وکلاوکیل کیفری

5 تا از بهترین وکیل کیفری در اردبیل ⚖️【آپدیت 1403】

وکالت دارای دعاوی های مختلفی می باشد و یکی از دعاوی های آن، کیفری است که جزو پرونده های مهم و تخصصی می باشد زیرا به طور مستقیم با آبروی انسان، جان و حیثیت افراد در ارتباط است. این دعاوی نسبت به سایر دعاوی های دیگر، دارای استرس و تنش بیشتری می باشد. بنابراین در این شرایط نیاز به  بهترین وکیل کیفری در اردبیل می باشد تا وکیل با بهره گیری از دانش و تخصص خود، از حق موکلش دفاع کرده و در برخی مواقع هم باعث تخفیف در مجازات موکلش خواهد شد.

به دلیل سرسختی و حساس بودن پرونده های کیفری، وکیل انتخابی باید از تخصص و تجربه بسیار خوبی برخوردار باشد تا با تسلط و تمرکز کافی، بتواند پرونده وکالتی موکلش را به پیش ببرد و دفاعیات بسیار خوبی را در دادگاه از او داشته باشد. نمونه پرونده های کیفری شامل جعل، قتل، تجاوز، سرقت، کلاهبرداری، آدم ربایی و غیره که همگی جزو جرائم کیفری شناخته می شوند و کسی که این جرائم را مرتکب شده، به عنوان مجرم شناخته می شود و شامل مجازات های متفاوتی با توجه به سنگینی جرائمی که مرتکب شده است، می شود.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل کیفری در اردبیل

بهترین وکیل کیفری در اردبیل به کسی گفته می شود که یکی از تخصص های اصلی او، کیفری باشد و دارای سوابق و تخصص بسیار خوبی در این زمینه بوده باشد و خدمت رسانی به مردم و موکلین را در اولویت قرارداده و وظیفه و تعهدی که در قبال پرونده کیفری که بر عهده گرفته است را، به خوبی انجام دهد و موکلش را به نتیجه دلخواهش برساند.

بهترین وکیل در اردبیل، می داند که چه موقع باید از قوانین و تبصره های حقوقی در دادگاه استفاده کند و سعی می کند تا بهترین دفاعیات را از موکلش انجام دهد تا پرونده به نتایج مطلوبی دست پیدا کند. یک وکیل کیفری مانند هر وکیل دیگری در تمامی جلسات دادگاه حاضر شده و به عنوان پشتیبان و نماینده موکلش در دادگاه محسوب شده و در صورت عدم حضور موکل در دادگاه، به جای او حضور پیدا کرده و دفاعیات بسیار خوبی را از او انجام می دهد.

نحوه عملکرد وکیل کیفری با دیگر وکلا در حوزه های دیگر حقوقی متفاوت است، به همین دلیل به وکلای کیفری، وکیل مدافع هم نیز می گویند. کلمه لغوی مدافع، به معنای دفاع و محافظت در برابر کسی یا چیزی است. طبق ماده 35 قانون اسلامی، طرفین در پرونده های کیفری، حق این را دارند تا برای خود وکیل اختیار کنند و انتخاب وکیل برای هر شخص اختیاری است و هر شخص می تواند با توجه به تحقیقات و بررسی های خود، یک وکیل خوب را برای پرونده کیفری خود اختیار کند.

مزایای استفاده از وکیل کیفری چیست

اخذ وکیل کیفری، یک امر کاملا اختیاری است و افرادی که درگیر مشکلات کیفری می شوند می توانند با اختیار خود وکیلی را برگزینند. توصیه می شود به دلیل پیچیده بودن پرونده های کیفری و سختی که در این نوع پرونده ها وجود دارد نیاز به یک وکیل کیفری الزامی می باشد. نکته ای که در دعاوی کیفری وجود دارد این است که فقط یکبار امکان مطرح کردن این دعاوی در دادگاه وجود دارد و امکان مطرح کردن مجدد آن در دادگاه امکان پذیر نیست.

بنابراین تمامی این موارد سبب می شود تا نیاز به یک وکیل خبره کیفری در کلیه پرونده های کیفری، الزامی باشد. در واقع با اخذ وکیل کیفری می توان به مدت زمان پرونده سرعت بخشید و از ضرر و زیان های موکل جلوگیری به عمل آورد.

یکی از اموری که یک وکیل کیفری در پرونده ها انجام می دهد و بسیار حائز اهمیت می باشد، دفاعیات بسیار خوب از موکلش است. در واقع دفاعیات درست و حرفه ای با ارائه اسناد و مدارک قوی به نفع موکل، سبب می شود تا موکل اگر شاکی باشد به حق و حقوقی که ضایع شده است برسد و اگر به عنوان متهم در این پرونده قرار دارد، تخفیفی برای مجازات او قائل شده و یا بی گناهی او توسط وکیلش اثبات شود. بنابراین حضور و اخذ یک وکیل کیفری از اهمیت بسیار زیادی در پرونده های کیفری برخوردار است.

 سهند مهدی پور

سهند مهدی پور

وکیل پایه یک دادگستری در استان اردبیل است و همچنین دارای تخصص و سوابق بسیار بالایی در حوزه های مختلف حقوق می باشد. ایشان در دعاوی های مختلفی همچون کیفری، تجاری،ثبتی، ملکی، مالی، خانواده، طلاق و غیره تخصص و فعالیت دارد و با ارائه مشاوره های حضوری و غیر حضوری، بهترین راهکارها را به مراجعه کنندگانی که مشکلات حقوقی دارند ارائه می دهد و شرایط و مسیر را برای آنان ساده تر می کند.

تخصص و مهارت:

 • دکتری حقوق کیفری
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09146925595

آدرس : اردبیل، محله امام خمینی، میدان شریعتی، خیابان خامنه ای

 ندا آذر تاج

ندا آذر تاج

وکیل پایه یک دادگستری در شهر اردبیل می باشد که از همان ابتدا در این شهر به فعالیت های حقوقی مانند کیفری، ملکی،تجاری، مالی، طلاق، خانواده و غیره مشغول بوده است و به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در اردبیل توسط مردم شناخته شده است. ایشان در حرفه وکالتی خود بسیار حرفه ای و تخصصی عمل کرده و همین موضوع سبب حس اطمینان و اعتماد در آن ها شده است. خانم آذر تاج، نمونه پرونده های موفقی را در کارنامه کاری خود دارد و تمام هدفش جلب رضایت مردم و موکلینش است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۲۰۵۴۷۷۰۴

آدرس : اردبیل، خیابان فلسطین، طبقه دوم بانک مهر ایران

محمد ابرهیمی

محمد ابراهیمی

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر اردبیل به فعالیت های تخصصی حقوقی مشغول می باشد و در دعاوی هایی مانند کیفری، ملکی، ثبتی، مالی، خانواده و غیره مشغول به کار می باشد. ایشان راهنمایی های اصولی را در جهت تسریع در پرونده به موکلینش انجام داده و مشاوره های حرفه ای هم در این خصوص برگزار می کند. آقای محمد ابراهیمی به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در اردبیل شناخته شده است و موجب رضایت مردم هم واقع گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه و تخصص کاری وکالت
 • کارشناس حقوق
 • مشاور حقوقی

 شماره تماس: 09143544246

آدرس: اردبیل، خیابان امام، روبروی بانک ملی شعبه مرکز، ساختمان مرکزی وکلا ،طبقه اول

علی مهدوی

علی مهدوی

وکیل پایه یک دادگستری در اردبیل است و به عنوان بهترین وکیل کیفری در اردبیل در بین مردم شناخته شده است. ایشان به تمامی قوانین حقوقی تسلط و تمرکز بالا دارد و در مدت زمان کم می تواند مشکلات حقوقی مردم را در زمینه های کیفری، خانواده، طلاق، ملکی، مالی، اسناد و غیره را برطرف کرده و زمان حل آن ها را سرعت بخشد. آقای علی مهدوی در کار و حرفه خود مورد اعتماد و اطمینان مردم واقع شده است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس : 09149510177

آدرس: اردبیل، سرچشمه، نبش بن بست وکیل، طبقه 2

 رباب آقازاده قوزلو

رباب آقازاده قوزلو

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر اردبیل فعالیت های حقوقی بسیار زیادی را انجام داده است و به عنوان یکی از بهترین وکیل کیفری در اردبیل شناخته شده است. ایشان خدمات حقوقی کاربردی و اصولی را به صورت کاملا قانونی به موکلینش ارائه می دهد و مشاوره های حضوری و غیر حضوری را هم برای مردم اردبیل برگزار می کند تا به آن ها در جهت رفع مشکل حقوقی شان کمک کند. خانم رباب آقازاده قوزلو در زمینه های حقوقی مانند کیفری، ملکی، خانواده، طلاق، ثبتی و غیره فعالیت دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09141973876

آدرس: اردبیل، چهاراه امام، بن بست رسالت، ساختمان ایرانیان، طبقه 4

انواع دعاوی کیفری

دعاوی کیفری دارای انواع مختلف و متفاوتی می باشد که یک وکیل کیفری باید به تمامی آن ها تسلط داشته باشد تا بتواند کلیه پرونده های کیفری را اختیار کند. انواع دعاوی کیفری به دسته های مختلفی تقسیم می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 • مواردی که باعث سلب آسایش و امنیت عمومی می شوند مانند: جعل، برهم زدن نظم عمومی، استفاده از اسناد جعلی، رابطه نامشروع، قمار، ربا،  محاربه و غیره
 • مواردی که به طور مستقیم با اموال مردم سر و کار داشته باشد مانند: تخریب، سرقت، صدور چک پرداخت نشده، خیانت در امانت، کلاهبرداری، و غیره
 • مواردی که با اوضاع مردم در ارتباط باشد مانند: سقط جنین، آدم ربایی، توهین، افترا، نزاع، مزاحمت، تصادف رانندگی و غیره
 • مواردی که به فضای مجازی ارتباط دارد مانند : سرقت رایانه ای، اینترنت، تهدید مجازی و غیره
 • مواردی که به کلیه مسائل خانوادگی می شود مانند: ترک انفاق، عدم ثبت نکاح و غیره

اهمیت سوابق وکیل کیفری در اردبیل

سوابق و میزان تجربه کاری یک وکیل بسیار مهم می باشد. در واقع می توان گفت که هرچقدر میزان تجربه و سوابق یک وکیل بیشتر باشد، اعتماد مردم و موکلین هم به آن بیشتر خواهد شد. پس قبل از هرگونه اقدامی و یا اخذ قرارداد با وکیل خود، از میزان سوابق کاری او اطلاع پیدا کرده و همچنین میزان موفقیت پرونده های پیشین او را بررسی کنید.

میزان تحصیلات، مدارک، مجوز و دوره هایی وکالتی و غیره او را بررسی کنید زیرا انتخاب یک وکیل بی تجربه، می تواند منجر به شکست در پرونده شده و نتایج نامطلوبی را در این خصوص ایجاد کند. بنابراین در چنین شرایطی و در اواسط کار، موکلین که دچار اشتباه خود برای اخذ وکیل ناتوان در انجام امور، می شوند، سبب می شود تا کمتر وکیلی وکالت پرونده ای را که به صورت نیمه کاره درآمده است را بر عهده بگیرند.

تفاوت وکیل کیفری با وکیل کیفری تسخیری

هر فردی که درگیر مشکلات کیفری می باشد، طبق قوانین حق این را دارد تا برای خود وکیلی را اختیار کند و او را به دادگاه برای انجام کلیه امور حقوقی کیفری اش، معرفی نماید. گاهی هم ممکن است، شخصی برای پرونده کیفری خود از چندین وکیل استفاده کند، بنابراین در هنگام جلسه دادگاهی، تنها یک وکیل اجازه رسیدگی و حضور در دادگاه را خواهد داشت و یک وکیل برای انجام امور دادگاه کافی می باشد.

اما در برخی مواقع، متهم از لحاظ مالی، توانایی اخذ وکیل را نداشته و یا به هر دلیلی وکیلی را به دادگاه معرفی نکرده است، بنابراین دادگاه یک وکیل تسخیری یا رایگان برای متهم اخذ کرده و او را برای انجام امور کیفری، در اختیار متهم قرار می دهد.

بر طبق قانونی که در جمهوری اسلامی وجود دارد افراد می توانند از وکیل تسخیری که قانون برای آن ها در نظر گرفته است، استفاده کنند خصوصا برای افرادی که دارای جرائم سنگین و مهم هستند و یا متهمانی که مجازات حبس ابد یا سلب حیات را دارند از وکیل رایگان یا تسخیری برای آن ها استفاده می شود.

وکیل تسخیری اجازه دریافت هیچ وجهی را تحت عنوان حق المشاوره، حق الوکاله و غیره .. را به جز هزینه ی مربوط به تمبر دادرسی را از موکل خویش ندارد و تمامی خدمات به او رایگان می باشد.

کلام آخر

گاهی ممکن است افرادی دچار مشکلات کیفری شوند و به عنوان شاکی و یا متهم در این پرونده باشند. در واقع اخذ وکیل در این شرایط، از یکی از حقوق های انسانی محسوب می شود. یک وکیل کیفری پس از بر عهده گرفتن پرونده از جانب موکل خویش و بستن قرارداد فی مابین با او، در مقابل تمامی وظایف موجود در قرارداد، وظیفه و تعهد دارد و این مساله از جنبه های کیفری، انتظامی و مدنی قابل بررسی می باشد.

یک وکیل کیفری باید متخصص در زمینه های کیفری و قوانین مربوط به او باشد و دارای اطلاعات کافی در این زمینه باشد و به رکن های مادی و معنوی هم آگاهی داشته باشد. همچنین یک وکیل کیفری خوب و موفقی که دارای اعتماد به نفس بالا است و از بیان خوبی هم برخوردار باشد، می تواند در حرفه شغلی اش موفق باشد زیرا یکی از ویژگی های مهم یک وکیل کیفری، قدرت بیان بالا و نفوذ کلامی او در دادگاه در مقابل قاضی می باشد که بسیار مهم است.

یک وکیل کیفری خوب در اردبیل، باید از تمامی تکلیف هایی را که قانون گذار برای متهم و شاکی تعریف کرده، آگاه بوده باشد تا بهتر بتواند روال کاری و اجرایی پرونده های کیفری را انجام دهد. یکی از مزیت های خیلی خوب اخذ وکیل کیفری که شاید به ظاهر مهم نباشد، ایجاد آرامش خاطر و کاهش اضطراب در موکل است زیرا موکل اطمینان دارد که پرونده اش را به کسی سپرده است که به تمامی امور کیفری تسلط و تمرکز کافی داشته و می تواند به او کمک زیادی در این خصوص داشته باشد و همچنین او را راهنمایی کند.

4.6/5 - (5 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا