وکلا

10 تا از بهترین وکیل خانم در تهران【آپدیت 1401】

برای بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها ممکن است مسائل و مشکلات حقوقی اتفاق افتد که در این زمینه بدون فوت وقت باید از کمک بهترین وکیل خانم  در تهران بهره بگیرند.

البته بهتر است مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری تنها به زمان پس از ظهور مشکل موکول نکنید.

البته در ایران نیز تا حد زیادی افراد برای بسیاری از دعاوی حقوقی از وکیل پایه یک دادگستری کمک می گیرند تا به این ترتیب روند رسیدگی به مشکلات سرعت بیشتری بگیرد و در مسیر درستی قرار گیرد.

بهترین وکیل در تهران شخصی است که با کسب مجوزهای قانونی برای امر وکالت شایستگی می یابد.

می توان گفت مفهوم  وکالت به معنی نیابت و نمایندگی امور حقوقی از طرف شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی است که باید در این مورد از حقوق موکل خود دفاع نماید.

ویژگی های بهترین وکیل خانم در تهران

مزایای وجود و استفاده از بهترین وکیل تهران در دعاوی و امور حقوقی به حدی روشن است که نیازی به ذکر دلیل برای توصیه به اخذ وکیل نیست.

افرادی که به دنبال انتخاب بهترین وکیل خانم در تهران هستند باید به وجود این ویژگی ها در انتخاب وکیل دقت کنند:

 • از مهمترین ویژگی های وکیل خوب مورد اعتماد بودن است، از آنجا که وکیل محرم اسرار موکل است، بنابراین باید واجد شرایط اخلاقی همچون صداقت، امانت داری و احساس مسئولیت و درستکاری باشد.
 • وکیل خوب ابتدا باید موکل را درک کند و یک رابطه خوب و موثر با او برقرار کند. بنابراین باید مهارت های شنیداری، کلامی و ارتباطی خوبی داشته باشند تا هم با موکل خود ارتباط خوبی برقرار کند و هم در دادگاه بر قاضی تاثیر بگذارد و او را با استدلال های خود قانع کند.
 • یک وکیل خوب یا بهترین وکلا در شرایطی که از ابتدا بدانند مطالبه موکل به نتیجه مطلوب نمی رسد، با وعده دروغ به موکل خود امید واهی نمی دهد و واقعیت را با او در میان می گذارد.
 • همچنین توانایی تفکر انتقادی از ویژگی های بهترین وکلاست. یعنی باید بتوانند مسائل را به صورت منطقی و زنجیره ای دنبال کنند تا موارد ضعف را در استدلال ها و استنادات خود شناسایی و برطرف کنند.
 • بهترین وکیل در تهران یا هرجای ایران باید این توانایی ذهنی را داشته باشد که موکل خود را متقاعد کند که به حرفهایش عمل کند و یا اینکه بتواند طرف مقابل را به قبول مذاکره متقاعد کند.
مطالب مشابه: لیست 10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران

شرایط صحت قرارداد با وکیل خانم در تهران

وکالت قراردادی است که مانند دیگر قراردادها، تحت شرایط اساسی برای صحت معاملات و قراردادها قابل اعمال و اجرا میباشد. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قصد و رضا دو طرف برای ایجاد معامله
 2. داشتن اهلیت لازم برای انعقاد عقد و از جمله عقل و بلوغ
 3. معین و مشروع بودن موضوع مورد معامله
 4. زمانی که موکل به وکیل خویش وکالت می دهد، وکیل را در مواردی خاص نایب خود قرار می دهد. در نتیجه تنها اعمالی قابلیت وکالت دادن دارند که نیابت پذیر باشند.

وکالت می تواند در همه زمینه ها صورت گیرد. در این حالت علاوه بر دعاوی در دادگستری،در سایر امور حقوقی نیز می توان نیابت و وکالت را به وکیل سپرد.

مثل وکالت دادن در خرید و فروش، وکالت در انعقاد عقد اجاره، وکالت در انعقاد عقد ازدواج و … لازم به ذکر است که وکیل تنها در حوزه ای که امور به وی محول شده است، اجازه ی اِعمال دارد. این بدان معناست که موکل باید محدوده ی اختیارات وکیل را مشخص کند.

بدین ترتیب در صورتی که در مسئله ای به وکیل پایه یک دادگستری صریحاً اذنی داده نشده باشد نمی تواند اقدامی انجام دهد.

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که ظاهرا خارج از محدوده ی اذن باشد، اما طبق عرف حدود اذن تلقی شوند، که در اینصورت در حکم اذن صریح هستند.

به همین دلیل این موارد باید به طور کامل برای موکلین توضیح داده شود تا بدین ترتیب حقوق موکلین تضییع نشود.

به طور معمول زمانی که یک وکیل موفق به کسب مجوز وکالت می شود، می‌تواند در تمامی موضوعات و امور حقوقی، از جمله امور کیفری، معاملات، چک، ارث، وصیت، خانواده و … وکالت کند.

سرکار خانم بهشید ارفع نیا

سرکار خانم بهشید ارفع نیا

خانم دکتر بهشید ارفع نیا وکیل پایه یک دادگستری و متولد شهر تهران هستند. ایشان بعد از دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران، به کشور پاریس رفتند تا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد بگذرانند و موفق شدند مدرک دکتری خود را از همین کشور دریافت کنند. سپس به ایران بازگشتند تا به تدریس حقوق بین الملل خصوصی بپردازند و پس از دریافت پروانه وکالت، این حرفه را آغاز کردند.

خانم دکتر ارفع نیا در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکزی هستند. چندین تقدیرنامه و لوح سپاس از دانشگاه علامه طباطبایی، شهید بهشتی، مفید، مرکز داوری منطقه ای تهران، انجمن سلامت خانواده ایران و … به دست آورده اند. از سوابق کاری ایشان می توان به مواردی همچون استادیار و دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، ریاست دروس دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران، نماینده تام الااختیار دانشکده در شورای کتاب شهید بهشتی تهران بوده اند. این ها فقط جزئی از سوابق خانم دکتر ارفع نیا بود.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ملاصدرا، ابتدای خیابان شیخ بهایی، خیابان عرفی شیرازی، پلاک 5، واحد 7

شماره تماس: 09121016973

هدی فرخی

بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و همچنان در شهر تهران در حال فعالیت حقوقی است. ایشان با ارائه مشاوره های حرفه ای خود، سعی بر این دارد تا موکلین را راهنمایی کرده و پرونده های آنان را در جهت مثبت به پیش ببرد. خانم هدی فرخی مشاوره های خود را به دو طریق تلفنی و حضوری انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 02126405691

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان دولت، نبش کوچه سلیمی، ساختمان سپیدار، پلاک 46، واحد 9

منا الماسی

بهترین وکیل خانم در تهران

ایشان به عنوان بهترین وکیل خانم در تهران مشغول به فعالیت هستند و دارای سوابق کاری بسیار خوبی در حوزه های مختلف وکالتی مانند ملکی، کیفری، طلاق، خانوادگی، ثبتی و غیره می باشند. منا الماسی با بهره گیری از قدرت کلامی بالای خود، بهترین مشاوره ها و دفاعیات قابل توجهی را به نفع موکلین خود در دادگاه انجام می دهد و در دعاوی های مختلف در شغل وکالت، موفق بسیار زیادی کسب کرده است.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه و تخصص کار در وکالت
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 02188108413

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از توانیر، نبش کوچه شفق، ساختمان 2361، طبقه چهارم، واحد 15

ملیحه سنگ سفیدی

بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در حال حاضر در تهران مشغول به فعالیت حقوقی است. ایشان در زمینه دعاوی های ملکی، کیفری، مالی، خانوادگی و طلاق مشغول به فعالیت است و به عنوان بهترین وکیل خانم در تهران معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه
 • کارشناس ارشد حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 02144428277

آدرس:

مرجانه فشنگچی

بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل پایه یک دادگستری در شهر تهران می باشد و سابقه وکالت در شرکت های معتبر مانند مجتمع های مسکونی اکباتان، شرکت بوژنه، بانک اقتصاد نوین، شرکت تولیدی u3f، شرکت اوریفلیم و غیره را عهده دار بوده است. ایشان دارای سوابق خیلی خوب وکالتی در حوزه های مختلف مانند ملکی، کیفری، تجاری، ثبتی، طلاق و خانوادگی است و در مورد حقوق زنان در قانون اساسی، تحقیق ها و پژوهش هایی انجام داده است. خانم مرجانه فشنگچی به عنوان بهترین وکیل خانم در تهران شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق گرایش حقوق بین الملل از دانشگاه تهران
 • رتبه دو رقمی در آزمون سراسری کانون وکلای مرکز در سال ۸۴
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09379370110

آدرس: تهران، جنت آباد مرکزی، پلاک هفتاد و هشت، واحد 2

سهیلا عرشی

بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در تهران مشغول به فعالیت حقوقی است. ایشان دارای کارنامه درخشان وکالتی در دعاوی های مختلف می باشد و موجب جلب رضایت مراجعه کنندگان و موکلینش شده است. خانم لیلا عرشی بهترین راه حل های لازمه را به موکلینش ارائه می دهد و به آن ها کمک زیادی می کند.

تخصص و مهارت:

 • مدیر و بنیانگذار موسسه شخصی خود
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09122395971

آدرس: تهران، میدان هفت تیر، خیابان کریمخان، پلاک 103، طبقه 3، واحد 9

منا محمدی سام

بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل پایه یک دادگستری در شهر تهران می باشد و به عنوان بهترین وکیل خانم در تهران معرفی شده است. ایشان تسلط کامل به زبان انگلیسی را دارد به همین دلیل قراردادها را با زبان انگلیسی به راحتی انجام می دهد. خانم منا محمدی سام به دلیل مشاوره های حرفه ای که به مراجعینش می دهد، موجب اعتماد و اطمینان آن ها قرار گرفته است.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال سابقه کاری در وکالت
 • کارشناسی ارشد رشته حقوق از دانشگاه تهران
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • تسلط به زبان انگلیسی برای نوشتن قراردادها
 • مشاورحقوقی

شماره تماس:09124126404

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از توانیر، نبش کوچه شفق، ساختمان 2361، طبقه 4، واحد 15

زهرا اسلامی قلیچی

بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و تسلط کامل به زبان انگلیسی دارد و بسیار متبحر در امور وکالتی خویش می باشد. خانم زهرا اسلامی قلیچی، به دلیل تسلط کلامی بالا و خلق و خوی خیلی خوب، موفق شده است تا به عنوان بهترین وکیل خانم در تهران مشغول به فعالیت باشد و توسط مردم شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 •  5 سال سابقه کار و تخصص در وکالت
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢۶٨٣٨٩۶٢

آدرس:  تهران، خیابان شهید بهشتی، ابتدای خالد اسلامبولی، نبش کوچه یکم، پلاک۷، طبقه اول، واحد۳۶

ستاره ایوبی

بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشد و فعال حوزه حقوق در زمینه استارتاپ ها و قراردادها و دعاوی فضای سایبری می باشد. ایشان به عنوان یهترین وکیل خانم در تهران مشغول به فعالیت است و دارای سوابق کاری بالا در زمینه های حقوقی و دعاوی های مختلف است. خانم ستاره ایوبی سابقه مشاور حقوقی در شرکت های معتبر را عهده دار بوده است و به عنوان عضو کمیسیون بانوان کارآفرین مشغول به فعالیت است.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالتی
 • دکتری حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • مسلط به زبان انگلیسی در مذاکرات
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢۴۴٧۶۵۴٠

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ساعی، انتهای کوچه شهید امینی، شماره ۵۶

سرو ثانی نژاد

بهترین وکیل خانم در تهران

وکیل پایه یک دادگستری در شهر تهران می باشد و به عنوان وکیل و مشاورحقوقی با بیش از 10 شرکت معتبر در تهران فعالیت داشته است. خانم سرو ثانی نژاد در زمینه دعاوی های ملکی، کیفری، طلاق، خانوادگی، ثبتی و غیره در حال فعالیت می باشد و دارای تخصص و مهارت بسیار بالایی در این زمینه ها می باشد.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 7 سال سابقه کاری معتبر
 • دریافت گواهینامه بین المللی در اجلاس بانوان کارآفرین
 • کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09124357415

آدرس: تهران، سعادت آباد، علامه طباطبایی شمالی، نبش کوچه 18 شرقی، برج علامه، طبقه 8، واحد B

مراحل دادرسی

خوب است که با مراحل دادرسی آشنایی مختصری پیدا کنیم، اصولا دادرسی سه مرحله است که عبارتند از:

صدور رای: به طور کلی نظام دادرسی و قضاوت در جهان، دو مرحله‌ای است.  مرحله اول صدور رای به مرجع بدوی سپرده می شود، که به صورت ماهوی یک رای را صادر می کند.

تجدید نظر: رای داده شده قابل اعتراض است و در مراجع بالاتر که دادگاه تجدیدنظر نامیده می شود دوباره بررسی خواهد شد.

هدف از دو مرحله ای کردن پروسه دادرسی، کاهش احتمال خطای قاضی در امر قضاوت است و دادرسی عادلانه و منصفانه را ضمانت می کند. در بعضی موارد، این دو مرحله ای بودن کنار گذاشته می شود. برای نمونه بر اساس قوانین کیفری ایران، جرایم مستوجب مجازات تعزیری درجه ی هشت، قابل تجدیدنظر نیستند و قطعی محسوب می شوند.

لازم به ذکر است که این دو مرحله ای بودن به دلیل وجود اصل محدودیت صلاحیت وکیل پایه یک دادگستری در رابطه با وکالت، شخصی که در مرحله ی بدوی وکیل است، لزوماً وکیل در مرحله ی تجدیدنظر نیست؛ در صورتی که این اختیار از سوی موکل به وی تفویض شود این امر امکان پذیر است.

بهتر است کسانی که برای مرحله اول وکیل می گیرند، در صورت تمایل به استفاده از حق تجدیدنظر خواهی و اعتراض، اختیار وکالت را در مرحله دوم به همان وکیل مربوطه بسپارند که بر روال کاری آشنایی کامل دارد.

فرجام خواهی: مرحله ی سومی نیز در دادرسی های منصفانه وجود دارد که به آن فرجام خواهی می گویند؛ این مرحله با مراحل دیگر متفاوت است و دلیل این تفاوت، ماهوی یا شکلی بودن رسیدگی است.

برای مثال مرحله ی تجدیدنظر،به عنوان یک مرحله ی ماهوی شناخته می شود و قاضی یا قضات همانند دادگاه بدوی، وارد ماهیت دعوا می شوند و رأی به نفع طرف دعوا یا برائت وی می دهند. ولی مرحله سوم یک رسیدگی شکلی است بدین صورت که قضات فقط راجع به رعایت قوانین و شمول یا عدم شمول قانون، به بررسی می پردازند.

مرجعی که به مرحله ی فرجام خواهی رسیدگی می کند، عالی ترین مرجع قضایی یعنی دیوان عالی کشور است. علاوه بر این وکیل پایه یک دادگستری، می تواند در مرحله ی فرجام خواهی نیز به ارائه ی خدمات حقوقی در دادگاه و دیوان بپردازد. یک مرحله ی دیگر نیز وجود دارد که مرحله ی اعاده ی دادرسی است.

اعاده ی دادرسی مرحله ای است که دعوا و دادرسی به مرجع صادر کننده ی رأی بازمی گردد. لازم به ذکر است که مرحله اعاده دادرسی در بسیاری از موارد متفاوت با مراحل بررسی، تجدید نظر و فرجام خواهی است که این موضوع باید مورد توجه ویژه ی بهترین وکیل خانم تهران قرار بگیرد.

اعاده ی دادرسی شکل های مختلفی دارد.۱-اعاده ی دادرسی از طریق دیوان عالی کشور ۲- اعاده ی دادرسی از طریق رئیس قوه ی قضائیه

مراجع ارائه دهنده مجوز وکالت

کانون وکلا:
اولین مرجع قانونی برای صدور پروانه‌ی وکالت در ایران اتحادیه‌ی سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران است که به اختصار به آن کانون وکلا می گویند که مخفف آن، اسکودا است. کانون وکلا نهادی غیردولتی و مستقل است که از پیش از انقلاب اسلامی، وظیفه برگزاری آزمون وکالت و صدور پروانه برای وکلا و نظارت بر آنان، به عهده آن بوده است.

هر ساله امتحانات کانون وکلا برگزار می شود که شرایطی را برای شرکت کنندگان دارد. مدرک مورد نیاز متقاضیان می‌بایست حداقل مدرک کارشناسی حقوق یا مدارک مشابه مذکور در قوانین یعنی فقه و مبانی حقوق اسلامی ‌یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی باشد.

همچنین متقاضیان پسر علاوه بر آن، خدمت سربازی را نیز انجام داده باشند و یا معاف از آن باشند.در صورت قبولی افراد در امتحان کانون وکلا باید دوره ای کارآموزی بگذرانند تا پس از آن بتوانند به عنوان وکیل شروع به کار کنند.

قوه قضائیه:
در سال ۱۳۷۹ قوه ی قضائیه ی ایران از کانون وکلا می خواهد تا تعداد وکلا را افزایش داده تا پاسخگوی نیازهای جامعه باشد؛ اما کمبود متقاضیان برخوردار تحصیلات عالی و دشواری آزمون های کانون های وکلا موجب شد که پذیرش با سرعت پایینی صورت گیرد.

به همین دلیل قوه قضاییه اقدام به جذب وکلا و مجوز صدور پروانه برای وکلا را به دست آورد. تا به حال قوه قضائیه برای حدود ۳۰ هزار وکیل پروانه صادر کرده است.

وکیل دادگستری تنها باید در محلی که برای آنجا پروانه‌ی وکالت دریافت کرده است، دفتر وکالت تأسیس کند و فعالیت کند. وکیل نمی‌تواند فعالیت‌ وکالتی خود را در محل دیگری متمرکز نماید چرا که این امر مستوجب مجازات است. تعیین محدوده‌ی هر حوزه‌ی توسط وزیر دادگستری و تصویب رئیس قوه‌ی قضاییه انجام می شود.

یکی از وظایف این کانون، اعطای مجوز وکالت پایه یک و پایه دو است وکیل پایه یک و دو تفاوت هایی دارند که این تفاوت ها به حدود اختیارات آنان باز می گردد.

۱-محدوده‌ی کاری وکیل پایه‌ دو دادگستری، محکومیت‌های کیفری زیر ۱۰ سال حبس، شلاق و جریمه‌ی نقدی و پرونده‌های حقوقی زیر ۵۰ میلیون تومان است.

۲-وکلای پایه ۲ نمی‌توانند در دیوان عدالت اداری و دعاوی راجع به آن وکالت بپذیرند. این در حالی است که وکیل پایه یک دادگستری مجوز دارد تا در تمام موارد حقوقی به معنای عام خود، به انجام امور وکالتی بپردازد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا