دانستنی های حقوقی

چگونه از مبل فروش شکایت کنم؟ ⚖️【آپدیت 1403】

شکایت از مبل فروش اغلب از طریق اتحادیه اصناف قابل پیگیری می باشد. در این مورد اغلب مواردی مانند نتیجه شکایت از مبل فروشی به تعزیرات، شکایت از مبل فروشی بعلت تاخیر تحویل، شماره تعزیرات مبلمان تهران و شکایت از مبل فروشی یافت آباد مطرح می شوند.

به منظور خرید مبلمان اغلب مشتریان از نمونه ها بازدید می کنند و در صورت مورد پسند بودن، طرح نمونه را سفارش می دهند. در این صورت سفارش ممکن است در مدت زمان مشخصی آماده تحویل شود. معمولا تاخیر در تحویل مبل یکی از دلایل اصلی شکایت علیه این صنف است. ممکن است به شما نمونه ژورنالی نشان داده شود؛ اما اگر کالایی که تحویل داده می شود با آن نمونه مطابقت نداشته باشد، زمینه برای شکایت مشتری فراهم شود.

در درجه اول مبل فروش موظف است به شکایت مشتری رسیدگی کند و در راستای تامین کالای مد نظر مشتری اقدام کند. گاهی مبل فروش هیچ گونه اقدامی در جهت رضایت مشتری انجام نمی دهد که در این صورت مشتری نیز شکایت خود را در اتحادیه مبل فروشان مطرح خواهد کرد.

اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه هستید، می توانید در این خصوص با بهترین وکیل در جنوب تهران مشورت کنید. مسلما وکلا در این خصوص می توانند شما را راهنمایی کنند تا بتوانید در مسیر طرح شکایت خود موفق شوید. ما در سایت وکیل از ما نیز سعی داریم که بهترین وکلا را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید.

روش شکایت از مبل فروش از طریق اتحادیه مبل فروشان

هر صنفی دارای اتحادیه است که بر روی عملکرد آن صنف نظارت دارد. مبل فروشان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و دارای اتحادیه هستند. در نتیجه می توانید از طریق اتحادیه نیز برای شکایت خود اقدام کنید.

با مراجعه به اتحادیه مبل فروشان باید مدارک و مستندات خود را ارائه کنید. در این راستا اداره بازرسی صنف مبل فروشان در مدت زمان کوتاهی نسبت به پیگیری این شکایت اقدام می کند. شکایت باید از طریق کارشناس مربوطه بررسی شود و نتیجه به شاکی اعمال گردد. طبیعتا اولین مرجع برای رسیدگی به این نوع شکایات اتحادیه است. در صورت عدم رسیدگی در این مرحله می توان از طریق مراجع بالاتر اقدام کرد.

روش شکایت از مبل فروش از طریق اتحادیه مبل فروشان

مراحل شکایت از مبل فروش به چه صورت است؟

اگر بخواهید از طریق اتحادیه نسبت به شکایت از مبل فروش اقدام کنید، باید بدانید که در این صورت در مرحله اول اتحادیه از مبل فروشی بازدید خواهد کرد. قراردادی که به موجب آن مبل به مشتری فروخته شده است توسط اتحادیه بررسی می شود و میزان مطابقت آن با کالای ارائه شده سنجیده می شود.

از طریق اتحادیه به مبل فروش ابلاغ می شود که در راستای تحویل کالا باید ایراد خود را رفع کند. اگر مبل فروش اعتراضی نداشته باشد باید در رفع ایرادات کاری خود اقدام کند. در بیشتر موارد مبل فروش باید کالا را مرجوع کند و هزینه را به مشتری عودت کند. وی باید تمام تلاش خود را مبنی بر جلب رضایت شاکی به کار بگیرد.

ممکن است مبل فروش هزینه مبل را عودت نکند و در راستای نظر اتحادیه اقدامات لازم را انجام ندهد! در این صورت اتحادیه باید نتیجه نهایی بررسی را به مراجع بالاتر ارائه دهد تا در این خصوص تصمیم گیری شود. از طریق اتحادیه می توان به راحتی و در زمان کوتاهی شکایت خود را پیگیری کرد؛ اما اگر بخواهید مبل فروش را مجاب کنید که ضرر و زیان مشتری را پرداخت کند، روش های دیگری نیز وجود دارند.

چه مدارکی برای طرح شکایت از مبل فروش نیاز است؟

شما در راستای شکایت از مبل فروش باید تمامی مدارک و مستندات خود را ارائه کنید. مدارک باید در راستای تخلف مبل فروش به اتحادیه ارائه شوند. برای خرید مبل از مبل فروشان اغلب مدارک و اسناد مختلفی ارائه می شود. شما معمولا بر اساس یک قرارداد، نسبت به خرید مبل اقدام می کنید. همچنین در این خصوص حتما یک رسید و فاکتور به شما ارائه می شود. رسید واریز وجه نیز که در دست شما است، یکی از مدارک مورد نیاز برای طرح شکواییه می باشد. این مدارک باید ضمیمه لایحه ای شوند که تنظیم شده است.

به منظور اثبات دعوی در قانون مواردی مانند سند، شهادت، اقرار، سوگند و قسامه نیز کاربرد دارند. در برخی مواقع علم قاضی نیز می تواند در جهت رسیدگی به پرونده کاربرد داشته باشد.

مدت زمان رسیدگی به شکایت از مبل فروشان

شکایات زیادی روزانه از مبل فروشان به اتحادیه ارائه می شود. علاوه بر این در سازمان تعزیرات و دادگاه ها نیز با پرونده های زیادی در این خصوص مواجه هستیم. به همین دلیل تعداد شکایات زیاد هستند و در نتیجه روند بررسی آنها ممکن است زمان بر باشد. می توان گفت که تخمین زدن زمان رسیدگی به پرونده های این چنینی امکان پذیر نیست و به نوعی غیر قابل پیش بینی است.

در این خصوص باید کارشناسی های متعددی انجام شود که می تواند روی مدت زمان بررسی شکایت تاثیرگذار باشد. به دلیل پیچیدگی مسائل حقوقی که در مراجع قضایی انجام می شود، معمولا از ذکر زمان پایان شکایت خودداری می شود؛ حتی وکلا نیز از این کار اجتناب می کنند.

برای اینکه شکایت شما در مراجع قضایی رد نشود بهتر است با داشتن یک وکیل حقوقی این مسیر را طی کنید. در این صورت امکان موفقیت در مسیر و کوتاه تر شدن زمان رسیدگی به شکایت از مبل فروش امکان پذیر است. همانطور که ذکر شد لیست وکلای حاذق در این خصوص در سایت موجود است.

مدت زمان رسیدگی به شکایت از مبل فروشان

کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص شکایت از مبل فروش مطالبی را ذکر کردیم. در این خصوص باید گفت که اتحادیه اصناف اصلی ترین مرجع رسیدگی است. اتحادیه مبل فروشان می تواند در مدت زمان کوتاه تری مشکل شما را حل کند.

بعد از طرح شکایت از طریق اتحادیه و بررسی موضوع، در بیشتر موارد مبل فروش باید غرامت دهد و رضایت مشتری را جلب کند؛ البته ممکن است وی این کار را انجام ندهد و به همین دلیل پرونده به مرجع بالاتر مانند سازمان تعزیرات حکومتی یا مراجع قضایی ارجاع داده شود. در این صورت داشتن وکیل می تواند در خصوص شکایت از مبل فروش به شما کمک بسیار زیادی کند.

4.7/5 - (4 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم. حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت وکیل از ما در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند. سپاسگذارم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا