مهاجرت

پر درآمدترین شغل های ترکیه ✈️【آپدیت 2023】

برای مهاجرت به کشور ترکیه، احتمالا به فکر کسب و کار در این کشور هم افتاده اید. سوالات زیادی در این خصوص مطرح می شود که آیا در ترکیه می توان کار پیدا کرد؟ پر درآمدترین شغل های ترکیه چه شغل هایی است؟ شرایط کاری ترکیه از لحاظ کسب و کار چگونه است؟ در پاسخ به این سوالات می توان گفت که هر کشوری در برخی مشاغل نیاز به نیرو دارد و برخی شرکت ها در هر سال استخدام نیرو دارند که از طرف اداره کار ترکیه، اسامی و لیست پر درآمد ترین شغل های ترکیه اعلام می شود و با توجه به مهارت و رشته ی تحصیلی می توان نیرو و مشاغل پر درآمد ترکیه را بهتر شناخت و درخواست کار کرد.

در واقع بهترین استراتژی پیش از مهاجرت این است که پر درآمدترین شغل های ترکیه را بررسی کرده و بهترین راه برای کسب درآمد را انتخاب نمایید. اگر در یک شغل تخصص بالایی دارید قطعا می توانید در ترکیه مشغول به کار شوید البته به شرطی که در آن سال، ترکیه مشاغل مورد نیاز خود را اعلام کرده باشد و تخصص و شغل مورد نظر شما در آن مشاغل وجود داشته باشد.

در ادامه به بررسی پر درآمدترین شغل های ترکیه می پردازیم و نکاتی را در خصوص مشاغل های پر درآمد بیان می کنیم تا به عنوان یک شهروند خارجی بتوانید کار مناسب با توجه به تخصص خود را پیدا کرده و درآمد خوبی را کسب کنید.

مطالب مشابه: جهت مشاهده مقاله سایت های کاریابی در ترکیه کلیک کنید

پر درآمدترین شغل های ترکیه

درآمد متخصصین فنی در کشور ترکیه بسیار بالا است و اگر جزو افرادی هستید که در کار فنی مهارت و تخصص بالایی دارید، شک نداشته باشید که با مهاجرت به کشور ترکیه بیکار نخواهید بود. اما کار در کشور ترکیه حتی اگر متخصص باشید نیاز به شرایطی دارد که در ادامه برای هر یک از مشاغل های فنی نامبرده در ذیل توضیح می دهیم.

حوزه فنی و مهندسی

پر درآمد ترین شغل های ترکیه

یکی از پر درآمدترین شغل های ترکیه، حوزه فنی و مهندسی است که شامل مشاغل های مختلفی است. اگر شغل شما جزو دسته ی فنی و مهندسی است و در آن مهارت بالایی دارید، می توانید مدارک و نمونه کارهای خود را ارائه دهید و در ترکیه مشغول به کار شوید. مهم ترین مشاغل در حوزه های فنی و مهندسی شامل:

  • اگر مهندس معمار یا معماری داخلی هستید، مطلب زیر را بخوانید!

به دلیل رشد ساخت و ساز در ترکیه و بافت های فرسوده ی منازل است که مشاغل هایی مانند مهندس معمار یا معماری داخلی جزو مشاغل مهم و پردرآمد در این کشور محسوب می شود.

اگر در ایران مهندس معمار هستید و نمونه کارهای خوبی دارید می توانید به راحتی در ترکیه مشغول به کار شوید. در صورت کار در ترکیه با مدرک معماری، در ابتدا باید مدارک خود را معادل سازی کنید و تمامی نمونه کارهای خود را در قالب پورتفولیو ارائه دهید.

  • اگر در کار تعمیرات خانه مهارت دارید، مطلب زیر را بخوانید!

هرچیزی که به تعمیرات خانه مرتبط باشد و در آن مهارت بسیار خوبی داشته باشید می توانید کسب در آمد خوبی در ترکیه داشته باشید. اگر مهارت فنی در حوزه های شغلی مانند نصب پارکت، لوله کشی و تعمیرات، جوشکاری، نقاشی حرفه ای ساختمان، لوله کشی و هر آنچه که به کار فنی ارتباط دارد را داشته باشید می توانید کسب در آمد خوبی در کشور ترکیه داشته باشید. البته تنها مهارت داشتن در این مشاغل کافی نیست و باید بتوانید به زبان ترکی استانبولی به راحتی صحبت کنید و ارتباط برقرار کنید. در ترکیه، هرساله تقاضای کار و نیاز به نیروی متخصص برای مشاغل های فنی اعلام می شود و همیشه این مشاغل جزو پر درآمد ترین مشاغل در ترکیه شناخته شده است.

  • اگر در کار مکانیکی مهارت دارید، مطلب زیر را بخوانید!

شغل مکانیکی خودرو جزو مشاغلی است که اگر در آن تخصص داشته باشید و زبان ترکی استانبول را هم مسلط باشید، می توانید مشغول به کار شوید و درآمد خوبی را کسب کنید.

به دلیل وجود نمایندگی های رسمی شرکت های اتومبیل مانند رنو، پژو، فورد، مینی، فیات و غیره می توانید با این شرکت ها مذاکرات داشته باشید و استخدام شوید البته در صورتی که مدارک بین المللی داشته باشید.

حوزه پزشکی

پر درآمد ترین شغل های ترکیه

خوشبختانه شغل پزشکی و حوزه های مربوط به آن، جزو مشاغلی است که در همه ی کشورها از در آمد خوبی برخوردار است و همه ی کشور ها، هر ساله نیاز به نیروی کار در این حوزه دارند.

پزشک های عمومی و متخصص در ترکیه از درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند و جزو افراد مهم و موثر در جامعه محسوب می شوند. البته کار در حوزه ی پزشکی در ترکیه، نیازمند زبان ترکی استانبولی است و یکی از شروط اصلی این کشور این است که برای برقراری ارتباط باید به زبان این کشور مسلط بوده باشید.

  • اگر پزشک اطفال هستید، مطلب زیر را بخوانید!

یکی از شغل های پر درآمد در حوزه پزشکی، پزشک اطفال است که در آمد بالایی در ترکیه دارد. با تسلط بر زبان ترکی استانبولی می توانید به راحتی با مدرک پزشکی اطفال خود در این کشور مشغول به کار شوید.

  • اگر متخصص قلب هستید، مطلب زیر را بخوانید!

به دلیل اینکه تعداد زیادی از مردم ترکیه، دارای مشکلات قلب هستند پس بنابراین تعداد نیاز به متخصص قلب در ترکیه وجود دارد و جزو شغل های پر درآمد در این کشور، البته به شرط داشتن تسلط کامل بر زبان ترکی استانبولی محسوب می شود.

  • مشاغل ممنوعه ولی پر درآمد در حوزه پزشکی

مشاغل هایی وجود دارد که وابسته به حوزه پزشکی هستند و در ترکیه در آمد بسیار بالایی دارند اما این مشاغل جزو ممنوعه ها هستند. بدین معنی که در صورتی که صاحبان این مشاغل، پاسپورت و یا شهروندی ترکیه را نداشته باشند نمی توانند با این مشاغل در ترکیه اقدام به کار نمایند. در ادامه به لیستی از مشاغل های پر درآمد حوزه  پزشکی ولی ممنوعه می پردازیم:

پرستاری دندانپزشکی
داروسازی دامپزشکی
مسئول داروخانه مامایی

حوزه تکنولوژی

پر درآمد ترین شغل های ترکیه

معمولا در همه ی کشورها، نیاز به نیروی متخصص در زمینه ی فناوری اطلاعات احساس می شود و به دلیل پیشرفت در عصر دیجیتال، مشاغل های مربوط در این زمینه در هر کجای این دنیا، حرف اول را می زنند و نیاز به نیروی کاری در این حوزه همیشه وجود داشته است.

  • اگر در حوزه فناوری اطلاعات (IT) هستید، مطلب زیر را بخوانید!

نیاز به نیروی کاری در حوزه ی فناوری اطلاعات در کشور ترکیه، وجود دارد. خوشبختانه برای ورود به این حوزه نیازی نیست که حتما به زبان ترکی تسلط داشته باشید زیرا اگر آشنا به زبان انگلیسی هم باشید می توانید خود را برای کار در این حوزه در کشور ترکیه آماده کنید زیرا معمولا افراد متخصص در حوزه ی IT به واسطه ی شغلی که دارند با زبان انگلیسی سر و کار دارند و برای ارتباط با شرکت های مختلف می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

در واقع به دلیل ممنوع نبودن جهت استخدام افراد خارجی در ترکیه، می توانید با داشتن یک رزومه ی قوی به راحتی استخدام شوید و درآمد بسیار بالایی داشته باشید.

حوزه مشاغل آزاد

اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید و یا تخصص در رشته ی دانشگاهی ندارید، نگران نباشید! زیرا شغل های متعدد دیگری هم در ترکیه وجود دارد که نیازی به داشتن تخصص و یا تحصیلات آکادمیک نمی باشد و در آمد نسبتا خوبی هم می توانید در این کشور داشته باشید. راه اندازی این مشاغل نیاز به سرمایه ی زیادی ندارد و با اندکی دانش و تجربه ی قبلی خود می توانید به در آمد برسید. در ادامه به معرفی مشاغل های آزاد پر در آمد می پردازیم:

  • بوفه های کوچک غذا

  • سالن های ورزشی مختص خانم ها

  • مراقبت و زیبایی دست و پا

مشاغل پردرآمد ترکیه و لیست مشاغل ممنوعه

برخی از مشاغل در ترکیه وجود دارد که حتما باید شهروند ترکیه بوده باشید تا بتوانید در این مشاغل به کار مشغول باشید. به این مشاغل، ممنوعه گفته می شود. در ادامه به معرفی مشاغل های ممنوعه می پردازیم:

مشاغل هایی در حوزه دولتی و دادگستری مشاغل هایی در حوزه صنعت دریایی
صنایع دفاعی کاپیتان کشتی و قایق های مخصوص مسافرتی
قضاوت خدمات در کشتی که شامل منشی و خدمه است
وکالت ماهیگیر، غواص و کاوشگر
مسئول دفتر اسناد رسمی صید مرجان و اسفنج
کارگذاری گمرک صید صدف و مروارید
مشاور و دستیار گمرک
نهاد های امنیت عمومی شامل پلیس، نگهبان و غیره

چگونه شغلی پر درآمد در ترکیه داشته باشیم؟

پر درآمد ترین شغل های ترکیه

شاید پیدا کردن شغلی مناسب برای کسی که به تازگی به ترکیه مهاجرت کرده است، مقداری دشوار باشد اما غیر ممکن به نظر نمی رسد. دارا بودن یک رزومه ی قوی و داشتن تخصص و مهارت در شغل های مورد نیاز کشور ترکیه، می تواند سبب رشد و درآمد زایی مهاجر شود البته به شرط آنکه به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشید زیرا زبان رسمی مردم این کشور، ترکی است و فقط به همین زبان با یکدیگر صحبت می کنند و ارتباط برقرار می کنند. در واقع داشتن یک شغل خوب و پر درآمد در ترکیه، یکی از بهترین تصمیم هایی است که می توان انجام داد.

همچنین سایت های کاریابی در ترکیه هستند که به شما کمک می کنند تا مشاغل های مورد نیاز را در این سایت ها مشاهده کنید و در صورت تسلط و تخصص در هر یک از این مشاغل ها، مشغول به کار شوید. در ادامه به معرفی سایت های کاریابی در ترکیه می پردازیم.

معرفی سایت های کاریابی در ترکیه

Jobs In Istanbul

iSKUR

Expat.com

Learn4Good
Learn4Good
Yenibiris.com
Summer jobs
Secretcv.com
Marmaris Recruitment
English Jobs Turkey
Totaljobs-Jobs In Turkey
Reed.co.uk-Jobs In Turkey

مزایای مشاوره از بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به هر دلیلی جزو تصمیم های بزرگی است که برای هر کسی محسوب می شود. در این شرایط به دلیل عدم آگاهی از کشور مقصد و دانش کافی در زمینه ی مهاجرت، ممکن است دچار خطا و اشتباه شویم. در چنین مواقعی نیاز به شخصی متخصص در زمینه ی مهاجرت داریم تا بتواند دلسوزانه راهنمایی های لازمه را به ما ارائه دهد.

راهنمایی و مشورت از بهترین وکیل مهاجرت به ترکی] سبب می شود تا پیش زمینه ای در خصوص روش های مهاجرتی و شرایط کاری در ترکیه داشته باشید و تصمیم گیری و برنامه ریزی درست تری را در این زمینه داشته باشید.

وکیل مهاجرت به ترکیه به تمامی قانون و قوانین مخصوص به مهاجرت به ترکیه تسلط داشته و با در نظر گرفتن شرایط لازمه ی متقاضی، بهترین روش ها و مشاوره ها را به او ارائه می دهد تا بتواند راهکاری درست و اصولی را برای او داشته باشد.

مزیت اخذ یک وکیل در پروسه های مهاجرتی، روند کاری و اصولی مهاجرتی شما را پیش می برد و شرایط بهتری را برای شما فراهم می کند.

کلام آخر

در ترکیه هم مانند دیگر کشورها مشاغلی وجود دارد که جزو پر درآمد ترین مشاغل ها محسوب می شود و کشور ترکیه بابت آن حقوق بسیار خوبی پرداخت می کند. البته برخی مشاغل همیشه به صورت ثابت در همه ی کشور ها با کمبود نیرو مواجه است و همیشه جزو مشاغل مورد نیاز محسوب می شود.

پیش از مهاجرت بهتر است تحقیقاتی راجع به پر درآمد ترین مشاغل داشته باشید تا اگر رشته ی تحصیلی تان و یا مهارت و تخصصی در این خصوص دارید، بتوانید مشغول به کار در کشور ترکیه شوید.

ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چرا برای کار کشور ترکیه را انتخاب کنم؟ در پاسخ به این سوال چنین می توان گفت که ترکیه فاصله ی کمی با ایران دارد و از لحاظ رفت و آمد مشکلی نخواهید داشت زیرا اکثریت افراد به دلیل فاصله ی کوتاه این دو کشور، ترجیح می دهند به جای کار در کشورهای اروپایی به کشوری مهاجرت داشته باشند و یا مشغول به کار شوند که به ایران نزدیک باشد. از طرفی فرهنگ مردم ترکیه تقریبا مشابه با مردم ایران است و از این بابت مشکلی نخواهید داشت.

امروزه ترکیه از لحاظ پیشرفت در همه ی شرایط بسیار خوب پیش رفته است و همچنان در حال رونق دادن به شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره است. در این مقاله به طور کامل به معرفی مشاغل های پر درآمد ترکیه پرداخته ایم تا اگر شغل و رشته ی تحصیلی شما جزو این مشاغل باشد، بتوانید در ترکیه کسب درآمد خوبی داشته باشید.

به این مقاله امتیاز دهید post

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا