مهاجرت

ویزای سرمایه گذاری کانادا + شرایط و هزینه ها【2023】✈️

یکی از بهترین روش مهاجرت به کانادا خصوصا برای صاحبان کسب و کار، سرمایه گذاری در کانادا یا (Invest in Canada) می باشد. اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، دارای مزیت های خیلی مهمی است که این مزیت ها هم شامل کشور مقصد می شود و هم شامل سرمایه گذار یا متقاضی می شود. بنابراین سرمایه گذاری در کانادا به اقتصاد و رشد این کشور کمک بسیاری خواهد کرد و هم اینکه، متقاضی می تواند با خانواده مهاجرت کرده و اقامت دائم را در این کشور با خانواده دریافت کند.

بنابراین اگر تصمیم به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا را دارید به شما تبریک می گوییم زیرا بهترین روش اخذ ویزا و بهترین کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اید زیرا بر اساس آمار سازمان شفافیت بین الملل، کشور کانادا جزو 10 کشور بهتر و برتر در زمینه عدم فساد اقتصادی و اداری می باشد و امن ترین بانک های جهان را دارد. در واقع کشور کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای کارآفرینان و سرمایه گذاران معرفی گردیده است.

بنابراین تصمیم گرفتیم تا در این مقاله، به بررسی شرایط و قوانین های مختلف برای سرمایه گذاری به کانادا بپردازیم و در مورد شرایط و مدارک مربوط به این کار هم خواهیم پرداخت تا با آگاهی بیشتری بتوانید در کشور کانادا سرمایه گذاری کرده و اقامت دائم خود را دریافت کنید.

6 روش پرطرفدار برای داشتن ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

برای سرمایه گذاری به کانادا، روش های متنوعی وجود دارد که از این روش های متنوع، 6 روش پرطرفدار و مهم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم:

 1. سرمایه گذاری ثبت شرکت
 2. سرمایه گذاری استانی
 3. سرمایه گذاری خرید بیزنس
 4. سرمایه گذاری کارآفرینی
 5. سرمایه گذاری استارت آپ
 6. سرمایه گذاری خوداشتغالی

در ادامه به طور اختصار در مورد هریک از این روش ها توضیحاتی را می دهیم:

1. سرمایه گذاری ثبت شرکت

ویزای سرمایه گذاری کانادا

یک نمونه سرمایه گذاری به کشور کانادا، ثبت شرکت می باشد. در واقع صاحب هر شرکتی که در ایران هستید یا هر بیزنس و مهارتی که دارید، می توانید در کشور کانادا بابت آن کار یا مهارت، شرکت ثبت کنید و اقامت دائم در این کشور را از خود کنید.

برای ثبت شرکت در کانادا، ابتدا باید یک واحد تجاری یا یک شرکت را در کانادا داشته باشید سپس به اداره کانادا اعلام کنید که می خواهید به عنوان مدیریت در واحد تجاری خود فعالیت داشته باشید و حضورتان در آن جا ضروری می باشد. سپس اگر که موفق شدید اداره کار کانادا را برای ثبت شرکت قانع کنید، برای تان نامه ای به نام LMIA صادر می شود.

سپس با استفاده از این نامه می توانید در اداره مهاجرت کانادا درخواست ویزای کاری را بدهید. سپس بعد از طی کردن این مراحل و در صورت تایید اداره مهاجرت، ویزای کار برای تان صادر خواهد شد.

در ضمن اگر که متقاضی متاهل باشد، همسرش هم می تواند درخواست ویزای کاری بدهد و همچنین فرزندان زیر 18 سال متقاضی هم می توانند، به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل داشته باشند.

نکته ای که در سرمایه گذاری ثبت شرکت مهم می باشد این است که، متقاضی فقط اجازه دارد تا در واحد تجاری که ثبت کرده است کار کند و اجازه کار در جای دیگری را ندارد، اما همسرش اجازه دارد تا برای هر نوع کارفرمایی کار کند زیرا نوع ویزای او از نوع Open Work Permit می باشد.

 2. سرمایه گذاری استانی

ویزای سرمایه گذاری کانادا

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری به کشور کانادا، سرمایه گذاری استانی می باشد. این روش به این صورت است که چندین استان مختلف در کانادا، برنامه سرمایه گذاری را اجرا کرده اند. البته شرایط سرمایه گذاری در بین این استان ها متفاوت می باشد.

در واقع هر استانی در کانادا، با توجه به نیازهای کاری که دارد، برنامه هایی برای سرمایه گذاری پیشنهاد داده و مهاجران را برای کار سرمایه گذاری پذیرش می کند. این پیشنهاد در استان های کانادا هرساله برگزار می گردد.

سرمایه گذاری استانی برای دولت کانادا مزایای خیلی خوبی دارد، یکی از این مزایای خیلی مهم این است که، باعث می شود که نرخ بیکاری در کشور کانادا کاهش پیدا کند و این کشور رشد اقتصادی خوبی را بدست آورد. متقاضیان و سرمایه گذاران در صورت داشتن شرایط موجود، می توانند برای ویزای سرمایه گذاری به کانادا اقدام کرده و در صورتی که پذیرش شدند، اجازه دارند تا با خانواده و اخذ اقامت دائم در این کشور، اقامت داشته باشند و از بهترین مزایای این کشور مانند خدمات تحصیل، پزشکی، بهداشتی و غیره به صورت رایگان بهره مند شوند.

برای اینکه در بدست آوردن ویزای استانی موفق شوید، بهتر است که نیازهای کاری استان های مختلف در کانادا را بشناسید و سپس متناسب با آن، کسب و کارتان را در آن استان راه اندازی کنید. به عنوان مثال استان آلبرتا در زمینه کشاورزی، پیشرفت چشمگیری داشته است و افرادی که در زمینه کشاورزی در این استان سرمایه گذاری کنند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای استانی را خواهند داشت.

3. سرمایه گذاری خرید بیزنس

ویزای سرمایه گذاری به کانادا

اگر جزو افرادی هستید که روحیه کارآفرینی دارید و به کارآفرینی علاقمند هستید، یا اینکه توانایی ایجاد یک کسب و کار در کشور دیگری را دارید پیشنهاد می شود تا سرمایه گذاری از طریق خرید بیزنس را انجام دهید.

شاید این روش مشابه با روش ثبت شرکت باشد، اما در روش سرمایه گذاری خرید بیزنس، می توان یک واحد تجاری را خریداری کرد. در واقع خرید بیزنس، یکی از روش های رایج برای اخذ اقامت و سرمایه گذاری در کشور کاناداست که منجر به اقامت دائم هم خواهد شد.

سرمایه گذاری از طریق خرید بیزنس ، دارای ویزایی است به نام Work Permit، که با خرید یک واحد تجاری می توان این نوع ویزا را بدست آورد و اقامت دائم کانادا را دریافت کرد. البته برای خرید بیزنس در کانادا باید پول و اقتصاد خوبی را داشته باشید تا بتوانید از این روش استفاده کنید.

4. سرمایه گذاری کارآفرینی

ویزای سرمایه گذاری کانادا

اگر جزو افرادی هستید که روحیه کارآفرینی دارید و به کارآفرینی علاقمند هستید، یا اینکه توانایی ایجاد یک کسب و کار در کشور دیگری را دارید پس تبریک می گوییم، شما کسی هستید که شایسته ی اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق سرمایه گذاری کارآفرینی را عهده دار هستید. در واقع کشور کانادا کشوری است که راه را برای کارآفرینان در کشورش باز نگاه میدارد و کارآفرینان را به خوبی پذیرش می کند زیرا کارآفرینان باعث رشد اقتصادی در کشورش می شوند و مزایای بسیاری برای کشورش خواهند داشت.

اما برای ایجاد کارآفرینی در کشور کانادا، شرایطی وجود دارد که باید این این شرایط را در نظر بگیرید تا بتوانید به عنوان یک کارآفرین در این کشور کار کنید، به عنوان مثال در شهرهای بزرگ و در مراکز استانی کانادا، کسب و کارتان باید متناسب با آن شهر بوده باشد و سرمایه گذاری در این مسیر هم بیشتر باشد. همچنین قانون کشور کانادا برای کارآفرینان این است که دو سال به آن ها فرصت می دهد تا ثابت کنند که آیا طرحشان به شرایط اقتصادی کانادا کمک خواهد کرد یا خیر.

بنابراین اگر طرح اشتغال در دوسال، سبب رونق اقتصادی در این کشور نشود، احتمال مصادره کردن اموال متقاضی توسط دولت کانادا وجود خواهد داشت و متاسفانه این موضوع طبق قوانینی است که دولت برای کارآفرینان وضع کرده است.

 شرایط مهم برای سرمایه گذاری کارآفرینان در کشور کانادا:

کارآفرینان بهتر است تا چندین شرط مهم را قبل از سرمایه گذاری رعایت کنند تا بعدها با مشکلاتی مواجه نشوند. این شروط عبارتند از:

 • حداقل 100 هزار دلار برای اجرای طرح کارآفرینی همراه خود داشته باشند
 • از لحاظ پزشکی و یا امنیتی باید مورد قبول واقع شوند
 • باید تجربه بیزنسی خوبی را داشته باشند

5. سرمایه گذاری استارت آپ

ویزای سرمایه گذاری کانادا

کشور کانادا از نظر راه اندازی کسب و کار توسط متقاضیان، رتبه سوم را در سال 2021 در دنیا دارد و سپس در سال 2020 بیش از 80 درصد که ویزای استارت آپ را داشته اند، موفق به اخذ اقامت دائم در کشور کانادا شده اند.

بنابراین این آمارها به خوبی نشان می دهد که با وجود تعداد بالای متقاضیان برای استارت آپ در کانادا، افراد بیشتری موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور شده اند. پس افزایش متقاضیان در این نوع ویزا، نگرانی را برای متقاضی به وجود نمی آورد، زیرا اکثریت این افراد در کشور کانادا اقامت دائم خود را دریافت خواهند کرد.

در واقع یک روش مطمعن و پرطرفدار برای اخذ اقامت دائم در کانادا، ویزای استارت آپ در کانادا می باشد. معمولا کسب و کارهای جدیدی که متقاضیان استارت آپ در این کشور راه اندازی می کنند، در حوزه های تکنولوژی می باشد اما متقاضیان در حوزه های دیگر هم می توانند فعالیت داشته باشند.

به تازگی دولت کانادا اعلام کرده است که افرادی را که دارای ایده های نو هستند و خلاقیت بسیار بالایی دارند را راحت تر پذیرش خواهد کرد. بنابراین دولت کانادا با استفاده از این قانون، می خواهد تا به اقتصاد کشورش از این طریق، کمک زیادی کند.

شرایط اخذ اقامت استارتاپ کانادا

برای اخذ اقامت دائم در کانادا شرایطی وجود دارد که به آن ها اشاراتی می کنیم:

 1. تمکن مالی خوب و مکفی برای زندگی در کشور کانادا به مدت 6 ماه
 2. مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی با حداقل نمره CLB 5
 3. اثبات طرح کار خود
 4. قانع کردن و اعتمادسازی سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت در کشور کانادا

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برای اخذ ویزای استارت آپ در کانادا، مراحل و شرایطی وجود دارد که باید به آن ها عمل شود. در ادامه به بررسی مراحل استارت آپ مربوط به اخذ اقامت در کانادا می پردازیم:

 1. نوشتن یک ایده نو و طرح کسب و کاری خلاقانه
 2. ارائه دادن ایده کسب و کار نوشته شده به سازمان مورد تایید اداره مهاجرت
 3. تاییدیه طرح موردنظر از شرکت های معتبر و مورد تایید اداره مهاجرت
 4. درخواست برای اقامت دائم در کشور کانادا بین 12 تا 16 ماه

مهم ترین شرایط اخذ ویزای خوداشتغالی

 1. حداقل دو سال سوابق کاری حرفه ای در مشاغل های هنری، فرهنگی و ورزشی داشته باشید
 2. حداقل نمره 35 از 100 نمره در سیستم امتیازبندی مربوط به برنامه خوداشتغالی به دست آورده باشید
 3. برای حضور در برنامه های ورزشی، هنری، فرهنگی در کشور کانادا، علاقه و توانایی بسیار بالایی داشته باشید
 4. تمکن مالی خوبی داشته باشید و قادر به پرداخت هزینه های زندگی شخصی خود، حداقل به مدت 6 ماه را  داشته باشید

کلام آخر

اگر تصمیم برای سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید به شما کشور کانادا را پیشنهاد می کنیم. این کشور توسط سازمان های بین المللی و بسیاری از موسسات به اثبات رسیده است، به این منظور که سرمایه گذاری در این کشور دارای مزایای بسیار زیادی برای متقاضی و خانواده اش به همراه خواهد داشت و همچنین، اخذ اقامت دائم برای متقاضی و خانواده اش هم در کشور کانادا وجود خواهد داشت.

به شما توصیه می شود که برای سرمایه گذاری در کشور کانادا، ابتدا دانش و آگاهی خود را در زمینه مهاجرتی و سرمایه گذاری بالا ببرید زیرا هر کشوری قوانین مربوط به خودش را دارد. بنابراین اگر که در این زمینه، آگاهی بالایی ندارید می توانید از یک وکیل مهاجرتی در کانادا کمک گرفته و از او راهنمایی و مشورت بخواهید. وکیل مهاجرتی با استفاده از تجربیات و دانش خود، به شما راهکارهای مفیدی را پیشنهاد می دهد و گام به گام در طول این مسیر، شما را همراهی خواهد کرد تا مراحل کاری خود را انجام داده تا با مشکلاتی روبرو نشوید.

تلاش کرده ایم تا با مطالعه در این مقاله، با انواع روش های کسب و کار و سرمایه گذاری در کشور کانادا آشنا خواهید شد و بهتر می توانید با توجه به شرایط فعلی خود و میزان درآمد مالی خود، تصمیم بهتری برای یکی از روش های سرمایه گذاری بگیرید.

با استفاده از ویزای سرمایه گذاری کانادا، خانواده هم اقامت دائم در این کشور را خواهند داشت؟

بله، با استفاده از ویزای سرمایه گذاری خانواده هم اقامت دائم می گیرند.

آیا ویزای سرمایه گذاری باعث اخذ اقامت دائم در کانادا می شود؟

بله. با استفاده از انواع روش های سرمایه گذاری، می توان اقامت دائم در این کشور را بدست آورد.

چه استان هایی در کانادا دارای رشد اقتصادی خوب و شرایط آسان برای اخذ اقامت دائم در کانادا می باشد؟ و

بریتیش کلمبیا و کبک شهرت بیشتری نسبت به سایر استان های دیگر از لحاظ رونق اقتصادی دارد.
4.5/5 - (2 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا