دانستنی های حقوقی

آدرس دادگاه های اهواز +【شماره تماس ☎️ و آدرس】

برای پیگیری جرم در استان خوزستان، لازم است تا آدرس دادگاه های اهواز را داشته باشید. دادگاه های کیفری در اهواز، صلاحیت رسیدگی به جرائم را دارند و با توجه به قانون و قوانین به جرائم ها رسیدگی می کنند. همچنین انجام کلیه ی تحقیقات مقدماتی برای اکشاف جرم و انتساب دادن آن به متهم، توسط دادیار انجام می پذیرد و در صورت صحت اظهارات شخص، پرونده توسط دادستان به همراه کیفر خواست به دادگاه کیفری اهواز ارجاع داده می شود.

دادگاه های کیفری اهواز با توجه به صلاحیت و اختیاری که قانون برای آن ها وضع کرده است به کلیه ی جرائم رسیدگی می کنند سپس در صورت وقوع جرم، حکم متناسب با آن برای متهم صادر می شود.

در ادامه لیستی از آدرس و شماره تماس از دادگاه های اهواز را در اختیارتان قرار می دهیم تا در هنگام پیگیری و رسیدگی به جرائم کیفری به این دادگاه ها مراجعه نمایید.

بهترین وکیل اهواز به چه کسی گفته می شود؟

بهترین وکیل در اهواز به کسی گفته می شود که به امور مربوط به دادگاه تسلط داشته باشد و مشکلات پرونده را درک کند. یک وکیل خوب و خبره باید مدیریت زمان داشته باشد تا بتواند در کوتاه ترین زمان ممکنه به مشکلات مردم رسیدگی نماید و سپس پیگیری های لازم را به عمل آورد.

هرچقدر که دانش و آگاهی یک وکیل بالاتر باشد کمک های زیادی را به موکلینش دارد و همچنین راهنمایی مفیدی را به آن ها می دهد. یک وکیل با غلبه بر احساسات خود بهترین مشاوره ها را برای متقاضیانش دارد و راهکارهای مفیدی را با توجه به شرایط و مشکلات حقوقی آن ها برایشان دارد. انتخاب یک وکیل خوب و خبره از مهم ترین مواردی است که باید رعایت شود و به آن اهمیت داده شود.

وکیل دادگاه انقلاب تعهد و مسئولیت بالایی در مقابل موکلینش دارد و باید تمام تلاش خود را در جهت به موفقیت رساندن پرونده های وکالتی که برعهده می گیرد داشته باشد. همچنین جلب اعتماد مردم از مهم ترین مواردی است که یک وکیل باید به آن توجه داشته باشد و در جهت رضایت مردم و موکلینش تلاش کند.

مطالب مشابه: جهت مشاهده بهترین وکیل کیفری در اهواز کلیک کنید

لیست شماره تماس و آدرس دادگاه های اهواز

آدرس دادگاه های اهواز

شعبه ی مستقر در دادگستری مرکزی (امانیه)

 • شماره تماس: 7- 3361726 یا 63 – 3331559
 • آدرس: اهواز، امانیه، دادگستری کل استان خوزستان

دادگاه انقلاب اسلامی

 • شماره تماس: 3333711 یا 3336661
 • آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان توحید، جنب پل، دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان اهواز

مجتمع قضایی شماره 2 (حوزه قضایی قدس )

 • شماره تماس: 3783054 یا 3795851 یا 4 – 3795853
 • آدرس: اهواز، بلوار قدس(لشکر)، روبروی دادسرای نظام، مجتمع قضایی قدس (حوزه شماره 2 دادگاه های جزایی اهواز)

مجتمع قضایی تندگویان (انرژی)

 • شماره تماس: 7 – 3361726 یا 63 – 3331559
 • آدرس: اهواز، خرم کوشک، ابتدای نیوساید، مجتمع قضایی شهید تندگویان (انرژی)

مجتمع قضائی شهید فهمیده (ویژه سرقت)

 • شماره تماس: 4 – 4441773
 • آدرس: اهواز، زیتون کارمندی، خیابان ابوذر، نبش خیابان کمیل جنوبی، روبروی هنرستان فتح المبین، مجتمع قضایی شهید فهمیده

مجتمع قضایی ویژه تصادفات

 • شماره تماس: 93 – 3330790
 • آدرس: اهواز، خیابان سقراط، نبش پودات، ساختمان سابق مخابرات

مطالب مشابه: جهت مشاهده بهترین وکیل خانواده در اهواز کلیک کنید

دادگاه های اهواز چه وظایفی دارند؟

گروهی از افراد که شامل کارمند تا قاضی هستند در دادگاه حضور دارند و وظایف اصلی آن ها رسیدگی به مشکلات عمومی مردم نیز می باشد و به حل مشکلات مردم در پرونده های مختلف رسیدگی می کنند. هدف آن ها رعایت حق و عدالت است.

دادگاه ها زیر نظر دادسراها می باشند و تحت نظر آن ها مشغول به فعالیت هستند. در واقع با وقوع هر جرم توسط هر شخص، مرجع قضایی به آن رسیدگی کرده و به آن می پردازد. اکثریت دادگاه ها در اهواز به رسیدگی به امور اختلافات و حل مشکلات مربوط به دعاوی های اجتماعی و اقتصادی موظف هستند اما وظایف دادگاه های کیفری متفاوت است و به جرائمی رسیدگی می نماید که خلاف قانون است و برای فردی که جرمی را مرتکب شده، مجازاتی در نظر گرفته می شود. با راهنمایی گرفتن و اخذ بهترین وکیل در اهواز می توان کلیه مشکلات و پرونده های مربوط را به وکیل سپرد و او را به عنوان نماینده ی حقوقی خود معرفی کرد. وکلایی که دارای سوابق کاری خوب هستند و سالهاست که در امور وکالتی نقش داشته اند، به طور تخصصی به انجام امور و مشکلات وکالتی می پردازند و از حق موکل خود دفاع می کنند تا حق او ضایع نگردد.

نحوه دادرسی در دادگاه‌ های کیفری اهواز

نحوه ی دادرسی در دادگاه های کیفری متفاوت است. در دادگاه کیفری دو در اهواز، رسیدگی و پیگیری و همچنین صدور رای توسط شخصی به نام قاضی یا دادرس علی البدل انجام می شود. در دادگاه کیفری دو در اهواز تعداد قاضی وجود ندارد و تنها صدور رای توسط یک نفر انجام می شود که آن هم رییس دادگاه می باشد. تمامی جرائمی مانند توهین، تهدید، سرقت، تخریب، نشر اکاذیب و مواردی از این قبیل توسط دادگاه کیفری  دو رسیدگی خواهد شد.

اما رسیدگی و پیگیری در دادگاه کیفری یک در اهواز توسط یک قاضی و دو مستشار انجام می شود. جرائم های که توسط این دادگاه انجام می شود دارای حساسیت های بیشتری نسبت به جرائم دادگاه کیفری دو است بنابراین نیاز به تعداد  قاضی های بیشتری است. در صورتی که جرمی خارج از محدوده از صلاحیت این دادگاه باشد، قاضی عدم صلاحیت را صادر کرده و پرونده را به مراجع های دیگری انتقال می دهد.

برای مشاهده لیستی از وکیل پایه یک دادگستری در اهواز کلیک کنید

کلام آخر

به دلیل افزایش دعاوی های کیفری در شهر های مختلف ایران خصوصا کلان شهرها، دادگاه های کیفری زیادی جهت رسیدگی به این دعاوی ها افزایش یافته است که به پیگیری جرائم های مختلف را برعهده دارند. موکل در صورت واگذاری پرونده به وکیل دادگستری، تمامی امور را به او می سپارد. یک وکیل دادگستری باید به امور کیفری و وکالتی تسلط کامل و کافی داشته باشد و از حقوق موکلش دفاع نماید. بنابراین برای رسیدگی به پرونده های کیفری به طور تخصصی نیاز است تا از بهترین وکیل کیفری در اهواز کمک بخواهیم. وکیل کیفری به دلیل تجربیات و دانش و آگاهی بالایی که در امور کیفری دارد به درستی مسائل را تجزیه و تحلیل می کند. در این مقاله لیستی کلی از آدرس دادگاه های اهواز را برای شما فراهم آورده ایم تا به هنگام مشکلات کیفری و مراجعه به دادگاه ها به این آدرس ها مراجعه نمایید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. با سلام
  بنده از پشت سر برخورد شدید با خط ترمز 65 قدم که 65 متر بود با من برخورد کرد و من که ماشین جلویی هستم مقصر شناخته شدم حال برای اعتراض به کروکی رفتم مجتمع دادسرا قدس (2) گفتن جرحی با ما هست و خسارتی با شورا هست و رفتم شورا که باز شورا گفتن تصادف و اعتراض با ما نیست با دادگاه حال من موندم و ماشین با 100 ملیون ضرر خواهشا خواهشا راهنمایی بکنید من کجا برم چطور دادگاه متقاعد کنم کهاعتراض به کروکی با دادگاه هست مرسی راهنمایی بکنید نان اور خانواده من هستم و42 سالمه مجرد با این اوضاع که دارم توانایی زیر صفر دارم که مجرد موندم الان هم کلی زیر بار قرض رفتم کجا برم برا اعتراض به کروکی حتی دفتر خدمات قضایی میگه تو سبستم گزینه اعتراض به کروکی برای شورای حل اختلاف وجود ندارد
  چندین بار تماس ایمیل نامه نگاری جوابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا