مهاجرت

هزینه های زندگی در کانادا ✈️【آپدیت 2023】

در مورد هزینه های زندگی در کانادا سوالات زیادی پرسیده می شود خصوصا تمامی افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند. مهاجرت ایرانی ها به کانادا خیلی زیاد شده است و دلیل اصلی آن کیفیت بالای زندگی و اقتصاد قوی آن است. کانادا جزو امن ترین کشور ها در جهان است که سالانه مهاجران زیادی را می پذیرد.

برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، میزان هزینه این کشور برای آن ها در اولویت است تا بتوانند با برنامه ریزی و کنترل هزینه ها، در آنجا زندگی کنند زیرا کانادا یکی از کشور های گران در دنیا می باشد اما خوشبختانه هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشور های دیگر دنیاست.

هزینه های زندگی در کانادا بستگی به زندگی در هر شهر آن، متفاوت است. با توجه به محل اقامت شما، هزینه های زندگی هم می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال هزینه زندگی در روستا های کانادا به نسبت زندگی شهر نشینی متفاوت است.

در این مقاله به بررسی دقیق هزینه های زندگی در کانادا و زندگی در شهر های مهم آن می پردازیم. با مطالعه دقیق در این مقاله، به راحتی می توانید هزینه ها و زندگی در این کشور را مورد بررسی قرار دهید و برای انتخاب شهر محل زندگی خود، تصمیم بگیرید.

آنچه در ادامه این مقاله خواهید خواند پنهان

مزایا و معایب زندگی در کانادا چگونه است؟

مزایای زندگی در کانادا به شرح ذیل می باشد:

 • هزینه های معقول زندگی
 • امنیت بالا
 • نرخ پایین بیکاری
 • وضعیت اقتصادی معقول
 • خدمات بازنشستگی مطلوب
 • ثبات سیاسی
 • استاندارد بالای زندگی
 • تنوع دین
 • سیستم آموزشی خوب
 • کیفیت زندگی بالا
 • پوشش مراقبت سلامت
معایب زندگی در کانادا به شرح ذیل می باشد:
 • هزینه بالای تحصیل
 • هزینه بالای زندگی در برخی از استان های کانادا
 • آب و هوای سرد در بیشتر استان های کانادا
 • عدم تسلط به زبان انگلیسی در برخی از استان های کانادا

مزایا و معایب زندگی در کانادا

بهترین شهرهای زندگی در کانادا

کانادا کشوری است که کیفیت بالایی برای زندگی دارد و گزینه ی مناسبی برای زندگی است. کانادا دارای شهر های متفاوتی است که هر کدام از آن ها دارای شرایط و ویژگی های خوب برای زندگی هستند. معمولا عامل های مهمی برای زندگی در یک شهر وجود دارد که سبب می شود تا انتخاب شوند. عامل هایی مانند آب و هوا، کار، شرایط زندگی مطلوب، مسکن و غیره در انتخاب شهر برای زندگی تاثیرگذار است. در ادامه به بهترین شهر ها برای زندگی در کانادا می پردازیم که هر کدام از آن ها مزیت هایی را به همراه دارند:

 1. تورنتو بهترین شهر از لحاظ فرصت های شغلی و کاری مناسب
 2. ونکوور بهترین شهر از لحاظ شرایط آب و هوا
 3. مونترال بهترین شهر از لحاظ فرهنگ غذایی
 4. کبک بهترین شهر از لحاظ فرهنگی
 5. هالیفاکس بهترین شهر از لحاظ پیدا کردن املاک با قیمت مناسب
 6. بوچرویل در استان کبک: بهترین شهر از لحاظ طبیعت گردی

بررسی هزینه های زندگی در شهر های مختلف کانادا

بررسی هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در هر شهر از کانادا متفاوت است و با کار در کانادا می توان این هزینه ها را پوشش داد. در واقع با ویزای کار کانادا می توان زندگی خوبی را در این کشور تجربه کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار کانادا + شرایط و هزینه ها، می توانید به مقاله آن رجوع کنید.

در ادامه به بررسی هزینه های شهر های مهم در کانادا می پردازیم:

هزینه های زندگی در اتاوا

به طور کلی هزینه زندگی در اتاوا بالا است. هزینه زندگی یک ماه در شهر اتاوا کانادا برای یک نفر حدودا 2937 دلار کانادا است البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه حدودا 4459.11 دلار کانادا است و این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در تورنتو

هزینه زندگی یک ماه در شهر تورنتو کانادا برای یک نفر حدودا 1321.46 دلار کانادا است البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه حدودا 4822.19 دلار کانادا است و این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در ونکوور 

هزینه زندگی یک ماه در شهر ونکوور کانادا برای یک نفر حدودا 1303.57 دلار کانادا است البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه حدودا 4811.94 دلار کانادا است و این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در مونترال

هزینه زندگی در مونترال به نسبت انتاریو و ونکوور پایین تر است. هزینه یکساله زندگی برای یک خانواده چهار نفره حدودا 67280 دلار کانادا است و این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است. در صورت اجاره خانه در مرکز شهر و یا خانه ای بزرگ تر باید ماهانه 85 دلار کانادا بپردازید.

هزینه های زندگی در ویکتوریا

هزینه زندگی یک ماه در شهر ویکتوریا کانادا برای یک نفر 1270.85 دلار کانادا است البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه 4647.73 دلار کانادا است و این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در کبک

این شهر یکی از قدیمی ترین شهر ها در کشور کانادا است. هزینه زندگی یک ماه در شهر کبک کانادا برای یک نفر 1084.36 دلار کانادا است البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه 4007.42 دلار کانادا است و این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در کلگری

هزینه های زندگی در شهر کلگری به نسبت تورنتو و ونکوور کمتر است. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه 4588 دلار کانادا در ماه است و این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در لندن

هزینه زندگی یک ماه در شهر لندن کانادا برای یک نفر البته با اجاره مسکن حدودا 2510 دلار کانادا است و هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه 5800 دلار کانادا است.

هزینه های زندگی در هالیفاکس

این شهر هزینه های پایینی به نسبت دیگر شهر های کانادا دارد ولی در عین مقرون به صرفه بودن، کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا است. هزینه زندگی یکسال در شهر هالیفاکس کانادا برای یک نفر 14928 دلار کانادا است، البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در واترلو 

این شهر در استان انتاریو واقع شده است و برای زندگی بسیار معقول است. هزینه زندگی یکسال در شهر هالیفاکس کانادا برای یک نفر 4889 دلار کانادا است البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در همیلتون 

هزینه زندگی در شهر همیلتون برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه 4555 دلار کانادا در ماه است و این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته است.

هزینه های زندگی در ویندزور

این شهر در جنوب استان انتاریو قرار دارد. هزینه زندگی یک ماه در شهر ویندزور کانادا برای یک نفر البته بدون اجاره مسکن حدودا 1178 دلار کانادا در ماه است.

هزینه های زندگی در سنت جونز

هزینه زندگی یک ماه در شهر سنت جونز کانادا برای یک نفر البته بدون اجاره مسکن، حدودا 2100 دلار کانادا است. هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه 5421 دلار کانادا است.

بررسی هزینه های زندگی در ایالت های مختلف کانادا

هزینه های زندگی با توجه به نوع ایالتی که زندگی می کنید متفاوت است. در ادامه به بررسی میزان درآمد و هزینه های زندگی در ایالت های کانادا می پردازیم و هزینه های آورده شده براساس میانگین و حدودی در نظر گرفته شده است و می توانند بیشتر یا کمتر باشند.

هزینه های زندگی در بریتیش کلمبیا

هزینه های بالای اجاره مسکن در این استان بسیار بالا است و یکی از گران ترین استان های کانادا از لحاظ مسکن است. به طور کلی حداقل حقوق در این استان 59952 دلار کانادا در هر سال است.

هزینه های زندگی در انتاریو

هزینه ی زندگی در این کشور تقریبا بالا است خصوصا اجاره مسکن که بیشترین قیمت را به نسبت دیگر شهر های کانادا دارد. میانگین حقوق در انتاریو به طور ماهانه 5136 دلار کانادا است و حداقل هزینه زندگی در انتاریو، 1113 دلار کانادا در هر ماه برای یک نفر و بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته شده است.

هزینه های زندگی در ساسکاچوان

به طور کلی میانگین حقوق در ساسکاچوان به طور سالیانه 59712 دلار کانادا می باشد.

هزینه های زندگی در آلبرتا

میانگین حقوق در آلبرتا حدودا 5128 دلار کانادا برای هر ماه است و میانگین هزینه زندگی در آلبرتا برای یک نفر با در نظر گرفتن کرایه خانه حدودا 1700 دلار کانادا می باشد.

هزینه زندگی در کبک

هزینه زندگی در این استان به نسبت دیگر استان های کانادا، قدری پایین تر است. میانگین حدودی حقوق به طور سالانه در کبک، 55680 دلار کانادا  است و حداقل هزینه زندگی برای یک نفر 1084 دلار کانادا است البته بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در نظر گرفته شده است.

تاثیرات مالیات بر هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟

مالیات جزو مواردی است که در همه ی کشور ها وجود دارد و بر میزان هزینه زندگی در کانادا تاثیرگذار است زیرا برای همه ی خرید ها و میزان درآمدی که دارید باید مبلغی را به دولت یا استان و فدرال پرداخت کنید. به طور کلی مالیات در کشور کانادا به سه دسته اصلی تقسیم می شود:

 1. مالیات بر درآمد که بر اساس سایر در آمد ها و اشتغال دریافت می شود
 2. مالیات بر فروش که براساس کالا و خدمات (GST)، مالیات فروش هماهنگ (HST) و مالیات فروش استانی (PST)
 3. مالیات بر دارایی که معمولا توسط دولت های محلی برای ارزش ساختمان و زمین اخذ می شود.

تاثیرات مالیات

1. مالیات بر درآمد

مالیات بر در آمد نمونه ای از مالیات در کانادا است که از کارمندان و کارآفرینان مستقل دریافت می شود.

مالیات بر اساس حقوق کارمندان است و دو هفته یکبار انجام می شود. مالیاتی که از مردم دریافت می شود برای خدماتی مانند دانشگاه های دولتی، ساخت مدرسه، مراقبت کودکان و مراقبت های بهداشتی انجام می شود.

2. مالیات بر کالا و خدمات

برخی از استان های کانادا بر اساس دو مالیات مانند مالیات استانی و مالیات فدرال انجام می شود. این مالیات ها بر اساس قیمت کالا های خریداری شده است. مثلا در انتاریو، مالیات بر اساس فروش (HST)  است و نرخ مالیات بر اساس فروش برابر با 13 درصد است که از این مقدار نرخ مالیات در بخش استانی 8 درصد و در بخش فدرال 5 درصد آن را تشکیل می دهد. البته برخی از محصولات و خدمات خاص از HSTمعاف شده و شامل تخفیف ها می باشند.

ارزان ترین شهر های کانادا

 1. کیچنر در انتاریو
 2. پرنس جرج در بریتیش کلمبیا
 3. وینیپگ در مانیتوبا
 4. سنت جونز در نیوفاندلند
 5. سنت جان در نیوبرانزویک
 6. کبک سیتی در کبک
 7. شربروک در کبک
 8. لاوال در کبک
 9. لویس، کبک
 10. لونگویل، کبک
 11. مونترال در کبک
 12. ویبرن در ساسکا چوان

گران ترین شهر های کانادا

 1. اتاوا در آنتاریو
 2. ونکوور در بریتیش کلمبیا
 3. کلگری در آلبرتا
 4. مونترال در کبک

نکته های مهم برای کنترل بر هزینه های زندگی کانادا

نکات مهمی وجود دارد که می تواند به کاهش هزینه های زندگی در کانادا کمک کند زیرا در برخی از شهر های کانادا، هزینه های زندگی بالا است و باید کنترل درستی بر در آمد و هزینه ها داشت:

 1. استفاده از حمل و نقل عمومی
 2. پیدا کردن مسکنی که قیمت های کمتری دارد
 3. استفاده از خدمات بیمه سلامت دولتی

کلام آخر

سوالاتی مانند هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟ میزان در آمد استان های کانادا چقدر است؟ میزان درآمد در کانادا به طور حداقل و حداکثر چقدر است؟ تمامی این سوالات برای یک مهاجر به کانادا به وجود می آید و تمام دغدغه های او هزینه های زندگی در این کشور و مدیریت کردن آن است.

کانادا امروز به یکی از کشور های محبوب برای مهاجرت و زندگی تبدیل شده است و فرصت های شغلی و سرمایه گذاری بسیاری خوبی دارد و همین موضوع سبب شده است تا افراد زیادی به مهاجرت به این کشور فکر کنند و به روش های مختلف مهاجرتی به این کشور سفر کنند.

در این مقاله به طور کامل به هزینه های زندگی استان ها و شهر های مهم کانادا پرداخته ایم و ارزان ترین و گران ترین کشور های کانادا را معرفی کرده ایم تا بهتر بتوانید برای زندگی در شهری از کانادا تصمیم بگیرید. این مقاله به شما کمک می کند تا هزینه های زندگی در کانادا را به خوبی بررسی کرده و سپس برای مهاجرت اقدام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا