دانستنی های حقوقی

طلاق به دلیل ناتوانی مرد چگونه است؟ ⚖️【آپدیت 1403】

طلاق به دلیل ناتوانی مرد یکی از انواع طلاق می باشد که ممکن است از طرف زن مطرح شود. در این خصوص مواردی مانند طلاق به دلیل زود انزالی زوج و تست نعوظ در پزشکی قانونی ممکن است مطرح شوند. همانطور که می دانید بر اساس قانون حق طلاق با مرد است و زن تنها در مواردی محدود می تواند نسبت به ارائه درخواست طلاق اقدام کند که یکی از آنها ناتوانی جنسی مرد است.

می توان گفت که یکی از شایع ترین دلایل طلاق زنان و مردان، مشکلات جنسی است. کسب اطلاعات در خصوص مسائل جنسی قبل از ازدواج می تواند این مشکل را در دوران زندگی مشترک کمتر کند. پرونده های زیادی در خصوص طلاق به دلیل ناتوانی در دادگاه ها از طریق زنان مطرح می شوند. زنان و مردان در طول زندگی مشترک خود نیازهایی دارند که باید برطرف شوند. در صورتی که هر کدام از طرفین نتوانند این نیاز را برطرف کنند، بدیهی است که بین زوجین اختلاف پیش می آید. ناتوانی در روابط جنسی یکی از این موارد است که می تواند زمینه ساز طلاق شود.

در صورتی که درگیر چنین مشکلاتی هستید می توانید در این زمینه با بهترین وکیل طلاق در کرج مشورت کنید. ما در سایت وکیل از ما به شما کمک می کنیم که با مراجعه به لیست وکلا، بهترین وکیل را در رابطه با موضوع مورد نظر انتخاب کنید. تجربه و تحصیلات مرتبط وکلا می تواند به شما کمک کند که روند پرونده در دادگاه سریع تر پیش برود.

دلایل محکمه پسند برای طلاق به دلیل ناتوانی مرد

مشکلات و ناتوانی های جنسی آقایان می تواند زمینه ساز نارضایتی از طرف زنان شود. این مشکل تا جایی پیش می رود که بحث طلاق به میان می آید. دادگاه خانواده مسئول رسیدگی به چنین پرونده هایی است و در این رابطه باید مراحل مختلفی طی شوند. باید به این نکته توجه شود که در صورتی که طلاق از طرف زن و به دلیل ناتوانی مرد باشد، باید دلایل محکمه پسندی از جانب وی به دادگاه ارائه شوند. در واقع اینکه صرفا زن درخواست طلاق از این طریق را داشته باشد نمی تواند موجب متقاعد شدن قاضی شود.

در جلساتی که در دادگاه در این خصوص برگزار می شوند، زوجه باید صراحتا اعلام کند که مرد دارای ناتوانی جنسی می باشد و این موضوع موجبات رنجش او را فراهم کرده است. همچنین به دلیل این مشکل ادامه زندگی برای وی دشوار شده است. این موضوع می تواند مصداق بارز عسر و حرج باشد و در نتیجه دادگاه آن را مورد بررسی قرار می دهد؛ چراکه این دلیل برای دادگاه محکمه پسند است.

دلایل محکمه پسند برای طلاق به دلیل ناتوانی مرد

مهریه زن در طلاق به دلیل ناتوانی مرد

مهریه حق زن است و وی می تواند در دورانی غیر از زمان ارائه درخواست طلاق، آن را طلب کند. به همین دلیل حتی اگر درخواست طلاق به دلیل ناتوانی مرد از طرف زن نیز به دادگاه ارائه شود، باز هم پرداخت مهریه از جانب مرد به قوت خود باقی است. گاهی اوقات زن خود نسبت به بخشش مهریه اقدام می کند که در این صورت طلاق با روند سریع تری انجام می شود.

با توجه به مطالب ذکرشده در صورتی که زوجه قصد طلاق از طریق نارضایتی از ناتوانی مرد را دارد می تواند علاوه بر پیش برد این مورد، مهریه خود را نیز طلب کند. این موضوع نباید تاثیری در روند پرونده داشته باشد؛ زیرا بر طبق قانون زن می توان در صورت ناتوانی مرد و به دلیل عسر و حرج از وی جدا شود.

روش اثبات ناتوانی جنسی مرد برای طلاق

هنگامی که زن با صراحت در جلسه دادگاه ناتوانی جنسی مرد را اعلام می کند، باید این موضوع را اثبات کند. باید گفت که اختلالات جنسی در مردان قابل درمان هستند و در صورتی که در این مورد اقدام شود نتایج خوبی به دست خواهد آمد.

ممکن است مرد نسبت به درمان ناتوانی از طریق مراجعه به پزشک خودداری کند. در این صورت زن در دادگاه باید این موضوع را مطرح کند و با تایید پزشکی قانونی مبنی بر ناتوانی جنسی مرد، امکان طلاق به دلیل ناتوانی مرد وجود دارد. همانطور که ذکر شد مرد در این مورد اقدامی انجام نداده است و به همین دلیل شرایط عسر و حرج برای زن را ایجاد کرده است. در نتیجه دادگاه نیز با درخواست زن در این خصوص موافقت خواهد کرد و حکم طلاق صادر می شود.

آیا می توان به دلیل ناتوانی جنسی مرد طلاق گرفت؟

زنانی که قصد دارند به دلیل ناتوانی جنسی مرد از وی جدا شوند، همواره این سوال را مطرح می کنند که آیا امکان طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که ناتوانی جنسی مرد می تواند مصداق بارز عسر و حرج برای زن باشد؛ زیرا در این صورت زن زندگی سختی را تجربه خواهد کرد. به طور کلی مشکلات جنسی می توانند روی روابط زن و مرد تاثیر بسیار مستقیمی داشته باشند و همین امر موجب شود که زوجین به فکر جدایی از یکدیگر بیفتند.

باید گفت که امکان طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد وجود دارد. در ایران حق طلاق با مرد است اما در صورتی که موجبات عسر و حرج زن محیا شود، وی می تواند به دادگاه مراجعه کند و بعد از اثبات موضوع مورد نظر درخواست طلاق خود را ارائه دهد.

قاضی ممکن است برای اثبات این امر مرد را به پزشکی قانونی ارجاع دهد. بعد از تایید صحبت های زن در صورتی که مرد قصد درمان نداشته باشد، امکان طلاق زن وجود دارد. در برخی از مواقع مرد هیچ درمانی را انجام نمی دهد و به همین دلیل زن نمی تواند زندگی مشترک را تحمل کند.

بهترین وکیل برای طلاق به دلیل ناتوانی جنسی مرد

بسیاری از زوجین با مشکلاتی مانند ناتوانی جنسی مرد روبرو هستند. در صورتی که زن بخواهد به این دلیل از شوهرش جدا شود باید ابعاد این قضیه مورد بررسی قرار بگیرند. دلایل محکمه پسند باید برای این نوع درخواست طلاق ارائه شود تا دادگاه رای نهایی را به نفع زن صادر کند.

در این خصوص بهتر است با بهترین وکیل طلاق مشورت کنید. وکلا می توانند در این زمینه به شما کمک کنند تا بتوانید در این پرونده نتیجه نهایی بهتری به دست آورید. با دریافت مشاوره از وکیل پایه یک دادگستری می توانید در این خصوص راهنمایی های مورد نیاز را کسب کنید.

وکلا در زمینه پرونده های طلاق به دلایل مختلف دارای تجربه های بسیار زیادی هستند. موضوعات مختلفی در دادگاه ها در این خصوص مطرح می شوند. از جمله این موضوعات طلاق از مرد به دلیل ناتوانی است که این حق را به زن می دهد که در صورت ناتوانی جنسی مرد و عدم درمان وی، زن بتواند از طریق دادگاه درخواست طلاق خود را ارائه دهد و بعد از طی کردن یک پروسه، حکم طلاق وی توسط قاضی صادر شود.

مدت زمان رسیدگی به طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن ممکن است به دلایل مختلفی باشد. مدت زمان طلاق نیز بستگی به عوامل متعددی دارد که بازه زمانی مشخصی نمی توان برای آن در نظر گرفت. در زمینه طلاق به دلیل ناتوانی مرد نیز همین موضوع صدق می کند. به همین دلیل باید با توجه به دلایل و روند اثبات آن در دادگاه، مدت زمان رسیدگی به پرونده را تخمین زد. در این حالت ابتدا دادگاه درخواست طلاق را بررسی می کند و در صورت اثبات عسر و حرج، با اجرای حکم طلاق موافقت می کند.

ممکن است با گرفتن وکیل طلاق این روند بسیار سریع تر پیش برود؛ زیرا همانطور که می دانید وکلا در زمینه مسائل حقوقی تجربه بسیار بالایی دارند. این موضوع می توان در کاهش زمان رسیدگی به طلاق از طرف زن تاثیرگذار باشد.

مدت زمان رسیدگی به طلاق از طرف زن

کلام آخر

طلاق به دلیل ناتوانی مرد در حال حاضر یکی از اصلی ترین دلایل جدایی زوجین می باشد. امروزه درمان های مختلفی برای اختلالات جنسی ارائه شده اند که زوجین می توانند از آن ها برای بهبود روابط خود بهره ببرند. اگر مرد نسبت به درمان اقدام نکند و موجبات عسر و حرج زن به وجود آید، امکان طلاق به دلیل ناتوانی مرد از طرف زن وجود دارد.

با این وجود زن باید با ارائه فرم تایید پزشکی قانونی، اثبات کند که مرد دارای ناتوانی جنسی است و در این زمینه اقدامی برای درمان انجام نداده‌است. اگر این موضوع اثبات شود و مشخص شود که موجب عسر و حرج زن شده‌است، دادگاه نیز رای نهایی خود را مبنی بر طلاق صادر می کند. در این حالت مرد باید در صورت عدم بخشش مهریه از طرف زن، آن را پرداخت کند.

4/5 - (1 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم. حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت وکیل از ما در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند. سپاسگذارم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا