دانستنی های حقوقی

بهترین محله های کرج برای زندگی

مرکز استان البرز در شهر کرج است و یکی از شهرهای پرجمعیت در ایران محسوب می شود. شهر کرج، جزو شهرهای مهاجرپذیر در ایران می باشد. واژه کرج از لغت کراج گرفته شده است که به معنی اطلاع رسانی با روشن کردن آتش می باشد. شهر کرج به دلیل آب و هوای مناسب و مناظر زیبایش، طرفداران بسیار زیادی برای زندگی دارد و از آنجایی که به شهر تهران هم نزدیک می باشد، خیلی از مردم برای زندگی و سرمایه گذاری، شهرکرج را انتخاب می کند و برای خرید ملک از بهترین وکیل در کرج کمک می گیرند تا انتخاب درست تری داشته باشند. در این مقاله به اطلاعاتی در مورد شهر کرج و همچنین بررسی بهترین محله های کرج برای خرید ملک و زندگی کردن می پردازیم تا با آگاهی بیشتری بتوانید بهترین ملک در کرج را خریداری کنید و دچار شکست نشوید.

مزایای زندگی در شهر کرج

 • آب و هوای مناسب

شهر کرج دارای آب و هوای پاکیزه و سالمی برای زندگی کردن می باشد و نسبت به تهران، به دور از هرگونه آلودگی است. افرادی که به دنبال زندگی در شهرهای بزرگ و پیشرفته ولی با آب و هوای سالم هستند، می توانند زندگی در شهر کرج را انتخاب کنند. شهر کرج نسبت به تهران شرایط جوی آرام تری دارد و افرادی که زندگی در شرایط آرام تر را می خواهند، در این شهر اقدام به خرید ملک می کنند.

 • قیمت مناسب ملک نسبت به تهران

از آنجایی که زندگی در تهران نسبت به سایر شهر ها  از لحاظ شغلی و پیشرفت بهتر است، بنابراین قیمت ملک در تهران هم به همین دلایل روز به روز در حال افزایش است. با توجه به اینکه شهر کرج نزدیک به تهران می باشد و با وجود اتوبان ها و آزاد راه های بزرگ، دسترسی به تهران راحت تر شده است، بنابراین خیلی از افراد ترجیح می دهند که در کرج ملک خریداری یا اجاره کنند زیرا قیمت خرید یا اجاره ملک در کرج نسبت به تهران بسیار مناسب و پایین تر است و قشرهای متوسط جامعه هم می توانند چه برای سرمایه گذاری یا زندگی، خرید ملک در کرج را داشته باشند.

 • ترافیک کمتر

یکی از مزیت های بسیار مهم زندگی کردن در شهر کرج، ترافیک کمتر آن نسبت به شهر تهران است. در واقع مسئله ترافیک یکی از معظلات بزرگی است که باعث از بین رفتن وقت در طی روز خواهد شد، بنابراین به دلیل اینکه شهر کرج از تهران کوچکتر است تا حدود زیادی از ترافیک های سنگین در امان خواهید بود.

 • دسترسی راحت به حمل و نقل عمومی

شهر کرج به دلیل اتوبان های بزرگ و آزاد راه هایی که دارد، باعث می شود تا دسترسی سریع تری به شهر تهران داشته باشید، همچنین به دلیل وجود خطوط مترو که یکی از مزیت های بسیار مهم در این شهر می باشد، به سرعت می توان به مناطق اطراف تهران و شهر تهران دسترسی داشته باشید.

مطالب مشابه: لیست 10 تا از بهترین وکیل ملکی در کرج

معایب زندگی در کرج

شهر کرج علاوه بر مزایای بسیاری که دارد، دارای معایبی هم نیز می باشد که شاید وجود این معایب و مشکلات برای خیلی از افراد ناخوشایند باشد. با وجود اینکه اینکه امروزه شهر کرج به عنوان یکی از کلان شهرها محسوب می شود ولیکن هنوز مترو زیرزمینی برای دسترسی داخلی در این شهر وجود ندارد و این موضوع می تواند جزو یکی از مشکلات زندگی در این شهر باشد. یکی دیگر از مشکلات درشهر کرج، معضل بیکاری است که بسیار رواج پیدا کرده است و با وجود شهرک های صنعتی که در این شهر وجود دارد ولی بخش عظیمی از مردم شهر کرج، همچنان در تهران مشغول به کار می شوند. مشکل سوم آن کمبود فضای ورزشی است و تعداد ورزشگاه ها در این شهر بسیار اندک می باشد و به دلیل کمبود ورزشگاه، باعث شده است تا همان اندک ورزشگاه هایی هم که وجود دارد، بسیار شلوغ باشد و غیرقابل استفاده باشد.

بهترین محله های شهر کرج برای زندگی

شهر کرج هم مانند دیگر شهرها، دارای بهترین محله ها برای زندگی و سرمایه گذاری می باشد که طرفداران خاص خودش را دارد. همه ی انسان ها وقتی تصمیم به زندگی در یک شهری را می گیرند، اولین سوالی که برایشان مطرح می شود این است که، بهترین مناطق یا محله در آن شهر کدام است زیرا محله هایی که همیشه به عنوان بهترین انتخاب می شوند معمولا دارای خانه هایی بسیار لوکس و مدرن می باشند ودارای مزایای بسیارزیادی هستند که زندگی برای ساکنین آن محله را ساده تر می کنند. بنابراین اگر جزو افرادی هستید که توانایی مالی خوبی دارید و صرفا فقط به دنبال بهترین محله ها برای زندگی درشهر کرج هستید، پیشنهاد می شود تا به ادامه مطالعه دراین مقاله پرداخته و با بهترین محله های شهر کرج آشنا شوید:

منطقه عظیمیه کرج:

منطقه عظیمیه یا شهرک رسالت در گذشته، واقع در روستایی بوده به نام پرگیرک، که در این روستا کشاورزی و باغداری انجام می گرفته است. منطقه عظیمیه یکی از معروف ترین و بهترین محله ها در کرج می باشد که در قسمت شمال شرقی استان البرز واقع شده است. دلیل بهتر بودن این منطقه ، داشتن فضاهای سرسبز، آب و هوای عالی و ساختمان های بسیار لوکس می باشد که همواره مورد استقبال مردم قرار گرفته است. این منطقه، بیشتر به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار عالی، بافت جدید شهری، مراکز های تفریحی و مراکز خرید، به عنوان یکی از گرانترین محله ها در کرج محسوب می شود.

مراکز مهم خرید در عظیمیه شامل: مرکز خرید مهستان، مرکزخرید ایران زمین، مجتمع تجاری یادمان و مجتمع خرید برج میلاد می باشد.

همچنین بام کرج واقع در این مکان است و به دلیل آب و هوای عالی دارای چشم انداز بسیار خوبی می باشد و مورد استقبال مردم کرج قرار گرفته است.

یکی از موضوعات مهم در منطقه عظیمیه کرج، قیمت ملک در این منطقه می باشد که بسیار بالا است. درواقع قیمت ها با توجه به سال ساخت ساختمان، متراژ ساختمان، نوع بنا و امکانات مربوطه ساختمان همچنان در حال تغییر می باشد.

منطقه عظیمیه کرج هرساله دارای مهاجران زیادی از تهران یا اطراف تهران یا حتی شهر کرج می باشد و برای زندگی و سرمایه گذاری انتخاب شده است. در سالهای اخیر با توجه به گسترش مهاجران، جمعیت در این منطقه به بالای 165 هزار نفر رسیده است.

بهترین محله در کرج برای زندگی

منطقه مهرشهر کرج:

منطقه ی مهر شهر کرج هم، یکی از بهترین و لوکس ترین محله های کرج می باشد و آرامش بسیار زیادی هم در این منطقه وجود دارد. افرادی که به دنبال آرامش و به دور از هرگونه هیاهو در زندگی شهری هستند، زندگی در این محله را انتخاب می کنند.

منطقه مهر شهر کرج، دارای منطقه ای بسیار خوش آب و هوا می باشد و باغ های زیادی در اطراف آن وجود دارد که چشم انداز آن را زیباکرده است.

یکی از مزیت های مهم در این منطقه، فاصله ی ساختمان های مسکونی از یکدیگر است. معمولا ساختمان ها حدودا دو تا سه متر از هم فاصله دارند و حریم شخصی در این منطقه و در هر ساختمان به خوبی رعایت شده است.

مراکز خرید مهم در مهر شهر کرج عبارتند از: مرکز خرید رویال و مجتمع تجاری پارس می باشد که بسیار لوکس و بزرگ می باشد و طرفداران خاص خودش را دارد. یکی از مکان های دیدنی و زیبا در این منطقه، کاخ مروارید است که قدمت آن به دوره ی پهلوی باز می گردد و همواره مورد استقبال مردم و مهاجران قرار گرفته است.

با توجه به تغییرات قیمت ملک در شهرهای بزرگ مانند کرج، نمی توان یک قیمت ثابت را برای ملک های مهرشهر کرج در نظر گرفت زیرا درست مانند منطقه عظیمیه عواملی مانند سال ساخت ساختمان، متراژ و عواملی از این قبیل در تعیین هزینه ملک تاثیرگذار است.

بهترین محله در کرج برای زندگی

منطقه گوهردشت کرج:

منطقه گوهردشت کرج، یکی دیگر از منطقه های خیلی خوب در کرج می باشد که در شمال شهر کرج واقع شده است و منطقه هفتم کرج به حساب می آید. این منطقه دارای آب و هوای خیلی خوب و مناسبی می باشد است و نزدیک به کوه است، به همین دلیل انتخاب مناسبی برای زندگی کردن می باشد البته این منطقه یکی از مناطق بسیار شلوغ در کرج محسوب می شود و بسیار پر رفت و آمد می باشد. گوهردشت کرج دارای 3 فاز بوده است که هر یک از این فاز ها دارای 13 خیابان می باشند و یکی از بهترین و گران ترین فاز آن، فاز یک آن می باشد.

ملک های این منطقه هم مانند سایر مناطق اعیون نشین در کرج، بسیار گران می باشد و قیمت آن ها همواره در حال تغییر است. سبک خانه های منطقه گوهردشت، در گذشته بیشتر ویلایی بوده است ولیکن امروزه به خانه های آپارتمانی تغییر کرده است.

مراکز خرید و مغازه های لوکس بسیار زیادی در منطقه گوهر دشت کرج دیده می شود که باعث رفت و آمد بسیاری در این منطقه شده است.

منطقه جهانشهر کرج:

منطقه جهانشهر کرج یکی دیگر از مناطق بسیار خوب در کرج محسوب می شود. جهانشهر کرج جزو منطه هشتم کرج می باشد و دلیل این نامگذاری برگرفته از نام همسر محمدصادق فاتح است که جهان نام داشت و فاتح موسس منطقه جهانشهر بوده است. منطقه جهانشهر دارای وسعت بسیار زیادی است و در گذشته دارای باغ های زیبا و فراوانی بوده است که متاسفانه با به وجودآمدن زندگی شهرنشینی و ساخت و ساز های بسیار، بسیاری از این باغ ها نابود شده و از بین رفته اند ولیکن هنوز هم این منطقه جزو مناطق خوش آب و هوا محسوب می شود و دارای فضاهای سرسبز و آرامی دارد که موجب انتخاب خیلی از مردم برای زندگی شده است.

از مکان های دیدنی و تفریحی در این منطقه می توان به، باشگاه پینت بال، پارک میدان شهید مدنی، پارک بانوان، باغ خانواده ، پارک تنیس و باشگاه میلاد اشاره کرد که همواره مورد توجه جوانان و نوجوانان واقع گردیده است.

بهترین محله در کرج برای زندگی

بهترین منطقه در کرج برای سرمایه گذاری

برخی مناطق هستند که برای سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشند و پیشرفت خوبی در آینده دارند. در شهر کرج برای سرمایه گذاری در ملک، منطقه باغستان غربی گزینه بسیار مناسبی می باشد و با توجه به اینکه امکانات رفاهی ندارد اما طبق پیش بینی های انجام شده، با افتتاح شدن پل بیمارستان البرز، مشکلات راه در این منطقه حل شده و قیمت هر مترمربع در این منطقه افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین این منطقه در آینده ای نه چندان دور، به یکی از بهترین مناطق در شهر کرج خصوصا برای زندگی محسوب خواهد شد. بنابراین اکثر سرمایه گذاران تصمیم بر این دارند تا در این منطقه سرمایه گذاری خود را شروع کنند.

بهترین محله در کرج برای زندگی

مطالب مشابه: جهت مشاهده مقاله راهنمای سرمایه گذاری در کرج کلیک کنید

هزینه های مسکن در کرج

قیمت مسکن در شهر کرج بسیار متفاوت است و هزینه در این شهر، بستگی به منطقه، موقعیت جغرافیایی و امکانات و شرایط ملک دارد. ولیکن محله های گران در این شهر، محله های عظیمیه و مهرشهر کرج می باشد که به دلیل مزایا و ساختمان های ویلایی و لوکس آن معروف به بهترین مناطق در این شهر می باشد که قیمت ملک ها در این منطقه، بستگی به ساختمان موردنظر خواهد داشت. در هنگام معامله، خرید یا سرمایه گذاری ملک در کرج، توصیه می شود حتما از یک فرد متخصص و کاربلد مانند بهترین وکیل ملکی در کرج کمک بگیرید تا با راهنمایی ها و مشورت از ایشان، بتوانید انتخاب درستی برای خرید ملک خود داشته باشید، زیرا کلاهبرداری درخصوص ملک زیاد شده است و به دلیل اینکه این روزها ملک، یکی از  بزرگترین سرمایه ها برای هر فرد محسوب می شود، بنابراین باید در هنگام خرید ملک بسیار دقت کرد تا دچار ضرر و زیان هایی نشوید.

کلام آخر

خرید ملک و سرمایه گذاری شاید به ظاهر ساده به نظر برسد ولیکن بسیار حساس و مهم می باشد و دارای قوانین خاص خودش است. به دلیل اینکه خیلی از افراد ناآگاه از این قوانین هستند و ممکن است در هنگام معامله دچار خسارات شوند، بنابراین توصیه می شود حتما قبل از اقدام به خرید ملک،  از یک شخص دانا و متخصص در این زمینه کمک بخواهید و یا تحقیقات لازم را در مورد مشاور املاک مربوطه یا ملک موردنظر خود انجام دهید. توصیه می شود مطالعه خود را در این خصوص بالا ببرید تا با آگاهی بیشتری معاملات خود را انجام داده تا دچار شکست نشوید.

4.2/5 - (10 امتیاز)

نگین بیات نژاد

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل از ما هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

 1. سلام و عرض ادب مهم ترین ویژیکی ما انسان های اینکه هم ظاهر و باطن خوب داشته باشیم و به هم کمک کنیم و هم دیگر رادوست بدارای م و جهت افزایش رفاه و شادی و ارتقاء زندگی دنیوی و حتی اخروی تلاش کنیم در نهایت ارزش انسان به انسان بودن است نه محله بالا شهر یا پایین شهر یا شغل یا ثروت و یا دانش و نژاد و… بله انسانیت معیار است بارها خودم که طی چندین سال به تمام منطقه مشهد و مخصوص حوزه املاک و دفاتر و حتی بحث قیمت و فرهنگی و.. رفتم ییعنی هر 13 منطقه مشهد رو تمام محله حتی 80 دردصد کوچه رو سوار و یا پیدا طی کردم و در تمام محله با مردم و مخصوص قشر همکاران در ارتباط بودم از نظر بنده مردم مشهد در تمام منطقه چند فرهنگی هستند که با توجه به زندگی در مشهد انسانهای با غرور و معمولا اهل بحث گفتگو و بیشترشان شیرین بیان و خیلی رک هستند و در معاملات بسیار زرنگ و تیز بین هستند و نکته بین، جالب اینکه خیلی از مردم عادی در کشور فکر میکنند فقط سرمایگذاری در منطقه مرفه و بالای شهر سودهی دارد در مواردی بله و گاهی هم نه چرا در درصورتی که بازار کسب و در آمد شغلی و تولید در منطقه متوسط و پایین شهر بسیار زیاده تر و چنده برابر است یهنی در تمام خیابان های اصلی که مغازه است در تمام خیاباهای فرعی نیز مغازه و محل کسب فروش اجناس و خدمات وجود دارد چرا که هم تقاضای مصرفی زیاد است هم بازار تولید نزدیک و هم قیمت ها با توجه به میزان فروش زیاد و بحث مثل اجاره بها مناسب که حتی باعث کسب در امدهای میلیاردی خالص در یکسال با سرمایه اندک در شغل های ازاد در این منطقه میشود و این طوری است که وقتی به منطقه مثل طبرسی دوم و یا بلوار پنجتن و یا سیدی و یا گلشهر و بسیاری منطقه شهر مراجعه میکنید هم تقاضای اجاره هم خرید چندین برابر است چون بحث امکانات رفاهی مثل انواع شغل ها و کسب ها و خدمات فنی و.. وجود دارد ولی در بسیاری منطقه بالای شهر فقط در حاشیه اصلی و یا بلوکه تجاری مشاغل وجود دارد و این خود باعث کاهش رشد اقتصادی این منطقه شده است و یا نانوایی ویا بقالی تعداد کم و یا تنوع کم بوده است و حتی قیمت بسیار متفاوت است مثلا در محله گفته شده اجناسی مثل کیف و کفش و یا لباس تا مواد خوراکی وختی قیمت خدامات فنی چندین تا چنده برابر قیمت ارزان تر و به صرفه تر از منطقه دیگر شهر است چرا که بحث توید عرصه مستقیم وجود دارد در نهایت امروز بسیاری از رسانه و اخبار و… سعی میکنند، عنوان کنند که منطقه فقر فرهنگی و هزاران مشکل و خلاف کارو.. دارد و منطقه مرفه نشیر خیلی با فرهنگ هستند و هیچ خلافکار و مشکلی ندارد و… در صورت که بنده طی 30 سال اقامت در مشهد و شناخت دقیق که از محله مختلف داشتم باید عنوان کنم چیزی به عنوان فقر فرهنگی و با فرهنگی و یا محله خلاف کاران و غیر خلاف کاران در شهر های مثل مشهد نداریم ، دلیل علمی و کابردی که بیان میکنم اینکه امروز در منطقه مختلف از محله قدیمی مثله خیابا چهنو اطرف حرم مطهر تا جدید احداث مثل الهیه و… بیشترین افراد متقاضی خریداران ملک از تمام نقاط ایران و با انواع مختلف زبان فرهنگ و دین متقاصی خرید هستند مخصوص این چندین سال به علت افزایش توان مالی خارجیان بسیاری از ملکها توسط اتباع خارجی سایر کشور با انواع اعتقادات و فرهنگ خریداری میشود در تمام منطقه مشهد در نهایت مثل قدیم نیست که بگید مثلا منطقه الف وب وپ خیلی با فرهنگ انسانهای سالمی و مرفه و همه قشر مثل مهندس، دکتر و… هستند، چرا که امروز تجارت و مشاغل آزاد و افراد خارجی توان مالی خیلی بسیار زیاد تر از قشر با تحصیلات رو دارند ، و چندین برابر در امد کارمند و مهندس و در امد دارند ، چرا که تجارت در این دوره اقتصادی بازده چنده ده برابری گاهی دارد و این میشود با هجوم خریداران خارجی که مشهد شهر جهانی میشود در تمام محله و منطقه این خودم دیدم از بلوار پیروزی تا الهیه، دلاوران، وکیل اباد سجاد قاسم اباد فلسطین تا توس چراغچی طبرسی پنجتن گلشهر رجایی سیدی و.. در نهایت امروز بحث اول خرید خانه، اول هدف سرمایه گذاری مسکونی و یا شغلی و یا زندگی در نهایت در تمام خانواده انچه بنده دیدم نظر خانم خانواده اولین معیار است یعنی امکانات خانه و موقعیت نزدیک بوده به خانواده خودش و دوم توان مالی مردخانواده و سرمایه خریدشان و سوم احساس آرامش در اون محله جهت خرید و زندگی با خانواده در نهایت در این دوره جدید و امروز در مشهد خرید خانه ویلایی ارزش بسیاری بالای دارد و بعدش خرید آپارتمان چرا که با توجه به موارد فوق و در تمام منطقه فرهنگ مختلف و انسان های متفاوت است و داشتن خانه ویلایی باعث اسایش و رفاه بیشتری برای زندگی با خانواده است ولی در اپارتمان نمیشود در بسیاری موارد انواع خلاف کاران و یا افرادی بی فرهنگ در تمام این آپارتمانها وجود دارد و گاهی زندگی با خانواده در اپارتمان های امروز بسیار دردسرهای عجیب دارد از عدم استقامت در مقابل زلزله باسازها ارزان قیمت ولی با دکور و نما بسیار شیک و حتی خیلی موارد با سقف مازاد و باره های چندین برابر به سازه که برای 5 طبقه طراحی شده ولی الان 7 طبقه ساخته شده است حتی جریمه داده است و سند هم گرفته و خیلی خوب هم فروخته است زلزله بیاد از ترکیه بدتر میشود چرا که با توجه به اقتصادی متغیر و عدم صرفه اقتصادی ساخت و ساز مقاوم و انواع برندها با تبلغات و یا این محاسبات قدیمی در طراحی سازها که با حذف یک ستون تمام سازه نابود میشود تا بحث کم ابی مشهد و نشست زمین و به محله منطقه خاصی هم بستگی ندارد و این وسط چه در مشهد چه تهران و چه درخاج کشور باشید همه انسانه خیلی که عمر کنند 100 سال و طی این 100 سال بهتر در جایی زندگی کرد که هم خودشما و هم خانواده احساس آرامش کنید و کمترین استرس و فشار های اجتماعی رو تحمل کنید و با مردم و هم محلی و همسایه هم در ارتباط باشید گاهی بسیار از مردم و خانواده جهت پروش فزندان خود دغدغه خرید خانه دارند کجار بریم خانه بخریم که فرزندمان خوب شود بد نشود و… ولی در نهایت در بحث خرید خانه د محله مهم نیست بلکه فرهنگ و پروش کودکان هم چه بالا و چه پایین همه جا امروز بسیاری موارد تله ، گمراه کنند کودکان و بچه های و حتی بزرگسالان و خانواده وجود دارد ولی مهم اینکه پدر و مادر بتوانند اول به خوشان و بعد کودکان و فرزندانشان این موارد رو خودشان نشان یدهند و توضیح بدهند در مورد سرنوشت این موارد که چه میشود و.. و پیامدهایش رو هم بگویند نه اینکه از این موارد فرار کنند و چشمان بچه ها یشان رو ببندن که در نهایت با این روش حتما فرزندشان حتی بعدا در زمانهای که پدر و مادر ناظر انها نیست با دامهای گرفتاری زیادی مواجه میشود از مسائل اقتصادی تا اعتیاد و هزاران موارد که نمیشود بیان کرد که تمام این موارد در تمام شهر و محله وجود دارد گاهی آشکار و گاهی پنهان و بسیار نامحسوس درنهایت مهم اینکه انسان باید خودش تلاش کند ودرنهایت تا سرنوشت چه باشد نکته جالب و درد اور وجو دارد این هم اینکه خانواده که در منطقه مثل هاشمیه و.. زندگی میکردن و با توجه به افزایش قیمت انهای که مستاجر بودن در نهایت مجبور به ترک اون محله شدن و بسیاری هم کخه صاحب خونه بودن بعد از زندگی و بزرگ شده فرزندانشون دیگر توان زندگی در اون محله رو با این در امدها های قانون کار ندارند و حتی بعد از کار افتادگی پدرشون اون استعاد کاری پدرشون رو ندارند و یا شغلشون متفاوت است در نهایت مجبور به ترک اون منطقه هستند در نهایت انهای که در منطقه گران زندگی میکنند همشیه در اون محله نیستند با توجه به در آمد های فعلی قشر ده 80 و 70 که با در امد زیر 10 میلیلون حتی توان اجاره خانه دراین منطقه رو ندارند چه برسد به جمع اوری سرمایه خرید خانه و…و حتی بسیار از افراد سالم مثل کارمندان و کارگران زحمت کش که حقوقشان معیار ثابتی و درصد افزایش بسیاری کمی تر از تورم دارد اگر تا اخر عمرشون هم کار کنند شاید فقط بتوانند یک اپارتمان مسکن مهر خریداری کنند قسطی این واقعیت کمی سخت و دردناک است و برای مشاغل ازاد متفاوت است چرا که در این بازار یک فروشگاه لباس اینترنتی حتی می تواند با سرمایه کمتر 400 م درامد و سود یک میلیاردی داشته باشد

  1. بله آقای ظفریاری بنده ساکن مشهد هستم و دیدگاه شما را تا انتها مطالعه کردم.
   شما می فرمائید که امروزه با توجه به حجم مهاجر زیاد به خصوص روستاییان به کلانشهر ها،فرهنگ محله ها دیگر یکسان نیست و هر محله ای آدم خوب و بد دارد حتی محله های بالاشهر.
   اما انسانی که فقیر است دست به کارهای خلاف می زند،اما انسان های ثروتمند تمایل بسیار کمی به نزاع های خیابانی جهت نشان دادن قدرت در آن محله و یا سرقت های جیب بری،دارند.پس نتیجه می گیریم که در محله های حاشیه نشین مانند طبرسی شمالی و جنوبی،طلاب، تلگرد،ساختمان،پنجتن،و… این موارد در تمام کوچه پس کوچه های آن موج می زند چون ساکنین مناطق حاشیه نشین فقیر هستند.اما در محله هایی مانند بلوار سجاد و هاشمیه خبری از نزاع های دست جمعی و حضور ارازل و اوباش نیست!چون مرفه تر هستند.
   شما این موارد هم در نظر بگیرید، شغل شما ساخت املاک در مناطق نوساز و آینده دار است و از مشکلات اجتماعی که در این محله ها وجود دارد، اطلاعی ندارید و فقط به فکر خرید و فروش سریعتر املاک خود در این محله ها بدلیل ارزان بودن هستید.
   پس لطفا بعد از زندگی در این محله ها اظهار نظر نمائید و احساساتی تصمیم نگیرید.

 2. درود
  البته به نظرم شهرهایی مثل فردیس هم از قلم جا افتادند. چون به لخاظ قیمت به نسبت دیگر مناطق کرج مقرون به صرفه تره. البته کیه که ندونه کیفیت زندگی داخل مناطقی مثل عظیمیه و گوهردشت متفاوته…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا