دانستنی های حقوقی

چگونه از فروشگاه اینستاگرامی شکایت کنم؟ ⚖️【آپدیت 1403】

شکایت از فروشگاه اینستاگرامی می تواند به دلایل مختلفی مانند کلاهبرداری صورت بگیرد. در این رابطه مواردی از قبیل هزینه شکایت از پیج اینستاگرام، سایت شکایت از پیج اینستاگرام، پلیس فتا شکایت از فروشگاه اینترنتی، شکایت از کلاهبرداری در اینستاگرام و تلفن شکایت از فروشگاه اینترنتی مطرح می شوند. از این رو ما قصد داریم در این مقاله در این خصوص مطالبی را ذکر کنیم.

با پیشرفت تکنولوژی استفاده از فناوری هایی مانند اینترنت برای خرید اینترنتی نیز بسیار رایج شد. در حال حاضر فروشگاه های متعددی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت دارند. پلتفرم اینستاگرام به دلیل عدم داشتن سرور در ایران، مراحل دشواری را برای پیگیری از طریق پلیس فتا نیاز دارد. به همین دلیل همواره بر این مورد تاکید می شود که خریدهای اینترنتی از این طریق با دقت بیشتری انجام شوند. به دلیل عدم وجود درگاه اینترنتی در این شبکه ها نیز ممکن است مراحل اثبات شکایت مشکل باشد.

در صورتی که شما نیز از فروشگاه اینستاگرامی خرید کرده اید و با موارد مانند کلاهبرداری روبرو شده اید می توانید با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج در این خصوص مشورت کنید. مسلما به دلیل تخصص و تجربه در این زمینه وکلا می توانند مشاوره بهتری به شما ارائه دهند. ما نیز در وکیل از ما قصد داریم بهترین وکلا در زمینه کلاهبرداری اینترنتی را به شما معرفی کنیم.  در این راستا پلیس فتا و دادسرای جرائم رایانه ای به عنوان مراجع اصلی برای شکایت های مربوط به فضای مجازی شناخته شده اند.

شکایت از فروشگاه اینستاگرامی به چه صورت است؟

شکایت از فروشگاه اینستاگرامی یکی از رایج ترین انواع شکایات است که در دادگاه ها مطرح می شود. حتما تا به حال شنیده اید که افرادی از دوستان یا آشنایان شما از طریق خرید اینترنتی با کلاهبرداری مواجه شده اند. فروش جنس تقلبی یا عدم ارسال جنس خریداری شده از مشکلات رایج خریدهای اینستاگرامی می باشند. این موارد در مورد خرید از فروشگاه های اینترنتی و یا سایر شبکه های مجازی مانند تلگرام نیز ممکن است رخ دهند.

شکایت از فروشگاه اینستاگرامی به چه صورت است؟

در صورت بروز این موارد اشخاص در صدد شکایت از فروشگاه های اینترنتی، شکایت خود را ثبت می کنند. همانطور که ذکر شد نهادهایی مانند دادسرای جرائم رایانه ای و پلیس فتا در این خصوص اقدامات لازم را انجام می دهند. گاهی مبالغی که کلاهبرداری شده است زیاد است و شخص تصمیم می گیرد از طریق مراجع قضایی شکایت خود را پیگیری کند. در این صورت داشتن وکیل می تواند موجب شود که فرد در این مسیر موفق عمل کند.

مرجع رسیدگی به شکایت از خرید اینترنتی اینستاگرام

همانطور که گفته شد شکایت از فروشگاه اینستاگرامی از طریق روش های مختلف قابل پیگیری می باشد. این سوال مطرح می شود که مرجع صالح برای رسیدگی به شکایت از خرید اینترنتی کجاست؟ شما در این راستا می توانید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید. کلاهبرداری اینترنتی مانند فروش جنس تقلبی یا عدم ارسال جنس هر کدام جرم تلقی می شوند و شما می توانید از این طریق شکایت کیفری خود را به ثبت برسانید.

امکان پیگیری این مورد به صورت حقوقی نیز وجود دارد که مرجع رسیدگی به آن دادگاه حقوقی می باشد. با این روش باید گفت که مرجع رسیدگی دادسرا یا دادگاه کیفری نیست. گاهی فروشگاه اینستاگرامی مورد نظر دارای سایت است که اینماد دارد. در این صورت از طریق اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی نیز می توان این مورد را پیگیری کرد.

مرجع رسیدگی به شکایت از خرید اینترنتی اینستاگرام2323

آیا می توان از پیج اینستگرام به دلیل عدم ارسال جنس شکایت کرد؟

ما در این مقاله در خصوص شکایت از فروشگاه اینستاگرامی مطالبی را بیان کردیم. باید گفت که یکی از مواردی که موجب طرح شکایت از این طریق می شود، عدم ارسال جنس توسط فروشگاه اینترنتی می باشد. در نتیجه می توان بدین منظور شکایت کیفری خود را مطرح کرد.

کلام آخر

شکایت از فروشگاه اینستاگرامی می تواند با توجه به دلیل آن، از طریق مراجع مختلفی پیگیری شود. در اولین قدم می توان از طریق پلیس فتا یا سایت اینماد این مشکل را پیگیری کرد. در صورتی که شخص بخواهد می تواند با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی شکایت خود را ثبت کند. مسلما اگر پرونده توسط وکیل پیش برود احتمال موفقیت در آن نیز بیشتر است. به همین دلیل توصیه می شود که در هنگام مطرح کردن شکایت های کیفری و حقوقی، با وکلا مشورت کنید.

خرید اینترنتی همواره با چالش هایی همراه بوده است که یکی از آنها، احتمال کلاهبرداری اینترنتی است. در نتیجه به دلیل اینکه اینستاگرام نیز بر بستر اینترنت است، این امکان وجود دارد که فروشگاه ها و پیج های آن کلاهبرداری اینترنتی انجام دهند که از طریق مراجع صالح قابل پیگیری می باشد. طرح شکایت باید با استفاده از شیوه های ذکر شده انجام شود تا با سرعت بیشتری بتوان این مشکل را پیگیری کرد. در این راستا شکایت حقوقی و کیفری دارای مراحل و مراجع رسیدگی متفاوتی هستند که باید به این موضوع دقت شود.

4/5 - (2 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم. حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت وکیل از ما در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند. سپاسگذارم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا