دانستنی های حقوقیمهاجرت

همه چیز درباره لاتاری آمریکا ⚖️【آپدیت 1403】

برای کسانی که قصد مهاجرت دارند، مهمترین و متداولترین سوال این است که آسان ترین و ارزان ترین راه برای مهاجرت چیست؟ در جواب این سوال باید گفت که یکی از ساده ترین شیوه های مهاجرت، ثبت نام در لاتاری آمریکا است. این لاتاری یکی از راه های مهاجرت به آمریکا است که برای استفاده از آن فقط به شانس نیاز دارید. همچنین شرایط ثبت نام در آن اصلا سخت نیست. مقاله پیش رو اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهد داد.

لازم است بدانید وکلا متخصص در امور مهاجرت، از تمامی قوانین پیش رو آگاه هستند و در صورت نیاز می توانند راهنمای شما باشند. علاوه بر مهاجرت ساده و آسان از راه لاتاری، در صورت تصمیم به سرمایه گزاری، می توانید کشور های پیشرفته و در حال توسعه مانند امارات را انتخاب کنید.

جهت مطالعه بیشتر کلیک کنید: مهاجرت به امارات و اقامت دبی

لاتاری آمریکا

به دلیل وجود نژادهای بسیار گوناگون در آمریکا، تعادل نژادی در این کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو دولت آمریکا برنامه های تشویقی مهاجرتی برای نژادهایی که در آمریکا از جمعیت کمتری برخوردار هستند، در نظر دارد. یکی از این برنامه ها لاتاری است. لاتاری در زبان انگلیسی، به معنای قرعه کشی و بخت آزمایی است. به عبارتی به هر برنامه‌ای که به وسیله انجام قرعه‌ کشی به برخی از شرکت کنندگان جایزه داده می شود، لاتاری می‌گویند. برخی از خدمات هستند که افراد زیادی متقاضی استفاده از آن هستند. مانند بحث مهاجرت که در حال بررسی آن هستیم. اما تعداد محدودی از افراد هستند که امکان خدمت رسانی به آنها وجود دارد. در چنین شرایطی استفاده از لاتاری یک راه عادلانه برای توزیع آن خدمت است. در این صورت همه افراد می‌توانند بر اساس میزان شانس خود از آن خدمت بهره‌مند شوند. لاتاری آمریکا جز این دسته از لاتاری ها می‌باشد.

برنامه لاتاری آمریکا هر سال برگزار می‌شود و در هر برنامه تعداد مشخصی ویزای تنوع نژادی یا DV برای نژادهای مختلف مردم جهان در نظر گرفته می‌شود. همانطور که پیشتر گفتیم، پس از ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا فقط به شانس برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری نیاز دارید.

ثبت نام لاتاری آمریکا

ثبت نام اولیه ویزای لاتاری آمریکا به صورت آنلاین است. این ثبت نام بدون هیچ‌ گونه هزینه‌ای در سایت رسمی لاتاری انجام می شود. در این ثبت نام باید فیلدهای مختلف شامل اطلاعات شما، تکمیل گردد. این فیلد ها شامل اطلاعات شخصی، عبارت اند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • محل و تاریخ تولد
 • مشخصات اعضای خانواده
 • آدرس ایمیل
 • شماره تلفن و موارد دیگر

دقت داشته باشید که برای ثبت نام در سایت مذکور باید در زمان تعیین شده اقدام کنید. در غیر این صورت گزینه ثبت نام فعال نخواهد بود.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا

بدیهی است برای شرکت در هر قرعه گشی و رویدادی، شرایطی لازم است. لاتاری آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای این که بتوانید در این قرعه‌کشی شرکت کنید، باید یک سری الزامات تحقق یابند. این موارد به شرح زیر است:

 • تابعیت یکی از کشورهای مجاز برای حضور در لاتاری را داشته باشید. که به محل تولد افراد ربط دارد.
 • مدرک دیپلم معادل ۱۲ سال تحصیل را داشته باشید. یا این که دو سال سابقه کار حرفه‌ای در طی ۵ سال اخیر داشته باشید. این موضوع نیز در بحث مدرک تحصیلی مطرح می شود.

همانطور که در این قسمت عنوان شد، شرایط ثبت ‌نام در لاتاری سخت و پیچیده نیست؛ فقط باید محل تولدتان در یک کشور مجاز برای ثبت ‌نام باشد. همچنین باید حداقل میزان تحصیلات را برای ثبت ‌نام لاتاری داشته باشید. در قسمت های بعد این دو شرط را به اختصار بررسی می کنیم.

شرط محل تولد در ثبت نام لاتاری آمریکا

گفتیم، شما می ‌بایست در یک کشور مجاز متولد شوید تا بتوانید در لاتاری آمریکا ثبت‌ نام کنید. به عنوان مثال، کشورهای چون افغانستان و ایران از جمله کشورهای هستند که افراد متولد شده در آن می‌ توانند در لاتاری ثبت ‌نام کنند. اما در این بین به دو نکته زیر توجه کنید:

 • اتباع کشورهای مختلفی که حدودا 5 سال قبل به آمریکا مهاجرت کرده ‌اند نمی ‌توانند در لاتاری ثبت ‌نام کنند. پس افرادی که در کشوری مثل چین به دنیا آمده ‌اند حق ثبت ‌نام لاتاری را ندارند.
 •  دقت داشته باشید که ثبت‌نام فقط به محل تولد شخص بستگی دارد. نه به محل اقامت. پس اگر فردی در کشوری مثل ایران متولد شود حتی اگر پاسپورت سایر کشورها را داشته باشد، می‌ تواند در این برنامه شرکت کند.

شرط مدرک تحصیلی در ثبت نام لاتاری آمریکا

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا باید حداقل باید مدرک دیپلم را داشته باشید. این مورد از آن جهت مهم است که، دانش ‌اموزان در کشور آمریکا برای دریافت مدرک دیپلم می‌بایست 12 سال درس بخوانند. به همین علت حداقل مدرک برای لاتاری دیپلم دوازده ساله است. به عبارت دیگر متقاضی برای دریافت مدرک دیپلم باید 12 سال تمام تحصیل کند.

در فرم ثبت‌ نام باید حتما نوع مدرک‌تان را انتخاب کنید. اما نیازی نیست مدرک تحصیلی خود را اسکن کنید. وارد کردن معدل، ریز نمرات و دیگر جزئیات اصلا مهم نیست و فقط آخرین مدرک تحصیلی باید درج شود.

مزایای لاتاری آمریکا

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا بسیار زیاد است. در این بخش به مهم ترین و کاربردی ترین آنها اشاره می کنیم.

 • در هر نقطه از ایالات متحده آمریکا می توانید به صورت دائمی سکونت داشته باشید.
 • در آمریکا کار می کنید.
 • ملک می خرید.
 • مدارس دولتی و عمومی ثبت نام می کنید.
 • اقدام به اخذ گواهینامه رانندگی در ایالت محل سکونت خود می کنید.
 • به نیروهای مسلح ایالات متحده ملحق می شوید.
 • از بیمه تامین اجتماعی، بیمه بیکاری و خدمات درمانی در صورت واجد شرایط بودن برخوردار می شوید.
 • می توانید برای همسر یا فرزندان مجردتان درخواست ویزا و اقامت در آمریکا دهید.
 • همچنین می توانید تحت شرایط معینی آزادانه آمریکا را ترک یا به آمریکا بازگردید.

لاتاری آمریکا

تقسیم بندی ویزای لاتاری آمریکا

در تقسیم بندی ویزای لاتاری آمریکا هر کشور حداکثر 7% از کل سهمیه ویزاهای لاتاری را دریافت می‌کند. ایران یکی از کشورهایی است که تقریبا بیش از 6% از این ویزاها را دریافت می‌کند؛ یعنی در هر سال بیش از 3000 ویزای لاتاری برای ایرانیان صادر می‌شود. البته در نظر داشته باشید هماطور که حین بررسی شرایط این لاتاری عنوان کردیم، اتباع کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 نفر به آمریکا مهاجرت کرده باشند، نمی‌توانند در لاتاری آمریکا شرکت کنند.

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا

بعد از آنکه کطمئن شدید در این قرعه کشی بزرگ برنده شده اید، باید مراحل مختلفی را طی کنید. مراحل بعد از لاتاری آمریکا را برایتان به ترتیب در زیر لیست کرده ایم:

 • این فرآیند از پرکردن فرم درخواست ویزای آمریکا شروع  می شود
 • در ادامه باید به جمع‌آوری مدارک و انجام معاینات پزشکی ادامه دهید.
 • نهایتا برای مصاحبه گرین کارت آمریکا دعوت خواهید شد.
 • در صورت تایید مدارک و واجد شرایط بودن ویزای شما برای آمریکا صادر خواهد شد.

کارنتی در لاتاری آمریکا چیست ؟

در قسمت قبل گفتیم که بعد از برنده شدن، برای مصاحبه گرین کارت آمریکا، دعوت می شوید. در این قسمت به منظور سخن پایانی، بر آنیم تا این فراخوان یا کارتنی را بررسی کنیم. کارنتی یعنی فراخوان برندگان لاتاری، جهت آمادگی انجام مصاحبه در یکی از سفارتخانه های مجاز امریکا. این فراخوان از طریق سیستم ویزا بولتن امریکا هر ماه صورت می گیرد. معمولا ماههای اول حدود ۸۰۰ برنده را فراخوان میدهند ولی بعد از دو تا ۳ ماه این تعداد هر ماه به دو تا ۳ برابر  ماه قبل افزایش پیدا میکند.

4.3/5 - (3 امتیاز)

شقایق آموزنده

شقايق آموزنده هستم. دانشجوي سال آخر حقوق و از ابتداي سال ١٤٠٠ كار توليد محتوا رو در زمينه حقوق شروع كردم. هدف من اين هست كه با توليد محتواي يونيك, با توجه به آموزه هاي حقوقي ام در سايت وكيل از ما ، بتونم اطلاعات مفيد و كاربردي را در اختيار كاربران سايت قرار بدهم. نظرات شما در قسمت ديدگاه سايت ميتواند به هدفمند تر شدن مقالاتم كمك كند، از وقتي كه ميگذاريد سپاسگزارم?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا