وکلا

5 تا از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه ⚖️【آپدیت 1403】

وکیل دیه و تصادفات به کسی گفته می شود که به دعاوی مربوط به دیه بپردازد و تمامی فرآیند بررسی کیفری را بداند. مطمعنا افرادی که در این شرایط قرار می گیرند به جستجوی بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه هستند. بنابراین در این مقاله به بررسی وکلای حاذق و با تجربه ای پرداخته ایم که همگی به امور دیه و تصادفات آگاه هستند و برای رفع مشکلات خود به این وکلا مراجعه می کنند.

در واقع یکی از مجازات هایی که در اسلام انجام می شود، دیه است. دیه برای افرادی است که به طور غیرعمدی علیه جان، اعضای بدن و فرد دیگری انجام شده، مشخص می شود. همچنین در برخی مواقع هم، اگر فردی جرمی را به صورت عمد، انجام نداده باشد، بر طبق قوانین اسلامی اگر قصاص نشود باید دیه را پرداخت نماید.

بنابراین بر طبق قوانینی که در اسلام وجود دارد، اگر شخصی به طور عمد یا غیر عمد به دیگری آسیب برساند به طوری که سلامت و جان او به خطر افتد، مجازات شده و باید دیه را پرداخت نماید. برای انتخاب یک وکیل خوب دیه، باید تحقیقات لازمه را انجام داده و سپس وکیل را برای انجام این امور انتخاب نمود.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل دیه در کرمانشاه چه کسی است؟

موضوع دیه یکی از مهم ترین موضوعات کیفری است که نیاز به رسیدگی و پیگیری به طور اصولی دارد. کسی که به رسیدگی امور دیه می پردازد، باید قوانین و امور مربوط به وکالتی دیه را بداند و به آن تسلط داشته باشد. پرونده های دیه به دلایل مختلف اتفاق می افتد و این دلایل می تواند  در اثر تصادفات، قتل، دعوا، رانندگی و غیره اتفاق افتد. در واقع به هر شخصی که در این اتفاقات بیان شده، آسیب وارد شود ملزم به دریافت خسارت است که به آن دیه می گویند.

بنابراین برای دریافت دیه، نیاز به یک فردی متخصص و مجرب داریم که تمامی قوانین کیفری خصوصا دیه را بداند و نسبت به آن آگاهی داشته باشد. هیچ شخصی جز بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه، نمی تواند به این امور مسلط باشد.

وکیل دیه و تصادفات علاوه بر تخصص در تمامی امور مربوط به دیه، باید اخلاق مدار باشد و نحوه ی برقراری ارتباط با موکلین و مراجعین خود را بداند و با آن ها احساس همدردی داشته باشد. وکیلی که در کارش صبور و با حوصله باشد، بهتر می تواند به امور وکالتی رسیدگی داشته باشد.

همچنین وکیل باید دانش خود را در تمامی امور مربوط به دیه بالا ببرد و اطلاعات خود را بروز نماید تا در صورت هرگونه تغییری در قوانین وکالتی، دانش و اطلاعات بروزی را داشته باشد.

تمامی این موارد را زمانی می توان از یک وکیل شناخت که، برای انتخاب و اخذ یک وکیل خبره دیه در کرمانشاه، تحقیقات از افراد و مجلات حقوقی معتبر را داشته باشیم و یک وکیل را انتخاب نماییم.

پرستو رادمنش

پرستو رادمنش

سرکار خانم پرستو رادمنش وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشاه است. ایشان با اخذ کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارای بیش از 12 سال سابقه مستمر در حوزه وکالت و فعالیت به عنوان مشاور حقوقی، همواره توانسته اند پرونده های موکلین خود را به نتایج ارزنده ای برسانند.

برخی از سوابق کاری خانم پرستو رادمنش :

ایشان از اردیبهشت ماه 1384 بعنوان نیروی خرید خدمت و در چهارچوب قرارداد کار معین به استخدام اداره کل مسکن و شهرسازی وقت در آمده و تا سال 87 در قالب قرار داد فوق به انجام در زمینه امور املاک و اراضی اشتغال به کار داشته اند و در سال 86 و پس از اخذ پروانه وکالت دادگستری بعنوان وکیل و مشاور حقوقی اداره کل راه و شهرسازی در خصوص دعاوی مربوط به رفع تصرفات_خلع ید، رفع مزاحمت، تنظیم سند، دعاوی مربوط به کمیسیون ماده 100 شهرداری، ماده 5 و ماده 12 قوانین اراضی شهری و زمین شهری و دعاوی راه و تملکات راه و شهرسازی، پرونده های ثبتی و وصول مطالبات  غیره را در بیش از 1500 پرونده به عهده داشته اند.
از سال 1391 بعنوان وکیل، پیگیری مطالبات مدیریت شعب بانک ملت استان کرمانشاه را به عهده داشته اند.
از سال 1391 لغایت 1393 به عنوان وکیل بانک ملی دعاوی پیگیری مطالبات و اجرای اسناد را به عهده داشته اند.
از تاریخ 1394/7/6 لغایت 1394/12/29 به عنوان وکیل و مشاوره تعاونی مسکن اتباع و امور مهاجرین خارجی کرمانشاه به مشاوره و دفاع دعاوی پرداخته اند. ایشان از فروردین 1401 به عنوان وکیل و مشاور حقوقی شرکت جهاد نصر استان کرمانشاه فعالیت می کنند.
سابقه بازرسی مرکز وکلا و کارشناسان حقوقی قوه قضائیه و عضو هیات مدیره دیوان داوری مرکزی وکلا.

گواهینامه های دریافت شده توسط ایشان:

 •   دارای گواهینامه داوری درجه 1
 •   گواهینامه دوره آموزش مدرس حقوق زنان
 •  گواهینامه ارزیابی محیط زیست پروژه های طرح بهسازی شهری
 •   گواهینامه حقوق در مهندسی ساختمان
 •   گواهینامه فن دفاع و آشنایی با ضوابط و مقررات حقوقی و رفع تصرفات
 •   گواهینامه دوره آموزش خانواده

تخصص ایشان در امور:

 • اراضی و املاک
 • شهرداری
 • قراردادها
 • خانواده
 • شهرسازی و معماری
 • دیه و تصادفات

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره وکالت خانم پرستو رادمنش با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09183302676

آدرس: کرمانشاه، 22 بهمن، چهارراه سی متری دوم، رو به روی بانک مسکن و بانک مهر ایرانیان، برج کادوس، طبقه 5

پیج اینستاگرام: parastoo_radmanesh_lawyer@


خانم مهسا ستایش نیا

مهسا ستایش نیا وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با سابقه بیش از ده سال سابقه وکالت و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه خوارزمی تهران می‌باشد. تنظیم قرارداد در موضوعات مختلف، اخذ پرونده، نوشتن اوراق قضایی، مشاوره حضوری و مشاوره غیر حضوری بخشی از خدمات وکالتی خانم مهسا ستایش نیا است که مشاوره‌های وی در زمینه دعاوی خانواده، ملکی، کیفری، حقوقی و ثبتی با تعیین وقت قبلی و هزینه می‌ باشد.

ایشان در پرونده‌های بسیاری در شهر کرمانشاه موفقیت های درخشانی داشته است که با رضایت کامل موکل از نتیجه عملکرد به پایان رسیده است. خانم مهسا ستایش نیا با فن بیان ومشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در تمام پرونده های مربوط به ارث ،تقسیم ترکه، مطالبه دیون متوفی و انجام کاملا تخصصی امور کیفری شامل، جعل، کلاهبرداری، خیانت در امانت، مواد مخدر و هم چنین انجام تمام امور مربوط به پرونده های خانواده از جمله، انواع طلاق، مهریه و هم چنین مشاوره و وکالت در خصوص دعاوی ملکی متشکل از الزام به تنظیم سند رسمی، تقسیم و فروش ملک مشاع، وقف، تصرف عدوانی، خلع ید، اجاره و… با نفوذ کلام بالا در جلسات رسیدگی و هم چنین با پایبندی به زمان و برخورد مناسب شناخته می شوند.

همچنین آگاهی و سواد به روز و بهره بردن از آن ها با مهارت کافی در انجام امور پرونده ها، سبب گشته تا پرونده های زیادی را به عنوان بهترین زن وکیل در شهر کرمانشاه با موفقیت به سرانجام برساند. از دیگر تخصص های خانم مهسا ستایش نیا، وکالت در پرونده های فوت در تصادفات رانندگی با سابقه‌ای که در زمینه پرونده مطالبه دیات جراحات و فوت سرنشینان از بیمه و صندوق تامین خسارات بدنی دارد، می‌تواند شانس موفقیت شما را در دادگاه افزایش دهد.

بنابراین می توانید در صورت مواجه با موضوعات مطالبه دیات جراحات و فوت سرنشینان از بیمه و صندوق تامین خسارات بدنی بیمه و خسارت افت قیمت خودرو به ایشان به عنوان بهترین وکیل کاربلد شهر کرمانشاه مراجعه نمایید.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق مدرس دانشگاه
 • ۱۰ سال سوابق کار و تخصص در امور وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09368998574

آدرس: کرمانشاه، شریعتی، پایین تر از کوچه ثبت، ساختمان نگین


 یحیی چقازردی

یحیی چقازردی

وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشته می باشد که در این شهر به اکثر دعاوی ها مشغول است. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه به کار وکالت می پردازد و تسلط بسیار بالایی هم دارد. آقای یحیی چقازردی به دعاوی های کیفری، ملکی، ثبتی، دیه، تصادفات، طلاق و غیره می پردازد و تخصص و مهارت دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق قضایی
 • بازپرس دادسرای عمومی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188321641

آدرس: کرمانشاه، چهارراه مدرس، جنب بانک کشاورزی، مجتمع مفیدی، طبقه ی دوم


محمد نیک نصرت

محمد نیک نصرت

دارای سابقه ی پروانه وکالت از قوه ی قضاییه و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین المللی و وکیل پایه یک دادگستری می باشند. در این شش سال سابقه ی خود توانسته، دانش خود را در زمینه ی حقوقی به موکلین خود به اثبات برساند.

تخصص و مهارت:

 • خانواده
 • کیفری
 • طلاق

شماره تماس: ۰۹۱۸۳۸۸۷۷۳۰

آدرس: کرمانشاه، خیابان مدرس، تقاطع فیض آباد، مجتمع تجاری اداری برلیان، طبقه ی دوم، واحد ۹


 امیر کاظمی

 امیر کاظمی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و سالهای بسیار زیادی است که در کرمانشاه مهارت و تخصص در حل مشکلات حقوقی و کیفری مردم دارد. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه شناخته شده است و سوابق بالای وکالتی او سبب شده است تا مورد اعتماد مردم واقع شود. آقای امیر کاظمی به مشاوره های حضوری و غیر حضوری می پردازد و به حل مشکلات مردم کمک می کند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • 14 سال سوابق و تخصص در وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120917121

آدرس: کرمانشاه، فردوسی، جنب سینا آزادی، ساختمان ایرانیان، طبقه ۴، واحد ۲


زهرا شکربیگی

زهرا شکربیگی

وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشاه می باشد و به عنوان یکی از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه فعالیت تخصصی دارد. ایشان دانش حقوقی بالایی دارد و در حل مشکلات مردم بسیار حرفه ای عمل می کند. خانم زهرا شکر بیگی راه حل های بسیار کاربردی را به مردم شهر کرمانشاه ارائه می دهد و به مردم کمک های بسیار زیادی دارد.

تخصص و مهارت:

 •  11 سال سوابق و تخصص کاری وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188555470

آدرس: کرمانشاه، چهارراه بنت الهدی، روبروی دادگستری کل استان، ساختمان وکلا

همه چیز در مورد دیه

دیه یکی از مهم ترین مجازات های اسلامی است که در ماده 448 در قانون مجازات اسلامی بیان شده است. دیه مال معینی است که به دلیل جنایات انجام شده غیر عمدی مانند عضو، نفس و جنایات عمدی در صورتی که قصاص صورت نگیرد، دیه انجام می شود.

در صورتی که جرائم غیر عمدی که به سلامت و جان آسیب برساند، صورت گیرد دیه هم تعلق می گیرد و میزانی که به عنوان دیه تعیین می گردد باید به شخص ورثه یا آسیب دیده پرداخت نماید. در شرایطی هم که جرم به صورت عمدی بوده است و به هر دلیلی قصاص صورت نگیرد، باید دیه پرداخت شود. در برخی دیگر از مواقع هم که قصاص صادر می شود اما اولیای دم یا شخص آسیب دیده، دیه را به جای قصاص می پذیرند که در این شرایط هم پرداخت دیه امکان پذیر است.

به طور کلی برای پیگیری در این نوع از پرونده ها، نیاز است تا بهترین وکیل کیفری در کرمانشاه کمک بخواهیم تا با بهره گیری از دانش کیفری خود و تخصصی که دارد به موکل خود کمک کند.

نرخ دیه 1402 چقدر است؟

در سال 1402 میزان دیه بنابر ابلاغ بخشنامه رییس قوه قضاییه به تمام واحد های قضایی و دادسرا در سراسر کشور با توجه به اجرای ماده 549 قانون مجازات اسلامی به شرح ذیل تصویب شده است:

 • دیه کامل در ماه هایی به جز غیر حرام مبلغ 9 میلیارد ریال که معادل با 900 میلیون تومان در سال 1402 تعیین می گردد.
 • دیه کامل در ماه های حرام به مبلغ 12 میلیارد ریال که معادل 1 میلیارد و 200 میلیون تومان در سال 1402 تعیین می گردد.

محاسبه ی دیه به نرخ روز

برای محاسبه ی دیه به نرخ روز، دادگاه مبلغی را به صورت درصدی از دیه هر انسان مشخص می کند. مثلا یک درصد دیه کامل ۰.۱*۶۰۰=۶ است و یک درصد دیه کامل در ماه های عادی و غیرحرام برابر با 6 میلیون تومان و بیست درصد دیه کامل معادل با 120 میلیون تومان است.

پرداخت دیه توسط چه کسی انجام می گیرد؟

پرداخت دیه توسط کسی انجام می گیرد که مرتکب جرم شده است و ملزم به پرداخت آن است. در برخی مواقع هم این مسئولیت بر عهده بستگان مانند پدر، اقوام پدری یا به ترتیب طبقات ارث صورت می گیرد.

نکته ای که باید به آن پرداخت این است که در شرایطی که شخص پرداخت دیه مشخص نباشد، دیه از بیت المال دریافت می شود.

تفاوت در دیه زن و مرد چگونه است؟

دیه زن و مرد با یکدیگر متفاوت است و از دلایل اصلی برای این تفاوت این است که دیه مردان دو برابر زن است به دلیل اینکه مردان خرج و مخارج زندگی را تامین می کنند و تمامی نیاز های مالی خانواده بر عهده مردان است بنابراین در نبود مرد خانواده، مشکلات مالی بسیار زیادی در آن خانواده به وجود می آید به همین دلیل است که قانون مجازات اسلامی دیه مرد را دو برابر از زن اعلام کرده است تا در صورت نبود مرد، مشکلات مالی خانواده تامین گردد. در واقع تفاوت دیه زن و مرد به دلیل برتری مرد نسبت به زن نمی باشد زیرا قوه قضاییه قانونی را برای حمایت از زنان سرپرست خانواده وضع کرده است تا بتوانند از طریق بیمه، مرد و زن دیه ی برابری داشته باشند.

بنابراین با قوانین جدیدی که وضع شده است، بیمه شخص ثالث، صندوق تامین خسارت های بدنی و شرکت های بیمه باید دیه زن و مرد را به طور یکسان پرداخت نمایند که البته این قانون تنها برای شرکت های بیمه و حوادث های رانندگی، قابل اجرا خواهد بود.

بنابراین دیه و خسارات وارد شده بر شخص ثالث در حوادث های رانندگی توسط شرکت های بیمه، تفاوتی را برای میزان دیه زن و مرد ایجاد نمی کند و هر دو نفر دیه را به صورت یکسان دریافت خواهند کرد.

شرکت های بیمه موظف هستند تا خسارات بیمه را بدون در نظر گرفتن مواردی مانند جنسیت یا دین به مرد و زن پرداخت نمایند.

کلام آخر

دیه به مقدار مالی گفته می شود که شخص مجرم ملزم به پرداخت جنایات یا خسارات بر علیه نفس، عضو و غیره است. قانونگذار با توجه به میزان آسیب وارد شده به شخص، دیه را مشخص و محسابه نماید. بنابراین در این مقاله به بررسی نکات مهمی در مورد دیه و تصادفات پرداخته ایم و همچنین به معرفی 5 تا از بهترین وکیل دیه و تصادفات در کرمانشاه اشاره داشته ایم تا در هنگام اخذ وکیل دیه در مدت زمان کمتری بتوانید وکیل دیه را برای پرونده خود انتخاب نمایید.

بنابراین باید با دقت به جزییات در مورد وکیل و ویژگی های او، انتخاب درستی داشته باشید تا دچار ضرر و زیان نشوید و بتوانید حق خود را در این خصوص دریافت نمایید زیرا در تمامی سایت ها و مجلات حقوقی  تاکید بر انتخاب درست وکیل شده است. اگر در همان مرتحل اولیه یک انتخاب درست برای وکیل خود داشته باشید قطعا پرونده شما با موفقیت همراه خواهد بود ولی اگر عکس این موضوع اتفاق بیفتد قطعا پرونده با زمان بسیار زیادی همراه خواهد بود و ممکن است دچار ضرر و زیان هایی هم بشوید و از طرفی هم پرونده با شکست مواجه شود.بنابراین انتخاب یک وکیل تاثیر خیلی زیادی در رای دادگاه خواهد داشت و می تواند به مثبت یا منفی بودن پرونده در دادگاه منجر شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا