مهاجرت

سایت های کاریابی در کانادا ✈️【آپدیت 2023】

کشور کانادا یکی از مقصد های مهاجرتی برای کار و زندگی برای ایرانیان است و زندگی در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است. خیلی از مهاجران با روش های مختلفی به کشور کانادا مهاجرت می کنند که یکی از این روش ها، مهاجرت کاری است، زیرا کشور کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است و یکی از راه حل های کشور کانادا برای حل این مشکل، استفاده از نیروی خارجی می باشد. در رابطه با این روش ما در مقاله « ویزای کار کانادا + شرایط و هزینه ها » توضیحات کاملی را در اختیارتان قرار داده ایم که می توانید با کمک این اطلاعات بهترین تصمیم را در این باره بگیرید.

کشور کانادا در سال 2020، طرح های حمایتی را برای بسیاری از مشاغل ایجاد کرد و از نیرو های مهاجر زیادی برای استخدام در مشاغل های مختلف استفاده کرد. کشور کانادا یکی از کشور های مهاجر پذیر است و حدود 38 میلیون جمعیت دارد که با این وجود توانسته است به موقعیت های شغلی رسیدگی گند و کیفیت زندگی برای مردم این کشور را بالا ببرد. همچنین امنیت زندگی در این کشور سبب شده است تا افراد زیادی برای زندگی و کار این کشور را انتخاب کنند.

برای کار در کشور کانادا، پیش از هر چیز باید از موقعیت شغلی خود اطمینان حاصل کنید. استفاده از سایت های کاریابی می تواند در پیدا کردن کار و موقعیت شغلی در کانادا خیلی به شما کمک کند. سالیانه افراد زیادی از طریق سایت های کاریابی به این کشور برای کار مهاجرت می کنند. سایت های کاریابی می تواند مدت زمان پیدا کردن کار در کشور کانادا را کوتاه تر کرده و به شما در این زمینه کمک کند.

با ارائه مدرک تحصیلی و تخصص خود می توان برای استخدام در شرکت های کانادا، درخواست همکاری دهید و شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. در این مقاله به طور کامل به معرفی سایت های کاریابی پرداخته ایم و آن ها را مورد بررسی و قرار داده ایم پس اگر قصد کار در کشور کانادا را دارید ما به شما کمک می کنیم تا در مدت زمان کوتاه تری کار مورد نظر خود را پیدا نمایید.

شرایط کار در کشور کانادا چگونه است؟

کانادا به دلیل کیفیت بالای زندگی که دارد به عنوان یکی از کشور های مهاجر پذیر شناخته شده است و در لیست بهترین کشور ها برای مهاجرت در نظر گزفته شده است. کشور کانادا دارای اقتصادی رو به رشد است و اقتصاد آن تا حدود زیادی به صنایع وابسته است به همین دلیل است که فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد وی می توان یک شغل مناسب را در این کشور پیدا کرد و از امنیت مالی بالایی برخوردار شد. تمامی این موارد سبب شده است تا کانادا به کشوری محبوب برای کار انتخاب شود. 

زمان استاندار کاری در کشور کانادا حدود 8 ساعت در روز است و از روز دوشنبه تا جمعه است و بیش از این تایم کاری، به عنوان اضافه کاری در نظر گرفته می شود. در کشور کانادا هم مانند سایر کشور ها، مالیات وجود دارد و با توجه به درآمد و حقوق افراد تعیین می شود.

همچنین دولت کانادا در حمایت از نیرو های بومی و مهاجر تفاوتی قائل نمی شود و از این نظر به عنوان یکی از کشور های دنیا خصوصا برای نیرو های مهاجر محسوب می شود. خانواده هایی که دارای فرزند هستند، تحت حمایت دولت هستند و بخشی از هزینه های آن ها را دولت برعهده می گیرد. بیمه درمانی یکی دیگر از مزیت های کاری برای نیروی کاری در این کشور است.

شرایط کار در کانادا

روش های کاریابی در کانادا

روش های مختلف و متفاوتی برای کار در کشور کانادا وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

 1. کمک از وب سایت های معتبر کاریابی در کانادا
 2. مراجعه به آژانس های کاریابی معتبر
 3. استفاده از بخش کاریابی نشریات و روزنامه ها
 4. مراجعه به نمایشگاه های کاریابی در شهر های مختلف
 5. پرس و جو از دوستان و آشنایان در جهت معرفی شغل مورد نیاز

چگونه در سایت های کاریابی درخواست کار دهم؟

هر سایت کاریابی در کانادا، شرایط خاص خود را دارد و کارجویان باید مراحل کاری برای جستجوی کار را طی کنند. در برخی از سایت ها برای مشاهده شغل های مورد نیاز یاید حساب کاربری ایجاد کنید. همچنین برخی سایت های کاریابی در کانادا، مشمول هزینه هستند و برای مشاهده مشاغل و عضویت باید هزینه مورد نظر در سایت را پرداخت کرد.

برای درخواست کار از سایت های کاریابی در کانادا باید مهارت و تخصصی را که دارید در پروفایل خود مشخص کنید و سپس مشاغل متناسب با کار خود برا مشاهده خواهید کرد. همچنین با فیلتر کردن مشاغل می توان از شغل های مورد نیاز به طور دقیق مطلع شد.

برخی از کارفرماها ممکن است تنها راه ارتباطی را تلفنی یا اینترنتی در آگهی تعیین نمایند که متقاضی کار باید درخواست کار خود را از روش های خواسته شده کارفرما ارسال نماید.

در صورتی که درخواست کارجو مورد تایید توسط کارفرما قرار گیرد با او تماس خواهند گرفت و مراحل استخدام انجام خواهد شد.

لیست مشاغل های پر طرفدار در کانادا

در ادامه به لیستی از مشاغل پر طرفدار در کانادا می پردازیم که جزو موقعیت های شغلی بسیار خوب در کشور کانادا است و از درآمد بالایی برخوردار است.

نوع شغل درآمد سالانه
دامپزشک 100 هزار دلار کانادا
مهندس هوافضا ۹۰,۰۰۰ دلار کانادا
داروساز ۹۲,۰۰۰ دلار کانادا
مهندس برق ۸۵,۰۰۰ دلار کانادا
کارشناس منابع انسانی ۷۵,۰۰۰ دلار کانادا
مدیریت کسب و کار ۷۴,۰۰۰ دلار کانادا
مشاور مالی ۶۵,۰۰۰ دلار کانادا
برنامه‌نویس / توسعه دهنده وب ۶۰,۰۰۰ دلار کانادا
حسابدار ۵۶,۰۰۰ دلار کانادا
جوشکار ۴۲,۷۰۰ دلار کانادا

لیست سایت های کاریابی در کانادا

لیست هایی از وب سایت های کاریابی وجود دارد که بین المللی هستند و برای اکثر کشور های جهان تولید شده است که فعالیت های مستمر و مداومی دارند. سایت های کاریابی سبب شده است تا متقاضیان کار با مراجعه به این سایت ها و ارسال رزومه کاری و مصاحبه با کارفرمایان، شغل متناسب خود را پیدا نمایید. تمامی این وب سایت ها دارای شرایط کاری و ثبت نامی مختلفی هستند که می توان با توجه به شرایط خود از آن ها استفاده نمایید.

1. وب سایت CareerBuilder

یکی از بهترین سایت های کاریابی در کانادا CareerBuilder می باشد. در این سایت شما می توانید در وبلاگ سایت CareerBuilder وارد شوید و مطالبی که در زمینه موقعیت های شغلی و مطالب های تخصصی که ارائه داده شده است، آگاهی بیشتری کسب نمایید.

در هنگام ورود به سایت به صورت آنلاین می توان، موقعیت های شغلی را از لحاظ موقعیت جغرافیایی و علاقه و رشته مورد نیاز خود فیلتر کرده تا انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

2. وب سایت Indeed

وب سایت Indeed یکی از بهترین سایت ها از لحاظ کاریابی است که حدود هزاران آگهی در سراسر جهان در این سایت وجود دارد. این سایت صفحات مجزا برای تمامی شرکت های موجود برای اعتبار سنجی دارد. با ورود به این سایت و براساس فیلتر هایی که وجود دارد، می توانید به راحتی کار مورد نظر خود را جستجو و پیدا نمایید. این سایت به زبان انگلیسی و فرانسوی است.

3. وب سایت Eluta

این وب سایت جزو وب سایت های بین المللی کاریابی در کانادا است و حدود هزاران موقعیت شغلی را در خود دارد. کارجویان می توانند با عضویت در کانال های اطلاع رسانی  در وب سایت Eluta، از آخرین اخبار روزانه در زمینه شغلی خود باخبر شوند.

با ورود به این سایت می توان شغل مورد نظر خود را انتخاب و سپس رزومه خود را ارسال نمایید سپس در صورت تایید رزومه، کارفرما با شما ارتباط برقرار کرده و سپس تماس خواهد گرفت.

4. وب سایت LinkedIn

شبکه اجتماعی LinkedIn بسیار معروف جهت جستجوی کار در سراسر جهان است. این شبکه مخصوص کاریابی می باشد و فضایی را فراهم آورده است که با توجه به مهارت و تخصص کارجو، شغل مورد نیاز مربوطه پیدا خواهد شد و از طرفی هم متقاضی کار و کارفرما به راحتی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

وب سایت LinkedIn در زمینه کاریابی بسیار موفق بوده است و با دنبال کردن این صفحه می توان تمامی کمپانی های مورد نظر را بررسی کرده و سپس با جستجوی هشتگ های مرتبط با مهارت و تخصص خود، می توان از آخرین آگهی های مربوط به شغل خود باخبر شوید.

5. وب سایت Robert Half

یکی از برترین موسسات کاریابی در کانادا می باشد که هزاران موقعیت شغلی را در اختیار کارجویان قرار می دهد. سایت Robert Half یکی از سایت هایی است که می توان به دو صورت آنلاین و آفلاین، شغل های مورد نیاز خود را جستجو کنید.

6. وب سایت Glassdoor

وب سایت Glassdoor جزو وب سایت های مرجع کاریابی در کانادا می باشد. از قوانین این سایت این است که هر شرکت یا کمپانی موظف است تا در کلیه آگهی های استخدامی خود، میزان حقوق و شرایط های مصاحبه را به ثبت برساند. یکی از مزیت های این سایت این است که کارمندان واقعی در این وب سایت تجربه همکاری خود را با شرکت مذکور در سایت می گذارند.

5. وب سایت Jobboom

سایت Jobboom مخصوص آگهی های شغلی در استان کبک کانادا است. به دلیل اینکه زبان رسمی استان کبک فرانسوی و انگلیسی است بنابراین این سایت به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه شده است. این سایت فضایی را برای کارفرمایان و کارجویان اختصاص داده است. کارجویان می توانند با آپلود رزومه در پروفایل خود، آن را در اختیار کارفرمایان قرار دهند.

همچنین با عضویت در سیستم های خبررسانی، آخرین آگهی های شغلی مرتبط با کار و رشته تحصیلی به ایمیل کارجو ارسال می شود و کارجو راحت تر می تواند تصمیم بگیرد.

7. وب سایت Workopolis

سایت Workopolis یکی از سایت های مطرح در زمینه کاریابی به صورت آنلاین است. در این سایت امکان ارتباط برقرار کردن بین کارفرما و کارجو وجود دارد و دارای امکاناتی از قبیل موتور جستجو بین آگهی های شغلی، رزومه ساز آنلاین، امکان ارسال ایمیل و اطلاع رسانی به کارجو برحسب شغل و تخصص او می باشد. این سایت با وجود امکاناتی که دارد موجب شده تا تبدیل به یکی از بهترین سایت های کاریابی آنلاین در کانادا و سطح جهانی شود.

8. وب سایت Simply Hired

این وب سایت هم جزو وب سایت های کاریابی به صورت انلاین است که با امکاناتی مانند فیلتر سازی می توان موقعیت جغرافیایی تا حقوق درخواستی را تعیین کرد. وجود فیلتر ها سبب شده است تا جستجوی کار با سرعت بیشتری انجام شود و هدفمند تر ایجاد شود. با ورود به سایت و ثبت نام و سپس درج اطلاعات، می توان آگهی های شغلی را با استفاده از مهارت و تخصص خود روزانه دریافت کنید.

9. وب سایت Monster

این وب سایت یکی از وب سایت هایی در زمینه کاریابی آنلاین است. که آگهی استخدامی زیادی را به نسبت دیگر سایت های کاریابی دارد. با ورود به این سایت و ثبت رزومه در پروفایل خود و سپس درج ایمیل، روزانه شاهد لیستی از شغل های مرتبط با مهارت و تخصص خودتان برایتان ارسال می شود سپس با بررسی شغل های ارسال شده، شغل مورد نظر خود را انتخاب و درخواست همکاری دهید. این سایت به زبان انگلیسی و فرانسوی است.

نمونه سایت های کاریابی

نمونه سایت های کاریابی در سطح فدرال

نمونه سایت های نامبرده در مناطق و استان های کانادا می باشد که همگی برای کاریابی می باشند.

 1. Workopolis.com
 2. Canada Job Bank
 3. Indeed.ca
 4. Monster.ca

نمونه سایت های کاریابی شغل های دولتی در سطح فدرال

 1. Jobboom.ca
 2. Working.com

نمونه سایت کاریابی دانشجویان در سطح فدرال

 1. AllStarJobs.ca

برترین اپلیکیشن های کاریابی در کانادا

برترین اپلیکیشن های کاریابی

سایت های معروف و محبوب کاریابی را در این مقاله معرفی کرده ایم. اما برخی از افراد ترجیح می دهند تا در دنیای مدرن امروز از اپلیکیشن های موبایل به جای وب سایت ها استفاده کنند. اپلیکیشن های کاریابی در کانادا جهت کاریابی وجود دارد که به بررسی آن ها می پردازیم.

 1.  اپلیکیشن monster.ca

این اپلیکیشن دارای وب سایت هم می باشد که در این مقاله هم به آن پرداخته ایم. اپلیکیشن monster.ca برنامه ای به روز برای کاریابی است که در دسترس کاربران قرار می گیرد. این اپ به زبان انگلیسی نیز می باشد.

2. اپلیکیشن jobaware.com

این برنامه قادر است تا به جستجوی موقعیت های شغلی مختلف براساس محل سکونت خود بپردازید. این اپ به زبان انگلیسی طراحی شده است.

3. اپلیکیشن CareerBuilder

این اپلیکیشن دارای وب سایت هم می باشد که برای کاریابی طراحی شده است و به زبان انگلیسی می باشد. این برنامه متعلق به یک شرکت بین المللی در کانادا است.

4. اپلیکیشن WowJobs

این اپلیکیشن آگهی های استخدامی را در هر شهر از کانادا به طور کامل نشان می دهد که برای درخواست دادن شغل مورد نظر خود، باید وارد وب سایت کارفرما شد زیرا به صورت مستقیم نمی توان از سایت برای شغل مورد نظر خود اقدام کرد.

5. اپلیکیشن Job Search by ZipRecruiter

این اپلیکیشن از ساده ترین برنامه های کاریابی در کانادا می باشد که از طریق GPS گوشی هم قابل انجام است. کارجویان می توانند با استفاده از کلید واژه به موقعیت شغلی مورد نظر خود دست پیدا نمایند.

6.  اپلیکیشن Indeed Job Search

این اپلیکیشن، دارای وب سایتی بزرگ و معتبر از شرکتی بزرگ می باشد که برای راحتی کارجویان، اپلیکیشن آن را هم فراهم آورده است. زبان این اپلیکیشن انگلیسی است.

7. اپلیکیشن Kijiji

کارجویان با استفاده از این اپلیکیشن می توانند در شهر های مختلف، به جستجوی شغل مورد نطر خود بپردازند و یا حتی می توانند نام محل زندگی خود را برای کار در این برنامه جستجو کنند.

کلام آخر

کشور کانادا جزو کشور های بسیار خوب از همه لحاظ برای زندگی است و هرساله افراد زیادی جهت زندگی و کار به این کشور مهاجرت می کنند. تولید در کشور کانادا سبب رشد کسب و کار و نیاز به نیروی کاری در این کشور شده است به همین دلیل است که موقعیت های کاری مناسبی برای مهاجران وجود دارد و درآمد بالایی برای نیروی کار در این کشور در نظر گرفته شده است.

قدم اول برای مهاجرت کاری به کانادا پیدا کردن یک شغل متناسب با توجه به مهارت و تخصصی است که شما دارید. یکی از بهترین راه ها برای سریع ترین پیدا کردن یک کار در کانادا، مراجعه به سایت های کاریابی است. در این مقاله سایت های کاریابی را به شما معرفی کرده ایم تا با مراجعه به آن ها و ثبت نام، بتوانید به موقعیت شغلی مناسبی دست پیدا کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا