وکلاوکیل کیفری

5 تا از بهترین وکیل کیفری در ایلام ⚖️【آپدیت 1403】

انتخاب بهترین وکیل کیفری در ایلام، باعث هموار شدن مسیر موفقیت در پرونده های کیفری خواهد شد. از آنجایی که پرونده های کیفری، بسیار حساس می باشد بنابراین نیاز به شخصی دارد که بسیار با تجربه و متخصص باشد و به تمامی امور کیفری، آگاهی داشته باشد تا بتواند به ساده ترین روش ممکن و در مدت زمان کم، بهترین و مناسب ترین راهکاری های قانونی متناسب با حل مشکل شما را پیدا کند. بهترین وکیل در ایلام تخصص در حوزه های کیفری، ملکی، ثبتی، خانواده، طلاق را بر عهده دارد.

یک وکیل کیفری خوب در ایلام، قبل از بر عهده گرفتن یک پرونده کیفری، ابتدا جلسه مشاوره ای را برگزار می کند تا با مراجعه کننده اش، به طور مفصل در مورد شرایط و مشکلات پرونده صحبت کند و به طور دقیق پرونده را مطالعه و بررسی می کند و سپس نتایج احتمالی پرونده را به طور شفاف و واضح با موکلش در میان می گذارد. همچنین در مورد هزینه های مربوط به امور پرونده و دادرسی و میزان حق الوکاله بابت رسیدگی به پرونده را به موکلش اعلام می دارد تا موکل بهتر بتواند در این خصوص تصمیم بگیرد.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

وظایف وکیل کیفری در ایلام

از لحظه ای که وکیل، پرونده موکل را بر عهده می گیرد، در قبال کلیه امور حقوقی کیفری موکل وظیفه داشته و تمامی مطالبات موکل را در یک شکوائیه تنظیم کرده و سپس به دادگاه ارائه می دهد. همچنین مهم ترین وظیفه ای که دارد، دفاعیات قابل قبول و محکمی از موکلش به دادگاه می باشد.

در پرونده های کیفری و اخذ وکیل کیفری، اصلا تفاوتی ندارد که موکل متهم باشد یا بی گناه زیرا زمانی که یک وکیل، وکالت متهم را می پذیرد، در قبال او وظیفه دارد تا با بهره گیری از دانش و تجربیات خود، دفاع از موکلش را به کار گیرد تا در مجازات او تخفیف قائل شود.

در نمونه پرونده هایی که به زورگیری و سرقت ارتباط دارد، وکلا وظیفه دارند تا با ارائه مستندات، به موکل شان کمک کنند تا بی گناهی او را اثبات و یا در مجازاتشان تخفیف قائل شوند.

وکیل کیفری در جلسه اولیه مشاوره، موظف است تا پرونده را با دقت مطالعه و بررسی کرده و در مورد شرایط و میزان درصد موفقیت پرونده به موکلش، اطلاعات لازم را بدهد و همچنین بسیار صادق باشد. یک وکیل باید از دورویی، خیانت، وعده و وعید های دروغین به موکلش پرهیز کند و همواره در تلاش باشد تا ارتباط موثرتری را با موکلش برقرار سازد تا بتواند اعتماد او را نسبت به خود جلب کند.

چرا باید وکیل کیفری بگیریم

وکیل کیفری به کسی گفته می شود که در حوزه دعاوی کیفری مشغول به فعالیت می باشد و تسلط کافی بر کلیه قوانین مربوط به جرائم ها و مجازات ها را دارد. با توجه به موضوعات کیفری و دعاوی کیفری، نیاز به یک وکیل است تا برای جلوگیری از حق و حقوق موکلی که تضییع شده است تلاش کرده و موجب حفظ منافع او شود. حضور و اخذ یک وکیل کیفری، آنقدر مهم است که سبب می شود تا موجب تغییر رای دادگاه به نفع موکل شود. بنابراین اگر به جستجوی بهترین وکیل کیفری در ایلام هستید، پیشنهاد می شود تا به مطالعه مطالب در این مقاله بپردازید زیرا این مقاله علاوه بر ارائه مطالب تخصصی در مورد دعاوی کیفری، به معرفی بهترین وکیل کیفری در ایلام پرداخته و با توجه به تخصص و سوابق کاری وکلا، می توان یکی از آن ها را برای امور کیفری خود انتخاب کرد.

مطالب مشابه: 5 تا از بهترین وکیل ملکی در ایلام

رضا فاضلی پور

رضا فاضلی پور

وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر ایلام  همچنان مشغول به حوزه های مختلف حقوقی در زمینه های کیفری، تجاری، ملکی، مالی، خانواده، طلاق و غیره می باشد. ایشان خدماتی را مانند مشاوره حضوری، غیر حضوری، تنظیم قرارداد و غیره را به مردم ارائه می دهد و به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام در بین مردم شناخته شده است. آقای رضا فاضلی پور تمام هدفش جلب رضایت مردم و تلاش برای پیش بردن پرونده های موکلینش در جهت مثبت در دادگاه می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد فقه و حقوق جزا
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09181411328

آدرس: ایلام، خیابان سمندری، مجتمع تجاری سوگند، طبقه اول واحد 18

مهدی مهری

مهدی مهری

وکیل پایه یک دادگستری در شهر ایلام است و به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام شناخته شده است. ایشان در دعاوی های مختلف حقوقی اعم از کیفری، طلاق، خانواده، ملکی و غیره فعالیت و تخصص دارد و دارای بیانی بسیار خوب و کلامی قوی می باشد بنابراین همین موضوع سبب شده است تا دفاعیات بسیار خوبی را در دادگاه از موکلینش داشته باشد و پرونده موکلینش را در جهت مثبت به پیش ببرد. آقای مهدی مهری تسلط بالایی بر کلیه قوانین حقوق را دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در ایلام
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188414228

آدرس: ایلام، میدان کشوری خیابان آیت اله حیدری، خیابان ابوذر غفاری، نبش کوچه شهید صالحی

زیدان پنجستونی

زیدان پنجستونی

وکیل پایه یک دادگستری است و سالهای زیادی است که در شهر ایلام به فعالیت های حقوقی نظیر کیفری، ملکی، ثبتی، خانواده، طلاق و غیره مشغول است و مردم او را به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام می شناسند. آقای زیدان پنجستونی دارای سوابق کاری بالایی است و مشاوره های حضوری و غیر حضوری را در اختیار مردم قرار می دهد و بهترین راهکارها را برای موکلین و مراجعه کنندگانش دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188415646

آدرس: ایلام، خیابان فردوسی، نبش بانک سپه، کوچه بن بست زاگرس، مجتمع خلیج فارس، طبقه ۳ و۱۲

اسحق مرادی

اسحق مرادی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر ایلام به فعالیت حقوقی مشغول می باشد. ایشان در دعاوی های کیفری، ملکی، ثبتی، طلاق و غیره تخصص بسیار بالایی دارد و بسیار صادق در انجام امور حقوقی و وکالتی خود می باشد. آقای اسحق مرادی به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در شهر ایلام شناخته شده است و بهترین و اصولی ترین مشاوره ها را به موکلین و مراجعه کنندگانش ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در شهر ایلام
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09187220789

آدرس: ایلام، چرداول هلیلان، شهر توحید، جنب بانک ملی، طبقه دوم پاساژ آزادی

 محسن مشهدی

محسن مشهدی

وکیل پایه یک دادگستری در ایلام است و بسیار در کار حقوقی خود مهارت و تجربه بالایی دارد و تمامی تلاشش بر این است تا حس اطمینان و اعتماد را در مردم ایجاد کند. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در ایلام مشغول به فعالیت حقوقی است و ارائه مشاوره های حرفه ای و تخصصی را به صورت حضوری و غیر حضوری به مراجعه کنندگانش ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در استان ایلام
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120278223

آدرس: ایلام، خیابان فردوسی، جنب بانک سپه، مجتمع خلیج فارس، طبقه ۳ واحد ۱۲

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری در اصل شاخه ای از حقوق جزا می باشد و مجموعه ای از جرائم ها، مجازات و قوانین جزائی را شامل می شود. دعاوی کیفری به دعاوی گفته می شود که کلیات آن در رابطه با مجرم، مسئولیت های کیفری و جرائم است.

دعاوی کیفری در واقع جزو دعاوی می باشد که قانون گذار برای ارتکاب این جرائم، مجازات هایی را در نظر گرفته باشد. منظور از جرائم این است که هر عملی که انجام شود و نقض قوانین را به همراه داشته باشد، جرم انگاری محسوب شده و برای آن مجازات تعریف می شود. نوع مجازات ها متفاوت است و معمولا به صورت مجازات نقدی، زندان و در برخی موارد حتی اعدام هم اجرا می شود. مجرم هم به شخصی گفته می شود که ارتکاب جرم به او نسبت داده شده است و باید مجازات قانونی بابت آن جرم را ببیند.

انواع دعاوی کیفری

بر طبق قانون مجازات اسلامی بر مصوب سال 92، هر رفتاری که در آن نقض قوانین اطلاق شود، جرم محسوب شده و قانون برای آن مجازات در نظر گرفته است. به نمونه های مهمی از انواع دعاوی کیفری در ذیل اشاره می کنیم:

 • خیانت در امانت، رابطه نامشروع، بدست آوردن مال از طریق نامشروع، کلاهبرداری، خیانت در امانت، قتل عمد و غیر عمد
 • ممانعه از حق، مواد مخدر، قمار، تصرف عدوانی، سقط جنین، اخلال در نظم عمومی، ممانعت از حق، مزاحمت
 • توهین، اسید پاشی، فرار از دین، آدم ربایی، تهدید، ضرب و جرح، مشروبات الکلی
 • اخاذی، اعمال نفوذ، قدرت نمایی با چاقو، شرکت و گروه های هرمی، اخاذی
 • توهین به مقدسات، اخلال در نظام اقتصادی، اختلاس، گزارش خلاف
 • فریب در ازدواج، چک بلا محل، تغییر کاربری، ربا، خرید مال مسروقه، نزاع دسته جمعی، غصب

ویژگی های یک وکیل خبره کیفری در ایلام

انتخاب و اخذ وکیل کیفری، بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد زیرا پرونده های کیفری با جان انسان ها و مال و آبروی آن ها در ارتباط است. در این گونه از دعاوی، ریزترین نکات در اجرای پرونده کیفری، تاثیر بسزایی خواهد گذاشت و همین نکات می تواند از ضرر و زیان موکل جلوگیری به عمل آورد.

بنابراین به مهم ترین وظایف از وکیل کیفری اشاره خواهیم داشت :

 • سوابق تحصیلی بالا در کلیه امور حقوقی
 • توانایی جمع آوری اسناد و مدارک موثق به نفع موکل
 • تخصص و تجربه در زمینه های مختلف حقوقی
 • درک صحیح از مسائل و توانایی تجزیه و تحلیل مشکلات پرونده
 • برخورداری از صبر و حوصله فراوان و داشتن روحیاتی قوی
 • دانش کافی در علوم روانشناسی در جهت ارتباط موثر با موکلین و مراجعه کنندگان
 • وقت شناسی در کلیه امور و مراحل کاری پرونده
 • ارائه مشاوره های حضوری و غیر حضوری موثر
 • پیگیری کلیه امور مربوط به پرونده ها
 • استفاده از راه های مناسب و اصولی در جهت تسریع و بالا بردن کیفیت انجام کار

نکاتی مهم جهت تنظیم شکوائیه

برای تنظیم شکوائیه نیاز است تا چندین نکته مهم را مورد بررسی قرار دهیم تا به هنگام ارائه شکایت نامه به این نکات توجه شود تا مراجع قضایی، دادخواست ارسالی را رد نکند.

این نکات مهم جهت تنظیم شکوائیه عبارتند از:

 • اهلیت

وقتی شخصی زیان دیده است و بخواهد شکایت کیفری را در دادگاه مطرح کند، باید اهلیت جمهوری اسلامی را داشته باشد و سن او قانونی باشد. سن قانونی در دختران بالای 9 سال است و در پسران بالای 18 سال می باشد که بتوانند به عنوان شاکی، شکایت نامه را تنظیم کنند. اما اگر شاکی سن قانونی نداشته باشد و یا کم تر از 18 سال سن داشته باشد، نیاز است تا قیم فرد، اقدام به شکایت کند.

 • نوع شکایت

برخی جرائم هستند که جنبه عمومی دارند مانند فحاشی، افترا، توهین و غیره را شامل می شود. اما برخی جرائم هستند که فاقد جرائم عمومی می باشند. در واقع نحوه شکایت بدین صورت است که شکایات به دادسرا ارائه داده شده و سپس تحقیقات آغاز می شود. رسیدگی به این نوع از شکایات مربوط به شخص شاکی می باشد.

 • اعلام کردن جرم توسط ماموران نیروی انتظامی

جرائمی وجود دارد که جنبه عمومی داشته و نیازی به مطرح کردن شکایات شاکی نمی باشد و ماموران نیروی انتظامی می توانند جرم را اعلام کنند. در ادامه لازم است که متهم به جرم خود اعتراف کرده و اظهارنامه را امضا کند و سپس در دادگاه، توسط جرائم ارائه شود و سپس حکم کیفری صادر شود.

کلام آخر

در انتخاب بهترین وکیل کیفری در ایلام باید دقت زیادی داشت زیرا موکل برای ثابت کردن ادعایش نیاز به یک وکیل خبره کیفری دارد تا تمامی مدارکش را در اختیار او قرار داده و اسرارش را به او بازگو کند تا در اجرای پرونده به او کمک شود. برای چنین اقدامی، نیاز است تا موکل به وکیل مورد نظر خود اعتماد واطمینان کافی داشته باشد تا بتواند صفر تا صد کلیه امور مربوط به دعاوی کیفری را به او واگذار کند.

وکیل پایه یک دادگستری معمولا دارای اطلاعات عمومی بسیار خوبی راجع به کلیه قوانین و مقررات حقوق است و شغل وکالت دارای تخصص هایی متعددی نظیر کیفری، خانواده، ثبتی، ملکی و غیره می باشد که وکلا معمولا در یک یا دو نمونه از این دعاوی ها، دارای تخصص و مهارت بسیار خوبی می باشند. از این رو برای انتخاب وکیل باید کسی را انتخاب نمود که تخصص اش مرتبط با موضوع وکالتی شما باشد.

نکته ای که در انتخاب و اخذ وکیل کیفری در ایلام وجود دارد این است که باید به مجوز وکیل دقت شود و از تجربه و سوابق او هم آگاه شد، زیرا متاسفانه وکلایی هستند که از اعتماد مردم سواستفاده کرده و با وعده های پوچ و بی اساس خود، از مراجعین و موکلین اخاذی می کنند. بنابراین انتخاب یک وکیل متخصص در همه دعاوی ها خصوصا کیفری بسیار مهم می باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا