن

شکایت از شاتل از طریق سامانه 195

یکی از روش های شکایت از شاتل، سامانه 195 است که در بالا نیز به آن اشاره شد. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این سامانه را به منظور رسیدگی به شکایت در خصوص اینترنت خانگی و اپراتور های تلفن همراه ارائه کرده است. به همین دلیل مشتریان شرکت شاتل نیز می توانند شکایات خود را از طریق این سامانه ثبت کنند.

بیشتر مشتریان تمایل دارند که از این طریق شکایت خود را ثبت کنند. باید به این نکته دقت کنید که به دلیل عدم نظارت روی این سامانه، ممکن است روند رسیدگی به شکایات نیز با مشکل روبرو باشد.

 مشکلاتی مانند عدم پاسخگویی، طولانی شدن زمان پاسخ دهی به شکایات، عدم حل مشکل و عدم دسترسی به اطلاعات درست و کافی در این سامانه وجود دارند. به همین دلیل نمی توان چندان روی این روش برای شکایت از شاتل حساب کرد.

کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص شکایت از شاتل صحبت کردیم. بدین منظور روش های مختلفی وجود دارند که می توانید آنها را انتخاب کنید. به عنوان مثال از طریق پشتیبانی سایت شاتل امکان ثبت شکایت وجود دارد. همچنین روش های دیگری مانند استفاده از سامانه 195 برای ثبت شکایت فراهم است.

اغلب این سامانه نمی تواند به صورت دقیق به مشکل شما رسیدگی کند؛ زیرا در این خصوص نظارتی وجود ندارد. بهتر است قبل از طرح شکایت، با مراجعه به سایت از طریق روش های مختلف، ثبت شکایت را بررسی کنید. شماره تلفن، پشتیبانی آنلاین و فرم تماس با ما می توانند در زمینه شکایت از شاتل کاربردی باشند.

4.3/5 - (3 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم. حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت وکیل از ما در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند. سپاسگذارم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا