دانستنی های حقوقی

آدرس دادگاه های اصفهان +【شماره تماس ☎️ و آدرس】

وظایف دادگاه ها رسیدگی به عدالت و حقوق افراد هست تا از ضایع شدن حقوق آنها جلوگیری شود. اختلافاتی که در بین مردم به وجود می آید توسط شورای حل اختلاف حل و فصل می‌شود، اما برای مشکلات بزرگتر و حل آنها مراجع قضایی است که به صورت قانونی وارد عمل می شود.

دادگاه ها زیر نظر دادسرا فعالیت می کند بنابراین پس از آنکه شاکی شکایت نامه خود خود را به دادگستری ارائه داد، سپس منتظر می ماند تا در رابطه با شکایت او توسط دادگستری رسیدگی به عمل آید.

برای رسیدگی به جرائم، نیازمند تجربه و تخصص است که دادگاه رسیدگی های لازمه را در این خصوص به عمل می آورد. بنابراین برای رسیدگی به جرایم های گوناگون، دادگاه هایی با موضوعات مشخص وجود دارد که هر کدام از آنها با توجه به موضوعات و مشکلات مردم رسیدگی لازم را انجام می دهند تا بتوانند عدالت را درامورهای مختلفی مانند کیفری، اداری و غیره برقرار کنند، همچنین در هنگام روبرو شدن با مشکلات حقوقی در ابتدا می توان از یک وکیل حاذق و یا بهترین وکیل اصفهان کمک خواست. وکیل حقوقی اصفهان به تمامی امور و دعاوی مربوط به حقوقی رسیدگی می کند.

حال می خواهیم به معرفی آدرس دادگاه های اصفهان بپردازیم. در واقع در دست داشتن آدرس دادگاه ها در شهری که در آن سکونت دارید راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

جهت مشاهده آدرس دادگاه های تهران کلیک کنید

دادگاه انقلاب اصفهان

آدرس دادگاه های اصفهان

بر طبق قانونی که در تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب به وجود آمده است، دادگاه‌های انقلاب در مرکز هر استان تشکیل می شوند. در واقع دادگاه انقلاب یکی از مهمترین انواع دادگاه کیفری محسوب می شود و زیر مجموعه های دادگاه انقلاب، دادگاه انقلاب اصفهان می باشد که به جرایم های مختلف رسیدگی می کند و به لحاظ قانونی صلاحیت آن را دارد.

دادگاه انقلاب اصفهان در شهر اصفهان تاسیس گردیده است. به طور کلی دادگاه انقلاب اصفهان زیر مجموعه ای از دادگاه انقلاب می باشد و به تمامی جرایمی که در ماده ۳۰۳ قانون آیین دادرسی کیفری ذکر شده است، صلاحیت رسیدگی به تمامی جرائم این ماده را خواهد داشت.

بر اساس ماده ۳۰۳ در قانون آیین دادرسی کیفری دادگاه انقلاب اصفهان بر عهده دارد مانند محاربه، جرم بقی، اجتماع علیه جمهوری اسلامی، تخریب اموال به منظور مقابله با جمهوری اسلامی که همه ی موارد نامبرده مربوط به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور می‌شود برعهده دادگاه انقلاب اسلامی است. همچنین جرائمی مانند مواد مخدر و روانگردان ها، جرایم های مربوط به قاچاق اسلحه، اقلام و موارد تحت کنترل و سایر جرایمی که در برخی از مواقع به دادگاه انقلاب اسلامی ارتباط دارد.

در ادامه آدرس و شماره تماس دادگاه های انقلاب اصفهان نیز می پردازد.

 آدرس دادگاه های اصفهان

از آنجایی که اصفهان جز کلان شهرها محسوب می شود پس بنابراین اختلاف در آن بسیار زیاد است و داشتن لیستی از آدرس دادگاه های اصفهان، می تواند در مواقع اختلاف به شما کمک نماید و راهنمای خوبی برای شما باشد. در ادامه به معرفی لیستی از آدرس های دادگاه اصفهان می پردازیم:

ساختمان دادگستری کل اصفهان

 •  شماره تماس: ۳۶۶۱۲۰۲۲
 •  آدرس: اصفهان، خیابان شهید نیکبخت

مجتمع شماره ۲ دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان

 • نوع محاکم: دادسرای عمومی و انقلاب
 • شماره تماس: ۸۰ – ۳۷۷۲۰۶۷۹
 •  آدرس: اصفهان ، ابتدای خیابان آتشگاه ، روبروی پمپ بنزین

مجتمع قضایی شماره ۳ اصفهان

 •  نوع محاکم: دادسرای عمومی و انقلاب
 • شماره تماس: ۳۴۴۰۸۸۸۱ – ۳۴۴۴۸۱۹۴ – ۳۴۴۴۱۱۰۹
 •  آدرس: اصفهان، خیابان جابر انصاری

مجتمع قضایی شماره ۴ اصفهان (کهندژ )

 •  نوع محاکم: دادسرای عمومی و انقلاب
 • شماره تماس:  ۳ – ۳۷۷۱۷۶۰۲  – ۳ – ۳۷۷۱۸۲۰۲
 • آدرس: بلوار اشرفی اصفهان، ابتدای خیابان اشرفی اصفهانی (کهندژ)

مجتمع قضایی شماره ۵ اصفهان (شهید بهشتی)

 •  نوع محاکم: دادسرای عمومی و انقلاب
 • شماره تماس:  ۲ – ۳۶۲۹۰۶۲۱
 •  آدرس: خیابان شریعتی، بعد از بانک آینده، نرسیده به چهارراه پلیس

مجتمع قضایی شهید تولایی اصفهان

 •  نوع محاکم: دادسرای عمومی و انقلاب
 • شماره تماس: ۴ – ۳۲۶۸۳۳۵۱
 •  آدرس: اصفهان، خیابان ۲۲ بهمن، مجتمع اداری امیر کبیر

مجتمع قضایی بهارستان 

 •  نوع محاکم: دادسرا
 • شماره تماس: ۴۶ – ۳۶۸۴۰
 •  آدرس: اصفهان، بهارستان، خیابان الفت، عمران بهارستان

مجتمع قضایی شهدای هفت تیر

شماره تماس: ۳۵۸۱۹۴۳۹ – ۰۳۱

 آدرس: اصفهان، معراج، فلکه زرین کوب، نبش کوچه شریعتی


جهت مشاهده بهترین وکیل کیفری در اصفهان کلیک کنید

ساعات کاری دادگاه های انقلاب در اصفهان

در برخی مواقع نیاز است تا شما نیاز به آدرس دادگاه های انقلاب اصفهان داشته باشید. بنابراین نیاز است تا از ساعت کاری دادگاه انقلاب اصفهان مطلع شوید تا بدانید که در چه زمانی و در چه ساعتی می توانید به دادگاه دسترسی داشته باشید.

بنابراین بهتر است قبل از مراجعه حضوری به دادگاه های اصفهان، در رابطه با رسیدگی و پیگیری شکایات خود، احضاریه دادگاه را بر اساس روز و ساعت رسیدگی که وجود دارد را از طریق سامانه ثنا مورد بررسی قرار دهید و سپس در ساعات کاری مشخص شده که در متن احضاریه درج شده است، در دادگاه انقلاب اصفهان حضور داشته باشید.

به طور کلی ساعات مشخص شده دادگاه و مراجع قضایی در اصفهان از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ و نیم صبح تا ساعت ۱۲ ظهر خواهد بود و در روزهای پنجشنبه از ساعت ۷ و نیم صبح تا ۱۲ ظهر مشغول به فعالیت می باشند.

سایت دادگاه انقلاب در اصفهان

آدرس دادگاه های اصفهان

امروزه مهمترین خدمات قضایی به شیوه الکترونیکی به تمامی شهروندان ارائه داده می شود به عنوان مثال در موارد مهمی همچون ثبت شکواییه ها و پیگیری و بررسی آنها می توان در سامانه ثنا ثبت نام انجام داد و سپس کلیه امور را در این سامانه انجام داد. شهروندان می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی و ثبت نام کردن در سامانه ثنا از خدمات آن بهره مند شود.

به منظور ثبت و پیگیری شکایات، می توانید به صورت حضوری دادگاه انقلاب که آدرس و شماره تماس در این مقاله درج شده است، مراجعه کنید و یا اینکه از طریق سامانه ثنا adliran.ir  اقدام به پیگیری و بررسی برای این موضوع نمایید.

جهت مشاهده لیست وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان کلیک کنید

کلام آخر

در کلان شهرها و با توجه به افزایش جمعیتی که وجود دارد و همچنین آمار بالای پرونده ها در زمینه های مختلف، شاهد گسترش دادگاه ها هستیم. امروزه در شهر های بزرگ دادگاه ها و محتمع قضایی های زیادی وجود دارد که خدماتی را به مردم ارائه می دهند.

داشتن لیستی از آدرس های دادگاه ها برای رسیدگی به امور اختلافات، می توانند راهنمای خیلی خوبی برای شما باشد و دسترسی به اطلاعات را برای شما راحت تر نماید. در این مقاله به طور کامل به معرفی آدرس و شماره تماس تمامی دادگاه های اصفهان اشاره داشته ایم تا با توجه به صلاحیت آن ها در دعاوی، انتخابی درست و مطمعن را داشته باشید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا