وکلا

لیست 10 تا از بهترین وکیل ایران ⚖️【آپدیت 1402】

یکی از دغدغه های مردم در هنگام مواجه شدن با مشکلات حقوقی در حوزه های مختلف، پیدا کردن بهترین وکیل می باشد. خصوصا در ایران که نیاز به بهترین وکیل در ایران الزامی می باشد زیرا ممکن است حداقل برای یک بار هم که شده است درگیر مشکلات ملکی، کیفری، خانوادگی، طلاق، ثبتی و غیره شویم، بنابراین نیاز به کسی داریم تا پرونده های حقوقی را بهترین شکل ممکنه مدیریت کند. با وجود پیچیده بودن پرونده ها و زمانبر بودن آن ها، تنها یک وکیل خوب و خبره است که می تواند پرونده های حقوقی را به پیش ببرد و دفاعیات خیلی خوبی را در دادگاه به عمل آورد و از ضررهای مالی موکل جلوگیری به عمل آورد.

اخذ وکیل در پرونده های حقوقی سبب می شود تا مشکلات حقوقی حل شده و پرونده با موفقیت همراه شود، زیرا وکلا، با بهره گیری از دانش و تخصص خود و مطالعه زیادی که دارند از قوانین و تبصره های حقوقی، آگاهی کامل دارند و می توانند بهترین استراتژی ها و راهکارها را به موکلینشان ارائه دهند و به آن ها کمک کنند.

با مطالعه در این مقاله، در مورد مسائل حقوقی و روش ها و راهکارهای مفید برای حل مشکل خود آگاه خواهید شد و همچنین با معرفی لیست بهترین وکیل در ایران، بهتر می توانید تا وکیل های ایران را شناخته و امورحقوقی خود را به آن ها واگذار کنید. وکلای معرفی شده، جزو بهترین وکیل در تهران هم شناخته و معرفی شده اند.

ویژگی های بهترین وکیل در ایران

وکالت یکی از مشاغلی است که نیاز به تجربه و مهارت بسیار بالایی دارد. یک وکیل موفق و خبره، وکیلی است که بتواند به تمامی قوانین و تبصره های حقوقی در زمینه های مختلف، تسلط و تمرکز کافی داشته باشد تا با مواجه شدن با مشکلات مختلف حقوقی، بهتر بتواند آن ها را حل کرده و به موکلینش در این زمینه کمک کند. وکلای خبره و موفق در ایران، معمولا دارای سوابق و کارنامه درخشان وکالتی می باشند و سابقه موفقیت در پرونده های زیادی را داشته اند، بنابراین اعتماد و اطمینان به آن ها به راحتی انجام می پذیرد، همچنین وکیلی که دارای تحصیلات بسیارخوب آکادمیک باشد و مطالعه زیادی در زمینه های حقوقی داشته باشد، دارای دانش و آگاهی بیشتری در دعاوی های مختلف حقوقی می باشد.

در کنار موضوعات کاری که یک وکیل موفق باید دارای تخصص و مهارت باشد، موضوع اخلاقی یک وکیل هم در کارش بسیار مهم می باشد. یک وکیل در شغل خود، باید دارای صبر و تحمل بالایی باشد و خلق و خوی خوبی را داشته باشد، زیرا شغل وکالت دارای زمختی و سرسختی زیادی می باشد و در این مسیر نیاز است تا وکلا آرامش خود را حفظ کرده و صبور باشند تا بهتر بتوانند به کار موکلین خود رسیدگی کنند.

نکته ای که وجود دارد این است که در انتخاب بهترین وکیل در ایران، دقت بیشتری داشته باشید و به این موضوع که یک وکیل هزینه بیشتری نسبت به سایر همکارانش می گیرد و کار بهتری برای متقاضی انجام می دهد، نباشید زیرا گاهی ممکن است یک وکیل با حق الوکاله کم، از وکیلی که هزینه حق الوکاله اش خیلی بیشتر است، کاربلد تر و حرفه ای تر باشد. بنابراین ملاک انتخابی وکیلتان برای پرونده خود، سوابق خوب، تحصیلات بالا، اخلاق مداری و ویژگی های دیگری که یک وکیل موفق باید داشته باشید را عهده دار باشد.

مطالب مشابه: لیست 10 تا از بهترین وکیل زن در تهران

هزینه وکیل در سال 1401

یکی از دغدغه های مراجعه کنندگان بعد از انتخاب وکیل، هزینه حق الوکاله وکلا می باشد و هر متقاضی به این موضوع فکر می کند که آیا توانایی پرداخت هزینه وکیل را خواهم داشت و یا هزینه حق الوکاله وکلا چقد است. در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه حق الوکاله در وکلا، قیمت ثابتی ندارد و معمولا هر وکیلی بنا به نوع پرونده و کاری که انجام می دهد، هزینه متفاوتی از موکلین می گیرد.

مثلا برخی پرونده ها، دارای سختی و پیچیدگی های زیادتری نسبت به سایر پرونده ها می باشند و یا برخی پرونده ها، زمان زیادی را از وکیل گرفته و ممکن است به طور کلی زمانبر باشند. بنابراین وکیل مربوطه، با بررسی پرونده به صورت کلی و درنظر گرفتن مشکلات آن، هزینه حق الوکاله خود را اعلام می دارد و سپس متقاضی می تواند تصمیم بگیرد که پرونده را به این وکیل واگذار کند یا خیر.

البته موکل و وکیل برای هزینه کلی حق الوکاله، به یک توافق کلی خواهند رسید و سپس قرارداد بسته خواهد شد.

🥇 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: %90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: بر اساس سختی پرونده

دکتر امین گلریز

امین گلریز

آقای دکتر امین گلریز، یکی از بهترین وکلای شهر تهران می باشند. نامبرده فارغ‌التحصیل رتبه‌ی یک دکتری بوده و در سوابق خود عضویت در هیئت علمی دانشگاه، سابقه‌ی قضاوت، رتبه دوم کارآموزی قضاوت تهران، نگارش کاملترین شرح قانون مجازات اسلامی در 4 جلد را دارا هستند. همچنین نگارش چندین مقاله‌ی علمی – پژوهشی و وکالت در پرونده‌های مهم از دیگر افتخارات ایشان است.

جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با تعیین وقت قبلی با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09120899917
شماره تماس دفتر: 22732919-021
آدرس دفتر دکتر امین گلریز: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن‌بست یکم، پلاک ۲، طبقه ۲


حسین صیاد

وکیل حسین صیاد

حسین صیاد، وکیل پایه یک دادگستری، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و رتبه ۱ آزمون اختبار کانون وکلای دادگستری البرز است. صیاد با تجربه سال‌ها وکالت در زمینه‌های مختلف، دانش و تخصص خود را به عنوان وکیل حرفه ای به مراجعین اثبات نموده و به عنوان بهترین وکیل کرج شناخته شده است.

کسب نتیجه دلخواه موکلین در طول سالها فعالیت وکالتی ایشان باعث شده تا او در رده بهترین وکلای کرج قرار داشته باشد. شما با اولین مشاوره حضوری، از نوع مدیریت پرونده و فن بیان ایشان به شایستگی و حرفه‌ای بودن ایشان در وکالت پی خواهید برد. ضمنا وکیل حسین صیاد از روانشناسی خوبی در مسیر پرونده‌ها برخوردار است که به انتخاب بهترین راه و کسب نتیجه مطلوب در پرونده ها کمک شایانی می‌نماید.

همچنین ایشان در پرونده‌های دعاوی ملکی، حقوقی، کیفری (جرائم)، جرائم اقتصادی و حقوق پزشکی از متخصصین می‌باشد.

از دیگر خدمات وکالتی حسین صیاد در زمینه‌های دعاوی ایرانیان خارج از کشور، قراردادها، فرزند خواندگی، حقوق کودک، خانواده، شرکت‌ها، دیوان عدالت اداری، داوری، اسناد رسمی، جرایم رایانه‌ای (اینترنتی)، وصول مطالبات، معاملات، ارث، تجاری، کلاهبرداری، ارتشا، اختلاس و دعاوی ثبتی می‌توان نام برد.

بخشی از تخصص ها و گواهی‌های ارزنده ایشان، موارد زیر هستند:

 • وکیل پایه‌یک دادگستری و مشاور حقوقی
 • رتبه اول آزمون اختبار کانون وکلای دادگستری البرز
 • عضو پیوسته انجمن علمی حقوق پزشکی و حقوق کودک ایران
 • وکالت در پرونده های حقوقی، ملکی، شرکت ها، کیفری و خانواده
 • مشاور حقوقی بانک های ملی و سپه
 • وکیل و مشاور حقوقی شرکت های مختلف
 • دارای گواهی نامه های متعدد حقوقی
 • عضو کمیته اجرایی کنگره بین المللی حقوق پزشکی
 • تجربه قبول پرونده های متعدد حقوقی به همراه تیم وکلای همکار در ترکیه
 • نویسنده قراردادهای حقوقی

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار جمهوری
شماره تماس وکیل حسین صیاد: 09120084438
حضور در دفتر فقط با هماهنگی و تعیین وقت قبلی


ولی جلالی

ولی جلالی

وکیل پایه یک دادگستری در قزوین هستند، عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان قزوین می‌باشند. فارغ التحصیل دوره کارشناسی حقوق قضایی از دانشگاه زنجان است که 16 سال سابقه درخشان وکالت در کلیه مراجع قضایی را دارند. در کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده اعم از پرونده‌های مهریه، نفقه، طلاق، استرداد جهیزیه، مواد مخدر، کلاهبرداری، خیانت در امانت، آدم ربایی، تقسیم ترکه، انحصار وراثت، دعاوی ملکی، تحریه ترکه، دعاوی اسناد تجاری، چک، سفته، برات و… قبول وکالت کرده است که با تکیه بر تجربه خویش و ایجاد اعتماد در مراجعه کننده توانسته پرونده‌های موکولین را به نتیجه مثبت برساند.

تخصص و مهارت:

 • حقوقی
 • کیفری
 • ملکی

شماره تماس: 09123817916

آدرس: قزوین خیابان طالقانی- جنب خیابان ملک اباد-مجتمع میلاد-طبقه دوم-واحد ۱۵


مهنوش ذبیحی

وکیل مهنوش ذبیحی

ایشان وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در اصفهان در زمینه دعاوی های مختلف مانند خانوادگی، حقوقی، ملکی، ثبتی و غیره فعالیت دارد و با توجه به سوابق خوبی که در وکالت خصوصا حوزه خانوادگی دارد به عنوان بهترین وکیل قرارداد تجاری در اصفهان شناخته شده است. خانم مهوش ذبیحی تجربیات و تخصص لازم را در زمینه تنظیم اسناد قراردادهای بین المللی، صادرات و واردات، تجاری، قراردادها، ثبت شرکت و برندینگ و مسلط به اینکوترمز 2020 می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کاری و تخصصی در وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل
 • دارای مدرک آیلتس آکادمیک
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09132033442

آدرس: اصفهان، خیابان فردوسی، ابتدای سید علیخان، مجتمع اداری فرزین طبقه چهارم


گودرز افتخار جهرمی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و سالهای زیادی در تهران، مشغول به فعالیت حقوقی بوده است. ایشان از اوایل انقلاب اسلامی مسئولیت های زیادی را عهده دار بوده است و دارای آثار تالیفی مختلفی از جمله: دیوان داوری دعاوی ایران- ایالات متحده و عملکرد آن در قلمرو حقوق بین الملل، بررسی تطبیقی شورای نگهبان و شورای قانون اساسی در فرانسه، جزوه های درسی حقوق، مقاله های حقوقی که در نشریه های داخلی هم به چاپ رسیده است را عهده دار بوده است. آقای گودرز افتخار جهرمی به عنوان بهترین وکیل در ایران شناخته شده و تخصص و مهارت بالایی دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو سابق هیئت علمی مرکز
 • رئیس سابق دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی
 • رئیس چندین دوره کانون وکلای دادگستری مرکز
 • عضو اسبق شورای نگهبان

شماره تماس: 09121112593 

آدرس: فرمانیه شرقی، خیابان شهید عسکریان، پلاک ٢٩، واحد یک


سید محمود علیزاده طباطبایی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در تهران در حال فعالیت حقوقی است. ایشان پرونده های مشهور سیاسی و اقتصادی بسیار زیادی را انجام داده است و موفق به کسب دهها پرونده حقوقی در زمینه های مختلف بوده است. آقای سید محمود علیزاده طباطبایی جزو بهترین وکلا در ایران توسط مردم شناخته شده است و به گفته ی افرادی که سابقه کار با ایشان را داشته اند، او با قلبش از موکل دفاع می کند نه با پولی که دریافت می کند، بنابراین او همچنان مورد تحسین و اعتماد مردم می باشد.

تخصص و مهارت:

 • دکتری حقوق
 • عضو هیات مدیره کانون وکلا مرکز
 • عضو شورای اول شهر تهران
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢١٨٣٩٠۴٩

آدرس: تهران، خیابان اوین، خیابان شهید کچویی، پلاک 131


امیرحسین آبادی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری و حقوقدان در شهر تهران می باشد. ایشان تاکنون 8 مقاله را در مجلات معتبر در ایران به چاپ رسانیده است و در حدود بیست سال پیش، به عنوان قاضی دادگستری هم فعالیت داشته است. آقای امیرحسین آبادی در زمینه های ملکی، کیفری، مالی، تجاری، ثبتی، طلاق و خانوادگی تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد و به عنوان بهترین وکلا در ایران معرفی شده است.

شماره تماس: ۰۹۱۲۱۳۰۴۸۶۶

آدرس: تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از استاد مطهری، کوچه شکر آبی پلاک 10


سرکار خانم بهشید ارفع نیا

سرکار خانم بهشید ارفع نیا

خانم دکتر بهشید ارفع نیا وکیل پایه یک دادگستری و متولد شهر تهران هستند. ایشان بعد از دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران، به کشور پاریس رفتند تا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد بگذرانند و موفق شدند مدرک دکتری خود را از همین کشور دریافت کنند. سپس به ایران بازگشتند تا به تدریس حقوق بین الملل خصوصی بپردازند و پس از دریافت پروانه وکالت، این حرفه را آغاز کردند.

خانم دکتر ارفع نیا در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکزی هستند. چندین تقدیرنامه و لوح سپاس از دانشگاه علامه طباطبایی، شهید بهشتی، مفید، مرکز داوری منطقه ای تهران، انجمن سلامت خانواده ایران و … به دست آورده اند. از سوابق کاری ایشان می توان به مواردی همچون استادیار و دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، ریاست دروس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران، نماینده تام الااختیار دانشکده در شورای کتاب شهید بهشتی تهران بوده اند. این ها فقط جزئی از سوابق خانم دکتر ارفع نیا بود.

شماره تماس: 09121016973

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، ابتدای خیابان شیخ بهایی، خیابان عرفی شیرازی، پلاک 5، واحد 7


کارن روحانی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و همچنان در شهر تهران مشغول به فعالیت است. ایشان در دعاوی های کیفری، ملکی، ثبتی، طلاق، خانوادگی و غیره مشغول به فعالیت می باشد و جزو بهترین وکیل در ایران شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو اصلی و نائب رئیس هیئت مدیره وکلای دادگستری مرکز
 • استادیار حقوق بین‌الملل
 • سابقه عضویت در هیئت مدیره کانون وکلای مازندران
 • عضو هیئت رئیسه کانون مرکز
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢٠٧۵٨٨۶١

آدرس: تهران، خیابان شهید مطهری، نرسیده به جم


میترا ضرابی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشد و به عنوان بهترین وکیل در ایران معرفی شده است. ایشان کتاب بایسته های حقوقی را به عنوان نویسنده به چاپ رسانیده است و ویژگی های بارزی که این کتاب دارد این است که، به نکات و ماده های قانون مدنی، قوانین خاص مرتبط با قانون مدنیف شرح آرا وحدت رویه در حقوق اشاراتی می کند و این کتاب در حال حاضر در دانشگاه در مقطع کارشناسی تدریس می شود.

تخصص و مهارت:

 • عضو اصلی هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز
 • استاد دانشگاه حقوق مدنی
 • عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢۶٨۶٨١٢٠

آدرس: تهران، خیابان اسد آبادی (یوسف آباد)، نرسیده به خیابان چهارم ، پلاک ٣٨


جناب آقای محمود عرفانی

آقای محمود عرفانی

جناب آقای عرفانی از وکلای پایه یک دادگستری هستند. ایشان مدرک لیسانس خود را از دانشگاه تهران دریافت نمودند و مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را از دانشگاه پاریس دریافت کرده اند و در نهایت با مطالعه تطبیقی در حقوق فرانسه، آمریکا و انگلیس موفق به دریافت دکتری حقوق در زمینه حقوق تجارت شدند.

ایشان استاد دانشکده حقوق دانشگاه تهران، حقوقدان، نویسنده، عضو کانون وکلای کانادا و استاد دانشگاه اتاوا کانادا بوده اند. آثار تعلیفی ایشان شامل حقوق تجارت بین المللی، حقوق تجارت به زبان ساده، طلاق در فرانسه و ایتالیا، حقوق تطبیقی در نظام های حقوقی معاصر و … بوده است.

شماره تماس: 09123905162

آدرس: تهران، خیابان خالد استانبولی، انتهای کوچه چهارم، پلاک 5، طبقه 1

خصوصیات بهترین وکیل در ایران

خصوصیات و شاخصه هایی برای شناخت بهترین وکیل در ایران وجود دارد تا به متقاضیان بهتر کمک کرده تا وکیل خود را با توجه به این خصوصیت ها انتخاب کنند و ملاک های درستی را برای انتخاب وکیل خود برای پرونده حقوقی خود داشته باشند.

در ادامه به خصوصیات و شاخصه های مهم برای شناخت بهترین وکیل اشاره می کنیم:

 • پیگیری مستمر و مداوم پرونده موکل
 • بهره گیری از دانش و تخصص خود برای به نتیجه رساندن پرونده
 • به کاربردن استراتژی های درست در پرونده
 • به کاربردن سریع ترین و بهترین راهکارها
 • تسلط کامل بر قوانین حقوقی
 • به روز رسانی اطلاعات و بالا بردن دانش حقوقی خود
 • حفظ اسرار موکل
 • تلاش و کوشش برای گرفتن حق و حقوق
 • برخورداری از اعتماد به نفس بالا
 • برخورداری از قدرت بیان خوب
 • پرهیز از اقداماتی که باعث از بین رفتن آبروی متقاضی می شود
 • حل کردن مسائل و مشکلات به سادگی
 • پرهیز از وعده های دروغین به متقاضی
 • صراحت و صداقت بالا در بیان جزییات پرونده
مطالب مشابه: لیست 10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

وظایف اصلی بهترین وکیل

وکلایی در ایران وجود دارد که بسیار نام آور هستند و همواره مورد اعتماد و اطمینان مردم واقع شده اند. آن ها وکلایی هستند که وظایف اصلی خود را به عنوان وکیل به بهترین نحو انجام می دهند. بنابراین می خواهیم در مورد وظایف بهترین و خبره ترین وکیل ها صحبت کنیم.

وظایف اصلی وکیل های موفق و خبره عبارتند از:

 1. برگزاری مشاوره های حقوقی و تخصصی به مراجعه کنندگان
 2. صداقت و صراحت با موکلین و مراجعه کنندگان
 3. اعلام نتایج احتمالی پرونده
 4. بررسی دقیق پرونده و آگاهی از جزییات
 5. وقت شناس بودن در امور مربوط به اجرایی پرونده موکل
 6. جمع آوری اطلاعات و مستندات مهم و معتبر در جهت دفاعیات در دادگاه از موکل
 7. عمل کردن به تمامی اموری که در وکالت نامه قید شده است
 8. حضور به موقع وکیل در تمامی جلسات دادگاه
 9. پیگیری و بررسی پرونده تا اتمام کار
 10. بیان ادله های مناسب و محکم در دادگاه
 11. تلاش برای گرفتن حق و حقوق ضایع شده موکل
 12. تلاش و کوشش برای به موفقیت رساندن پرونده
 13. تهیه گزارشات کار و نحوه اجرای کار به موکل
 14. نادیده گرفتن منافع خویش
 15. ارائه راهکارها و راه و روش های درست برای کوتاه کردن زمان پرونده
 16. امانتداری در حفظ مدارک و مستندات پرونده موکل
 17. سماجت داشتن در کار

مهارت های مورد نیاز یک وکیل موفق

هر وکیل نیاز دارد تا برای پیشرفت شغلی اش، مهارت هایی را داشته باشد یا آموزش ببیند، تا بهتر بتواند دعاوی های مختلف را مدیریت کند و در شغلش موفق شود. این مهارت ها شامل: تسلط و تمرکز بر داشتن به قراردادهای بین الملل، قوانین حقوق بین الملل، امور حقوقی، قوانین مهریه، قوانین دیه، قوانین ملکی، قوانین نظام وظیفه، قوانین دیه، قوانین مهاجرت، اصول و قواعد گزارش نویسی، برخورداری از اصول کلامی، زبان بدن، امور روانشناسی برای برقراری ارتباط صحیح با موکلین و مواردی از این قبیل که وکیل را تبدیل به یک فرد موفق و حرفه ای در کارش می کند و باعث می شود تا موکلین اعتماد و اطمینان بیشتری به آن ها داشته باشند.

کلام آخر

در بسیاری از پرونده های حقوقی، تنها چیزی که در اولویت قرار دارد و بسیار مهم می باشد، انتخاب درست وکیل می باشد. درست انتخاب کردن وکیل، سبب می شود تا پرونده با موفقیت همراه شده و حق و حقوق تضییع شده موکل به او بازگردانده شود. وکیل خوب و موفق در روند مثبت پرونده تاثیرات بسیار خوبی را دارد و پرونده ای هرچند سخت و مشکل را، با ارائه راهکار ها و روش های موردنظر خود حل کرده و در مدت زمان محدودی می تواند پرونده را به اتمام برساند. از این رو، در انتخاب وکیل حقوقی باید دقت زیادی داشت و با تحقیق و بررسی و مراجعه به موسسه های حقوقی معتبر در مورد بهترین وکیل در ایران بررسی هایی انجام داد تا در اواسط کار دچار مشکل با وکیل موردنظر خود نشوید.

4.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا