وکلا

لیست 10 تا از بهترین وکیل ایران ⚖️【آپدیت 1402】

یکی از دغدغه های مردم در هنگام مواجه شدن با مشکلات حقوقی در حوزه های مختلف، پیدا کردن بهترین وکیل می باشد. خصوصا در ایران که نیاز به بهترین وکیل در ایران الزامی می باشد زیرا ممکن است حداقل برای یک بار هم که شده است درگیر مشکلات ملکی، کیفری، خانوادگی، طلاق، ثبتی و غیره شویم، بنابراین نیاز به کسی داریم تا پرونده های حقوقی را بهترین شکل ممکنه مدیریت کند. با وجود پیچیده بودن پرونده ها و زمانبر بودن آن ها، تنها یک وکیل خوب و خبره است که می تواند پرونده های حقوقی را به پیش ببرد و دفاعیات خیلی خوبی را در دادگاه به عمل آورد و از ضررهای مالی موکل جلوگیری به عمل آورد.

اخذ وکیل در پرونده های حقوقی سبب می شود تا مشکلات حقوقی حل شده و پرونده با موفقیت همراه شود، زیرا وکلا، با بهره گیری از دانش و تخصص خود و مطالعه زیادی که دارند از قوانین و تبصره های حقوقی، آگاهی کامل دارند و می توانند بهترین استراتژی ها و راهکارها را به موکلینشان ارائه دهند و به آن ها کمک کنند.

با مطالعه در این مقاله، در مورد مسائل حقوقی و روش ها و راهکارهای مفید برای حل مشکل خود آگاه خواهید شد و همچنین با معرفی لیست بهترین وکیل در ایران، بهتر می توانید تا وکیل های ایران را شناخته و امورحقوقی خود را به آن ها واگذار کنید. وکلای معرفی شده، جزو بهترین وکیل در تهران هم شناخته و معرفی شده اند.

ویژگی های بهترین وکیل در ایران

وکالت یکی از مشاغلی است که نیاز به تجربه و مهارت بسیار بالایی دارد. یک وکیل موفق و خبره، وکیلی است که بتواند به تمامی قوانین و تبصره های حقوقی در زمینه های مختلف، تسلط و تمرکز کافی داشته باشد تا با مواجه شدن با مشکلات مختلف حقوقی، بهتر بتواند آن ها را حل کرده و به موکلینش در این زمینه کمک کند. وکلای خبره و موفق در ایران، معمولا دارای سوابق و کارنامه درخشان وکالتی می باشند و سابقه موفقیت در پرونده های زیادی را داشته اند، بنابراین اعتماد و اطمینان به آن ها به راحتی انجام می پذیرد، همچنین وکیلی که دارای تحصیلات بسیارخوب آکادمیک باشد و مطالعه زیادی در زمینه های حقوقی داشته باشد، دارای دانش و آگاهی بیشتری در دعاوی های مختلف حقوقی می باشد.

در کنار موضوعات کاری که یک وکیل موفق باید دارای تخصص و مهارت باشد، موضوع اخلاقی یک وکیل هم در کارش بسیار مهم می باشد. یک وکیل در شغل خود، باید دارای صبر و تحمل بالایی باشد و خلق و خوی خوبی را داشته باشد، زیرا شغل وکالت دارای زمختی و سرسختی زیادی می باشد و در این مسیر نیاز است تا وکلا آرامش خود را حفظ کرده و صبور باشند تا بهتر بتوانند به کار موکلین خود رسیدگی کنند.

نکته ای که وجود دارد این است که در انتخاب بهترین وکیل در ایران، دقت بیشتری داشته باشید و به این موضوع که یک وکیل هزینه بیشتری نسبت به سایر همکارانش می گیرد و کار بهتری برای متقاضی انجام می دهد، نباشید زیرا گاهی ممکن است یک وکیل با حق الوکاله کم، از وکیلی که هزینه حق الوکاله اش خیلی بیشتر است، کاربلد تر و حرفه ای تر باشد. بنابراین ملاک انتخابی وکیلتان برای پرونده خود، سوابق خوب، تحصیلات بالا، اخلاق مداری و ویژگی های دیگری که یک وکیل موفق باید داشته باشید را عهده دار باشد.

مطالب مشابه: لیست 10 تا از بهترین وکیل زن در تهران

هزینه وکیل در سال 1401

یکی از دغدغه های مراجعه کنندگان بعد از انتخاب وکیل، هزینه حق الوکاله وکلا می باشد و هر متقاضی به این موضوع فکر می کند که آیا توانایی پرداخت هزینه وکیل را خواهم داشت و یا هزینه حق الوکاله وکلا چقد است. در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه حق الوکاله در وکلا، قیمت ثابتی ندارد و معمولا هر وکیلی بنا به نوع پرونده و کاری که انجام می دهد، هزینه متفاوتی از موکلین می گیرد.

مثلا برخی پرونده ها، دارای سختی و پیچیدگی های زیادتری نسبت به سایر پرونده ها می باشند و یا برخی پرونده ها، زمان زیادی را از وکیل گرفته و ممکن است به طور کلی زمانبر باشند. بنابراین وکیل مربوطه، با بررسی پرونده به صورت کلی و درنظر گرفتن مشکلات آن، هزینه حق الوکاله خود را اعلام می دارد و سپس متقاضی می تواند تصمیم بگیرد که پرونده را به این وکیل واگذار کند یا خیر.

البته موکل و وکیل برای هزینه کلی حق الوکاله، به یک توافق کلی خواهند رسید و سپس قرارداد بسته خواهد شد.

🥇 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: %90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: بر اساس سختی پرونده

گودرز افتخار جهرمی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و سالهای زیادی در تهران، مشغول به فعالیت حقوقی بوده است. ایشان از اوایل انقلاب اسلامی مسئولیت های زیادی را عهده دار بوده است و دارای آثار تالیفی مختلفی از جمله: دیوان داوری دعاوی ایران- ایالات متحده و عملکرد آن در قلمرو حقوق بین الملل، بررسی تطبیقی شورای نگهبان و شورای قانون اساسی در فرانسه، جزوه های درسی حقوق، مقاله های حقوقی که در نشریه های داخلی هم به چاپ رسیده است را عهده دار بوده است. آقای گودرز افتخار جهرمی به عنوان بهترین وکیل در ایران شناخته شده و تخصص و مهارت بالایی دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو سابق هیئت علمی مرکز
 • رئیس سابق دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی
 • رئیس چندین دوره کانون وکلای دادگستری مرکز
 • عضو اسبق شورای نگهبان

شماره تماس: 09121112593 

آدرس: فرمانیه شرقی، خیابان شهید عسکریان، پلاک ٢٩، واحد یک

سید محمود علیزاده طباطبایی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در تهران در حال فعالیت حقوقی است. ایشان پرونده های مشهور سیاسی و اقتصادی بسیار زیادی را انجام داده است و موفق به کسب دهها پرونده حقوقی در زمینه های مختلف بوده است. آقای سید محمود علیزاده طباطبایی جزو بهترین وکلا در ایران توسط مردم شناخته شده است و به گفته ی افرادی که سابقه کار با ایشان را داشته اند، او با قلبش از موکل دفاع می کند نه با پولی که دریافت می کند، بنابراین او همچنان مورد تحسین و اعتماد مردم می باشد.

تخصص و مهارت:

 • دکتری حقوق
 • عضو هیات مدیره کانون وکلا مرکز
 • عضو شورای اول شهر تهران
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢١٨٣٩٠۴٩

آدرس: تهران، خیابان اوین، خیابان شهید کچویی، پلاک 131

امیرحسین آبادی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری و حقوقدان در شهر تهران می باشد. ایشان تاکنون 8 مقاله را در مجلات معتبر در ایران به چاپ رسانیده است و در حدود بیست سال پیش، به عنوان قاضی دادگستری هم فعالیت داشته است. آقای امیرحسین آبادی در زمینه های ملکی، کیفری، مالی، تجاری، ثبتی، طلاق و خانوادگی تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد و به عنوان بهترین وکلا در ایران معرفی شده است.

شماره تماس: ۰۹۱۲۱۳۰۴۸۶۶

آدرس: تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از استاد مطهری، کوچه شکر آبی پلاک 10

سرکار خانم بهشید ارفع نیا

سرکار خانم بهشید ارفع نیا

خانم دکتر بهشید ارفع نیا وکیل پایه یک دادگستری و متولد شهر تهران هستند. ایشان بعد از دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران، به کشور پاریس رفتند تا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد بگذرانند و موفق شدند مدرک دکتری خود را از همین کشور دریافت کنند. سپس به ایران بازگشتند تا به تدریس حقوق بین الملل خصوصی بپردازند و پس از دریافت پروانه وکالت، این حرفه را آغاز کردند.

خانم دکتر ارفع نیا در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکزی هستند. چندین تقدیرنامه و لوح سپاس از دانشگاه علامه طباطبایی، شهید بهشتی، مفید، مرکز داوری منطقه ای تهران، انجمن سلامت خانواده ایران و … به دست آورده اند. از سوابق کاری ایشان می توان به مواردی همچون استادیار و دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، ریاست دروس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران، نماینده تام الااختیار دانشکده در شورای کتاب شهید بهشتی تهران بوده اند. این ها فقط جزئی از سوابق خانم دکتر ارفع نیا بود.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ملاصدرا، ابتدای خیابان شیخ بهایی، خیابان عرفی شیرازی، پلاک 5، واحد 7

شماره تماس: 09121016973

امین گلریز

بهترین وکیل در ایران

امین گلریز، وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشد و دارای سوابق درخشان کاری و علمی بسیار خوب در زمینه های مختلف وکالتی است. ایشان دارای سابقه قضاوت هستند و کارنامه درخشانی در زمینه دعاوی های مختلف را به عهده داشته اند. آقای امین گلریز به عنوان بهترین وکیل در ایران معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • رتبه یک دکتری حقوق
 • رتبه دوم کارآموزی قضات
 • عضو هیات علمی دانشگاه
 • نویسنده کاملترین شرح بر قانون مجازات اسلامی
 • پژوهشگر برتر کشور
 • سابقه قضاوت
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09120899917

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی(سعدآباد)، نبش بن بست یکم، پلاک2، طبقه2

کارن روحانی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و همچنان در شهر تهران مشغول به فعالیت است. ایشان در دعاوی های کیفری، ملکی، ثبتی، طلاق، خانوادگی و غیره مشغول به فعالیت می باشد و جزو بهترین وکیل در ایران شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو اصلی و نائب رئیس هیئت مدیره وکلای دادگستری مرکز
 • استادیار حقوق بین‌الملل
 • سابقه عضویت در هیئت مدیره کانون وکلای مازندران
 • عضو هیئت رئیسه کانون مرکز
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢٠٧۵٨٨۶١

آدرس: تهران، خیابان شهید مطهری، نرسیده به جم

محسن یکتن خدایی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در تهران مشغول به فعالیت است. ایشان سالها پیش به عنوان قاضی فعالیت داشته است و اکنون بازنشسته شده است. آقای محسن یکتن خدایی بخ عنوان بهترین وکیل در ایران مشغول به فعالیت حقوقی است.

تخصص و مهارت:

 • 33 سال سابقه کار قضایی در سمتهای مختلف قضایی و مدیریتی
 • قاضی بازنشسته
 • رییس کل دادگستری
 • مدیرکل حقوقی و امور مجلس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
 • دکتری حقوق بین الملل ازدانشگاه شهید بهشتی
 • هیات علمی سابق دانشگاه آزاد

شماره تماس: 02144251299

آدرس: تهران، بلوار مرزداران

میترا ضرابی

بهترین وکیل در ایران

وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشد و به عنوان بهترین وکیل در ایران معرفی شده است. ایشان کتاب بایسته های حقوقی را به عنوان نویسنده به چاپ رسانیده است و ویژگی های بارزی که این کتاب دارد این است که، به نکات و ماده های قانون مدنی، قوانین خاص مرتبط با قانون مدنیف شرح آرا وحدت رویه در حقوق اشاراتی می کند و این کتاب در حال حاضر در دانشگاه در مقطع کارشناسی تدریس می شود.

تخصص و مهارت:

 • عضو اصلی هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز
 • استاد دانشگاه حقوق مدنی
 • عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢۶٨۶٨١٢٠

آدرس: تهران، خیابان اسد آبادی (یوسف آباد)، نرسیده به خیابان چهارم ، پلاک ٣٨

جناب آقای محمود عرفانی

آقای محمود عرفانی

جناب آقای عرفانی از وکلای پایه یک دادگستری هستند. ایشان مدرک لیسانس خود را از دانشگاه تهران دریافت نمودند و مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را از دانشگاه پاریس دریافت کرده اند و در نهایت با مطالعه تطبیقی در حقوق فرانسه، آمریکا و انگلیس موفق به دریافت دکتری حقوق در زمینه حقوق تجارت شدند.

ایشان استاد دانشکده حقوق دانشگاه تهران، حقوقدان، نویسنده، عضو کانون وکلای کانادا و استاد دانشگاه اتاوا کانادا بوده اند. آثار تعلیفی ایشان شامل حقوق تجارت بین المللی، حقوق تجارت به زبان ساده، طلاق در فرانسه و ایتالیا، حقوق تطبیقی در نظام های حقوقی معاصر و … بوده است.

آدرس دفتر: تهران، خیابان خالد استانبولی، انتهای کوچه چهارم، پلاک 5، طبقه 1

شماره تماس: 09123905162

جناب آقای حجت اله کریمیان

آقای حجت اله کریمیان

آقای کریمیان وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری اصفهان هستند. ایشان متخصص در دعاوی کیفری، خانواده، حقوقی، ملکی، تجاری و … هستند. برای پیشبرد بهتر پرونده های کیفری، می توانید از تجارب و دانش آقای کریمیان کمک بگیرید. ایشان در انواع دعاوی کیفری قتل، قطع عضو، ضرب و جرح عمدی، قتل غیرعمدی ناشی از تصادفات رانندگی، سقط جنین، شرکت در قتل و صدمات بدنی، کلاهبرداری، اختلاس، جعل و … فعالیت داشته اند و تجارب بسیاری کسب نموده اند.

آدرس دفتر: اصفهان، چهارراه جهاد (فلکه صارمیه)، جنب شرکت آبفا، ساختمان تجاری کیان، طبقه 4، واحد 111

شماره تماس: 09132100173

خصوصیات بهترین وکیل در ایران

خصوصیات و شاخصه هایی برای شناخت بهترین وکیل در ایران وجود دارد تا به متقاضیان بهتر کمک کرده تا وکیل خود را با توجه به این خصوصیت ها انتخاب کنند و ملاک های درستی را برای انتخاب وکیل خود برای پرونده حقوقی خود داشته باشند.

در ادامه به خصوصیات و شاخصه های مهم برای شناخت بهترین وکیل اشاره می کنیم:

 • پیگیری مستمر و مداوم پرونده موکل
 • بهره گیری از دانش و تخصص خود برای به نتیجه رساندن پرونده
 • به کاربردن استراتژی های درست در پرونده
 • به کاربردن سریع ترین و بهترین راهکارها
 • تسلط کامل بر قوانین حقوقی
 • به روز رسانی اطلاعات و بالا بردن دانش حقوقی خود
 • حفظ اسرار موکل
 • تلاش و کوشش برای گرفتن حق و حقوق
 • برخورداری از اعتماد به نفس بالا
 • برخورداری از قدرت بیان خوب
 • پرهیز از اقداماتی که باعث از بین رفتن آبروی متقاضی می شود
 • حل کردن مسائل و مشکلات به سادگی
 • پرهیز از وعده های دروغین به متقاضی
 • صراحت و صداقت بالا در بیان جزییات پرونده
مطالب مشابه: لیست 10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

وظایف اصلی بهترین وکیل

وکلایی در ایران وجود دارد که بسیار نام آور هستند و همواره مورد اعتماد و اطمینان مردم واقع شده اند. آن ها وکلایی هستند که وظایف اصلی خود را به عنوان وکیل به بهترین نحو انجام می دهند. بنابراین می خواهیم در مورد وظایف بهترین و خبره ترین وکیل ها صحبت کنیم.

وظایف اصلی وکیل های موفق و خبره عبارتند از:

 1. برگزاری مشاوره های حقوقی و تخصصی به مراجعه کنندگان
 2. صداقت و صراحت با موکلین و مراجعه کنندگان
 3. اعلام نتایج احتمالی پرونده
 4. بررسی دقیق پرونده و آگاهی از جزییات
 5. وقت شناس بودن در امور مربوط به اجرایی پرونده موکل
 6. جمع آوری اطلاعات و مستندات مهم و معتبر در جهت دفاعیات در دادگاه از موکل
 7. عمل کردن به تمامی اموری که در وکالت نامه قید شده است
 8. حضور به موقع وکیل در تمامی جلسات دادگاه
 9. پیگیری و بررسی پرونده تا اتمام کار
 10. بیان ادله های مناسب و محکم در دادگاه
 11. تلاش برای گرفتن حق و حقوق ضایع شده موکل
 12. تلاش و کوشش برای به موفقیت رساندن پرونده
 13. تهیه گزارشات کار و نحوه اجرای کار به موکل
 14. نادیده گرفتن منافع خویش
 15. ارائه راهکارها و راه و روش های درست برای کوتاه کردن زمان پرونده
 16. امانتداری در حفظ مدارک و مستندات پرونده موکل
 17. سماجت داشتن در کار

مهارت های مورد نیاز یک وکیل موفق

هر وکیل نیاز دارد تا برای پیشرفت شغلی اش، مهارت هایی را داشته باشد یا آموزش ببیند، تا بهتر بتواند دعاوی های مختلف را مدیریت کند و در شغلش موفق شود. این مهارت ها شامل: تسلط و تمرکز بر داشتن به قراردادهای بین الملل، قوانین حقوق بین الملل، امور حقوقی، قوانین مهریه، قوانین دیه، قوانین ملکی، قوانین نظام وظیفه، قوانین دیه، قوانین مهاجرت، اصول و قواعد گزارش نویسی، برخورداری از اصول کلامی، زبان بدن، امور روانشناسی برای برقراری ارتباط صحیح با موکلین و مواردی از این قبیل که وکیل را تبدیل به یک فرد موفق و حرفه ای در کارش می کند و باعث می شود تا موکلین اعتماد و اطمینان بیشتری به آن ها داشته باشند.

کلام آخر

در بسیاری از پرونده های حقوقی، تنها چیزی که در اولویت قرار دارد و بسیار مهم می باشد، انتخاب درست وکیل می باشد. درست انتخاب کردن وکیل، سبب می شود تا پرونده با موفقیت همراه شده و حق و حقوق تضییع شده موکل به او بازگردانده شود. وکیل خوب و موفق در روند مثبت پرونده تاثیرات بسیار خوبی را دارد و پرونده ای هرچند سخت و مشکل را، با ارائه راهکار ها و روش های موردنظر خود حل کرده و در مدت زمان محدودی می تواند پرونده را به اتمام برساند. از این رو، در انتخاب وکیل حقوقی باید دقت زیادی داشت و با تحقیق و بررسی و مراجعه به موسسه های حقوقی معتبر در مورد بهترین وکیل در ایران بررسی هایی انجام داد تا در اواسط کار دچار مشکل با وکیل موردنظر خود نشوید.

4.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا