وکلاوکیل خانواده

5 تا از بهترین وکیل خانواده در زنجان ⚖️【آپدیت 1403】

در طول زندگی مشترک، ممکن است اختلافات و مشکلاتی در خانواده به وجود آید که زوجین قادر به ادامه زندگی با یکدیگر را نداشته باشند، در این صورت نیاز است تا از بهترین وکیل خانواده در زنجان کمک بگیرند. وکیلی که خبره و کاربلد باشد، زوجین را راهنمایی کرده تا تصمیمی درست برای زندگی شان بگیرند. یک وکیل خانواده، بهتر است که تخصص اصلیش در زمینه خانواده باشد و آشنایی کاملی نسبت به قوانین حقوقی و خانواده داشته باشد تا موکلین دچار سردرگمی نشده و مسیر درستی را انتخاب کنند.

وکیل خانواده باید به صورت تخصصی در زمینه های مربوط به دعاوی خانواده مانند نفقه، طلاق، حضانت فرزند، مهریه و غیره را داشته باشد. مهم ترین وظیفه وکیل خانواده، برقراری عدالت و دفاع از حقوق موکل است و باید نهایت تلاش خود را به کار گیرد تا دفاعیات خوبی را به نفع موکل انجام دهد تا پرونده شان با موفقیت همراه شود. برخی وکلا هستند که به دلیل تخصص و آگاهی بیشتر و یا علاقه، در برخی از حوزه های وکالتی فعالیت داشته و حوزه فعالیت خود را به یک یا دو حوزه اختصاص داده اند. بنابراین توصیه می شود که وکیلی را انتخاب کنید که تخصص اش با موضوع دعاوی شما یکی باشد. در واقع وکیل خانواده مانند یک پزشک خانواده است و درمانگر کلیه مسائل حقوقی خانوادگی می باشد و تنها هدفش کمک به موکلینش است.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

چه زمانی نیاز به اخذ وکیل خانواده داریم

اخذ وکیل خانواده کاملا اختیاری است و نمی توان بالاجبار کسی را وادار به اخذ وکیل کرد. اما قاطعانه می توان گفت که در کلیه پرونده های خانواده، به دلیل حساسیت بیشتر، نیاز به اخذ وکیل خانواده احساس می شود. زیرا یک فرد عادی هیچگونه اطلاعاتی در مورد قوانین حقوقی نداشته و قطعا نمی تواند در دادگاه پیروز شود. فرآیند طرح دعاوی و همچنین دفاع در برابر قاضی، جزو اموری است که باید به کمک وکیل انجام پذیرد و با دریافت مشاوره های لازمه از وکیل خود، از او راهنمایی گرفته تا احتمال موفقیت در پرونده بیشتر شود.

همچنین بر طبق آمار، افرادی که در پرونده های خانواده، از وکیل کمک گرفته اند و یا وکیلی را اخذ کرده اند، با نتایج مطلوب و موفقی در پرونده هایشان در دادگاه مواجه بوده اند. اخذ یک وکیل خانواده می تواند مدت زمان روند اجرای کار را، جلو تر ببرد و همچنین باعث صرفه جویی در هزینه ها  شود. البته تمامی این مزیت ها، زمانی انجام می شود که از بهترین وکیل خانواده در زنجان استفاده کنید و از راهنمایی های اصولی و حرفه ای او بهره مند شوید.

چگونه از تخصص یک وکیل خانواده در زنجان آگاه شویم

انتخاب وکیل خانواده، دارای اهمیت بسیار زیادی است زیرا حساس ترین و مهم ترین مسائل خانوادگی و زندگی ما، در دسترس وکیل خانواده قرار خواهد گرفت.

اما چگونه می توان یک وکیل خانواده با مشخصات عالی را برای پرونده خود اخذ کنیم. شاید پاسخ به این سوال جزو سخت ترین بخش های کار یک مراجعه کننده باشد، ولیکن انتخاب یک وکیل خوب و مجرب قدری زمانبر است و نباید در مدت زمان کم و با عجله انجام گیرد تا شانس موفقیت در پرونده افزایش پیدا کند.

یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب وکیل خانواده خوب و مجرب در زنجان، میزان تخصص یک وکیل می باشد. بنابراین افراد پیش از اقدام برای اخذ وکیل، باید از میزان تجربه و تخصص او اطمینان حاصل کنند. یکی از راه های آگاهی از میزان تخصص وکیل خانواده، تحقیق و پرس و جو است. بنابراین می توان با مراجعه به سایت های حقوقی و یا سایت های شخصی وکلا، از میزان تخصص آن ها آگاه شد، بدین صورت که معمولا در این سایت ها، مردم نظرات و انتقاد خود را در سایت در مورد وکیل گذاشته و صادقانه ترین نظرات و دیگاه ها را می توان در آنجا جویا شد.

معمولا وکلا در یک یا دو حوزه، تخصص و مهارت بیشتری دارند، بنابراین سعی کنید وکلایی را انتخاب کنید که تخصص در زمینه خانواده داشته تا به پرونده ی خانواده شما کمک کنند زیرا این وکلا بر روی حوزه خانواده تخصص داشته اند و همین تمرکز و تسلط، سبب می شود تا نسبت به پیچ و خم کار و چالش های آن آگاه باشند.

موضوعی دیگری که وجود دارد میزان سطح مهارت وکیل خانواده است. بهتر است وکلایی را انتخاب کنید که وکلای پایه یک دادگستری خانواده باشند، زیرا این افراد کسانی هستند که دوره های وکالتی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند و از مراحل مختلفی برای رسیدن به این سطح عبور کرده اند. از طرفی دیگر عضویت در کانون وکلا هم جزو مزیت های دیگری برای اعتماد بیشتر به وکیل می باشد و در نهایت با انجام یک جلسه مشاوره با وکیل خانواده، می توان از میزان تخصص او آگاه شد.

در جلسه اولیه مشاوره و ارائه مباحث اولیه در مورد روال پرونده خود، می توان از راهکار ها و توصیه های وکیل مطلع شد و میزان سواد و توانایی های او را سنجید. بنابراین توصیه می شود که پیش از انعقاد قرار داد با وکیل خانواده و اخذ او برای پرونده وکالتی خود، حتما جلسه اولیه مشاوره با او داشته باشید تا بهتر بتوان تصمیماتی را در مورد اخذ وکیل مورد نظر خود داشته باشید.

یکی دیگر از راه هایی که می توان به سادگی از میزان تخصص یک وکیل آگاه شد و بهترین وکیل در زنجان را بهتر شناخت، پرس و جو یا تحقیق از دوستان و آشنایانی است که در گذشته از وکلا در زنجان استفاده کرده اند و به تجربه و تخصص این وکلا آشنا هستند و می توانند اطلاعات خوب و مفیدی را در اختیار شما قرار دهند. البته از کسانی این اطلاعات باید گرفته شود که قابل اعتماد و اطمینان باشند.

مطالب مشابه: 5 تا از بهترین وکیل طلاق در زنجان

فائزه آیت اللهی

فائزه آیت الهی

خانم فائزه آیت اللهی وکیل پایه یک دادگستری در زنجان، مشاور حقوقی و دارای کارشناسی ارشد حقوق خانواده از دانشگاه شهید بهشتی و متخصص در پرونده های خانواده، کیفری و ملکی می باشند. ایشان یکی از بهترین وکلای خانواده در زنجان می باشد و از مهم ترین خدمات ایشان می توان به همکاری با مؤسسه روانشناسی سهند تهران، مؤسسه روانشناسی نیماه تهران و مؤسسه آوای فکر زنجان اشاره کرد.

تخصص و مهارت:

  • کارشناسی ارشد حقوق خانواده
  • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09127411090

آدرس: زنجان، میدان قائم، ساختمان قائم، طبقه چهارم، واحد 407


محمود برجی

محمود برجی

وکیل پایه یک دادگستری است و در حال حاضر در شهر زنجان مشغول به فعالیت در کلیه دعاوی های ملکی، ثبتی، کیفری، مالی، تجاری، خانواده و غیره می باشد. ایشان تخصص بسیار خوبی در مسائل حقوقی دارد و بهترین مشاوره ها را به موکلینش ارائه می دهد و به آن ها راه و روش های مناسبی در جهت حل مشکلشان می کند. آقای محمود برجی به عنوان بهترین وکیل در زنجان فعالیت دارد.

تخصص و مهارت:

  • عضو کانون وکلا دادگستری در زنجان
  • نایب رئیس هیات مدیره کانون وکلا در استان زنجان
  • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09122418420

آدرس: زنجان، سعدی شمالی، ساختمان پردیس، طبقه دوم، پلاک 237، واحد 4


سمیه رضایی

سمیه رضایی

وکیل پایه یک دادگستری است که در استان زنجان به فعالیت حقوقی تخصصی می پردازد و به عنوان بهترین وکیل خانواده در زنجان شناخته شده است. ایشان به قوانین حقوقی تسلط بسیار خوبی دارد و دفاعیات خیلی خوبی را از موکلینش در دادگاه انجام می دهد. خانم سمیه رضایی جایگاه خوبی را در بین مخاطبان و مردم داشته و باعث اعتماد و اطمینان در بین آن ها نیز شده است.

تخصص و مهارت:

  • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09127409553

آدرس: زنجان، چهارراه سعدی، بن بست دارایی، ساختمان اشکان، طبقه۲


محمد باقر مهدیون

محمد باقر مهدیون

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر زنجان مشغول به کار در حوزه حقوق نیز می باشد. ایشان به عنوان بهترین وکیل خانواده در زنجان معرفی گردیده است و در کار و حرفه خود بسیار حرفه ای عمل می کند. آقای محمد باقر مهدیون راهکارهای تخصصی و بسیار خوبی را به موکلین خود ارائه داده و در تلاش است تا وظایف وکالتی اش را به خوبی انجام داده تا موجب رضایت مردم و مراجعینش شود.

تخصص و مهارت:

  • عضو کانون وکلا دادگستری در استان زنجان
  • بازرس و عضو اصلی هیات مدیره کانون وکلا استان زنجان
  • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09122418488

آدرس: زنجان، سعدی شمالی، ساختمان پاستور، طبقه پنجم، واحد 506

نقش وکیل خانواده در محاکمه پرونده

وکیل خانواده، نقش های زیادی را در طول محاکمه پرونده بر عهده می گیرد. مشاوره حقوقی یکی از ابتدایی ترین و البته مهم ترین وظایف از جانب یک وکیل خانواده می باشد. وکیل خانواده موظف است تا در هنگام مشاوره حقوقی، کلیه جزئیات و نکات مهم پرونده را، به صورت کامل در اختیار موکل خود قرار دهد و او را آگاه سازد. همچنین وکیل خانواده، استراتژی های خود را بر طبق تجربه و ماده های قانونی که دارد مطرح می نماید و به موکلش در اجرا شدن پرونده در مسیر درست کمک می کند.

ثبت دعاوی از دیگر وظایف مهمی است که یک وکیل خانواده انجام می دهد. اگر که موکل زمان کافی برای انجام و پیگیری لازمه را برای پرونده خود نداشته باشد، وکیل می تواند به عنوان نماینده او، دعاوی را ثبت کرده و تمامی کارهای قضایی و اداری آن را انجام دهد.

وکیل خانواده، موظف است تا با موکلش یا بدون حضور او، در تمامی جلسات دادگاه حضور پیدا کرده و دفاعیات لازمه را به قوه قضاییه ارائه دهد. همچنین اگر حکمی اجرا شد و از نظر وکیل به ناحق بود، باید بر روی حکم های به ناحقی که ارائه شده، اعتراضات لازم را اعمال نماید و سپس تمامی شواهد و مدارک مهم به نفع موکلش را در دادگاه ارائه کند و واقعیت موجود را برای قاضی پرونده تشریح دهد.

یک وکیل موظف است تا لایحه دفاعیات قوی و محکمی را تنظیم کند و آن را در دادگاه ارائه دهد و همچنین با جمع آوری اسناد، مدارک و مستندات تمام تلاشش بر این باشد تا آن را به دادگاه ارائه داده تا همه چیز را به نفع موکلش به پایان برساند.

تمامی این امور، به عهده وکیل خانواده می باشد و از لحظه ای که پرونده را بر عهده می گیرد تا انتهای آن، تعهد و مسئولیت داشته و در قبال آن وظیفه دارد تا آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. انجام کلیه امور توسط وکیل خانواده، سبب می شود تا موکل آرامش خاطری را پیدا کرده و اطمینان دارد که این امور توسط کسی انجام می پذیرد که در کار و حرفه اش تخصص دارد.

کلام آخر

همانطور که در مقاله اشاره کردیم، اخذ وکیل خانواده در پیش بردن پرونده خانواده یک ضرورت محسوب می شود و در صورت هرگونه مسائل و مشکلات حقوقی در زمینه خانواده، نیاز به کسی است که آگاهی لازم را برای رسیدن به قوانین و مقررات خانواده داشته باشد و برای کاهش فشار های روانی و روحی، وکیلی را اخذ کند و از او مشاوره های تخصصی داشته باشد.

قطعا یک فرد عامی و عادی نمی تواند از تمامی این قوانین اطلاع داشته باشد و به همه آن ها مسلط باشد زیرا قوانین در زمینه دعاوی خانواده زیاد است و نمی توان نسبت به همه آن ها اشراف داشت، پس همین دلایل به تنهایی می تواند وجود یک وکیل خانواده را ضروری کند. وجود یک وکیل خانواده، سبب می شود تا از هزینه های اضافی پرهیز شود و از اتلاف وقت هم جلوگیری به عمل آید.

در این مقاله سعی بر این داشته ایم تا به مهم ترین نکات در مورد شناخت وکلا و مسائل حقوقی بپردازیم و همچنین لیستی 5 تایی از بهترین وکیل خانواده در زنجان را انتشار داده ایم تا کاربران عزیز به هنگام اخذ وکیل خانواده در زنجان، در مدت زمان کمتری بتوانند وکیل مورد نظر خود را اخذ کنند.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا