دانستنی های حقوقی

چگونه از فروشگاه اینترنتی و آنلاین شکایت کنم؟ ⚖️【آپدیت 1403】

شکایت از فروشگاه اینترنتی و آنلاین به روش های مختلفی قابل انجام می باشد. در این رابطه مواردی مانند نمونه شکایت از فروشگاه اینترنتی، پلیس فتا شکایت از فروشگاه اینترنتی، نحوه شکایت از فروشگاه های اینترنتی اینستاگرام، شکایت به پلیس فتا برای خرید اینترنت و شکایت از خرید اینترنتی تلگرامی مطرح می شوند.

با رایج شدن استفاده از اینترنت بسیاری از افراد خرید های خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. فروشگاه های آنلاین بسیار زیادی در بستر اینترنت قابل دسترسی هستند. بسیاری از این فروشگاه ها فعالیت خود را به صورت قانونی انجام می دهند؛ اما بسیاری نیز مجوزی برای فعالیت ندارند. به همین دلیل این احتمال وجود دارد که در خرید و فروش اینترنتی تخلف رخ دهد.

علاوه بر فروشگاه های اینترنتی که دارای آدرس اینترنتی هستند، برخی از فروشگاه های آنلاین در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام در حال فعالیت هستند. به دلیل اینکه سرورهای این شبکه ها در خارج از ایران است، کنترل و نظارت روی عملکرد این فروشگاه ها بسیار سخت تر است. در نتیجه در صورت بروز تخلف، امکان پیگیری و بررسی شکایت نیز دشوار تر می باشد.

اگر که شما نیز با چنین مشکلی مواجه هستید، می توانید با بهترین وکیل پایه یک دادگستری اصفهان مشورت کنید. در این خصوص وکیل می تواند مشاوره مناسبی را به شما ارائه دهد و در مسیر طرح شکایت شما را همراهی کند. ما در سایت وکیل از ما نیز سعی داریم بهترین وکلا را در این رابطه به شما معرفی کنیم.

تخلفات فروشگاه های اینترنتی و آنلاین

قبل از اینکه در خصوص روش شکایت از فروشگاه اینترنتی و آنلاین مطالبی را ذکر کنیم؛ باید در مورد تخلفات این فروشگاه ها صحبت کنیم. خرید اینترنتی موجب می شود که شما در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید. با استفاده از این شیوه دیگر نیازی به مراجعه حضوری به فروشگاه وجود ندارد. به همین دلیل روز به روز خرید های اینترنتی افزایش پیدا می کنند. در این حیطه نیز مانند تمامی مشاغل این امکان وجود دارد که تخلف صورت بگیرد.

به دلیل دشواری در نظارت و کنترل فروشگاه های اینترنتی، تخلفات متعددی در این خصوص رخ می دهند. حجم شکایت از فروشگاه های اینترنتی از طریق پلیس فتا بسیار زیاد است. تخلفات فروشگاه های اینترنتی و آنلاین عبارتند از:

  • عدم کیفیت کالای ارسال شده توسط فروشگاه اینترنتی
  • گرانفروشی و کم فروشی
  • عدم داشتن مجوز و نماد الکترونیکی
  • تاخیر در ارسال کالا و محصول
  • عدم ارسال کالای خریداری شده!

بسیاری از سایت های اینترنتی دارای مجوز هستند و فعالیت خود را به صورت قانونی انجام می دهند؛ اما برخی دیگر بدون داشتن مجوز و به منظور کلاهبرداری از افراد تاسیس می شوند. گاهی با وجود پرداخت پول، کالایی برای مشتری ارسال نمی شود! همین موضوع زمینه را برای طرح شکایت از فروشگاه اینترنتی و آنلاین فراهم می کند. ما در ادامه در خصوص روش های شکایت از سایت های اینترنتی فروشگاهی صحبت خواهیم کرد.

تخلفات فروشگاه های اینترنتی و آنلاین

روش شکایت از فروشگاه اینترنتی و آنلاین به چه صورت است؟

پلیس فتا و دادسرای جرائم رایانه ای دو مرجع رسیدگی به تخلفات اینترنتی محسوب می شوند. این امکان برای افراد محیا شده است که با مراجعه به سایت پلیس فتا، شکایت خود را در خصوص فروشگاه های آنلاین مطرح کنند. برخی مواقع نیاز است که برای طرح شکواییه به دادسرا مراجعه شود.

 پلیس فتا همواره هشدار می دهد که قبل از خرید اینترنتی از مجوز فعالیت سایت های اینترنتی مطلع شوید. فضای سایبری به گونه ای طراحی شده است که امکان بروز تخلف در آن بسیار زیاد است. در صورتی که بدون اطلاع از مجوز فعالیت فروشگاه اینترنتی از آن خرید کنیم، این امکان وجود دارد که کلاهبرداری رخ دهد. بدین منظور روش هایی برای طرح شکایت در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

  • شکایت از طریق پلیس فتا
  • شکایت از طریق سایت نماد اعتماد الکترونیکی
  • طرح شکواییه از طریق مراجع قضایی

پلیس فتا، سایت نماد اعتماد الکترونکی و مراجع قضایی می توانند در راستای کلاهبرداری اینترنتی به شما بسیار کمک کنند. معمولا بیشتر افراد تمایل دارند که از طریق پلیس فتا شکایات خود را دنبال کنند. گاهی نیز مرجع قضایی می تواند گزینه مناسبی برای طرح شکایت از فروشگاه اینترنتی باشد. در این خصوص مشورت با یک وکیل باتجربه می تواند به شما در این خصوص کمک کند.

روش شکایت از فروشگاه اینترنتی و آنلاین به چه صورت است؟

روش موثر برای شکایت از تخلفات فروشگاه اینترنتی

همانطور که گفته شد شکایت از فروشگاه اینترنتی و آنلاین با چندین روش انجام می شود. باید گفت که هر کدام از شیوه های طرح شکواییه دارای مزایای مخصوص به خود هستند. به همین دلیل باید با توجه به نوع تخلف و مشکل، روش شکایت را انتخاب کرد. به عنوان مثال در صورتی که هزینه بسیار زیادی برای خرید محصول پرداخت شده است و کالایی دریافت نشده باشد، بهتر است این مورد از طریق مراجع قضایی پیگیری شود تا روند بهتری برای پیگیری پرونده طی شود.

کلام آخر

در این مقاله در خصوص روش شکایت از فروشگاه اینترنتی و آنلاین صحبت کردیم. در این خصوص پلیس فتا اولین گزینه ای است که به ذهن افراد می رسد؛ اما باید گفت که شیوه های دیگری مانند سایت نماد اعتماد الکترونیکی یا مراجعه به مراجع قضایی نیز برای طرح شکواییه وجود دارند.

با توجه به نوع مشکل می توانید مرجع مناسب برای طرح شکایت از فروشگاه آنلاین را انتخاب کنید. روش های مختلف هر کدام دارای مزایای مختص به خود هستند که با توجه به نوع تخلف می توان آنها را انتخاب کرد. پیگیری از طریق مراجع قضایی بهتر است با حضور وکیل انجام شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم. حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت وکیل از ما در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند. سپاسگذارم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا