دانستنی های حقوقیوکیل طلاق

طلاق به دلیل رابطه مقعدی چگونه است؟

در مقالات پیشین در ارتباط به عسر و حرج و طرح طلاق به درخواست زوجه پرداختیم. این مقاله در بر دارنده یکی از موارد عسر و حرج برای زن می باشد و آن موضوع رابطه جنسی است. در این باب باید بگوییم که گاهی مواقع ممکن است رابطه جنسی که به درخواست مرد مطرح می‌ شود غیر متعارف باشد و در نتیجه این درخواست زوجه دچار عسر و حرج شود. در این مواقع اختلافات بین زن و مرد شروع می‌ شود و  می‌ تواند زمینه‌ ساز طلاق زن و مرد شود. یکی از این درخواست ها رابطه مقعدی است. در این مقاله به بررسی طلاق به به دلیل رابطه مقعدی و رابطه آن با عسر و حرج م یپردازیم. با ما همراه باشید.

این امر بدیهی است که صمیمیت جنسی به زوج‌ ها کمک می‌ کند تا با رفتار های محبت‌ آمیز تر به حل اختلافات خود بپردازند. در اصل آن ها به چشم اندازی فراتر از اختلافات خود نگاه می‌ کنند. تا به جای درگیر شدن در جنگ قدرت، زمینه‌ های مشترکی را پیدا کنند که برای هر دو مفید باشد. اما در این بین متاسفانه در حقیقت رابطه جنسی مقعدی یکی از روابط جنسی غیرمتعارف است. زیرا سلامتی جسمی و روانی زن را تحت تأثیر قرار می‌ دهد. در این شرایط زن می‌ تواند به خاطر درخواست‌ های مرد برای رابطه جنسی نامتعارف درخواست طلاق به دلیل رابطه مقعدی و نامتعارف دهد و دادگاه به این درخواست رسیدگی می‌ کند.

جهت مطالعه بیشتر کلیک نمایید: عسر و حرج

طلاق به دلیل رابطه مقعدی

طلاق به دلیل رابطه مقعدی چگونه صورت می پذیرد؟ باید بدانید که اگر مرد و زن به خاطر تفاوتی که در میل جنسی و درخواست‌ های آن‌ ها برای رابطه زناشویی وجود دارد صحبت کنند و متوجه اختلاف خودشان شوند، طلاق توافقی راهی است که می‌ توانند برای جدایی انتخاب کنند. البته در این میان گاهی مواقع نیز طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی از طرف زن یا مرد مطرح می‌ شود. در چنین مواقعی زوجین با رعایت پرداخت حقوق مالی زن یا بخشیدن آن‌ها از هم جدا می‌شوند.

پس همانطور که تا به اینجا در باب موضوع طلاق به دلیل رابطه مقعدی دانستیم، نداشتن رابطه زناشویی متعارف و سالم یکی  از موارد عسر و حرج در در ادامه بیشتر به این موضوع پرداخته خواهد شد. از همراهی شما سپاسگزاریم.

عسر و حرج در طلاق به دلیل رابطه مقعدی

 عسر و حرج در طلاق به دلیل رابطه مقعدی

همانطور که پیشتر گفتیم، با توجه به اینکه رابطه جنسی مقعدی سلامتی زن را به خطر می‌ اندازد و ادامه زندگی مشترک را برای او سخت می‌ کند، زوجه می‌ تواند با استناد به اصل عسر و حرج برای جدایی از همسرش تحت عنوان طلاق به دلیل رابطه مقعدی و نامتعارف اقدام کند. در این شرایط دادگاه مدارک و شواهد ارائه شده برای سخت بودن و مشقت‌ بار شدن زندگی زناشویی برای زن را بررسی می‌ کند. سپس حکم طلاق به دلیل عسر و حرج را بدون نیاز به اجازه شوهر وی صادر می نماید.

البته ناگفته نماند که با توجه به گرایش‌­ های جنسی مختلفی که افراد می­‌ت وانند داشته باشند و نیز تمایلات متفاوت ایشان، به نظر می‌ ­رسد که رابطه مقعدی به خودی خود دلیل بر طلاق نیست. به عبارت ساده‌ ­تر باید این گونه توضیح دهیم که چنانچه خواست هر دو طرف در رابطه ازدواج، داشتن این نوع از رابطه زناشویی باشد، نمی­‌ توان آن را مصداق عسر و حرج دانست. حال آن که اگر زوجه به این امر کراهت داشته باشد، اما بنا به دلایلی نتواند مانع از زوج در اجرای خواسته خود شود، ممکن است بتوان آن را از مصادیق عسر و حرج دانست.

دریافت دیه در طلاق به دلیل رابطه مقعدی

در این بخش به منظور سخن پایانی به یکی از سوالات مهم در این بحث پاسخ می دهیم. آیا در طلاق به دلیل رابطه مقعدی امکان دریافت دیه از شزف زوجه وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت در صورتی که به دلیل رابطه مقعدی به زن آسیبی وارد آمده باشد. در صورت وجود دلایلی امکان مطالبه دیه نیز وجود دارد. اما باید خاطر نشان کرد که دعوای طلاق در صلاحیت دادگاه خانواده می باشد. حال آن که برای مطالبه دیه می بایست جداگانه نسبت به تنظیم شکواییه و اثبات آن در دادسرا اقدام نمود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

شقایق آموزنده

شقايق آموزنده هستم. دانشجوي سال آخر حقوق و از ابتداي سال ١٤٠٠ كار توليد محتوا رو در زمينه حقوق شروع كردم. هدف من اين هست كه با توليد محتواي يونيك, با توجه به آموزه هاي حقوقي ام در سايت وكيل از ما ، بتونم اطلاعات مفيد و كاربردي را در اختيار كاربران سايت قرار بدهم. نظرات شما در قسمت ديدگاه سايت ميتواند به هدفمند تر شدن مقالاتم كمك كند، از وقتي كه ميگذاريد سپاسگزارم?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا