مهاجرت

دهکده جهانی دبی ⭐【آپدیت 2023】

همه ی ما در مورد دور دنیا در 80 روز شنیده ایم و جزو یکی از رویاهایی است که رسیدن به آن ممکن است کمی دور به نظر برسد! اما کشور امارات شرایطی را فراهم آورده است تا در هشت ساعت بتوانید به دور دنیا سفر کنید و سفری مهیج و خاطره انگیز را داشته باشید. در این مقاله می خواهیم در مورد سفر به دبی و ورود به دهکده جهانی دبی صحبت کنیم تا خاطره ی سفر به دور دنیا در هشتاد روز را برای شما پدید می آورد. همچنین می توانید با مراجعه به مقاله ی راهنمای سفر به دبی از تمامی قوانین مربوط به سفر به دبی آگاه شوید و اطلاعات لازمه را در این زمینه کسب نمایید.

دهکده دبی، شهرکی است که مانند یک جشنواره ی دائمی در دبی است که تمامی رسوم و رسومات و فرهنگ کشور‌‌ های دیگر را به نمایش گذاشته است و به همین دلیل است که به این نام مرسوم شده است. دهکده جهانی دبی این امکان را برای شما فراهم می آورد تا با فرهنگ های مختلف در سراسر دنیا آشنا شوید.

درباره دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی

در سال 1997 برای افزایش جاذبه های گردشگری دبی، دولت امارات تصمیم گرفت تا جشنواره ای را راه اندازی نماید تا گردشگران زیادی را به خود جلب نماید زیرا از آنجایی که امارات، کشوری کویری و گرم است و بناهای تاریخی زیادی را ندارد بنابراین تصمیم دهکده جهانی دبی از همین جا شروع شد سپس تصمیم بر این شد که این جشنواره گسترش داده شود ولی مکان آن به منظور گسترش مناسب نبود و باید تغییر جا به جایی انجام می شد بنابراین تعویض مکان کارناوال دهکده، تا سال 2005 به طول انجامید. سپس دولت امارات تصمیم گرفت برای ثابت نمودن گردشگران و دائمی نمودن این جشنواره، آن را در خارج از شهر بنا کند و مکانی تفریحی را برای گردشگران ایجاد نماید.

تمامی این تلاش ها که تلاشی بیست ساله بود، تبدیل به یک دهکده جهانی شد که امروزه تبدیل به قطب گردشگری و توریستی در امارات متحده عربی شده است و هر ساله بیش از 5 میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. یکی از مهم ترین اهداف برای تاسیس دهکده جهانی دبی، جذب توریست و آشنایی گردشگران با فرهنگ و شیوه زندگی مردم در سراسر دنیا و ایجاد صلح بین کشور ها بوده است.

دهکده ی جهانی دبی (Global Village Dubai) به مانند دهکده ای است که حدود 26 غرفه از 80 فرهنگ مختلف را دارد و یک مجموعه ای چند فرهنگی است که شامل مراکز خرید، کنسرت، رستوران، کنسرت و غیره نیز می باشد. در بخش کارناوال می توانید تفریحات هیجان انگیز را تجربه نمایید. در کارناوال 31 بازی هیجان انگیز و بازی های دیجیتالی را می توانید تجربه نمایید. برای ورود به دهکده جهانی دبی، باید بلیط تهیه نمایید و برای هر بازی هم باید مبلغ جداگانه ای پرداخت نمایید. اگر تمایل به دیدن دهکده جهانی دبی را دارید، پیشنهاد می کنیم که در طول فصل پاییز و زمستان یعنی از اکتبر تا آوریل، تجربه ی سفر را داشته باشید.

دهکده ی جهانی دبی، یک اقتصاد خیلی خوب برای امارات محسوب می شود و سبب شده است که به دلیل همین جاذبه های گردشگری مهم، امارات تبدیل به کشور شناخته شده توریستی تبدیل شود و در دنیا شناخته شود.

آشنایی با دیدنی های دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی

دهکده ی جهانی دبی یکی از هیجان انگیز ترین جاذبه های گردشگری در دبی است. شما با قدم زدن در غرفه هایی که نماد کشورهای دیگر است، ساعات خوشی را خواهید داشت و می توانید با ملل های مختلف آشنا شوید و خرید سوغاتی را در غرفه های مختلف داشته باشید. در دهکده ی جهانی دبی نمایندگانی از 32 کشور جهان در این دهکده وجود دارد تا با فرهنگ، سوغات، غذا و آثار باستانی کشور های دیگر آشنا شوید. با ورود به هر غرفه می توان عطرهای غذا‌‌‌های محلی هر کشور را استشمام نمود و با غذاهای هر ملیت آشنا شوید. همچنین صنایع های دستی هر کشور را می توان مشاهده کنید و سوغاتی های زیادی را خریداری نمایید. در غرفه های مختلف در دهکده جهانی دبی، مجسمه های مشهور، آثار باستانی های معروف هر کشور را می توان مشاهده نمود.

دهکده ی جهانی دبی دارای دکور های بسیار زیبا و جذاب است و معماری هر دکوری به سبک مکان های مهم تاریخی آن کشور ساخته شده است و مکانی برای عکس گرفتن در کنار این دکور های زیبا می باشد.

در دهکده ی جهانی دبی انواع تفریحات، جشن های مختلف و غذاهای رنگارنگ را می توان دید و می توانید در این دهکده به گردش و تفریح بپردازید بدون اینکه متوجه گذر زمان شوید. دهکده ی جهانی دبی برای تمامی سنین بسیار مناسب است و بسیار هیجان انگیز است.  همچنین شب های دبی رنگی است و دیدن آسمان های شب های دبی به دلیل آتش بازی های بزرگی که در دهکده جهانی دبی انجام می شود بسیار زیبا است و رنگ ها و شکل های مختلفی در آسمان قابل مشاهده است. رقص های محلی، بازی های بومی و یا برنامه های زنده در کنار آتش بازی برای بازدید کنندگان بسیار مهیج خواهد بود و ساعتی را مشغول تماشای آن خواهند شد. به طور کلی در هر سال سرگرمی های جدیدی به این دهکده اضافه می شود و بازدید کنندگان را تحت تاثیر قرار می دهد.

قوانین مربوط به دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی

هر جا و مکانی دارای قوانین مخصوص به خود می باشئ. دهکده ی جهانی دبی هم دارای قانون و مقررات مخصوص به خود می باشد بنابراین در ادامه به قوانین مهم دهکده ی جهانی دبی اشاره می کنیم.

روزهای دوشنبه در دهکده جهانی دبی، فقط مخصوص بانوان و خانواده ها می باشند
سیگار کشیدن در این دهکده ممنوع می باشد و هیچ فردی اجازه سیگار کشیدن ندارد
درب های شهرک دبی، نیم ساعت قبل از پایان ساعت بسته خواهد شد
با هر ملیتی که باشید و از هر کشوری که برای بازدید آمده باشید، باید با لباس های پوشیده در این مکان حاضر شوید
ساعات کاری دهکده ی جهانی دبی از شنله تا چهارشنبه از ساعت 16 تا 12 بامداد می باشد و پنج شنبه و جمعه از ساعت 16 تا 1 بامداد نیز می باشد

غرفه های دهکده ی جهانی دبی

دهکده جهانی دبی

به طور کلی 26 غرفه در دهکده ی جهانی دبی وجود دارد که همگی آن ها، نماینده هایی از کشور های مختلف در سراسر جهان هستند. تمامی این غذفه ها، نمایش ها فرهنگی از کشور خود را به نمایش می گذارند و مهارت ها و استعداد های خود را مانند انواع صنایع دستی های مختلف و غیره در معرض دید عموم قرار می دهند. غذاهای سنتی و محلی، انواع ادویه جات ها، میوه های خشک و غیره بخشی از بخش های جذاب از این غرفه ها نیز می باشد. همچنین می توانید کالاهای مختلف و متفاوتی از فرهنگ های مختلف را در غرفه ها پیدا نمایید کالاهایی مانند اکسسوری ها، پوشاک، آثار هنری و غیره که در این غرفه ها به وفور یافت می شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید که چه کشور هایی دارای غرفه در دهکده ی جهانی هستند. باید گفت که 26 نماینده ی هایی که از سراسر جهان در دهکده ی جهانی برای ترویج فرهنگ کشور شان گرد هم آمده اند عبارتند از:

چین، کره جنوبی، ایران، سوریه، افغانستان، لبنان، آذربایجان، اردن، تایلند، آفریقا، کره جنوبی، پاکستان، ترکیه، مصر، آفریقا، امارات متحده عربی، سوریه، بالکان، فیلیپین، قطر، عمان، هنگ کنگ، میانمار، ویتنام، تایوان، مالزی، کامبوج، اندونزی، نپال، هنگ کنگ و غیره نیز می باشد.

 • غرفه ایران: غرفه ایران یکی از غرفه های زیبا در دهکده ی جهانی است و آن را به کاخ تشبیه کرده اند که بیشتر محصولات آن خوراکی نیز می باشد، البته در میان غرفه های ایران، سنگ های قیمتی هم به چشم می خورد. محصولات غرفه ایران بسیار باکیفیت می باشد و بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب می نماید.
 • غرفه هند: در غرفه هند، می توانید با انواع فرهنگ ها و تمدن های باستانی در این کشور آشنا شوید و با گشت و گذار در غرفه های مخصوص هند، از کالاهای خاص آن دیدن نمایید.
 • غرفه یمن: عسل های مشهور در جهان را در غرفه های مخصوص به یمن می توان یافت کرد. در غرفه های یمن شاهد انواع غذاهای سنتی  کالاهای رنگارنگ خواهید بود.
 • غرفه پاکستان: با گشت و گذار در غرفه های پاکستان می توان با فرهنگ و سنت مردم پاکستان آشنا شوید. کالا های متفاوتی در غرفه پاکستان یافت می شود که این کالا ها شامل لباس های بلوچی، مصنوعات سنتی، کالاهای چرمی و انواع خوراکی ها مانند شیرینی جات، سمبوسه و خوراکی های پاکستانی نیز می باشد.
 • غرفه مراکش: در غرفه مراکش، می توانید انواع مختلف قهوه را با طعم هل امتحان نمایید و طعم های فوق العاده از قهوه را تجربه نمایید.
 • غرفه ترکیه: دیدن صنایع دستی در غرفه های ترکیه و خرید به عنوان سوغاتی را از دست ندهید و حتما به غرفه ترکیه هم سری بزنید تا از غذاهای لذیذ ترکی هم بهره مند شوید.
 • غرفه آفریقا: در غرفه آفریقا می توان از انواع کالا های مختلف سنتی دیدن کرد. کالا های سنتی مانند کالاهای چرمی، سبد های حصیری رنگارنگ، طبل و غیره که توسط آفریقایی ها عرضه می شود. همچنین می توان از غذاهای لذیذ آفریقا نهایت استفاده را برد.

انواع تفریحات مختلف در دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی

از زمانی که به دهکده جهانی ورود پیدا می کنید در واقع قدم در تفریح و شادی گذاشته اید و تنها شادی را تجربه خواهید کرد زیرا دهکده جهانی دبی دارای تفریحات مختلفی است که برای همه ی سنین مناسب می باشد. در دهکده ی جهانی دبی شما حجم زیادی از رنگ ها، نورپردازی های مختلف، لهجه ها و گویش های متفاوت آشنا خواهید شد و نمایش های کودکانه و اجرا های بین المللی در این دهکده سبب می شود تا حس بسیار خوبی را داشته باشید. تفریحات مختلفی در دهکده ی جهانی دبی وجود دارد که می توانید لذت ببرید بنابراین در ادامه به معرفی برخی از تفریحات هیجان انگیز دبی می پردازیم:

 • بازی های محلی: اکر شما هم عاشق بازی های محلی هستید و خاطرات کودکی تان برای تان زنده می شود پس می توانید به دهکده جهانی دبی رفته و از بازی های محلی که کشور های مختلف به نمایش گذاشته شده است و به نمایش عمومی درآمده است لذت ببرید.
 • کنسرت: دهکده ی جهانی دبی، برای علاقه مندان به موسیقی هم برنامه هایی دارد و اگر علاقه به موسیقی دارید، برنامه ای را برای بازدید از این بخش بگذارید چرا که سالانه خواننده های مختلفی و معروفی در دهکده دبی، کنسرت های مختلفی را برگزار می کنند. حتی اگر روزی که به این دهکده رفتید و کنسرتی در آن لحظه نبود، باز هم شاهد ساز و آواز های محلی خواهید بود.
 • شهربازی: شهربازی پیشرفته و هیجان انگیز را می توانید در دهکده جهانی ببنید و اگر می خواهید ادرنالین خون تان را بالا ببرید می توانید از وسیله های بازی که در شهربازی دهکده جهانی دبی وجود دارد نهایت استفاده را کنید.
 •  رقص فواره ها و آتش بازی: دهکده ی جهانی دبی به دلیل آتش بازی و رقص فواره ها یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی در دبی به شما می رود.
 • رقص های محلی: شاید رقص های محلی از کشور های مختلف برایتان جالب و جذاب باشد. در دهکده می توانید شاهد رقص های محلی از کشور های مختلف با لباس های بسیار جذاب همراه با چهره هایی خندان باشید.
 • نمایش: در دهکده جهانی دبی شاهد نمایش های مختلفی از جمله نمایش های خیابانی، بدلکاری، کودکان، هنرمندان و غیره خواهید بود. هنرمندان مختلفی از سراسر دنیا مشغول به اجرای زنده هستند و همچنین اجرا کننده های خیابانی هم با اجراهای جادویی خود، بازدید کنندگان را به وجد می آورند. خصوصا نمایش های بدلکاری که بسیار محبوب برای گردشگران است و دارای ترفند های جالب و جذابی خواهد بود که تماشای ان خالی از لطف نیست.
 • عروسک گردانی: با قدم زدن در خیابان های شهرک دبی، شاهد عروسک های خیابانی زیادی هستید. افرادی که لباس های عروسکی بزرگی را بر تن کرده اند و مشغول اجراها و نمایش های خیابانی هستند و معمولا برای بچه ها بسیار جالب می باشند.
 • کارناوال و جسنواره های خیابانی: معمولا در فیلم ها، کارناوال های کشور های دیگر را به نمایش می گذارند و ممکن است برایتان خیلی جالب بوده باشد. در دهکده دبی شما می توانید شاهد کارناوال و جشنواره های زیادی باشید که از کشور های مختلف در حال برگزاری است و هیجان خیلی زیادی را به همراه دارد.
 • قایق سواری: درست است که امارات کشوری کویری است  اما در دل کویر می توانید به قایق سواری در این کشور بپردازید و خاطرات خوبی را رقم بزنید. کانال بزرگ آبی در دل کویر سبب شده است تا تجربه ی قایق سواری در دهکده ی جهانی دبی را داشته باشید.

مطالب مشابه: جهت مشاهده مراکز خرید دبی کلیک کنید

کلام آخر

سفر به دور دنیا همیشه جزو آرزو های همه ی ما بوده است و شاید دست نیافتنی ترین آرزو برایمان رقم بخورد اما تمامی این رویا ها و آرزوها تا زمانی ناممکن بود که دهکده ی جهانی دبی بنا نشده بود. از روزی که امارات، دهکده جهانی دبی را تاسیس کرد دیگر نیازی به هزینه ی زیاد، وقت و رویا پردازی نبود زیرا شما با هشت ساعت وقت و با هزینه ی خیلی کمتر، می توانید سفری به دور دنیا داشته باشید و از فرهنگ های مختلف اطلاعات لازم و کافی را بدست آورید. سفر به دور دنیا با ورود به دهکده ی جهانی در دبی، امکان پذیر است که در این مقاله به طور کامل به جزییات آن پرداخته ایمو اگر علاقمند به آداب و رسم کشور های دیگر دارید پیشنهاد می کنیم تا برنامه ای را برای سفر به دبی و رفتن به دهکده جهانی دبی در نظر بگیرید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا