وکلا

بهترین وکیل ارث در کرج ⚖️【آپدیت 1403】

موضوع ارث یکی از مباحث مهم حقوقی است که جزو بخش های عظیمی از پرونده های موجود در دادگستری می باشد. به دلیل سختی ها و پیچیدگی هایی که این نوع دعاوی دارد نیاز به بهترین وکیل ارث در کرج می باشد زیرا در این مقاله می خواهیم در مورد مشکلات ارثی که در شهر کرج به وجود می آید صحبت کنیم و نیاز به بهترین وکیل در کرج  را داریم که در زمینه حقوقی ارث، تخصص کافی را دارد.

توصیه می شود وکیلی را انتخاب کنیدکه در زمینه قوانین و مقررات ارثی دارای تخصص و مهارت بسیار خوبی باشد و به خوبی بداند که چه موقع باید از چه قوانین و تبصره هایی استفاده کند. در این مقاله به بررسی موضوعات در مورد ارث و ویژگی های بهترین وکیل ارث در کرج می پردازیم که برای انتخاب با مشکل مواجه نشده و بهتر بتوانید تصمیم خود را برای اخذ وکیل بگیرید.

✔️ سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
✔️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
✔️ هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده
جهت مشاهده لیست 10 تا از بهترین وکیل خانواده در کرج کلیک کنید

ارث چیست ؟

مساله و موضوع ارث به این معنی می باشد که کسی که از دنیا می رود دارای دارایی ها و اموالی می باشد که از خود بر جای گذاشته است که به این شخص مورث گفته می شود. اشخاصی که از اقوام درجه یک و یا خانواده این فرد فوت شده هستند، می توانند از اموال بر جای گذاشته آن شخص استفاده کنند که به این افراد، مورث گفته می شود.

بعد از فوت شخص، نیاز است تا وضعیت دارایی مورث مشخص شود. معمولا عمده ترین اختلافات در این شرایط، به موضوع ارث و تقسیم آن مربوط می شود و در مورد میزان سهم الارث و یا اینکه آیا وارث شخص فوت شده هستند یا خیر، جزو مسائلی است که نیاز به مشورت و راهنمایی با یک شخص را دارد و این شخص کسی نیست جز یک وکیل دلسوز که در این شرایط به قوانین حقوقی در زمینه ارث تسلط داشته باشد و بهتر بتواند مشکلات مربوط به آن را مدیریت نماید. در واقع با مشاوره ای که بهترین وکیل ارث در کرج به مراجعین و موکلین خود می دهد، می تواند آن ها را آگاه سازد که چگونه مشکلات خود را در این زمینه حل نمایند و به حق و حقوق خود برسند.

طبقات بندی ارث

کسی که فوت می شود افرادی بعد از مرگ او می توانند از مال و اموال او استفاده کنند و یا از اموال او ارث ببرند. این اشخاص کسانی هستند که با شخص فوت شده رابطه ی خونی و نسبی دارند شامل ارث می شوند. همچنین همسر فرد فوت شده هم جزو ورثه محسوب می شود.

یک قاعده کلی وجود دارد و آن این است که در صورتی که یک نفر در هریک از طبقه بندی هایی که در پایین اشاره شده، افراد دیگری از طبقات دیگر، چیزی به ارث نمی برند. به عنوان مثال اگر یکی از فرزندان فرد فوت شده زنده باشد، پدربزرگ و مادربزرگ یا خواهر یا برادر از ارثیه محروم خواهند شد.

خویشاوندان نسبی به طبقات مختلفی تقسیم می شوند که به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

  1. پدر، مادر و فرزندان جزو طبقات اولیه برای دریافت ارثیه می باشند. در صورت فوت فرزندان، نوه های فرد فوت شده در این طبقه بندی قرار می گیرند.
  2. طبقه دوم شامل پدربزرگ، مادربزرگ، خواهر و برادر می باشد که در صورت فوت خواهر و برادر، فرزندان آن ها در این طبقه قرار خواهند گرفت.
  3. در این طبقه، خاله، دایی، عمه و عمو شامل ارثیه می شوند و در صورت فوت این افراد، فرزندان آن ها جای خواهند گرفت.

دعاوی مربوط به ارث

یکی از موضوعاتی که اکثریت خانواده ها و اشخاص با آن درگیر هستند، موضوع ارث می باشد که گاهی موجب اختلاف و نزاع خواهد شد. موضوع و بحث ارث، میان اشخاصی که از یک فرد فوت شده ارث می برند به وجود می آید و تقسیم ارث میان اشخاصی که ارث می برند هم یک مبحث شرعی است و هم یک مبحث حقوقی.

البته تقسیم ارث معمولا با مشکلاتی مواجه نمی شود، چون قانون و قواعد مشخصی برای تقسیم ارثیه میان وراث وجود دارد و کمتر اختلافات و درگیری به وجود می آید. اما گاهی اتفاق افتاده است که در این خصوص، اختلافات شدیدی به وجود آمده و منجر به درگیری های بزرگ تری هم شده است و حتی جنایت و خونریزی هم اتفاق افتاده است. که در این شرایط با توجه به وصیت مورث باز هم اختلافاتی در این زمینه به وجود می آید که اگر در شهر کرج زندگی می کنید، پیشنهاد می شود تا به بهترین وکیل ارث در کرج مراجعه کنید تا با راهنمایی های ایشان بتوان مشکلات حقوقی در این زمینه را حل و فصل کرد.

در واقع ارث یکی از دعاوی های حقوقی محسوب می شود که اولین اقدام برای آن، درخواست برای صدور گواهی مربوط به انحصار وراثت و درخواست تحریر و تقسیم ترکه بین وراث می باشد. جهت اقدام به دعاوی حقوقی، یکی از وراث به تنهایی برای انجام رسیدگی به کلیه امور اجرایی کافی می باشد.

بعد از فوت شخص، به وراث فرد فوت شده گواهی انحصار وراثت به آن ها تعلق خواهد گرفت و افراد وراث می توانند اموال را میان خود تقسیم کنند.  به تقسیم بندی این اموال، تقسیم ارثیه گفته می شود.

برای تحقق ارثیه به سه مورد می توان اشاره داشت: 

  1. فوت شخص
  2. زنده بودن وارث هنگام فوت مورث
  3. وجود اموال برای فرد فوت شده

البته مواردی وجود دارد که جزو موانع ارث محسوب می شود. مواردی همچون زنا، قتل عمدی، کفر، قتل عمدی و غیره می باشد که دارای توضیحات زیادی می باشد. در واقع، تحقق و عدم تحقق ارث دارای شرایطی است که در قانون و شرع به آن پرداخته شده است و در قانون مدنی به کلیات مبحث وصیت و ارث در مواد 825 الی 955 به طور کامل به آن پرداخته شده است.

جهت مشاهده لیست 10 تا از بهترین وکیل خانم در کرج کلیک کنید

مراحل انحصار وراثت

برای انحضار وراثت باید مراحلی را طی کرد. در واقع برای تعیین و تکلیف کردن اموال شخص فوت شده، باید مراحل قانونی و رسیدگی های لازمه را انجام داد و از طریق مراجع قضایی پیگیری کرد. رسیدگی و پیگیری به این موضوع را انحصار وراثت می گویند و به رای صادره گواهی انحصار وراثت می گویند. اخذ بهترین وکیل ارث در کرج، به تمامی این موضوعات آگاه می باشد و به راحتی می توان به آن ها رسیدگی کند.

برای انحصار وراثت، طبق ماده 11 در قانون شوراهای حل اختلاف بر طبق مصوب 1387، رسیدگی برای صدور گواهی انجام می گیرد. شخصی که درخواست برای انحصار وراثت را داده است باید اطلاعات خود و شخص متوفی را، به صورت کتبا به شورای حل اختلاف تحویل دهد و سپس لیستی از دارایی های فرد متوفی تهیه شده و سپس به اداره دارایی تحویل داده شود.

در مرحله ی بعد، با تهیه مدارک مورد نیاز، اقدامات لازمه را برای دادخواست انجام دهد و در یک فرم مخصوص دادگاه، دادخواست انحصار وراثت را تنظیم کرده و به مرجع صالح تحویل دهد.

در مراحل بعدی، پس از پرداخت هزینه مربوط به چاپ، یک آگهی در روزنامه کثیرالانتشار چاپ شده مبنی بر اینکه، متوفی ورثه دیگری را دارد یا خیر… اگر که بعد از گذشت یک ماه، اعتراضی برای آگهی وجود نداشت، دادگاه تشکیل شده و قاضی گواهی را صادر می کند.

ضررورت اخذ بهترین وکیل ارث در کرج

در هنگام مواجه شدن با مساله ارث و یا مشکلات انحصار وراثت، ممکن است مراحل انجام کاری یا دادگاهی برای برخی افراد خسته کننده باشد و یا به دلیل مشغله شغلی و زندگی شخصی خود، نتوانند به درستی، مراحل مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند و از طرفی هم آشنایی کافی برای حضور در دادگاه ها و رسیدگی به امور انحصار وراثت را ندارند، بنابراین تنها راهکار اصولی که وجود دارد این است که می تواند پرونده وکالت را به یک وکیل متخصصی که در حوزه ارث و میراث فعالیت دارد واگذار کرد تا به عنوان یک نماینده برای شما، تمامی این مراحل را انجام دهد.

گاهی هم به دلیل تنش ها و استرس های ناشی از اختلافات انحصار وراثت و تنش هایی که بر اثر تقسیم اموال به وجود می آید، در زندگی شخصی تاثیر گذاشته و استرس و اضطراب ناشی از آن، سبب می شود تا تمرکز بر انجام مراحل اجرایی پرونده به وجود نیاید و تاخیر در کار شکل گیرد. بنابراین تنها وجود بهترین وکیل ارث در کرج می تواند به کمک و یاری این افراد آید و به آن ها کمک کند تا با ارائه راهکار ها و راه حل های اصولی، از پایمال شدن حق و حقوق شان جلوگیری شود.

یک وکیل خوب و متخصص در زمینه ارث، با ارائه مشاوره هایی برای مراجعین و موکلینش، راهکار های قانونی را جهت تقسیم اموال را، در کوتاه ترین زمان ممکنه ارائه می دهد و می تواند کمک بزرگی در این خصوص داشته باشد.

بهترین وکیل ارث کرج چه کسی است؟

تمامی افرادی که با مشکلات حقوقی خصوصا مساله ارث مواجه می شوند، تنها دغدغه آن ها جستجوی بهترین وکیل ارث در کرج می باشد تا با کمک این وکیل، بتوانند مراحل کاری و اجرایی مربوط به انحصار وراثت را به درستی انجام دهند. برای شناخت بهترین وکیل ارث در کرج، نیاز است تا ویژگی های او را شناخته تا بهتر بتوان از میان وکلا، یکی از خبره ترین و متخصص ترین ها را انتخاب نمایید.

یک وکیل خوب و متخصص ارث در کرج، به کسی گفته می شود که به تمامی قانون و مقررات مربوط به ارث و انحصار وراثت آگاهی کامل داشته و تسلط و تمرکز کافی را در این خصوص داشته باشد. همچنین داشتن تجربیات در زمینه ارث،  سبب می شود تا وکیل بهتر بتواند مشکلات و پیچیدگی های ناشی از پرونده را پیدا کرده و برای حل آن، تجزیه و تحلیل درستی انجام دهد تا به رفع این مشکلات نزدیک شود.

توصیه می شود که قبل از انتخاب وکیل خود، از پرونده های پیشین او اطلاع داشته و میزان موفقیت این پرونده ها را بسنجید و سپس اقدام به اخذ وکیل خود داشته باشید. در کنار تخصص و مهارت خوب یک وکیل، اخلاقیات او در کار وکالت، بسیار مهم می باشد و به جرات می توان گفت که اهمیت داشتن خلق و خوی یک وکیل با تخصص او برابری می کند، زیرا قرار است تا مدت زمان زیادی با وکیل در تعامل باشید و با او صحبت کنید، به همین دلیل باید به اخلاقیات و میزان صبر و تحمل بالای یک وکیل دقت داشته باشید.

در برخی از پرونده های وکالتی، زمانبر شدن و طولانی شدن پرونده وجود دارد که نیاز است تا وکیل در این خصوص صبور بوده و تحملش را بالا ببرد و تا انتهای کار و رسیدن به نتایج مطلوب، پرونده را به پیش ببرد و از آنجایی که شغل وکالت دارای سر سختی ها و پیچیدگی های خاص خود است بنابراین تحمل و صبوری یک وکیل در انجام پرونده های وکالتی الزامی می باشد.

وکیلی که خود را جای موکلش قرار می دهد، بهتر می تواند او را درک کرده و احساس همدلی داشته باشد و بهتر به او کمک کند. در واقع ارتباط موثر و خوب با موکل برقرار کردن به حس اعتماد سازی موکل کمک خواهد کرد.

کلام آخر

امروزه موضوع ارث، یکی از موضوعاتی است که برای خیلی از خانواده هایی که می خواهند تقسیم وراثت داشته باشند مهم می باشد. گاهی موضوع ارثیه سبب اختلافات شدیدی میان وراث فرد متوفی شده و این اختلافات می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این شرایط، عاقلانه ترین و بهترین راه، انتخاب بهترین وکیل ارث در کرج می باشد که بتوان به او اعتماد کرده و کلیه امور حقوقی در خصوص انحصار وراثت را به او واگذار کنیم.

وکلایی که در زمینه دعاوی ارث، به صورت تخصصی وکالت می کنند، به تمامی مشکلات و چالش های موجود در پرونده های حقوقی آگاه بوده و بهتر می توانند مشکلات را مدیریت کنند و تمام سعی و تلاششان رامی کنند تا موکلش را به حق و حقوق اش رسانده و او را بهنتایج مطلوب برساند.

یک وکیل از لحظه ای که پرونده ی حقوقی موکلش را می پذیردتا لحظه ای که حکم یا رای دادگاه جاری می شود، به عنوان نماینده و حامی در کنار موکلش خواهد بود و در تمامی جلسات دادگاه حضور پیدا می کند تا بهترین دفاعیات را از موکلش داشته باشد تا پرونده را با موفقیت همراه کند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا