وکلاوکیل کیفری

معرفی 10 تا از بهترین وکیل کیفری قم ⚖️【آپدیت 1403】

پرونده های کیفری دارای اهمیت زیادی می باشند و جزو تخصصی ترین پرونده ها محسوب می شوند. پس انتخاب یک وکیل متخصص و خبره می تواند به پیشبرد یک پرونده کمک  بسیار زیادی کند. یک وکیل کیفری به عنوان یک پشتوانه دفاعی برای موکلین محسوب می شود و می تواند آرامش خاطر را برای آنان تا انتهای پرونده به همراه داشته باشد. در این مقاله می خواهیم در رابطه با وکیل کیفری در شهر قم صحبت کنیم. در شهر قم هم مانند دیگر شهرها، تعداد پرونده های کیفری بسیار زیاد است و انتخاب بهترین وکیل قم بسیار پر اهمیت می باشد، خصوصا اگر موضوع دعاوی در رابطه با امور کیفری باشد پس باید این امور را به بهترین وکیل کیفری قم سپرد، زیرا پرونده های کیفری به دلیل تخصصی بودن، باید به افراد کار بلد واگذار شوند تا وکلا با تخصص و مهارتی که دارند پرونده را با موفقیت به اتمام برسانند. در ماده 35 قانون اساسی در دادگاه ها، طرفین دعوی، حق این را دارند که برای خود یک وکیل انتخاب کنند تا با کمک وکلا، مشاوره و راهنمایی شوند و بتوانند تصمیم درستی بگیرند.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

خصوصیات یک وکیل موفق کیفری

بهترین و موفق ترین وکیل کیفری، کسانی هستند که علاوه بر تسلط بر موضوعات مرتبط بر فعالیت خود، به موضوعات کیفری هم تسلط کامل داشته باشند تا بتوانند به موکلین خود درباره مسائل مختلف کیفری کمک کنند. قوانین جزایی وجود دارد که وکلا در پرونده های کیفری با آنان سر و کار دارند  این قوانین، قوانینی هستند مانند مبارزه با مواد مخدر، آیین دادرسی کیفری، قاچاق کالا و ارز، مجازات قانون اسلامی و سایر قوانین جزایی دیگر.

همچنین یک وکیل کیفری خوب و کار بلد علاوه بر تجربه و تخصص کافی در پرونده های کیفری باید در شاخه های قضایی مانند حقوق اداری و مبانی هم مهارت داشته باشد جدای از مهرت های کاری، یک وکیل خوب باید جسارت و شجاعت کافی را داشته باشد و صبوری را هم در حل مسائل کاری خویش به کار ببرد. باید به این نکته توجه داشت که برخی از پرونده ها، با توجه به شرایط و موضوعی که دارند ممکن است کش دار شوند، بنابراین یکی از وظایف وکیل در این راستا، پیگیری های ممتد و پیوسته برای هر پرونده می باشد زیرا با پیگیری های مداوم وکیل است که می توان به نتایج  خوبی رسید و در نهایت یک وکیل کیفری مجرب، باید در مورد مسائل روانشناختی و روانشناسی هم اطلاعات داشته باشد تا بتواند از لحاظ روحی به مراجعه کنندگان خویش کمک کند.

خصوصیات یک وکیل موفق کیفری

مهدی رضازاده

وکیل مهدی رضا زاده

آقای مهدی رضازاده، وکیل پایه یک دادگستری در قم و مشاورحقوقی، از وکلای قوه قضائیه قم، با 17سال سابقه وکالت در تمام امور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی فقه و حقوق اسلامی، یکی از وکلای نمونه قم می‌توان معرفی کرد. با انتخاب وکیل رضازاده، برای دعاوی حقوقی می‌توان تاثیر مثبتی در روند و مسیر قانونی پرونده داشت. وی در مدت فعالیت حقوقی خود توانسته با پشتکار در رسیدگی به پرونده‌های موکلین، برخورد و رفتار حرفه‌ای و مناسب با موکلین، فن بیان و نفوذ کلام، به عنوان یکی از وکلای برتر قم بعنوان یک وکیل حرفه‌ای و مسئولیت پذیر شناخته شود.

فعالیت ایشان در دعاوی متعددی است همچون:

 • پرونده‌های حقوقی: (قراردادها، چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا ابطال اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 • پرونده‌های ملکی: (اراضی موات، اراضی ملی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)
 • پرونده‌های کیفری: (کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و…)
 • پرونده‌های خانواده: (ترک انفاق، مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

جهت اعطای وکالت به آقای مهدی رضازاده، یکی از وکلای خوب شهر قم با اطلاعات زیر با ایشان در تماس باشید:

شماره همراه: 09123536467
آدرس: قم، خیابان هفتم تیر، کوچه اول، ساختمان پزشکان میلاد، طبقه زیرزمین، واحد 2

احمد جمالی

احمدجمالی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در زمینه های مختلف وکالتی در شهر قم مشغول به کار می باشد. ایشان تخصص در دعاوی ملکی، کیفری، ثبتی، خانواده و غیره را دارد و هم اکنون در حال فعالیت در شهر قم می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

تماس: 09163686979

آدرس: قم، خیابان باجک، کوچه ۲۲، پلاک ۳۹۲

محسن برهانی

محسن برهانی

ایشان وکیل پایه یک دادگستری می باشد و درحال حاضر در شهر قم مشغول به فعالیت وکالتی است. همچنین سابقه موفقیت ده ها پرونده وکالتی را در شهر قم به عهده دارد و قبول دعاوی در زمینه های کیفری، حقوقی، ملکی، خانوادگی را عهده دار است.

 • مشاور حقوقی
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران

تماس: 09121510700

آدرس: قم، خیابان شهید منتظری، نبش کوی بیست و چهارم، پلاک 2

مرتضی مقدس

 

مرتضی مقدس

وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد و دارای کارنامه درخشان و سابقه کاری بالایی در زمینه وکالتی می باشد. ایشان قبول دعاوی در زمینه کیفری، حقوقی، خانواده، ثبتی و غیره را به عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مدرس دانشگاه آزاد قم
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۹۲۵۲۸۰۶۳

آدرس:  قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد۸

هاشم زمانی

هاشم زمانی

ایشان به عنوان بهترین وکیل کیفری قم و همچنین وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد و همچنان در این شهر مشغول به فعالیت است و قبول دعاوی در زمینه های ثبتی، ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی را عهده دار است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی حقوق قضائی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۲۵۲۴۲۳۰

آدرس: قم، میدان مطهری، خیابان مولوی، نرسیده به بیمارستان گلپایگانی، کوچه۶، پلاک ۱

حسن کاظمی

حسن کاظمی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در حال حاضر در شهر قم مشغول به فعالیت هستند و تخصص در زمینه های وکالتی همچون حقوقی، ثبتی، خانواده، کیفری و املاک را به عهده دارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

تماس: 09123520213

آدرس: قم، خیابان دورشهر، نبش کوچه ٢٨، ساختمان بعثت، طبقه اول ، واحد ۵

عبدالمجید باقری

عبدالمجید باقری

وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد و دارای پرونده های موفق وکالتی و سابقه بالا در این زمینه است. ایشان در زمینه های وکالتی همچون کیفری، حقوقی، ثبتی، ملکی و غیره در حال فعالیت می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوق قضائی
 • مشاور حقوقی

تماس: 09197461710

آدرس: قم، دورشهر، کوچه دوازدهم، پلاک هشتنم، طبقه 4

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی

نفیسه جباری

وکیل پایه یک دادگستری و با تجربه کاری بالایی که در شهر قم داشته اند باعث رضایت موکلین شده است و به عنوان بهترین وکیل کیفری قم در بین مردم  شناخته شده اند. ایشان در زمینه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

تماس: 09122537081

آدرس: قم، ۴۵ متری صدوق، بین کوچه ۱ و ۳، پلاک۷۵

محمد علی موحدی

محمد علی موحدی

وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد و در زمینه های مختلف حقوقی در شهر قم مشغول به فعالیت است. ایشان در زمینه دعاوی های مختلف مانند ثبتی، حقوقی، کیفری، خانواده و غیره مشغول به فعالیت می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

تماس: ۰۹۱۲۵۵۱۵۷۸۶

آدرس: قم، بلوار امین، کوچه پنجاه و سوم، نبش فرعی، پلاک دوازدهم، طبقه سوم

تعداد وکیل کیفری برای هر پرونده

حق داشتن وکیل، یک امر ضروری می باشد و براساس ماده 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در تمامی محکمه ها، هر دو طرف حق این را دارند که برای خود وکیل اختیار کنند اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که طبق ماده 385 قانون اساسی، در برخی پرونده ها انتخاب چند وکیل مانعی ندارد و هریک از طرفین می توانند سه وکیل کیفری اختیار کنند. پرونده هایی مانند تجاوز به عنف از این دسته می باشد.

تحصیلات یک وکیل کیفری خوب

یک وکیل کیفری خوب، باید دارای مهارت و تحصیلات تخصصی در مسائل کیفری باشد و به کلیه قوانین از جمله آیین دادرسی کیفری، قانون مجازات اسلامی و دیگر قوانین مرتبط با موضوعات کیفری آگاه باشد تا بتواند به درستی از حق و حقوق موکلش دفاع کند.

وکیل رایگان یا تسخیری 

هر شخص حق این را دارد تا بتواند وکیلی را اختیار کند اما چناچه شخصی به هر دلیلی توانایی مالی برای اخذ وکیل را نداشته باشد، می تواند از وکیل رایگان یا تسخیری استفاده نماید. در کلیه پرونده های کیفری به دلیل تخصصی بودن پرونده و اهمیت جرم، نیاز به یک وکیل کیفری از واجبات است، تا وکیل با تخصص و تصمیم گیری درست، بتواند در کوتاه ترین زمان، پرونده را به نتیجه برساند. پرونده های کیفری به دلیل اینکه با جان و مال و آبروی افراد ارتباط مستقیم دارندجزو پرونده های مهم محسوب می شوند و انتخاب وکیل و مشاوره با او می تواند در پیشبرد پرونده تاثیر بسزایی داشته باشد.

چگونگی طرح شکایت کیفری

در جرائم کیفری اگر فردی مرتکب خطایی شود و این خطا از نظر قانون جرم محسوب شود، طبق قانون مجازات اسلامی، قاضی رسیدگی کرده و برای آن جرم، مجازات تعیین می کند که به آن شکایت کیفری می گویند. هر شکایت کیفری، توسط وکیل کیفری در یک فرمی نوشته می شود و توسط وکیل تنظیم می گردد و سپس این شکایت، خطاب به ریاست دادسرا و کسی که از او شکایت دارید مطرح می گردد و سپس محل و زمان  وقوع جرم و دلیل اثبات دعوی خود را در شکایت مطرح کرده و با پیوست به دادسرا تحویل می دهید. بعد از انجام این مراحل، پرونده برای تحقیقات اولیه ارسال می شود و به دستور مقام قضایی بررسی می شود، سپس پرونده به یکی از شعبه های دادیاری ارسال می شود تا شکایت بررسی شود و در نهایت با سه موضوع قرار مجرم، منع تعقیب و موقوف تعقیب مواجه خواهید شد.

تفاوت دعاوی کیفری و حقوقی

 1. در دعاوی کیفری هر شکایت در هر برگه جداگانه تنظیم می گردد ولی در دعاوی حقوقی شکایت باید در برگه مخصوص دادخواست حقوقی تنظیم گردد و اگر در برگه مخصوص نباشد مورد قبول دادگاه نمی باشد.
 2. در پرونده های کیفری خصوصا پرونده هایی مانند زنا و یا کلاهبرداری، حتی اگر شاکی پرونده رضایت دهد پرونده خاتمه پیدا نمی کند ولی در پرونده های حقوقی، رضایت شاکی منجر به ختم پرونده می شود.
 3. در شکایات کیفری به فرد شکایت کننده شاکی و به طرف مقابل او متشاکی یا متشکی عنه گفته می شود ولی در شکایات حقوقی به شکایت کننده خواهان و به طرف مقابل او خوانده گفته می شود.
 4. در پرونده های کیفری پس از اینکه جرم متهم اثبات شد، دادگاه او را مجازات مقرر به قانون می کند ولی در پرونده های حقوقی، خوانده باید حقوق فرد زیان دیده یا (خوانده) را جبران نماید.

کلام آخر

در شهر قم هم مانند دیگر شهرها موضوعات کیفری و پرونده های کیفری وجود دارد. دلیل مهم بودن  پرونده های کیفری، ارتباط مستقیم با جان و مال و حیثیت و آبروی اشخاص است. از این رو کمک گرفتن از یک وکیل مجرب و متخصص و با تجارب فراوان در این زمینه، می تواند کمک شایانی در این امر داشته باشد و  باعث می شود آرامش خاطر را به موکلش بدهد و درنهایت پرونده را هم با موفقیت و در مدت زمان اندک به پایان برساند. بنابراین با مراجعه به موسسات حقوقی در شهر قم و پرس و جو از افراد قابل اعتماد و همچنین بررسی آمار پرونده های وکلا در این خصوص، می توان بهترین وکیل کیفری قم را به راحتی پیدا کرد و امور وکالتی را به این اشخاص سپرد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا