وکلا

بهترین وکیل مهریه در تبریز ⚖️【آپدیت 1403】

با افزایش آمار طلاق در میان زوجین، درخواست برای جستجوی بهترین وکیل مهریه در تبریز هم بیشتر می شود و زوجه برای رسیدن به حق قانونی خود که همان مهریه است، از مرد تقاضای مهریه می کند و مرد موظف است تا حق او را به او بازگرداند. در این شرایط نیاز به بهترین وکیل در تبریز می باشد که تمامی قوانین مربوط به دعاوی خانواده و مهریه را بداند و در آن تخصص داشته باشد. برای داشتن تخصص در این زمینه ها، نیاز است تا وکیل سوابق کاری بسیار بالایی داشته باشد و پرونده های اینچنینی را زیاد کار کرده باشد.

باتوجه به قوانین و سختی های مربوط به مراحل مهریه، اخذ بهترین وکیل مهریه در تبریز الزامی است تا با استفاده از راهنمایی ها و روش های درست و اصولی وکیل، به بهترین نتایج مطلوب رسید و حق و حقوق را پس گرفت.

در این مقاله به بررسی و شناخت بهترین وکیل مهریه در تبریز پرداخته ایم که برای شناخت از این وکلا، باید نکاتی رادر نظر گرفت و براساس همین نکات نسبت به اخذ وکیل اقداماتی را انجام داد.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده
مطالب مشابه: جهت مشاهده مقاله بهترین وکیل مواد مخدر در تبریز کلیک کنید

چگونه از بهترین وکیل مهریه در تبریز شناخت پیدا کنم؟

انتخاب و اخذ بهترین وکیل مهریه در تبریز، جزو نگرانی ها و دغدغه های زوجه برای گرفتن مهریه محسوب می شود. در شهر تبریز هم وکلای بسیار زبده و متخصصی وجود دارد که از بین وکلای دیگر، شناخت او به راحتی انجام نمی گیرد. به دلیل ارزش بالای مهریه برای برخی از خانم هایی که دارای مهریه بالایی هستند، نیاز به انتخاب درست وکیل مهریه می باشد تا به کمک او بتوان مهریه را به طور اصولی و قانونی از مرد پس گرفت زیرا پرونده های ناموفقی در دادگاه وجود دارد که در زمینه مهریه و خانواده می باشد و متاسفانه با شکست مواجه شده است.

بنابراین اگر در شهر تبریز سکونت دارید و دچار مشکلات خانواده و مهریه شده اید، نیاز است تا شناخت کافی از وکلای خوب و باتجربه مهریه را داشته باشید. برای شناخت بهترین وکیل در تبریز باید در وهله اول، سوابق او و موفقیت هایی که از سایر پرونده های حقوقی حاصل شده است را در نظر بگیرید. وکیلی که مورد اعتماد مردم است، پرونده های زیادی به او سپرده می شود و مورد رضایت مردم واقع می شود.

یک وکیل خانواده به تمامی قوانین مهریه تسلط داشته و قوانین و مراحل کاری آن را به خوبی می داند. همچنین با برگزاری مشاوره های حقوقی و بررسی شرایط پرونده موکلش، راهکار های بسیار خوب و مفیدی را به او ارائه می دهد تا با استفاده از راهنمایی های درست به آن ها کمک کرده باشد. در واقع عمل کردن به وظایف و تعهدات وکیل، سبب می شود تا مردم او به عنوان بهترین وکیل مهریه در تبریز شناخته و در واگذاری پرونده های مهریه شان به او اعتماد کنند.

به طور کلی برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در تبریز نیاز است تا با تحقیقات جامع و کامل از وکلای تبریز که در زمینه های دعاوی خانواده و مهریه فعالیت دارند، وکیل خود را انتخاب نمایید. این تحقیقات باید از منابع های بسیار معتبر باشد تا با خیالی آسوده تحقیقات صورت پذیرد.

بهترین وکیل مهریه در تبریز

راه های جستجوی بهترین وکیل مهریه در تبریز

خانمی که به واسطه ی موضوع طلاقش، درخواست مهریه خود را از همسرش دارد، خودش به تنهایی نمی تواند از حق قانونی اش که همان مهریه می باشد دفاع کند و نیاز به یک فرد متخصص در کلیه امور خانواده و مهریه را دارد که به تمامی قوانین حقوقی در این زمینه، تسلط داشته باشد و با راهکار های قانونی بتواند پرونده های اینچنینی را در مسیر درست انجام دهد.

بنابراین شاید یکی از دغدغه ها و سردرگمی های کسی که درخواست مهریه اش را دارد، جستجوی بهترین وکیل مهریه در تبریز می باشد که به کمک او بتواند تمامی مشکلات خود را حل کرده و حق و حقوق قانونی اش را اخذ نماید. بنابراین برای شناخت بهترین وکیل خانواده در تبریز راه های زیادی وجود دارد که البته باید از راه های معتبر و قانونی استفاده کرد تا به حق و حقوق رسید.

یکی از این راه های قانونی، موسسه های حقوقی است که در شهر تبریز وجود دارد. امروزه موسسه های معتبر زیادی مشغول به کار وکالت می باشند و به معرفی وکلایی حرفه ای در همه ی زمینه های حقوقی و کیفری به مردم می پردازند. البته موسسه هایی که دارای مجوز کاری باشند قابل اعتماد هستند و باید به آن ها مراجعه کرد.

یکی دیگر از راه های شناخت وکلای تبریز در زمینه مهریه، مجلات حقوقی مانند وکیل از ما است. مجله حقوقی وکیل از ما به تمامی موضوعات حقوقی مفید اشاره می کند و به معرفی بهترین وکلا در همه ی شهر های ایران می پردازد. تمامی وکلای معرفی شده در مجله حقوقی وکیل از ما، بسیار حرفه ای هستند و در چارچوب قانون به حل مشکلات مردم می پردازند و در تمامی دعاوی های حقوقی فعالیت دارند. همچنین سایت های حقوقی هم وجود دارند که در زمینه مسائل و مشکلات حقوقی به مردم کمک کرده و بهترین خدمات را به کاربران و مردم ارائه می دهند.

کمک و راهنمایی از دوستان و افرادی که می شناسید و قابل اعتماد هستند هم، یکی دیگر از راه های شناخت بهترین وکیل مهریه در تبریز است. از بین دوستان و آشنایان، قطعا افرادی وجود دارد که تاکنون به وکیل مراجعه کرده اند و یا مشکلات خانوادگی یا طلاق داشته اند، بنابراین می توانند تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید تصمیمی درست برای اخذ وکیل مهریه را داشته باشید.

تمامی این حساسیت ها به این دلیل است که موضوع مهریه بسیار مهم است و به دعوی مالی نزدیک می باشد زیرا مهریه می تواند شامل وجه نقدی، پول، طلا، سکه، زمین و یا آپارتمان باشد و تمامی آن ها دارای ارزش مالی است که برای موکل بسیار مهم می باشد. بنابراین به دلیل این ارزش مالی هم که شده، باید وکیلی را اختیار نمایید که مجرب و خبره در کلیه امور مهریه و خانواده باشد تا بتواند کمک و راهنمایی های اصولی را به شما داشته باشد تا بتوانید حق و حقوق قانونی خود را که همان مهریه است، پس بگیرید.

روش های وصول مهریه

روش هایی برای وصول مهریه وجود دارد که برای وصول مهریه، باید این روش ها و قوانین آن را با دقت مطالعه و به دقت بررسی کرد. برای وصول مهریه و استفاده از روش های آن، می توان از بهترین وکیل مهریه در تبریز کمک خواست و تمامی این روش ها و وصول آن را به کمک او انجام داد. به طور کلی پیشنهاد می شود تا صفر تا صد امور پرونده مربوط به مهریه توسط وکیل صورت گیرد تا به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکنه انجام پذیرد.

  • وصول مهریه از طریق اجرای ثبت: 

    اگر ازدواج رسمی باشد، می توان از طریق اجرای ثبت، مهریه را وصول کرد. این روش بدین صورت است که زن به دفتر خانه ای مراجعه می کند که ازدواجش در آن به ثبت رسیده است و می تواند طلب وصول مهریه خود را نماید. سپس از طرف دفترخانه این موضوع به زوج ابلاغ می شود و اگر مرد حاضر به پرداخت مهریه به زن نباشد، زن می تواند تقاضای اجرا مفاد سند ازدواجش را در خصوص مهریه داشته باشد. در برخی مواقع اگر زوج توانایی مالی نداشته باشد ولی کارمند دولت بوده باشد، زوجه می تواند یک سوم از حقوق همسرش را به عنوان مهریه به نفع خود توقیف نماید تا به او پرداخت شود. اگر هم مهریه زوجه، نقدی، طلا یا سکه باشد با داشتن سند رسمی ازدواج خود به دفتر ازدواج و یا دایره ثبت مراجعه کرده و مهریه خود را اجرایی سکند. سپس این اجراییه به شوهرش ابلاغ شده و سپس بعد از مهلت 10 روزه به او، باید مهریه را به همسرش پرداخت نماید و اگر به هر دلیلی مرد از پرداخت مهریه طفره رود، مال و دارایی های او توقیف خواهد شد. زن حتی می تواند حساب های بانکی، حقوق شوهرش و هر دارایی را که به او تعلق دارد را توقیف نماید. اگر هم مهریه خانم سکه یا طلا باشد و مرد توانایی پرداخت را نداشته باشد، با قیمت روز مطالبه انجام خواهد شد. در صورتی هم که سند ازدواج رسمی نبوده، زن برای مطالبه مهریه خود می تواند از روشی به نام تسلیم دادخواست به دادگاه استفاده نماید.

  • وصول مهریه از طریق دادگاه: 

    یکی دیگر از روش های وصول مهریه از طریق مراجعه دادگاه می باشد. در این روش زوجه با طرح دعوا و دادخواست به دادگاه خانواده، مهریه خود را طلب می نماید زیرا طلب مهریه جزو دعوی مالی محسوب می شود و سپس با توجه به ارزش مالی و نوع مهریه، هزینه دادخواست پرداخت می گردد. در گذشته مبلغ دادرسی یک هزینه مشخص بود اما با توجه به شرایط حاصله، میزان هزینه دادرسی ارتباط مستقیمی با میزان مهریه زن خواهد داشت. بنابراین زنی که بخواهد مهریه اش را طلب کند باید به اندازه مهریه اش در قوه قضاییه تمبر باطل نماید و سپس دو برگه دادخواست تهیه و همراه با فتوکپی عقدنامه و رونوشت آن ضمیمه دادخواست خواهد شد. طرح و قوانین این دعوی، باید براساس دادگاه خانواده باشد.

در چه مواقعی مرد می‌تواند مهریه را پرداخت نکند؟

مهریه یکی از حق های شرعی و قانونی هر زن می باشد و باید به او پرداخت شود یعنی هر زمان که زن مهریه اش را طلب کند باید توسط مرد به او پرداخت شود و در برخی مواقع که مرد از پرداخت مهریه به زن امتناع می کند، زن می تواند به صورت قانونی اقدام نماید و اموال مرد را توقیف نماید تا مهریه اش را دریافت کند.

اما گاهی هم برخی شرایط وجود دارد که مرد می تواند مهریه را پرداخت نکند. مثلا در مواقعی که عقد بین آن ها باطل شده باشد و یا رابطه ای بین آن ها وجود نداشته باشد، مهریه ای هم به زن تعلق نمی گیرد.

به جز تنها همین شرط، در تمامی شرایط های دیگر، مهریه به زن تعلق می گیرد. البته مهریه می تواند به صورت اقساطیی و یا اینکه نصفه به زن تلعق گیرد که دارای شرایطی می باشد اما به هر صورت، مرد باید مهریه زن را پرداخت نماید زیرا حق شرعی و قانونی او می باشد.

کدام اموال از شوهر برای مهریه توقیف نمی شود؟

زن برای دریافت مهریه اش می تواند اموال شوهرش را توقیف نماید. اموالی که قابل توقیف هستند اموال منقول و غیر منقول نام دارند که شامل اتومبیل، خانه، سهام، زمین، سپرده بانکی و غیره می باشد که در دادگاه حکم توقیف آن ها صادر می شود و برای پرداخت مهریه در نظر گرفته می شود.

اما اموالی از مرد وجود دارد که قابل توقیف نیستند. این اموال شامل خانه ای است که مرد در آن زندگی می کند و به آن نیاز دارد، خط تلفن همراه، ودیعه ای که به دلیل اجاره به موجر پرداخته است و مواردی از این قبیل می باشد که غیر قابل توقیف هستند و دادگاه آن را برای امرار معاش مرد در نظر می گیرد.

کلام آخر

مهریه جزو اموالی است که  برعهده مرد می باشد و پس از جاری شدن خطبه عقد، باید به زن پرداخت شود یعنی بدین صورت که زن هر زمان درخواست مهریه را از مرد داشته باشد، مرد موظف است تا آن را به زن پرداخت نماید.

مهریه انواع مختلفی دارد و به صورت توافقی میان زن و مرد در خطبه عقد ثبت خواهد شد. معمولا مهریه دارای ارزش مالی است و زمانی که جدایی یا طلاق بین زوجین اتفاق می افتد، زن طلب مهریه اش را دارد و به طور قانونی حق او است که تا آن را در هر شرایطی که درخواست نماید، از مرد بگیرد.

در چنین شرایطی، به دلیل رسیدگی به مراحل قانونی درخواست مهریه و عدم آگاهی زن در این شرایط، انتخاب یک وکیل مهریه برای انجام کار صورت می گیرد. یک وکیل مهریه به تمامی این امور آگاه است و قوانین مربوط به آن را به خوبی می داند و دفاعیات بسیار خوبی را با توجه به شرایط پرونده از موکلش انجام می دهد. بنابراین عاقلانه ترین راه این است که از بهترین وکیل مهریه در تبریز کمک خواست تا با کمک او بتوان به نتایج دلخواه و مطلوب برای پرونده مهریه رسید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا