وکلا

5 تا از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه ⚖️【آپدیت 1402】

وکیل دیه و تصادفات به کسی گفته می شود که به دعاوی مربوط به دیه بپردازد و تمامی فرآیند بررسی کیفری را بداند. مطمعنا افرادی که در این شرایط قرار می گیرند به جستجوی بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه هستند. بنابراین در این مقاله به بررسی وکلای حاذق و با تجربه ای پرداخته ایم که همگی به امور دیه و تصادفات آگاه هستند و برای رفع مشکلات خود به این وکلا مراجعه می کنند.

در واقع یکی از مجازات هایی که در اسلام انجام می شود، دیه است. دیه برای افرادی است که به طور غیرعمدی علیه جان، اعضای بدن و فرد دیگری انجام شده، مشخص می شود. همچنین در برخی مواقع هم، اگر فردی جرمی را به صورت عمد، انجام نداده باشد، بر طبق قوانین اسلامی اگر قصاص نشود باید دیه را پرداخت نماید.

بنابراین بر طبق قوانینی که در اسلام وجود دارد، اگر شخصی به طور عمد یا غیر عمد به دیگری آسیب برساند به طوری که سلامت و جان او به خطر افتد، مجازات شده و باید دیه را پرداخت نماید. برای انتخاب یک وکیل خوب دیه، باید تحقیقات لازمه را انجام داده و سپس وکیل را برای انجام این امور انتخاب نمود.

بهترین وکیل دیه در کرمانشاه چه کسی است؟

موضوع دیه یکی از مهم ترین موضوعات کیفری است که نیاز به رسیدگی و پیگیری به طور اصولی دارد. کسی که به رسیدگی امور دیه می پردازد، باید قوانین و امور مربوط به وکالتی دیه را بداند و به آن تسلط داشته باشد. پرونده های دیه به دلایل مختلف اتفاق می افتد و این دلایل می تواند  در اثر تصادفات، قتل، دعوا، رانندگی و غیره اتفاق افتد. در واقع به هر شخصی که در این اتفاقات بیان شده، آسیب وارد شود ملزم به دریافت خسارت است که به آن دیه می گویند.

بنابراین برای دریافت دیه، نیاز به یک فردی متخصص و مجرب داریم که تمامی قوانین کیفری خصوصا دیه را بداند و نسبت به آن آگاهی داشته باشد. هیچ شخصی جز بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه، نمی تواند به این امور مسلط باشد.

وکیل دیه و تصادفات علاوه بر تخصص در تمامی امور مربوط به دیه، باید اخلاق مدار باشد و نحوه ی برقراری ارتباط با موکلین و مراجعین خود را بداند و با آن ها احساس همدردی داشته باشد. وکیلی که در کارش صبور و با حوصله باشد، بهتر می تواند به امور وکالتی رسیدگی داشته باشد.

همچنین وکیل باید دانش خود را در تمامی امور مربوط به دیه بالا ببرد و اطلاعات خود را بروز نماید تا در صورت هرگونه تغییری در قوانین وکالتی، دانش و اطلاعات بروزی را داشته باشد.

تمامی این موارد را زمانی می توان از یک وکیل شناخت که، برای انتخاب و اخذ یک وکیل خبره دیه در کرمانشاه، تحقیقات از افراد و مجلات حقوقی معتبر را داشته باشیم و یک وکیل را انتخاب نماییم.

🥇 سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: %90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: بر اساس سختی پرونده

سید عبدالناصر ساداتی

سید عبدالناصر ساداتی

وکیل پایه یک دادگستری( وکیل متخصص در پرونده های دیه و تصادفات رانندگی کرمانشاه ) است که بیش از ده سال سابقه وکالت را دارا می باشند. ایشان از رتبه های برتر آزمون وکالت بوده و رتبه 2 در آزمون وکالت سال 1391 را کسب نموده و وکالت شرکت های دولتی و خصوصی معتبری از جمله شرکت آتیه سازان حافظ و نعمت گستر کرمانشاه (گونی بافی سابق ) را بر عهده دارد.

ایشان به صورت تخصصی در زمینه دیه و تصادفات رانندگی فعالیت دارند و مدیریت موسسه حقوقی در این زمینه را نیز بر عهده دارند. از جمله سوابق درخشان آقای ساداتی در زمینه دیه و تصادفات را می توان به دریافت دیه راننده مقصر حادثه به نرخ روز از سال های ۱۳۹۰ به بعد (حتی در صورت رضایت به شرکت بیمه)، اخذ دیه عابر پیاده مقصر، اخذ دیه جراحات غیر مسری به فوت، دریافت خسارت افت قیمت از شرکت های بیمه، دریافت دیه کولبران، دریافت دیه افرادی که توسط مامورین به صورت قانونی مجروح یا به قتل رسیده اند، دریافت دیه کسانی که توسط افراد ناشناس یا متواری مجروح یا به قتل رسیده اند، دریافت دیه های متعدد از صندوق بیت المال، صندوق تامین خسارت های بدنی و نیروی انتظامی، وکالت در پرونده های متعدد قتل عمد، دریافت دیه افراد ثالث در صورت بیمه نبودن اتومبیل یا گواهی نامه نداشتن راننده و دیگر موارد تخصصی از این قبیل اشاره نمود. آقای عبدالناصر ساداتی پرونده های دیه و تصادفات خارج از حوزه کرمانشاه را نیز می پذیرد.

شماره تماس: 09183287078

آدرس: کرمانشاه، میدان آیت الله کاشانی، پاشاژ ارگ، طبقه پنجم، واحد5

ساعات پاسخگویی: از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۶ الی ۲۰

 یحیی چقازردی

یحیی چقازردی

وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشته می باشد که در این شهر به اکثر دعاوی ها مشغول است. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه به کار وکالت می پردازد و تسلط بسیار بالایی هم دارد. آقای یحیی چقازردی به دعاوی های کیفری، ملکی، ثبتی، دیه، تصادفات، طلاق و غیره می پردازد و تخصص و مهارت دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق قضایی
 • بازپرس دادسرای عمومی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188321641

آدرس: کرمانشاه، چهارراه مدرس، جنب بانک کشاورزی، مجتمع مفیدی، طبقه ی دوم

 مونا زید شفیعی

مونا زید شفیعی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر کرمانشاه به کار وکالتی به طور تخصصی می پردازد. ایشان به زمینه های وکالتی کیفری، ملکی، مالی، تجاری، دیه و غیره تسلط دارد و به عنوان بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه مشغول به فعالیت می باشد و در بین مردم هم شناخته شده است. خانم مونا زید شفیعی تعهد بالایی دارد و به تمامی پرونده های وکالتی که برعهده گرفته است به طور تخصصی می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • استادیار دانشگاه آزاد اسلامی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۸۳۸۷۶۸۵۹

آدرس: کرمانشاه، خیابان اشرفی اصفهانی، روبروی سرپرستی بانک مسکن، ساختمان شایانه

 امیر کاظمی

 امیر کاظمی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و سالهای بسیار زیادی است که در کرمانشاه مهارت و تخصص در حل مشکلات حقوقی و کیفری مردم دارد. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه شناخته شده است و سوابق بالای وکالتی او سبب شده است تا مورد اعتماد مردم واقع شود. آقای امیر کاظمی به مشاوره های حضوری و غیر حضوری می پردازد و به حل مشکلات مردم کمک می کند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • 14 سال سوابق و تخصص در وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120917121

آدرس: کرمانشاه، فردوسی، جنب سینا آزادی، ساختمان ایرانیان، طبقه ۴، واحد ۲

زهرا شکربیگی

زهرا شکربیگی

وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشاه می باشد و به عنوان یکی از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه فعالیت تخصصی دارد. ایشان دانش حقوقی بالایی دارد و در حل مشکلات مردم بسیار حرفه ای عمل می کند. خانم زهرا شکر بیگی راه حل های بسیار کاربردی را به مردم شهر کرمانشاه ارائه می دهد و به مردم کمک های بسیار زیادی دارد.

تخصص و مهارت:

 •  11 سال سوابق و تخصص کاری وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188555470

آدرس: کرمانشاه، چهارراه بنت الهدی، روبروی دادگستری کل استان، ساختمان وکلا

همه چیز در مورد دیه

دیه یکی از مهم ترین مجازات های اسلامی است که در ماده 448 در قانون مجازات اسلامی بیان شده است. دیه مال معینی است که به دلیل جنایات انجام شده غیر عمدی مانند عضو، نفس و جنایات عمدی در صورتی که قصاص صورت نگیرد، دیه انجام می شود.

در صورتی که جرائم غیر عمدی که به سلامت و جان آسیب برساند، صورت گیرد دیه هم تعلق می گیرد و میزانی که به عنوان دیه تعیین می گردد باید به شخص ورثه یا آسیب دیده پرداخت نماید. در شرایطی هم که جرم به صورت عمدی بوده است و به هر دلیلی قصاص صورت نگیرد، باید دیه پرداخت شود. در برخی دیگر از مواقع هم که قصاص صادر می شود اما اولیای دم یا شخص آسیب دیده، دیه را به جای قصاص می پذیرند که در این شرایط هم پرداخت دیه امکان پذیر است.

به طور کلی برای پیگیری در این نوع از پرونده ها، نیاز است تا بهترین وکیل کیفری در کرمانشاه کمک بخواهیم تا با بهره گیری از دانش کیفری خود و تخصصی که دارد به موکل خود کمک کند.

نرخ دیه 1402 چقدر است؟

در سال 1402 میزان دیه بنابر ابلاغ بخشنامه رییس قوه قضاییه به تمام واحد های قضایی و دادسرا در سراسر کشور با توجه به اجرای ماده 549 قانون مجازات اسلامی به شرح ذیل تصویب شده است:

 • دیه کامل در ماه هایی به جز غیر حرام مبلغ 9 میلیارد ریال که معادل با 900 میلیون تومان در سال 1402 تعیین می گردد.
 • دیه کامل در ماه های حرام به مبلغ 12 میلیارد ریال که معادل 1 میلیارد و 200 میلیون تومان در سال 1402 تعیین می گردد.

محاسبه ی دیه به نرخ روز

برای محاسبه ی دیه به نرخ روز، دادگاه مبلغی را به صورت درصدی از دیه هر انسان مشخص می کند. مثلا یک درصد دیه کامل ۰.۱*۶۰۰=۶ است و یک درصد دیه کامل در ماه های عادی و غیرحرام برابر با 6 میلیون تومان و بیست درصد دیه کامل معادل با 120 میلیون تومان است.

پرداخت دیه توسط چه کسی انجام می گیرد؟

پرداخت دیه توسط کسی انجام می گیرد که مرتکب جرم شده است و ملزم به پرداخت آن است. در برخی مواقع هم این مسئولیت بر عهده بستگان مانند پدر، اقوام پدری یا به ترتیب طبقات ارث صورت می گیرد.

نکته ای که باید به آن پرداخت این است که در شرایطی که شخص پرداخت دیه مشخص نباشد، دیه از بیت المال دریافت می شود.

تفاوت در دیه زن و مرد چگونه است؟

دیه زن و مرد با یکدیگر متفاوت است و از دلایل اصلی برای این تفاوت این است که دیه مردان دو برابر زن است به دلیل اینکه مردان خرج و مخارج زندگی را تامین می کنند و تمامی نیاز های مالی خانواده بر عهده مردان است بنابراین در نبود مرد خانواده، مشکلات مالی بسیار زیادی در آن خانواده به وجود می آید به همین دلیل است که قانون مجازات اسلامی دیه مرد را دو برابر از زن اعلام کرده است تا در صورت نبود مرد، مشکلات مالی خانواده تامین گردد. در واقع تفاوت دیه زن و مرد به دلیل برتری مرد نسبت به زن نمی باشد زیرا قوه قضاییه قانونی را برای حمایت از زنان سرپرست خانواده وضع کرده است تا بتوانند از طریق بیمه، مرد و زن دیه ی برابری داشته باشند.

بنابراین با قوانین جدیدی که وضع شده است، بیمه شخص ثالث، صندوق تامین خسارت های بدنی و شرکت های بیمه باید دیه زن و مرد را به طور یکسان پرداخت نمایند که البته این قانون تنها برای شرکت های بیمه و حوادث های رانندگی، قابل اجرا خواهد بود.

بنابراین دیه و خسارات وارد شده بر شخص ثالث در حوادث های رانندگی توسط شرکت های بیمه، تفاوتی را برای میزان دیه زن و مرد ایجاد نمی کند و هر دو نفر دیه را به صورت یکسان دریافت خواهند کرد.

شرکت های بیمه موظف هستند تا خسارات بیمه را بدون در نظر گرفتن مواردی مانند جنسیت یا دین به مرد و زن پرداخت نمایند.

کلام آخر

دیه به مقدار مالی گفته می شود که شخص مجرم ملزم به پرداخت جنایات یا خسارات بر علیه نفس، عضو و غیره است. قانونگذار با توجه به میزان آسیب وارد شده به شخص، دیه را مشخص و محسابه نماید. بنابراین در این مقاله به بررسی نکات مهمی در مورد دیه و تصادفات پرداخته ایم و همچنین به معرفی 5 تا از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه اشاره داشته ایم تا در هنگام اخذ وکیل دیه در مدت زمان کمتری بتوانید وکیل دیه را برای پرونده خود انتخاب نمایید.

بنابراین باید با دقت به جزییات در مورد وکیل و ویژگی های او، انتخاب درستی داشته باشید تا دچار ضرر و زیان نشوید و بتوانید حق خود را در این خصوص دریافت نمایید زیرا در تمامی سایت ها و مجلات حقوقی  تاکید بر انتخاب درست وکیل شده است. اگر در همان مرتحل اولیه یک انتخاب درست برای وکیل خود داشته باشید قطعا پرونده شما با موفقیت همراه خواهد بود ولی اگر عکس این موضوع اتفاق بیفتد قطعا پرونده با زمان بسیار زیادی همراه خواهد بود و ممکن است دچار ضرر و زیان هایی هم بشوید و از طرفی هم پرونده با شکست مواجه شود.بنابراین انتخاب یک وکیل تاثیر خیلی زیادی در رای دادگاه خواهد داشت و می تواند به مثبت یا منفی بودن پرونده در دادگاه منجر شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا